maminka20167
17.03.10,19:50
Poprosil by som o radu čo robiť v prípade ked sa mi 13 ročné dieťa prihlásilo na portál básnici a úvahy. Uvedený portál ani nevyužilo len sa zaregistrovalo a odvtedy sa ani neprihlásilo. Nerozumiem začo mám platiť ked dnešná doba je zlá a každú korunu treba obracať. Uvedný portál mi zaslal nižšie uvedený mail:
Vážená pani ,

Ďakujeme za prejavenú dôveru a využívanie služieb na našich online portáloch.
Dovoľujeme si Vám vyúčtovať prístup k databáze básnici za prvý rok
(12.12.2009 - 08.12.2010) na základe Všeobecných obchodných a užívateľských
podmienok, všeobecných užívateľských informácií.

-------------------------------------------------------------------------------------------------1. basnici.sk - prístup k databáze-55,00 EUR-------------------------------------------------------------------------------------------------

Týmto Vás prosíme o uhradenie pohľadávky vo výške 55,00 EUR do dňa
splatnosti faktúry, t.j. do 31.03.2010. Pri platbe nezabudnite uviesť správny
variabilný symbol 2379767, aby mohla byť Vaša platba správne spracovaná.

Naše bankové spojenie:
č.ú. 400 957 5941 / 7500

Pri prevode zo zahraničia

Československá obchodná banka a.s.
IBAN: SK81 7500 0000 0040 0957 5941
SWIFT: CEKOSKBX


Pobočka:

Československá obchodná banka a.s.
Fraňa Mojtu 4
94901 Nitra
Slovensko


Faktúra je splatná do 14 dní odo dňa vystavenia.
Faktúru je možné uhradiť šekom, poštovou poukážkou,
prevodom, alebo priamym vkladom na náš bankový účet
v ktorejkoľvek pobočke ČSOB a.s..


Ďakujeme Vám za využívanie našich služieb.

V prípade, že ste zabudli prístupové heslo, môžete kedykoľvek požiadať
o zaslanie nového hesla na našom portáli ..............
V prípade, že máte otázky k danej faktúre, kontaktujte nás kedykoľvek
na emailovej adrese: support@web-content.sk.

V prílohe nájdete elektronicky podpísanú faktúru ako originál. Táto
slúži ako daňový doklad. Na jej otvorenie je nutné mať nainštalovaný
Adobe Acrobat Reader. Tento si môžete stiahnuť na nasledujúcej
adrese .........................
S pozdravom

Web Content s.r.o.
Hronského 7
951 41 Lužianky

Linka zákazníkom
+421 (0) 944 442 542
+421 (0) 907 271 669
+421 (0) 944 558 258
*po-pia 09.00 h - 17.00 h

IČO 45 287 538
DIČ 2022929722
Monika Kováčová
17.03.10,18:52
younglawyer
24.03.11,13:17
(8) Predávajúci nesmie konať v rozpore s dobrými mravmi. Konaním v rozpore s dobrými mravmi sa na účely tohto zákona rozumie najmä konanie, ktoré je v rozpore so vžitými tradíciami a ktoré vykazuje zjavné znaky diskriminácie alebo vybočenia z pravidiel morálky uznávanej pri predaji výrobku a poskytovaní služby, alebo môže privodiť ujmu spotrebiteľovi pri nedodržaní dobromyseľnosti, čestnosti, zvyklosti a praxe, využíva najmä omyl, lesť, vyhrážku, výraznú nerovnosť zmluvných strán a porušovanie zmluvnej slobody.

To je zo zakona o ochrane spotrebitela. Je evidentne ze ich konanim bol spotrebitel zjavne a umyselne uvedeny do omylu a bola pouzita lest poskytovatela sluzby. Ak sa ma to pocitat za kupnu zmluvu ide jednoznacne o predaj sluzby a dochadza k tomu aj k uzavretiu spotrebitelskej zmluvy, cize vy ako spotrebitel mate pravo na pravnu ochranu, ktoru vam poskytuje zakon o ochrane spotrebitela (250/2007 Z.z.) nehovoriac o tom ze ak vam niekto posle elektronicku fakturu vzdy musi mat zaruceny elektronicky podpis v zmysle myslim zakona o DPH. Cize v uvedenom pripade pochybujem ze doslo aj k prevziatiu faktury a ze vznikla vobec nejaka povinnost Vas danu sumu zaplatit.

Preto Vam neodporucam na danu vyzvu vobec reagovat alebo nejakym sposobom zaplatit. Sudne konania uz su este sudy nerozhodli, ale pochybujem ze by rozhodli v prospech tej firmy na seychelloch. Drzim Vam palce nech sa vase problemy cim skor vyriesia.

S pozdravom younglawyer
younglawyer
24.03.11,13:22
a este nehovoriac o tom, ze tu zmluvu uzavrelo dieta, ktore na to nema ani zakonom vyzadovane predpoklady (podla obcianskeho zakonnika) ale ak to nespravilo vase dieta dam Vam radu aby ste to na neho nehadzali. Ale aj v takom pripade sa da tomu vyhnut. Neplatny pravny ukon nemoze vytvarat ziadne povinnosti.