vitekr
17.03.10,11:03
Ahojte poradaci,
chcem poprosit o radu, ak ma niekto skusenosti s predajom svojich sluzieb\vyrobkov cez Internet.
Uz dlhsie vyrabame zaluzie a protihmyzove siete vo vysokej kvalite a myslim si ze aj s vybornou cenou. (zatial nebola ziadna reklamacia) ale neako sa nam nedari prerazit dalej ako za hranice nasich znamych. "Znamych" sice pribuda, ale kapacita vyroby je ovela vyssia, ale nemame skusenosti z predajom cez internet, ak by nam niekto vedel poradit neake konkretne WEBy, alebo sluzby predaja, uvitame kazdu radu.
Predvame vyrobky ako konecnym spotrebitelom tak aj na dalsi predaj.

dakujem
Timka1
17.03.10,10:07
Ahojte poradaci,
chcem poprosit o radu, ak ma niekto skusenosti s predajom svojich sluzieb\vyrobkov cez Internet.
Uz dlhsie vyrabame zaluzie a protihmyzove siete vo vysokej kvalite a myslim si ze aj s vybornou cenou. (zatial nebola ziadna reklamacia) ale neako sa nam nedari prerazit dalej ako za hranice nasich znamych. "Znamych" sice pribuda, ale kapacita vyroby je ovela vyssia, ale nemame skusenosti z predajom cez internet, ak by nam niekto vedel poradit neake konkretne WEBy, alebo sluzby predaja, uvitame kazdu radu.
Predvame vyrobky ako konecnym spotrebitelom tak aj na dalsi predaj.

dakujem

vedel by si tie žalúzie a siete namontovať aj sám zákazník?

ak áno, sú rôzne portály s inzerciou na ktorých frčia aj reklamy

ak nie, tak si viem len ťažko predstaviť predaj cez internet, ale reklama môže frčať
vitekr
17.03.10,11:27
a ma niekto realne skusenosti s reklomu na internete v podopbnom odvetvi????
Timka1
17.03.10,11:31
a ma niekto realne skusenosti s reklomu na internete v podopbnom odvetvi????

skúsenosti s reklamou na nete nemám,

ale toto by ma naozaj zaujímalo, či by si ich vedel sám zákazník namontovať, je k tomu nejaký popis na montáž?
vitekr
17.03.10,14:11
skúsenosti s reklamou na nete nemám,

ale toto by ma naozaj zaujímalo, či by si ich vedel sám zákazník namontovať, je k tomu nejaký popis na montáž?
noo, mylsim, ze to zakaznik sice zvladne, ale dolezite je spravne zameranie, inak sa moze stat, ze to naozaj nenamontuje.....

mne ide skor o neake konkretne typy na ake servre, WEB stranky je vhodne reklamovat, inzerovat, ziskat partnerov a podobne informacie....
Dantess
17.03.10,14:32
noo, mylsim, ze to zakaznik sice zvladne, ale dolezite je spravne zameranie, inak sa moze stat, ze to naozaj nenamontuje.....

mne ide skor o neake konkretne typy na ake servre, WEB stranky je vhodne reklamovat, inzerovat, ziskat partnerov a podobne informacie....
Skús sa zamerať na stavebné firmy a ponúkni im tvoj produkt. Neviem si inak ale predstavit samostatnú firmu, ktorá predáva siete proti hmyzu. Treba to s niečim kombinovať a preto by som hľadal v stavebnych firmach partnerstva.
zubro85
18.03.10,09:09
no ja si myslim ze web stranku si treba uobit s neakou jednoduchou kalkulackou kolko vyjdu zaluzie na okno, pripadne sietky proti hmyzu alebo kontaktny formular kde zada clovek rozmery okny a Vy mu nan odpoviete, ale lepsie je tá kalkulačka lebo tam sa zakaznik dozvie ceny hned a je to nezavaznejsie a potom pouzit google adwords na reklamu.

ako partnerske firmy by som skor videl vyrobcov okien a nie stavebnikov
profesional
27.03.10,10:02
Toto je vec ktoru si zakaznik nekupi cez net. Ale vidim to na urobenie web s vyuzitim praktik Gueriila marketingu. Zaklad je dokazat sa odlisit od konkurencie. Kvalita a cena uz dnes nie su odlisujuci faktor.
Miwoslav
28.03.10,08:01
noo, mylsim, ze to zakaznik sice zvladne, ale dolezite je spravne zameranie, inak sa moze stat, ze to naozaj nenamontuje.....

mne ide skor o neake konkretne typy na ake servre, WEB stranky je vhodne reklamovat, inzerovat, ziskat partnerov a podobne informacie....
Môj názor. Ako výrobca potrebujete budovať 2 základne línie. Značku a konkurencie schopnosť v cene, kvalite a dodávkach aj proti číňanom. Ako hlavnú úlohu by som videl dodávať veľkoobchodne aj mimo SK. Popri tom vybudovať predajnú sieť. Priamy aj nepriamy predaj aby ste sa dostali blízko k zákazníkom.
Reklama
Prezentujte sa ako výrobca a expert v tejto oblasti. Potrebujete aby každý o Vás vedel a Vaša značka niečo znamenala. Na komunikáciu sa dajú použiť všetky média, len treba mať skúsenosti a vedieť ako.
Napr.Skúste použiť Aukro akcie od 1centu, blogujte-cieľ presvedčiť o profesionalite, PPC reklama nie je vhodná na budovanie značky (myslím z hľadiska ceny) ale aj tam sa dá použiť finta. Môj záver používať nízko nákladovú reklamu a skôr sa sústrediť na veľkoodberateľov.