luluha
16.03.10,13:13
Dobrý deň, potrebovala by som vedieť do akej miery môžu podnikať neziskové organizácie. Zaujíma ma či tam nie sú nejaké limity, obmedzenia. Sme súkromná škola, máme aj podnikateľskú činnosť, dostávame aj dotácie od štátu, sme platci DPH pre podnik. činnosť. Prechádzame teraz na n.o. Ďakujem.
Kristina27
18.03.10,14:37
Príjem neziskovky z podnikateľskej činnosti nie je limitovaný, aký zisk budeš mať z podnikania /príjmy - výdavky/ taký musíš zdaniť. Už neplatí limit, že príjem do 300 tis. /bolo to ešte v Sk/ nezdaňuješ.
Príjmy neziskovky tak delíš na:
- príjmy oslobodené od dani /napr. dotácie/,
- príjmy, z ktorých sa zrazila daň a tým sa splnila daň.povinnosť - KR úroky,
- príjmy z podnikania,
Výdavky neziskovky tiež delíš na:
- výdavky k príjmom oslobodeným od dane /to čo si napr. nakúpila z dotácie/,
- výdavky na príjmy zd. zrážk. daňou - daň z KR úrokov účet 591,
- výdavky k príjmom z podnikania.

Tak potom postupne sa dopracuješ k HV, ktorý musíš zdaniť.
Kristina27
18.03.10,15:11
Fany
22.03.10,06:39
Neziskovka(poľovnícke združenie) má príjmy iba z predaja odchytenej zveri. Všetky výdavky platí z týchto zdrojov. Je to napr.
- nákup krmiva, nákup materiálov na výstavbu krmelcov, nájomné za polovný revír, výdavky na údržbu poľovníckej chaty (elektrina...), stavebná údržba chaty (opravy...) ale aj napr. občerstvenie.
Môže si združenie v DP všetky tieto výdavky (alebo ktoré?) zarátať ako výdavky ovplyvňované daň, nakoľko priamo súvisia s príjmamy za odpredanú ulovanú zver ?

Ďakujem
ego.mc
22.03.10,18:17
Myslím si, že nie je dôležité, z akého zdroja pochádzajú financie, ale na čo sa použijú.
Podľa mňa, všetky uvedené výdavky súvisia s hlavnou činnosťou PZ, preto sú to VNZD.