silvinka31
17.03.10,11:26
Dobrý deň, mám problém robila som DPFO a zabudla som zarátať nemocenské do príjmu. Musím podať opravné DP v akej výške? Správne ako má byť, alebo rozdiel medzi podannými a teraz nanovo zistenými skutočnosťami?
A ešte ak všetky doklady týkajúce sa DP sú založené v daň. priznaní, vydá mi ich daňový úrad naspäť?
Ďakujem veľmi pekne.
Timka1
17.03.10,10:28
Dobrý deň, mám problém robila som DPFO a zabudla som zarátať nemocenské do príjmu. Musím podať opravné DP v akej výške? Správne ako má byť, alebo rozdiel medzi podannými a teraz nanovo zistenými skutočnosťami?
A ešte ak všetky doklady týkajúce sa DP sú založené v daň. priznaní, vydá mi ich daňový úrad naspäť?
Ďakujem veľmi pekne.

komu si zabudla zarátať nemocenské dávky? ak dotyčnému pre koho si robila, tak netreba zaratávať, pretože nemocenské dávky nie sú zdaniteľné príjmy

ak jeho manželke/ovi, na poníženie ZD, tak bude treba dať opravné DP
silvinka31
17.03.10,10:49
zabudla som dotyčnému rep. zamestnancovi. Takže neva ak som to tam nedala? Diky.
Timka1
17.03.10,10:55
zabudla som dotyčnému rep. zamestnancovi. Takže neva ak som to tam nedala? Diky.

nie neva, nie sú zdaniteľné príjmy, nikde sa neuvádzajú, nepodávaj opravné DP, máš to ok