MatoB
17.03.10,15:16
Dobry den,

Chcel by som sa spytat. Sporim si na dochodok do druheho piliera (konkretne Allianz DSS) a mam nasporene uz nejake peniaze, chcel by som sporenie ukoncita nasporene peniaze vytiehnut. Je to mozne podla Vas? ak ano zrejme sa nevyhnem problemom. Akym?

Dakujem

(ak som zle temu zaradil ospravedlnujem sa, ale nenasiel som relevantnu skupinu)
Chobot
17.03.10,14:40
Dobry den,

Chcel by som sa spytat. Sporim si na dochodok do druheho piliera (konkretne Allianz DSS) a mam nasporene uz nejake peniaze, chcel by som sporenie ukoncita nasporene peniaze vytiehnut. Je to mozne podla Vas? ak ano zrejme sa nevyhnem problemom. Akym?

Dakujem

(ak som zle temu zaradil ospravedlnujem sa, ale nenasiel som relevantnu skupinu)

Koľko máš rokov? Ak ešte nie si dôchodca, tak z II. piliera nemôžeš vybrať peniaze. Môžeš si len zrušiť sporenie v DSS, ale príspevky sa ti presunú do soc. poisťovne.
MatoB
17.03.10,14:47
Koľko máš rokov? Ak ešte nie si dôchodca, tak z II. piliera nemôžeš vybrať peniaze. Môžeš si len zrušiť sporenie v DSS, ale príspevky sa ti presunú do soc. poisťovne.

33, mam tomu chapat ze k tym peniazom sa nedostanem? Ved to je vyse 100 litrov.
bodliak
17.03.10,14:51
To je rovnake, ako keby si teraz od Socialnej poistovne pytal peniaze, co platis do fondov na starobny dochodok.
Chobot
17.03.10,14:58
33, mam tomu chapat ze k tym peniazom sa nedostanem? Ved to je vyse 100 litrov.

To si šetríš na dôchodok, tak prečo si myslíš, že by si mal mať na ne nárok teraz? A myslíš, že si sám, čo tam má 100 litrov? Niektorí tam majú už aj hektolitre... :D:D:D:D
MatoB
17.03.10,16:57
no to ste ma moc nepotesili, to neni u vas zvykom :(
Chobot
17.03.10,20:33
no to ste ma moc nepotesili, to neni u vas zvykom :(

Nuž, nie vždy sa dá pomôcť. Hlavou múr neprerazíš... Ak to raz zákon o DSS nedovolí, tak nič nenarobíme.