KATARINA HORVATHOVA84
16.03.10,22:39
dobrý večer?chcela by som sa spýtať...:confused:28.4 2010 má dcérka 3 roky ale do škôlky mi ju vezmú až od septembra.Kedže chceme ešte jedno dieťa rozmýšľala som,či je možné si predlžiť materskú a spojiť ju s tou druhou.Bola teda ešte som zamestnaná ako čašníčka s minimálnou mzdou.V tomto zamestnaní nebudem môcť pokračovať koli malej.A ešte čo robiť a ako postupovať ak chcem aj ja dostávať tú vysokú materskú.Dakujem Vám veľmi pekne
KATARINA HORVATHOVA84
17.03.10,11:17
Prosím poradte mi .............to ma tu nikto nevidí?
brčko
17.03.10,11:22
zamestnávatel ti môže poskytnúť rodičovskú dovolenku (nie materskú, tá je len prvých obvykle 28týždov) len do troch rokov dieťaťa, ak nejde o dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdr. stavom. Potom jedine neplatené volno alebo ukončiť prac.pomer.

Môžeš si platiť dobrovolné poistenie. Ak bude platiť terajší zákon o soc.poistní v čase tvojho nástupu na druhú MD a ukončíš terajšie zamestnanie, tak ti stačí sa prihlásiť do 8tt, resp. 6tt. a platiť si napr. z maximálneho VZ. Dni zo zamestnania sa ti k DNP prirátajú (ak od ukončenia RD resp. ukončenia nem.poistenia zamestnanca do vzniku nového nem.poistenia neuplynie viac ako cca 14-15mesiacov). Podstatné by bolo nastúpiť na MD až po uplynutí 26týždnov po prihlásení na MD a najneskôr 6týž. pred pravdep. termínom pôrodu čo napíše lekár do žiadosti o materské. A samozrejme nemať nedoplatok v SP.

ale treba sledovať zmeny zákona.
KATARINA HORVATHOVA84
17.03.10,11:27
A ked mi malu vezmu do skolky az od septembra.......neda sa predlzit ?neviem dakde pisu ze ano ale nic nedostavate len platia odvody
KATARINA HORVATHOVA84
17.03.10,11:32
Myslela som že si materskú predlžím...budem doplacat odvody...otehtniem...a pôjdemz materskej na materskú...................som zúfala neviem čo mám robiť............práca nieje a y úradu tiež nič nedostanem........
ivka70
17.03.10,11:35
Myslela som že si materskú predlžím...budem doplacat odvody...otehtniem...a pôjdemz materskej na materskú...................som zúfala neviem čo mám robiť............práca nieje a y úradu tiež nič nedostanem........

ak si stale zamestnana a nakolko materska a rodicovska sa pocitaju do potrebnych 3 rokov potrebnych pre podporu v nezamestnaniosti, tak po ukonceni RD a aj ukonceni PP budes mat narok na podporu v nezamestnanosti.

Popri tom si mozes platit dobrovolne nemocenske poistenie, otehotniet a mat matersku z toho DNP.
KATARINA HORVATHOVA84
17.03.10,11:59
Dakujem za radu:o)to je už nejak po novom?Lebo mne este nedavno povedali,že sa to neráta.........som rada že ste poradili DAKUJEM
ivka70
18.03.10,07:26
Dakujem za radu:o)to je už nejak po novom?Lebo mne este nedavno povedali,že sa to neráta.........som rada že ste poradili DAKUJEM

Ano, MD a RD pocas trvania prac. pomeru sa do potrebnych rokov pocita od 1.2.2010.
KATARINA HORVATHOVA84
23.03.10,23:59
dakujem za vaše rady:o)