TatianaZatkova
16.03.10,19:09
Ahoj vsetkym... Chcem vas poziadat o radu resp. skusenost dostala som z UPSVaR dotaciu k zacatiu podnikania tuto zivnost vykonavam 5 mesiacov a zisk minimalny neviete mi poradit ci mozem tuto zivnost ukoncit a nasledne si zalozit inu o ktorej viem ze zisk mi stupne dotaciu som uz minula na tu prvu zivnost. dakujem
Xanti
16.03.10,18:14
Ahoj vsetkym... Chcem vas poziadat o radu resp. skusenost dostala som z UPSVaR dotaciu k zacatiu podnikania tuto zivnost vykonavam 5 mesiacov a zisk minimalny neviete mi poradit ci mozem tuto zivnost ukoncit a nasledne si zalozit inu o ktorej viem ze zisk mi stupne dotaciu som uz minula na tu prvu zivnost. dakujem
Živností môžeš mať koľko chceš.
Ale ak zrušíš živnosť na ktorú si dostala dotáciu z UP, tak porušíš podmienky a tieto peniaze budeš musieť vrátiť.

Ak si dostala napr. dotáciu na predaj textilu, ale lepšie by ti šlo murovať tak si necháš živnosť na predaj textilu a otvoríš novú na murovanie.
blondy
16.03.10,18:30
Ahoj vsetkym... Chcem vas poziadat o radu resp. skusenost dostala som z UPSVaR dotaciu k zacatiu podnikania tuto zivnost vykonavam 5 mesiacov a zisk minimalny neviete mi poradit ci mozem tuto zivnost ukoncit a nasledne si zalozit inu o ktorej viem ze zisk mi stupne dotaciu som uz minula na tu prvu zivnost. dakujem
živnosť na ktorú si dostala dotáciu, musíš mať aktívnu (t.j. nie len otvorenú ale aj mať príjmy a výdavky z nej plynúce) minimálne 2 roky. Malo by to byť uvedené aj v zmluve s ÚP máš záväzok - vykonávať túto činnosť po dobu 2 rokov