frndzalica
16.03.10,15:55
Budem rád ak sem budete prispievať vaše nápady ako vyriešiť problémy s ktorými sa ľudia žiadajúci príspevok z ÚPSVaR stretávajú.

Ja som momentálne na začiatku ABC prípravy na podnikanie na ÚP a stretol som sa s viacerými problémami. Jeho RIEŠENIE je nasledovné:

PROBLÉM:
-Chcel som začať podnikať v oblasti prvovýroby na čo mi bolo povedané, že to nieje podporovaná činnosť čiže žiadne peniaze nebudú.

1. RIEŠENIE:
1.-Žiadať o príspevok s predmetom podnikania: predaj tovaru za účelom predaja koncovému spotrebiteľovi (maloobchod)
2.-Založiť druhý subjek v tomto prípade je možné už len právnickú osobu najjednoduchšie je s.r.o., ktorú v dnešnej dobe založíte za 230€ bez potrebného imania (môže byt fiktívne akože je uložené v pokladni-stačí na to čestne prehlásenie správcu vkladu-vás) s predmetom podnikania: prvovýroba toho a toho

V praxi to bude vyzerať takto: s.r.o. vyrobí a následne predá živnostníkovi vyrobený tovar, čiže živnostník neporušil dohodu z ÚP lebo on len kupuje a následne predáva tak ako sa dohodli

2. RIEŠENIE (jednoduchšie):
1.-Žiadať o príspevok s predmetom podnikania: predaj tovaru za účelom predaja koncovému spotrebiteľovi (maloobchod)
2.-Po prijatí príspevku si rozšíriť živnosť o prvovýrobu. Zmluva s ÚP totižto nezakazuje po prijatí príspevku rozšíriť živnosť aj o tie ktoré podporované nie sú. Jediné, čo musíte splniť je podnikať aspoň dva roky v oblasti na ktorej ste sa dohodli preto si dávajte len JEDEN predmet podnikania, lebo ak si dáte 4 budete musieť podnikať vo všetkých 4roch. Radšej si dajte jeden a až potom si rozšírte živnosť o daľšie, ktoré vám už sledovať NEBUDÚ, čiže môžu byť aj nepodporované

Neskôr nápady a rady rozšírim o ďalšie.