isabella_fly
17.03.10,11:08
Dobdy den,
pozicala som peniaze na zmluvu jednemu mojmu znamemu, no podla splatkoveho kalednara ju vobec nesplaca, resp. ziadna snaha nie je vidno, poslala som mu uz dve upomienky, neviete kolko upomienok treba poslat nez podam trestne oznamenie a co vsetko musia bezpodmienecne obsahovat? Datum splatenia dlhu uz prekrocil podla poslednej upomienky, pomozte mi prosim.
mlisa
17.03.10,11:18
pocet upomienok nie je nikde dany, staci poziadat o splatenie raz, aj ked ani skutocnost ze by sa nezaslala ziadna upomienka nema vplyv na to, ze peniaze treba splatit...
nerozumiem ale naco trestne oznamenie? Skor by som dala navrh na sud na vydanie platobneho rozkazu. Trestne konanie dlznikovi stazi zivot, ale nepomoze ziskat peniaze spät...
gabooz
17.03.10,11:35
Suhlasim. V pripadnom sudnom spore postaci jedna vyzva + dorucenka (pripadne nie je potrebna ziadna). Ak mas zmluvu o pozicke, mozes dat navrh na vydanie platobneho rozkazu.

Sudny poplatok je 6 percent zo zaslovanej sumy. Ak to mas spisane vo forme notarskej zapisnice, je to uz samostatny exekucny titul, nemusis to davat na sud, ale priamo exekutorovi.

Ak potrebujes pomoct spisat navrh na sud, pokojne mi napis.
isabella_fly
18.03.10,03:46
ak by si bol taky zlaty, pomohol by si mi s tym? dakujem
isabella_fly
03.05.10,14:07
este s tymto potrebujem pomoct... ked mi vydali platobny rozkaz, ale predpokladam, ze do stanovenej lehoty to odporca nezaplati, ako mam pokracovat aby sud dalej konal?
Chobot
04.05.10,06:32
este s tymto potrebujem pomoct... ked mi vydali platobny rozkaz, ale predpokladam, ze do stanovenej lehoty to odporca nezaplati, ako mam pokracovat aby sud dalej konal?

Súd nebude ďalej konať, vydaním platobného rozkazu prakticky jeho práca skončila. Jedine, že by odporca podal voči plat. rozkazu odpor, vtedy sudca nariadi pojednávanie.

Ak ale v stanovenej lehote nepodá odpor, tak plat. rozkaz nadobudne právoplatnosť. Nechaj si na súde vyznačiť nadobudnutie právoplatnosti plat. rozkazu. S tým platobným rozkazom potom môžeš zájsť za exekútorom, ktorý začne exekúciu voči povinnému - dlžníkovi.

Uplynula už lehota na podanie odporu?