annnie
16.03.10,18:01
Ocino by potreboval poradiť, skusim to napisat ako my to vysvetlil
je na invalidnom dôchodku, je zdravotne ťažko postihnutý keďže je onkologickým pacientom, niekde v správach počul, že pokiaľ nemal iný príjem ako invalidný dôchodok mohli by mu vrátiť daň z vkladov ktoré mal v banke za uplynulý rok. Alebo tak nejak. Skrátka mal učty v banke, na nich peniažky a že by mu štát vrátil daň ktorú mu stiahli. Ak som ho správne pochopila.
Viete sa mi k tomu niekto vyjadriť?
mysimis
16.03.10,17:04
Vypíšete si daňové priznanie typ B, kde vypíšete sumu vyplatených úrokov v oddieli VII r. 2, uplatníte mu nezdaniteľnú položku a daň z úrokov Vám DÚ vráti.
Xanti
16.03.10,17:04
Ocino by potreboval poradiť, skusim to napisat ako my to vysvetlil
je na invalidnom dôchodku, je zdravotne ťažko postihnutý keďže je onkologickým pacientom, niekde v správach počul, že pokiaľ nemal iný príjem ako invalidný dôchodok mohli by mu vrátiť daň z vkladov ktoré mal v banke za uplynulý rok. Alebo tak nejak. Skrátka mal učty v banke, na nich peniažky a že by mu štát vrátil daň ktorú mu stiahli. Ak som ho správne pochopila.
Viete sa mi k tomu niekto vyjadriť?
Ano je to pravda,
danové priznanie typ B, nezdaniteľná čiastka 4025,70 a vrátia zrazenú daň z úrokov ale len v prípade, že je vyššia ako 3,31 €.
Anik
16.03.10,17:07
počul správne ak je na invalidnom dôchodku dokonca má aj celú odp. pol. na daňovníka čo je 4025,7 to znamená že mu zrazenú daň vrátia ak si podá daňové priznanie typ B , kde bude vypisovať oddiel VII. na strane 4.
potrebuje k tomu potvrdenie z banky koľko mu pripísali úrokov a z toho koľko zrazili dane
na základe toho sa to dá vypočítať
Zdenka175
16.03.10,17:22
počul správne ak je na invalidnom dôchodku dokonca má aj celú odp. pol. na daňovníka čo je 4025,7 to znamená že mu zrazenú daň vrátia ak si podá daňové priznanie typ B , kde bude vypisovať oddiel VII. na strane 4.
potrebuje k tomu potvrdenie z banky koľko mu pripísali úrokov a z toho koľko zrazili dane
na základe toho sa to dá vypočítať
Áno
annnie
16.03.10,18:12
dakujeeeem potesi sa