anakonda1
17.03.10,21:22
Dobrý večer, rada by som sa spýtala nasledovné:
- pri platbe kartou postupujem podľa postupov účtovania, t.j. účtujem cez priebežné položky.
Vzhľadom k tomu, že robím v jednoduchej excelovskej tabuľke, na záver si kontrolujem celkové sumy v jednotlivých stĺpcoch peňažného denníka. Narazila som na problém, že ked kontrolujem napr. príjmy, tak mi vzniká rozdiel , ktorý je tvorený presne sumou platby kartou, ktoré mám v priebežných položkách.

V čom robím chybu?
Účtujem ako odberateľ: platba kartou - PP výdaj a v členení na VOZD v deň platby a ked príde výpis z účtu, tak na základe neho účtujem výdaj na BU a PP príjem.

Neviem prísť na to, v čom robím chybu pri záverečnej kontrole? Vedel by mi niekto poradiť? Dúfam že mi nechýba len spánok... :-)
Zdenka175
17.03.10,21:22
Dobrý večer, rada by som sa spýtala nasledovné:
- pri platbe kartou postupujem podľa postupov účtovania, t.j. účtujem cez priebežné položky.
Vzhľadom k tomu, že robím v jednoduchej excelovskej tabuľke, na záver si kontrolujem celkové sumy v jednotlivých stĺpcoch peňažného denníka. Narazila som na problém, že ked kontrolujem napr. príjmy, tak mi vzniká rozdiel , ktorý je tvorený presne sumou platby kartou, ktoré mám v priebežných položkách.

V čom robím chybu?
Účtujem ako odberateľ: platba kartou - PP výdaj a v členení na VOZD v deň platby a ked príde výpis z účtu, tak na základe neho účtujem výdaj na BU a PP príjem.

Neviem prísť na to, v čom robím chybu pri záverečnej kontrole? Vedel by mi niekto poradiť? Dúfam že mi nechýba len spánok... :-)


toto je z Postupov účtovania v JU.
(5) Pri platbe platobnou kartou sa v peňažnom denníku odberateľa účtuje priebežná položka na strane výdavku v sume uhradenej platby a v členení podľa § 4 ods. 6 písm. e). Na základe výpisu z banky sa účtuje v deň zúčtovania platby výdavok z účtu v banke a priebežná položka na strane príjmu.
Zdenka175
17.03.10,21:29
A robíte to cez ID?


ID 1 stĺpec Priebežné položky na strane výdavok
ID 2 stĺpec Výdavky celkom a stĺpec podľa členenia -Nákup materiálu alebo PR

na základe výpisu z BÚ - Banka výdaj a Priebežná položka na strane príjmu.

Ja som to robila podľa vyššieho uvedeného a PP sa mi rovnali. Ešte je tu možnosť, že vám niektorá úhrada neprešla cez BV ?Pasuje vám zostatok na BU
Zdenka175
18.03.10,10:02
Nenahodili ste niektorý doklad 2x, skúste ešte pozrieť. Ale postup máte dobrý
anakonda1
18.03.10,16:35
už som kontrolovala jednotlivé zápisy. Zostatok na BU mi súhlasí s posledným výpisom, tam problém nie je.
ešte sa opýtam ID- interné doklady, rozumiem tomu dobre áno?
nebude pes zakopaný práve tam?