barborkadt
17.03.10,20:49
Poprosím Vás o pomoc pri výpočte dane z príjmu FO, konkrétne sa mi jedná o odpočítateľnú položku na manželku, keď manželka v r. 2009 - 2 mesiace pracovala, 1 mesiac bola na PN, zvyšok roka na materskej a potom rodičovskej dovolenke. Do tejto položky sa zaratáva aj príjem z materskej a rodičovskej dovolenky????

Ešte vás poprosím o radu pri bonuse na dieťa. Ten mi zamestnávateľ neuplatňuje každý mesiac, ale ževraj mi to bude zohľadnené pri ročnom zúčtovaní dane???!!!! Dcérka sa narodila v máji 2009. Akú sumu si na nu mozem uplatniť?

Dakujem vám za odpoved.
Timka1
17.03.10,19:53
Poprosím Vás o pomoc pri výpočte dane z príjmu FO, konkrétne sa mi jedná o odpočítateľnú položku na manželku, keď manželka v r. 2009 - 2 mesiace pracovala, 1 mesiac bola na PN, zvyšok roka na materskej a potom rodičovskej dovolenke. Do tejto položky sa zaratáva aj príjem z materskej a rodičovskej dovolenky????

Ešte vás poprosím o radu pri bonuse na dieťa. Ten mi zamestnávateľ neuplatňuje každý mesiac, ale ževraj mi to bude zohľadnené pri ročnom zúčtovaní dane???!!!! Dcérka sa narodila v máji 2009. Akú sumu si na nu mozem uplatniť?

Dakujem vám za odpoved.


do príjmu manželky sa ráta
- príjem zo závislej činnosti mínus poistné čiže základ dane
- nemocenské dávky za ten 1 mesiac
- materská
- a rodičovský príspevok nie
- takže 4025,70 mínus tie položky čo som písala bez rodičáku a ten rozdiel si môžte uplatniť


daňový bonus si môžte douplatniť na dieťa ak váš príjem podľa §§ 5 a 6 dosiahol min. 6-násobok min. mzdy pre rok 2009 čo je 1773,0 ak ste túto podmienku splnili, tak si môžte uplatnižť od mája kedy sa narodila
- za 5,6/2009 - 19,32x2 = 38,64
- za 7-12/2009 - 20,0x6 = 120,0
spolu 158,64 €
barborkadt
17.03.10,19:58
Dakujem, velmi ste mi pomohli.