Koreniny Macek
17.03.10,10:39
Firma v platobnej neschopnosti vyplácala mzdy/podla výpisu z účtu , platieb v hotovost a výpaltných pások/ zamestnancovi v roku 2009 tak , že od 02/2009 vyplatila ,mes.12/2008 a do 31.01.10 vyplatila mzdu len do 08/2009. Z toho dôvodu zamestnanec požiadal o vydanie potvrdenia, lebo preplatku dane sa asi nedočká/ V potvrdení o príjme , ktoré však vydala účtovníčka je uplne iný udaj ako by mal v skutočnosti byť. Ustne aj písomne som ju upozornila, že potvrdenie je nesprávne/ zamestnanec by v skutočnosti mal dostať aj zamest.prémiu/ ale odovedala mi , či nie je jedno v ktorom roku si započíta príjem, aj tak by to na rok musel doplatiť. Ja nie som toho názoru, ved tam má byť príjem len skutočne vyplatený! Ak mu však nevydá správne potvrdenie, bude nútený podať DP s nesprávnymi údajmi.Môže požiadať DU o daňovu kontrolu vo firme?Alebo ako postupovať?
MIRKA.
17.03.10,13:49
V potvrdení sa v 01 uvádza úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov zo závislej činnosti v peňažnej a nepeňažnej forme...atď a nerozumiem prečo má účtovníčka problém vydať bezchybné potvrdenie. Ak u nej neuspeješ a nedostaneš opravené potvrdenie, skús sa obrátiť na daňový úrad na poradkyňu pre verejnosť ako postupovať, sú tam šikovné baby
shaggy
10.11.11,16:18
Ako postupovať ak mzdová účtovníčka vydala nesprávne potvrdenie o príjme?
Nevyznačila súvislosti so zamestnaneckou prémiou. Ak si zamestnanec podal daňové priznanie, čo aj urobil,
nárokoval si zamestnaneckú prémiu na ktorú nemal nárok. Čo môže zamestnávateľ robiť?
Ako uviesť veci na správnu mieru?
Poslať správne potvrdenie o príjme a v sprievodnom liste upozorniť zamestnanca, že má
povinnosť podať dodatočné DP a vrátiť zamestnaneckú prémiu?
Vopred ďakujem za odpoveď.
Daniela12345
10.11.11,19:30
Myslím, že je to správny postup, len budú penále.