Ďuri Z
16.03.10,18:41
Dobrý večer, chcel by som sa Vás spýtať ak je na faktúre uvedené

- faktúrujem vám za montáž elektr. hodín na budove... v cene je zahrnutá dodávka a výroba nosnej konzoly v cene...

- faktúrujem vám dodávku a výmenu hl. ističa na stavbu v cene...

ako to mám uviesť v peňažnom denníku, že má príjem zahŕňaný do základu dane - tovar?, alebo výrobky a služby?
rodina1
16.03.10,17:46
Dobrý večer, chcel by som sa Vás spýtať ak je na faktúre uvedené

- faktúrujem vám za montáž elektr. hodín na budove... v cene je zahrnutá dodávka a výroba nosnej konzoly v cene...

- faktúrujem vám dodávku a výmenu hl. ističa na stavbu v cene...

ako to mám uviesť v peňažnom denníku, že má príjem zahŕňaný do základu dane - tovar?, alebo výrobky a služby?
Fakturuješ ty, alebo si takého faktúry dostal?
Ak fakturuješ ty, a máš v živnostenskom liste takúto činnosť zahrnutú, tak je to podľa mňa príjem za výrobky a služby.
Ak je to pre teba dodávateľská faktúra, tak je to podľa mňa pre teba výdavok v členení - prevádzková réžia.
Ďuri Z
16.03.10,17:50
Faktúruje môj kamarát a práve dostal hotové DP a v PD má uvedené že mal príjem za tovar - všetky fa, aj keď bolo, že faktúruje iba za práce sú v kolónke tovar.
mysimis
16.03.10,17:56
Faktúruje môj kamarát a práve dostal hotové DP a v PD má uvedené že mal príjem za tovar - všetky fa, aj keď bolo, že faktúruje iba za práce sú v kolónke tovar.

To nie je dobre, malo to byť ako predaj výrobkov a služieb.
Ďuri Z
17.03.10,09:13
Ďakujem, môžem sa spýtať, alebo kde by som našiel - definíciu tovaru a výrobkov a služieb v PD? Pre zaujímavosť :)
beatam
17.03.10,12:22
Ďakujem, môžem sa spýtať, alebo kde by som našiel - definíciu tovaru a výrobkov a služieb v PD? Pre zaujímavosť :)
Z postupov účtovania § 11:
(4) Ako tovar sa účtuje všetko, čo sa obstaráva za účelom
predaja, pričom obstaraný tovar sa zachováva v nezmenenej podobe, nepoužíva a neprenajíma sa a nevykonáva sa na ňom technické zhodnotenie. Tovarom sú aj výrobky vlastnej výroby odovzdané do vlastných predajní.