rosemary
17.03.10,13:41
Vážení poraďaci, už ste niekto žiadali vrátenie DPH z členských štátov elektronicky prostredníctvom daňového riaditeľstva? Potrebovala by som zistiť, či to nie je veľmi náročné, lebo pri čítaní pokynov sa asi rozhodnem na vrátení cez fiskála. Privítam hocijaké reakcie. Ďakujem vopred.
zuzanna
18.03.10,19:22
prosim nikto nevie poradit ja ked sa prihlasim na drsr neviem tam nikde najst formular na vratenie DPH z ineho clenskeho statu poradte prosim
domenico.office
18.03.10,19:47
Nie je to náročné, len treba uskutočniť niekoľko krokov: Vybaviť si Zaručený elektronický podpis, registrovať sa na portál Daňovej správy, navštíviť DÚ a spísať zápisnicu, aby Vám DÚ sprístupnil službu vrátenie DPH. Úvodné okno na vstup do tej sekcie vyzerá ako prikladám.
domenico.office
18.03.10,19:48
prosim nikto nevie poradit ja ked sa prihlasim na drsr neviem tam nikde najst formular na vratenie DPH z ineho clenskeho statu poradte prosim

Ten formulár sprístupní DÚ, ako som písal v príspevku vyššie.
zuzanna
18.03.10,19:56
na du som uz zaregistrovana aj ZEP uz mam tak este raz musim ist na DU aby mi to spristupnili ja ze to je automaticky diky moc lebo uz dva dni sedim u pocitaca a hladam a furt nic diky moc dufam ze na danovom budu vediet co chcem este raz vdaka
domenico.office
18.03.10,20:10
Odkaz na túto službu sa zobrazí po prihlásení sa do osobného konta na portáli Daňovej správy a po vstupe do daňovníka, ktorý má túto službu sprístupnenú. Ukážka opäť na obrázku.
zuzanna
19.03.10,09:45
prosim ta ja uz som bola na tom danovom aj mam zapisnicu autorizacia pristupu do role žiadatel o vratenie DPH a ked sa prihlasim cez ID potom kliknem na nase IC DPH a tam sa mi nezobrazi ziadne take okno Vratenie DPH kde teda kliknut lebo mne sa da len posielat suhrny vykaz DPH danove priznania ale to okno na vratenie DPH neni napis mi prosim kde?
domenico.office
19.03.10,10:08
Zuzka, musíš počkať, je to funkcia, ktorú ti pridajú sami z DÚ.
zuzanna
22.03.10,07:24
a kolko to asi tak trva tu dohodu mam uz tyzden a este mi to stale nefunguje domenico prosim porad
domenico.office
22.03.10,07:40
Skús zavolať na call centrum drsr, popros ich, či by ti to neurobili oni. Neviem ani ja sám, prečo im to tak dlho trvá, mám skúsenosti, že na niektorých DÚ to vedia urobiť v priebehu 48 hod, ale stretol som sa i s tým, že to trvalo týždeň.
zuzanna
23.03.10,13:46
už som tam dnes volala tak ževraj mi to sprístupnia tak ešte čakám díky
zuzanna
28.03.10,10:10
tak uz dnes mi to spristupnili tak budem skusat dufam ze mi to pojde treba tam nieco instalovat este ci by to uz malo ist nevies mi este poradit?
domenico.office
28.03.10,10:18
Treba mať nainštalované ovládače pre bezpečné zariadenie, na ktorom je Kvalifikovaný certifikát, treba mať nainštalovaný podpisovač D.Signer a Xml plugin a podpisovú politiku pre rok 2010. V nastaveniach internetu treba povoliť chovanie activeX prvkov, pretože tieto prvky spolupracujú s webovým rozhraním a tvojim PC.
TatianaM
30.03.10,10:20
A je potrebné v prílohe odoslať zoskenované doklady, príloha do jedného ČS nesmie byť väčšia ako 5MB
Justina
08.04.10,07:11
A je potrebné v prílohe odoslať zoskenované doklady, príloha do jedného ČS nesmie byť väčšia ako 5MB
podotykam, že nie je potrebne posielať prílohu, pokiaľ to členský štát v zmysle smernice nebude požadovať. minulý rok, keď sa to mohlo posielať riadne poštou, boli povinnými prílohami originál faktúry a bankové výpisy. toto sa zmenilo v účinnosti od 1.1.2010.
TatianaM
09.04.10,05:04
Ja keď som sa informovala na DÚ v Bratislava tak som dostala takúto informáciu. Zmeny ktoré nastali v zákone o DPH od 1.1.2010 hovoria aj o tom, že ak má Daňový úrad Bratislava I (ktorému sa adresuje žiadosť o vrátenie DPH) pri riešení žiadostí v prípade pochybností. Má možnosť vyžiadať si elektronickými prostriedkami dodatočné informácie ( medzi nimi sú aj spomínané prílohy). Nadväzne na takýto postup sa predlžujú lehoty na vrátenie dane, pričom však platí, že o žiadosti musí DÚ rozhodnúť v stanovenej lehote, ktorá môže byť v určitých prípadoch až osem mesiacov. Takže ja volím hľadisko opatrnosti a radšej zasielam prílohy.
TatianaM
13.04.10,17:47
podotykam, že nie je potrebne posielať prílohu, pokiaľ to členský štát v zmysle smernice nebude požadovať. minulý rok, keď sa to mohlo posielať riadne poštou, boli povinnými prílohami originál faktúry a bankové výpisy. toto sa zmenilo v účinnosti od 1.1.2010.

Nemôžem súhlasiť, pretože § 55 b ods.5 zákona o DPH hovorí, že ak je základ dane vo faktúre alebo dovoznom doklade 1 000 eur a viac alebo vo faktúre o kúpe pohonných látok 250 eur a viac, je žiadateľ povinný spolu so žiadosťou o vrátenie dane elektronickými prostriedkami predložiť kópiu faktúry alebo dovozného dokladu. Takže už nielen hľadisko opatrnosti ako som písala vo vyššie uvedenom príspevku, ale zákon ukladá túto povinnosť.
Rozalka
19.04.10,15:39
Metodický pokyn k vráteniu DPH