lenka162
17.03.10,08:30
Dobry den.Moj syn (14) chce studovat pravo.Vedel by mi niekto poradit aku strednu skolu si ma vybrat?Dakujem Lenka
Timka1
17.03.10,07:31
Gymnázium si myslím alebo Obchodnú akadémiu
andreaS
17.03.10,07:37
ja som skor za gympel... mala som tu moznost studovat rok na gympli a potom sme sa stahovali a prestupila som na obchodnu akademiu... a tam som zlenivela v uceni... matika onicom, jazyky tiez... gympel bol narocnejsi, viac uciva, a pri prijimackach sa mu to bude viac hodit ako OA... navyse ak chce ist dalej na VS tak gympel da lepsiu pripravu si myslim...
monika74
17.03.10,07:54
Doplním, že ak by si to do prijímačiek rozmyslel s právom (teraz má 14 a do 18 rokov ešte môže zmeniť názor), gymnázium ho lepšie pripraví na prijímačky na VŠ aj iného zamerania. Na druhej strane treba brať do úvahy aj kvalitu gymnázia, nie je škola ako škola.
pizzanoel
17.03.10,09:48
Myslim, že radšej nejakú priemyslovku, možno si to do vtedy rozmysli a nebude chciet ist vobec na vysoku...a gympel mu bude potom asi na nic kedze je to priprava na vysoku... Radšej nech ide na nejaku priemyslovku co sa mu asi viacej zide ako gympel a potom ked ju skonci nech sa rozhodne ci pojde studovat za pravnika... Ved teraz ma len 14 ktovie ako na tom bude ked bude mat 18... Aj ked si myslim ze dneska skoly asi nie su moc podstatne ale skor ovladanie cudzich jazykov, takych ludi zoberu vsade staci ked vie perfektne anglicky a nemecky a nemusi mat ani strednu skolu...:cool:
Bohuzial tak to dnes chodi...:mee:
lenka162
17.03.10,09:58
Anglictina mu ide velmi dobre,chodi aj na rozne sutaze.Dost ho zaujimaju aj pocitace ,to bola druha moznost.Ale tam sa mu nepozdava ta stredna elektrotechnicka v trnave.Tak neviem
monika74
17.03.10,10:49
všetko má svoje výhody aj nevýhody...napr. štúdium na FEI - absolventi elektrotechnickej priemyslovky sú lepšie pripravení z odborných predmetov (napr. elektronika, elektrotechnika, energetika a pod.) ako absolventi gymnázia, ale gymnazisti zasa majú výhodu na FEI, čo sa týka matematiky, poznám absolventov FEI aj z gymnázia aj z priemyslovky a hovorili mi s čím majú problém a s čím nie čo sa týky štúdia.....
Kto vedel v 14 rokoch, čo bude na 100% študovať? Vedeli ste v tom veku svojim rodičom povedať, že určite si vyberiete štúdium na právach a nie na technickej univerzite? No a preto je to ťažké poradiť dieťaťu, čo študovať a čo nie...okrem toho, že je dôležité aby diaťa zaujímalo aj to čo študuje, na výber školy /povolania vplývajú aj také faktory ako je dopyt trhu práce po danej profesii, možnosti zamestnať sa...stačí si pozrieť aké požiadavky majú zamestnávatelia na jednotlivé pozície...na hocijakom pracovnom portále si stačí prečítať ponuky práce a hneď viete, čo sa deje na trhu práce...
ACCNT
17.03.10,16:09
ak by siel na tu informatiku, som tiez za to, aby siel namiesto gymnazia radsej na elektrotechnicku(alebo podobne zameranu).

...ja som siel na gymnazium a potom na informaticku VS. ci mi gymnazium pomohlo na skuskach neviem(dostali sa aj z elektrotech. skol).
pocas VS studia sme brali matiku o akej sa na gymnazii ani nesniva, takze potom to je uz z tohto hladiska jedno. navyse na gymnazii studujes hodne zbytocnych predmetov...

okrem ineho ale zalezi kam na VS by sa hlasil. ja som siel na tu co bola v nasom meste a tam zobrali skoro vsetkych, co aspon daco vedeli.
vyhodou elektrotechnickej skoly je v tom, ze pocas bc studia na VS ju urcite vyuzije a ak chce byt ing, tak sa moze viac zamerat na tento smer.

keby som si mal znova vybrat, na gymnazium by som uz nesiel-ale nesiel by som ani na priemyslovku a ani eletrotechnicku(elektrika, odpory, prudy,... mi nejdu). zvolil by som si radsej nejaku zameranu na pc siete-ak by sa nahodou rozhodol pre tento smer, odporucam skolu kde sa da ziskat cisco certifikat-ak by mu siete isli(a v kombinacii s velmi dobrou anglictinou) ma pracu urcite istu aj bez VS...

dalej ale treba zvazit, ze na sos/sou by sa mohol zacat flakat,.... chvilu som chodil aj na priemyslovku a moralka(spravanie sa spoluziakov, ucitelov,...) sa s gymnaziom neda porovnavat.
ACCNT
23.04.10,15:56
nevidim tu tlacitko uprav, ale chcem poopravit svoj predchadzajuci prispevok:
na SOU, SOS,... v ZIADNOM pripade nech nechodi ak nemusi.
zhodou okolnosti v sucasnosti vyucujem prax v studijnom programe mechanik pocitacovych sieti na SOS....
pozor-toto sos znamena stredna osobitna skola! IQ ludi neprevysuje ich telesnu teplotu. takmer vsetci zmaturuju(nezmaturuju iba ti co nechodia do skoly a robia fakt velke problemy...je tam diler drog a toho zatial nevyhodili, takze musi to byt nieco este horsie). nikoho koli peniazom nevyhodia a tak aj vyzera spravanie ziakov.
na hodine to vyzera ako v zoo.
...zlate gymnazium :)
jacekova
23.04.10,16:53
ja by som bola skôr za obchodnú akadémiu. za 4 roky ešte môže tooooľkokrát zmeniť svoj názor....

ak pôjde na gympel a výšku si rozmyslí, nebude mať zrovna dobrý štart

OA mu dá aspoň základy ekonómie, účtovníctva, počítačov...

ja som odmalička chcela byť učiteľka v materskej škôlke. V 14rokoch ma mamina prehovorila na OA a som jej nesmierne vďačná. V 4.ročníku som si uvedomila, že sa mi pozdáva účtovníctvo a že chcem ísť na VŠ a je to tak super.
z OA môže ísť na rôzne vysoké školy (i keď asi za pomoci doučovaní predovšetkým z matematiky ale to sa dá).

kde je chuť, tam je vôľa.
lenka162
09.05.10,14:52
Dobry den,mozem sa spytat ci ma niekdo skusenosti s odborom grafik digitalnych medii alebo so sos polygrafickou?Je mozne odtial ist na fakultu informacnych technologii?Dakujem Lenka
zdenka131
09.05.10,16:45
Dobry den,mozem sa spytat ci ma niekdo skusenosti s odborom grafik digitalnych medii alebo so sos polygrafickou?Je mozne odtial ist na fakultu informacnych technologii?Dakujem Lenka

Želám pekný deň.

Základnou podmienkou prijatia na štúdium študijného programu bakalárskeho štúdia je získanie úplného stredného vzdelania alebo úplného stredného odborného vzdelania.

Ďalšou podmienkou je preukázanie schopností a predpokladov pre štúdium zvoleného študijného programu.

http://www.fiit.stuba.sk/generate_page.php?page_id=1677