jelenka
17.03.10,07:21
ahojte kolegovia, lustrovala som dôkladne túto problematiku RZZP ale nenašla som pre niekoho banálnu ale pre mňa celkom ťažkú úlohu. Chcem si len overiť moje vedomosti so skúsenejšími. Práve idem zamestnancom vykonať RZZP. Nikto z nás nedosiahol hrubý príjem za rok 2009 nad 2.006,17 eur. Mám nejaké povinnosti voči poisťovni - zdravotnej keď im nevyšli preplatky/nedoplatky? posiela sa im potvrdenie o zamestnancoch alebo sa toto potvrdenie odovzdá zamestnancom. ďakujem....
Zoltán Kovács
17.03.10,06:24
Ak nesplnili povinnosť vykonať RZZP, tak nečo im robiť.
jelenka
17.03.10,06:28
ďakujem za odpoveď ale nerozumiem tomu. kto ak nesplnil povinnosť? zamestnanci požiadali...
Zoltán Kovács
17.03.10,06:29
ďakujem za odpoveď ale nerozumiem tomu. kto ak nesplnil povinnosť? zamestnanci požiadali...

No to, že si požiadali si neuviedla. V tom prípade samozrejme je potrebné im urobiť. Do zdrav.poisťovni zamestnávateľ výsledok RZZP za svojich zamestnancov zasiela len v tom prípade, ak vznikne nedoplatok, resp. preplatok. Keď výsledok je nula, tak sa neposiela.
jelenka
17.03.10,06:30
ďakujem myslela som si len je to lepšie si overiť.
MarcelkaT
17.03.10,06:51
Mám takýto prípad: SZČO, popritom učí na škole -potvrdenie od školy , že učil len 3 mesiace. Ako SZČO RZZP - má preplatok, zo školy má nula - čize ani preplatok ani nedoplatok. RZZP robila ZP. Mám oznamiť škole výsledok RZZP? Ja si myslím že nie. Ak sa mylím, prosím opravte má. Ďakujem.
Nutricia
17.03.10,08:57
oznamuješ len výsledok nad 3 Eur
MarcelkaT
17.03.10,09:23
Nutrícia, ďakujem pekne. Potvrdila si môj názor - že nie.