GABAZ
06.10.05,15:34
Potrebovala by som poradiť so zaradením do odpisovej skupiny. Klient kúpil systém ochrany tovaru do predajne odevov. Celý systém stál 123 000 Sk. Systém obsahuje stojany, prívesky na označovanie tovaru, odstraňovač príveskov/ Pri všetkej snahe to neviem zaradiť. Do úvahy mi pripadá 1. odpisová skupina - 1-24 - Meracie, kontrolné, testovacie ...a iné prístroje a zariadenia, ale neviem. Na faktúre som žiadne zaradenie do KP nenašla. Nie je to až taká neobvyklá vec, možno sa niekto s takýmto zariadením už stretol a poradí mi. Vopred ďakujem za radu.

Gaba
zora
10.10.05,08:12
Ja som mala signalizačné zariadenie a dala som ho do 2.odp.skupiny, KP 31.62.
KEJKA
10.10.05,14:49
ak sa nenajde KP, používa sa OS 2.
A je to dlhodobý odpisovaný majetok? Je to na niečo napojené, ked je to systém?
GABAZ
11.10.05,05:45
Ide o systém ochrany tovaru proti krádeži, s ktorým sa je možné stretnúť bežne vo veľkých obchodoch. Tovar je označený plastovými príveskami. V prípade krádeže takto označeného tovaru pri prechode cez stojany pri východe z predajne zaznie zvukový signál. Myslím, že zaradenie do 2. OS by malo byť správne, tak mi to poradila aj kolegyňa. Opýtala som sa na Porade, či náhodou nemá niekto iný názor, či by mi niekto nezdôvodnil predsa len tú 1. OS. Podarilo sa mi totiž nedopatrením zaradiť uvedený majetok v roku 2004 do 1. OS. /V Pohode pri zaraďovaní majetku automaticky naskočí 1. OS / Čiže vyzerá to tak, že som omylom vykázala väčší odpis ako som mohla. Uvedený majetok v tomto roku predali, čiže som ho už aj vyradila. V roku 2004 firma vykázala stratu, ale budem to musieť nejak usporiadať, pretože určite budú chcieť stratu umorovať. Vychádza mi to tak, že budem musieť podať dodatočné daňové priznanie a vykázať nižšiu daňovú stratu. Rozmýšľam správne ? Ďakujem za doterajšie reakcie aj za prípadné ďalšie. Gaba