fcelicka
17.03.10,09:54
Dobry den, mam taku otazku. Sme platitelom dane z pridanej hodnoty. Poskytli sme sluzbu (dopravu nasim vozidlom) zahranicnemu platitelovi dane - Rakusko na uzemi SR. Vystavila som mu FA bez DPH. Co je dalej mojou povinnostou? este som takuto situaciu nemala. Prosim poradte. Mam sa registrovat elektronicky? a podat suhrny vykaz? :-(
Vladimír Ozimý
17.03.10,10:44
Dobry den, mam taku otazku. Sme platitelom dane z pridanej hodnoty. Poskytli sme sluzbu (dopravu nasim vozidlom) zahranicnemu platitelovi dane - Rakusko na uzemi SR. Vystavila som mu FA bez DPH. Co je dalej mojou povinnostou? este som takuto situaciu nemala. Prosim poradte. Mam sa registrovat elektronicky? a podat suhrny vykaz? :-(

predpokladám že ide o prepravu tovaru. Fakturu ste vystavili správne bez DPH miesto dodania je v Rakúsku podľa § 15 ods. 1. Táto služba vstupuje do súhrnného výkazu. Takže musíte riešiť podávanie súhrnného výkazu buď písomnou dohodou so správcom dane alebo cez elektronický podpis lebo od 1.1.2010 sa súhrnný výkaz podáva len elektronicky...

Ak ste urobili prepravu osôb na území SR...nevznikajú Vám žiadne povinnosti a faktúra mala byť s DPH.
fcelicka
17.03.10,11:00
rakusania tu boli filmovat, tak sme im poskytli nasu vysokozdviznu plosinu.. vsetko sa dialo na uzemi SR.. fakturovala som to bez DPH co teraz?
IvoM
17.03.10,11:16
Ide o to či je plošina definovaná ako dopravný prostriedok ak áno tak sú tieto možnosti:
- prenájom do 30 dní - musí byť DPH 19% /prenajali ste ju v SR/ §16.2
- prenájom nad 30 dní - bez DPH §15.1

ak nie, plošina nie je DP tak §15.1 bez DPH


§15.1 ide do súhrnného výkazu
fcelicka
17.03.10,11:23
fakturovali sme im počet km - 48km a počet hodin 5,5. - za dopravne vykony ...takze to malo ist asi s DPH ,,,a co teraz? ako sa mam s tymto vysporiadat?
fcelicka
18.03.10,06:55
co mam teraz robit?