Karida
17.03.10,09:42
Prosim kto mi vie vysvetlit co to znamena?? Nedopatrenim ( zalozena upomienka) som nestihla uhradit dlzne poistne 165 eur na dcerinom detskom investicnom poisteni. Uhradila som to po termine splatnosti. Dnes mi prisliel list vo veci Poistenie v splatenom stave, kde pisu, ze poistne mojej poistnej zmluvy previedli na poistenie v splatenom stave. Co to znamena?? Poistna zmluva je tym ukoncena? Da sa nejakym sposobom obnovit? Resp. uplne zrusit a vytvorit nova? Viete niekto ake su podmienky a co uspory, ktore som tam mala?
Velmi pekne dakujem!!
Timka1
17.03.10,08:49
tým som prešla nedávno aj ja ...... zmluva sa dá obnoviť, zaleží tiež v akej poisťovni si ju mala. ak ING, bez problémov ti ju obnovia, ale je potrebné doplatiť dĺžne poistné plus 6 mesiacov dopredu plus nejaký poplatok cca 16,60 € a bude ti bežať ďalej po pripísaní týchto súm na ich účet.
V Generali je to už ťažšie, nemajú záujem na obnovovaní zmlúv v splatenom stave, ale treba na nich pritlačiť, napísať žiadosť a stáť si za svojim. Radšej majú uzatvorenie novej zmluvy, ale tým pádom prichádzaš o časť svojich usporených peniažkov z pôvodnej zmluvy.

Najlepšie je telefonicky sa kontaktovať so svojim poradcom a dá sa to vyriešiť.
Karida
17.03.10,09:44
Vdaka za info, som prave v ING, tak to nejako skusim, lebo nerada by som prisla o zmluvu... resp. uspory v nej, aj podmienky atd.. Platim 30 € mesacne, ale skor tak narazovo, kedze nemam trvaly prikaz.. Tak obcas zabudnem a potom platim naraz.. No uvidim co sa s tym da robit.. DAKUJEM
Chobot
17.03.10,10:15
Prosim kto mi vie vysvetlit co to znamena?? Nedopatrenim ( zalozena upomienka) som nestihla uhradit dlzne poistne 165 eur na dcerinom detskom investicnom poisteni. Uhradila som to po termine splatnosti. Dnes mi prisliel list vo veci Poistenie v splatenom stave, kde pisu, ze poistne mojej poistnej zmluvy previedli na poistenie v splatenom stave. Co to znamena?? Poistna zmluva je tym ukoncena? Da sa nejakym sposobom obnovit? Resp. uplne zrusit a vytvorit nova? Viete niekto ake su podmienky a co uspory, ktore som tam mala?
Velmi pekne dakujem!!

Nezáleží vždy na vôli poisťovne, či to obnoví alebo nie. Píšeš, že ide o investičné poistenie, v tom prípade pri redukcii (čo je iný názov pre stav splatenia) dochádza k preskupeniu podielových jednotiek a potom už nie je možné spätne aktivovať zmluvu.

Ale čo je to redukcia?

Ty si doteraz platila pravidelne poistné (ročne, mesačne,...). Poistná suma bola napr. 5000 EUR. Teda v prípade smrti by vyplatili oprávnenej osobe 5000 EUR.

Napr. platila si poistné 5 rokov, mesačne 20 EUR, teda 5x12x20 EUR. Celkovo zaplatené poistné bolo 1200 EUR. Ešte predtým, než prejdeme k redukcii, si musíme vysvetliť pojem odkupná hodnota. Odkupná hodnota je suma, ktorú by si dostala, keby si v tom momente vypovedala zmluvu a rovná sa sume zaplateného poistného po odpočítaní nákladov na poistenie. V tomto prípade by tak odhadom mohla byť odkupná hodnota okolo 800 EUR.

V prípade, že sa poistka redukuje, tak sa doteraz zaplatené poistné, čo bolo platené bežne, považuje za jednorazovo vložené ku dňu redukcie. Neberie sa ale celá suma poistného, ale redukovaná suma je o niečo vyššia, ako odkupná hodnota. Takže v tomto prípade by redukovaná suma mohla byť cca 1000 EUR. To je to isté, ako keby si v deň redukcie vložila na jednorazové poistné sumu 1000 EUR a z toho sa vypočítala poistná suma do konca poistenia, ktoré je rovnaké ako bolo pôvodne dohodnuté.

Nasledovné údaje sú len ilustračné:

Pôvodná zmluva:
začiatok: 1.1.2004
koniec: 31.12.2023
mesačné poistné: 20 EUR
poistná suma: 5000 EUR

Zmluva po redukcii:
začiatok: 1.1.2004
koniec: 31.12.2023
mesačné poistné: neplatí sa
poistná suma: 1100 EUR

Zo zníženia poistnej sumy je zrejmé, prečo sa tento úkon volá redukcia - redukuje sa poistná suma.

Môžeš skúsiť osloviť poisťovňu, či je možné obnoviť zmluvu. Daj potom vedieť, či si uspela.
Kvaka
07.11.12,10:23
O chvíľu mám výročný a zároveň posledný deň Invest poistenia, kde mi bude doterajšie poistenie prevedené na poistenie v splatenom stave. Mám jednotky v dlhopisovom fonde. Chcem to tam mať ešte rok, je to možné? Ruší sa mi zároveň úrazové poistenie.
Emka Roman
07.11.12,12:42
O chvíľu mám výročný a zároveň posledný deň Invest poistenia, kde mi bude doterajšie poistenie prevedené na poistenie v splatenom stave. Mám jednotky v dlhopisovom fonde. Chcem to tam mať ešte rok, je to možné? Ruší sa mi zároveň úrazové poistenie.

Prečo máš / máte "investičné poistenie" ?

Prečo nemáš
zvlášť investície
zvlášť poistenie
aby si mala prehľad.
Kvaka
07.11.12,13:43
Prečo máš / máte "investičné poistenie" ?

Prečo nemáš
zvlášť investície
zvlášť poistenie
aby si mala prehľad.
Mala som Investičné spolu s úrazovým, z dôvodu veku inak sa vtedy nedalo. Vyčíslené z toho bolo úrazové zvlášť. Rovnako z dôvodu veku mi končí všetko tento rok. Prehľad mám, len po ukončení poistenia už nechcem nijaké nové, ale ešte rok tam chcem mať tú sumu, už bez platenia.
Kvaka
07.11.12,15:46
Opýtam sa inak, je poistenie v splatenom stave po skončení doby poistenia považované za poistenie?
Kvaka
07.11.12,17:13
Ešte raz som pozrela zmluvu, takže pre investičné životné poistenie je tam koniec platenia poistného, nie koniec poistenia a pre úrazové poistenie je tam koniec poistenia, takže predpokladám, že ak to tam nechám ako poistenie v splatenom stave, doba poistenia sa započíta až dovtedy, dokedy nevyberiem hodnotu podielu investičného poistenia. Dobre tomu rozumiem?
Stanislav 1975
09.11.12,12:15
ee pane zajíci, to je troška inak- obe zložky sú zvlášť- úrazové končí a tým pádom kanec filma- už nebudeš úrazovo poistená a tú investičnú časť by som tiež vybral- zbytočne to tam držať...-radšej treba ísť na dovolenku na Floridu...
Kvaka
09.11.12,12:24
ee pane zajíci, to je troška inak- obe zložky sú zvlášť- úrazové končí a tým pádom kanec filma- už nebudeš úrazovo poistená a tú investičnú časť by som tiež vybral- zbytočne to tam držať...-radšej treba ísť na dovolenku na Floridu...Jej, si zlatý, že si reagoval, len problém je ten, že mám len 9 rokov poistenia, ešte rok tam musí byť, preto sa pýtam, je poistenie v splatenom stave po skončení platenia poistenia považované za poistenie?
Kvaka
09.11.12,12:26
Ja viem, že úrazové mi končí, jasné, ale to druhé?
Stanislav 1975
09.11.12,12:33
Jej, si zlatý, že si reagoval, len problém je ten, že mám len 9 rokov poistenia, ešte rok tam musí byť, preto sa pýtam, je poistenie v splatenom stave po skončení platenia poistenia považované za poistenie?

INVEST poznám velmi dobre, v 65 sa prestáva platiť a poistená si, ale tak pochybne lebo vlastne tam si poistená len na tú sumu čo tam máš našetrené + 5% pri úmrtí navrch- nieje pravda že to tam musíš mať 10 rokov- v 65 si to možeš vybrať bez poplatku za skoré zrušenie zmluvy
Urazové končí...
Invest samotný je asi taká poistká ako ja Lucka Bíla...

Investy uzatváram len svojím najvačším nepriateľom...
Kvaka
09.11.12,12:39
INVEST poznám velmi dobre, v 65 sa prestáva platiť a poistená si, ale tak pochybne lebo vlastne tam si poistená len na tú sumu čo tam máš našetrené + 5% pri úmrtí navrch
Urazové končí...
Invest samotný je asi taká poistká ako ja Lucka Bíla...:D No vtedy inak nechceli úrazovo poistiť. Takže úrazové mi je jasné, to dnes končí. Ak nevyberiem peniaze doteraz našetrené a budem teda "poistená" ešte rok, nebudem už platiť, strhnú mi niečo z podielových jednotiek? Ja tam tývch 5% nevidím, poistná suma je hodnota podielov ku dňu, kedy peniaze vyberiem. Ach, tie drobné písmenká, už lupu mi treba. Ja som tam osobne bola, ale pani mi povedala, že áno, o rok mi dajú potvrdenie, že som tam bola poistená 10 rokov. Akosi som tomu nerozumela, lebo...medveď.
Katy a R
09.11.12,12:42
netreba ti to potvrdenie ..:)
Stanislav 1975
09.11.12,12:42
:D No vtedy inak nechceli úrazovo poistiť. Takže úrazové mi je jasné, to dnes končí. Ak nevyberiem peniaze doteraz našetrené a budem teda "poistená" ešte rok, nebudem už platiť, strhnú mi niečo z podielových jednotiek? Ja tam tývch 5% nevidím, poistná suma je hodnota podielov ku dňu, kedy peniaze vyberiem. Ach, tie drobné písmenká, už lupu mi treba. Ja som tam osobne bola, ale pani mi povedala, že áno, o rok mi dajú potvrdenie, že som tam bola poistená 10 rokov. Akosi som tomu nerozumela, lebo...medveď.
Kvakina ešte raz po lopate- ak to tam necháš tak si poistená, ale len na tú sumu ktorú tam máš našetrenú , tých 5% sa vypláca navrch pri úmrtí - to znamená si poistená, ale vlastne niesi poistená lebo pri tvojej smrti dostanú dedičia len o 5% viac ako si teraz vyberieš, chňápeš?
Stanislav 1975
09.11.12,12:44
:D No vtedy inak nechceli úrazovo poistiť. Takže úrazové mi je jasné, to dnes končí. Ak nevyberiem peniaze doteraz našetrené a budem teda "poistená" ešte rok, nebudem už platiť, strhnú mi niečo z podielových jednotiek? Ja tam tývch 5% nevidím, poistná suma je hodnota podielov ku dňu, kedy peniaze vyberiem. Ach, tie drobné písmenká, už lupu mi treba. Ja som tam osobne bola, ale pani mi povedala, že áno, o rok mi dajú potvrdenie, že som tam bola poistená 10 rokov. Akosi som tomu nerozumela, lebo...medveď.
a tú pani si nevšímaj- jej bludy- to sú takí všelijakí poisťováci , blbí jak delo - ty žiadne potvrdenie, že si bola poistená 10 rokov nepotrebuješ..., načo by ti to bolo?
Kvaka
09.11.12,12:46
a tú pani si nevšímaj- jej bludy- to sú takí všelijakí poisťováci , blbí jak delo - ty žiadne potvrdenie, že si bola poistená 10 rokov nepotrebuješ..., načo by ti to bolo?Potrebujem.:)
Stanislav 1975
09.11.12,12:47
Potrebujem.:)
A načo prosím pekne?;)
-to som zvedavý čo teraz napíšeš...
Kvaka
09.11.12,13:03
A načo prosím pekne?;)
-to som zvedavý čo teraz napíšeš...No čo asi? Nič ti nenapíšem, veď som mala poistenie 9 rokov, to ti napíšem. Zmluva na 9 rokov? Mohla byť aj na 10? Asi tak.
Kvaka
09.11.12,13:04
Ďakujem, Katka, len či naozaj? Filozofická otázka.
Stanislav 1975
09.11.12,13:10
No čo asi? Nič ti nenapíšem, veď som mala poistenie 9 rokov, to ti napíšem. Zmluva na 9 rokov? Mohla byť aj na 10? Asi tak.

Mojenečko, ale ak myslíš kvoli dani , odpisom, tak tých 10 rokov už dááávno neplatí, zrušil to ešte Ing. Ivan Mikloš- teraz nemusíš nič dodanovať...:D
Kvaka
09.11.12,13:14
V zmluve je napísané, poistenie je automaticky prevedené na poistenie v splatenom stave vo výročný deň začiatku poistenia roku, v ktorom poistený dovŕšil...vek. Nemrozumiem. Poistenie v splatenom stave, taký čudný výraz.