kuzmin
16.03.10,22:13
Dobrý večer, touto cestou sa chcem informovať, či mám nárok uplatniť si daňový bonus na dve deti, nikto ma na to totiž neupozornil. Manžel pracuje od roku 2004 v zahraničí, kde si odvádza všetky odvody. Doteraz sme si neuplatnili daňový bonus. Ja som od roku 2006 bola na materskej dovolenke a z materskej som sa zamestnala v spoločnosti Tesco. Mám nárok si uplatniť daňový bonus? Poradí mi niekto a čo mám robiť ak áno? Ak mám nárok, môžem ho dostať aj so spätnou platnosťou? Ďakujem za informácie
jacekova
16.03.10,21:19
ak ste v roku 2009 mali príjem nad 1773 €, tak máte nárok na daňový bonus.
ak ste aj minulý rok splnili podmienku príjmu, môžete podať dodatočné daňové priznanie a priložiť ročné zúčtovanie dane a rodné listy detí....

treba viac info...
kuzmin
16.03.10,22:10
dcéra bude mať 15 rokov a syn bude mať 4 roky, v zamestnaní nám už robili daňové priznania hromadne ešte v januári, to nás len usmernili čo máme vypísať a podpísať a to bolo všetko. môžem si nárokovať na daňový bonus aj so spätnou platnosťou a za aké odbobie? Nikto ma v práci neupozornil, že mám nárok na daňový bonus, to som sa dozvedela len náhodne a preto po tom pátram. Ešte raz ďakujem za informácie. Čo mám napísať viac, aby ste vedeli viac informácií
veronikasad
16.03.10,23:08
kuzmin, manžel podával z príjmu v zahraničí daňové priznanie na Slovensku ? Ak ano, môže podať dodatočné DP a uplatniť si daňový bonus na deti spätne, lebo ty si počas rodičovskej dovolenky nesplnila podmienku príjmu,

Za rok 2009 - ak tvoj príjem v TESCu dosiahol aspoň 6-násobok min. mzdy, požiadaj zamestnávatela o vydanie kopie ročného zúčtovania dane a do 31,3, si podaj daňové priznanie, v ktorom budeš žiadať o doplatenie daňového bonusu za rok 2009.
jacekova
17.03.10,08:11
potom k dan.priznaniu prilozis rodne listy deti (ak je tá 15rocna dcera este na zakladnej skole)