kubikkkk
17.03.10,23:07
Ahojte,chcel by som pocut vas osobny nazor,ci uz od profesionalov alebo laikov co by ste povedali na e-shop nahradnych dielov??Dakujem za rozumne (http://www.inclick.sk/returns/redirect.php?goto=205&pr=0.1&wid=4124&tstamp=1268866927&pid=559&cd=526f069c85afd7cb954502b9491f7644) odpovede...stojim o normalne a rozumne nazory,ale samozrejme aj o negativne,ktorych bude predpokladam viac....
Dantess
18.03.10,06:53
Ahojte,chcel by som pocut vas osobny nazor,ci uz od profesionalov alebo laikov co by ste povedali na e-shop nahradnych dielov??Dakujem za rozumne (http://www.inclick.sk/returns/redirect.php?goto=205&pr=0.1&wid=4124&tstamp=1268866927&pid=559&cd=526f069c85afd7cb954502b9491f7644) odpovede...stojim o normalne a rozumne nazory,ale samozrejme aj o negativne,ktorych bude predpokladam viac....
Tak počítam, že v tomto ti bude viac vedieť poradiť padro :D Inak si ale ja osobne myslím, že autodiely a veci na auto fičia. Ak si zoženieš dobreho dodávateľa, máš dostatok peňazí, tak si sprav biznis plán na papier cca 1 rok dopredu a uvidíš sám či by sa to oplatilo a či máš dostatok financií.
kubikkkk
18.03.10,07:41
diky za odpoved.
Najlepsie by bolo keby sa padro ozval sam :D
no poviem ti tak,ze penazi je dost,dodavatela mam celkom slusneho,za velmi slusne ceny...Na nom nemenovanom fore ma zacali ludia odradzat,teda komentovali to stylom,ze dalsi obchod,budes mat vysoke nakupne ceny atd.atd. Lenze oni nevedia ake mam ceny na zaciatok,tak neviem preco riesili taketo otazku...
Myslim,ze sa jasne pytam na nazor ludi...Ci by to prijali alebo nie....
Dantess
18.03.10,07:56
diky za odpoved.
Najlepsie by bolo keby sa padro ozval sam :D
no poviem ti tak,ze penazi je dost,dodavatela mam celkom slusneho,za velmi slusne ceny...Na nom nemenovanom fore ma zacali ludia odradzat,teda komentovali to stylom,ze dalsi obchod,budes mat vysoke nakupne ceny atd.atd. Lenze oni nevedia ake mam ceny na zaciatok,tak neviem preco riesili taketo otazku...
Myslim,ze sa jasne pytam na nazor ludi...Ci by to prijali alebo nie....
Nedávaj na názory iných "podnikateľov". Je to tvoj biznis, tvoje peniaze a len TY vieš aké sú nákupné ceny a koľko zhruba budeš mať obrat. Ako som už písal spravi si biznis plán cca na 1 rok a sám uvidíš. Ja si myslím, že ak má človek PENIAZE (najdoležitejsia čast podnikania), tak dokáže preraziť aj s predajom špagátu. Celé je to následne o marketingu.
ACCNT
18.03.10,08:37
neviem odkial nakupujes, ale keby si nepotreboval fakturu, tak v polskych gliviciach je(tusim v nedelu a utorok?) dost velky trh so vsetkym co sa tyka aut.

u nas v meste su minimalne 3 servisi/y, co tam nakupuju.
padro
18.03.10,08:41
kubik vyzeras na potencialnu konkurenciu tak budem opatrny:D ... neviem ci myslis diely ako su (svetla, koroserie) atd, alebo doplnky ako mam ja, to je dost podstatny rozdiel, no a shopov je dost ale to je v kazdom biznise konkurencia ak to budes robit dobre tak nie je dovod preco by to ist nemalo, pocitaj s tym ze kym sa eshop zabehne tak to trva cca 2 roky, potom vydavky na reklamu tak 1000 E/ mesiac a pojde to :) ... ACCNT tak nakupovat si moze dovolit mechanik z hornej dolnej a nie clovek co chce robit biznis poriadne.
kubikkkk
18.03.10,10:32
neviem odkial nakupujes, ale keby si nepotreboval fakturu, tak v polskych gliviciach je(tusim v nedelu a utorok?) dost velky trh so vsetkym co sa tyka aut.

u nas v meste su minimalne 3 servisi/y, co tam nakupuju.

Na toto mam odpoved taku,ze fakturu potrebujem kedze to chcem predavat dalej..mozno by sa to dalo keby som to ponukal ako bazar a ludom by som posielal len prijimovy doklad,ale to myslim,ze takych je tu vela....dalej by som za to urcite nerucil zarukov ako na diely,ktore chcem nakupovat(cize originalne)
na eshope by som chcel mat aj polske diely,ale od predajcov,ktory mi moze dat na diely zaruku a takisto aj fakturu,takze neviem...Vsetko si treba poriadne premysliet..A kedze poslko poznam az moc dobre,staci ist do bialsko bialej a tam mas straaasne veeelku ulicu,kde mas milion hangarov s nahradnymi dielmi...takze tak...dakujem za odpoved
kubikkkk
18.03.10,10:38
Padro,malo by ist o nahradne diely(ako si pisal karosarske diely,svetla,brzdy,tlmice a vlastne vsetko),pod doplnkami rozumiem vane do kufrov,lekarnicky,koberceky do auta a podobne ak sa nemylim...a s tym by som obchod mat nechcel,popripade len minimum vyrobkov...
Mam jedneho velkeho dodavatela...
Len otazka je a mozno by si vedel aj odpovedat: Ci to nie je riziko z toho dvovodu,ze zober si to tak,ze predam niekomu turbo za 500eur,samozrejme ho nekupi autoservis pretoze autoservi nakupi asi lacnejsie takisto z velkobchodu...cize to kupi bezny clovek,potom mi nemusi clovek prevziat tovar,cize zbytocne naklady na prepravu a podobne...musim nad tym porozmysla a tusim,ze ty mas ake take skusennosti...
Ak by si mal zaujem skus mi napisat na mail : kubiku101@centrum.sk, mozno spojime hlavy dokopy a nieco vymyslime spolu,aj ked malo kto chce ist do biznisu s niekym cudzim...Ale za vyskusanie to stoji..
Diky za prispevok a dufam,ze sa ozves...
jar88
18.03.10,11:08
Padro,malo by ist o nahradne diely(ako si pisal karosarske diely,svetla,brzdy,tlmice a vlastne vsetko),pod doplnkami rozumiem vane do kufrov,lekarnicky,koberceky do auta a podobne ak sa nemylim...a s tym by som obchod mat nechcel,popripade len minimum vyrobkov...

Mam jedneho velkeho dodavatela...

Len otazka je a mozno by si vedel aj odpovedat: Ci to nie je riziko z toho dvovodu,ze zober si to tak,ze predam niekomu turbo za 500eur,samozrejme ho nekupi autoservis pretoze autoservi nakupi asi lacnejsie takisto z velkobchodu...cize to kupi bezny clovek,potom mi nemusi clovek prevziat tovar,cize zbytocne naklady na prepravu a podobne...musim nad tym porozmysla a tusim,ze ty mas ake take skusennosti...
Ak by si mal zaujem skus mi napisat na mail : kubiku101@centrum.sk, mozno spojime hlavy dokopy a nieco vymyslime spolu,aj ked malo kto chce ist do biznisu s niekym cudzim...Ale za vyskusanie to stoji..
Diky za prispevok a dufam,ze sa ozves...

Ja nakupujem v autokore a do 48 hodín to mám doma.

http://shop.autocora.sk/index.php?main_page=index&cPath=3_1899_1950_1953_5603&zenid=56k8afp6n7kjhcc2e3vl4ko317

Spoľahlivé a lacné
kubikkkk
18.03.10,11:31
ahoj JAR88,
v prvom rade bol eshop trochu nepochopeny,pretoze napisane je,ze ceny su bez dph,no celkovu cenu mi vycislilo aj s dph a aj bez dph tu istu....ak poznas lepsie ten eshop,mohol by si mi to trochu vysvetlit..takisto tam nebola cena za dovoz,takze to berem tak,ze je to zadarmo.
Pozeral som nejake ceny porovnal som ich s mojimi..vedel by som to zabezpecit za lacnejsi peniaz a so sto percentnou zarukou,ze su to original diely,predpokladam,ye aj to boli originalne diely...Zalezi,ze ci na to eshope nepltim ani dph ani dovoz...to uz je o niecom inom..U mna by si to mal do 24 hodin doma,pokial by to bolo na sklade...ak by si byval v okoli ziliny,mal by si to do hodiny doma,pokial by bol tovar na sklade...
Ak by tovar na sklade nebol,mal by si to ako u nich do 48 hodin.
Dakujem za prispevok
magnum
18.03.10,11:44
cau kubikkkk a pozdravujem aj "g" a "k" a "d" a spol.....
jar88
18.03.10,12:10
ahoj JAR88,
v prvom rade bol eshop trochu nepochopeny,pretoze napisane je,ze ceny su bez dph,no celkovu cenu mi vycislilo aj s dph a aj bez dph tu istu....ak poznas lepsie ten eshop,mohol by si mi to trochu vysvetlit..takisto tam nebola cena za dovoz,takze to berem tak,ze je to zadarmo.
Pozeral som nejake ceny porovnal som ich s mojimi..vedel by som to zabezpecit za lacnejsi peniaz a so sto percentnou zarukou,ze su to original diely,predpokladam,ye aj to boli originalne diely...Zalezi,ze ci na to eshope nepltim ani dph ani dovoz...to uz je o niecom inom..U mna by si to mal do 24 hodin doma,pokial by to bolo na sklade...ak by si byval v okoli ziliny,mal by si to do hodiny doma,pokial by bol tovar na sklade...
Ak by tovar na sklade nebol,mal by si to ako u nich do 48 hodin.
Dakujem za prispevok

To som ti dal ako námet. Ja keď od nich niečo kupujem, tak priamo so zľavou, nie cez e-shop. Sám sa rozhodnem či originál alebo nie.
Oni majú všetko skladom, k osobnému odberu, alebo na odoslanie ihneď.
padro
18.03.10,16:54
kubik tak ja predavam tie doplnky, v dieloch sa neviznam, ale kto by bol vlastne tvoj zakaznik? ... pochybujem ze servis a mechanici ti si to kupia z podobnych shopov ako si dal link, a ak by si chcel mat take sklady ako oni tak to si nachystaj miliony, a ak by zakaznik mal byt bezny clovek tak neviem kolko je takych co si este opravuju auto sami, nemam predstavu. ja ked menim nejaky diel tak idem bud do servisu, alebo k mechanikovi a ten to berie z tych velkych shopov.
kubikkkk
18.03.10,19:28
Ahoj magnum,aj ja ta pozdravujem :D
Padro,zakaznik bude presne ten,ktoreho mas aj ty,aj ked si napisal velku pravdu,ze kazdy ide dnes do servisu a tam mu to urobia...A servisy ani neberu od shopov ako bol ten link,ja by som vedel ist s cenami nizsie ako oni,aj zlavu samozrejme by som vedel dat...lenze autoservisy beru od vacsich dodavatelov,nejdem ich tu vypisovat,nepovazujem to za dolezite...ale urcite mensie autoservisy by som si mozno podmanit vedel,mam vela znamosti a znamych,ktori robia s autami..Nie su to priamo majitelia autoservisov,ale su to ludia,ktori auta dovazaju,ktori vlastnia bazary a podobne...Na velke autoservisy s dobrym obratom by som urcite nemal...

A dalej je to tak,ze ludia dnes pozeraju na ceny,nie vsetci,ale hlavne ti bezni ludia...cize clovek si zavola do servisu,kolko by to stalo,kolko robota...mechanik(popripadne skladnik)mu povie sumu,kupujuci si pozre ceny na internete,popripade obvola nejake firmy ake ceny mu ponuknu a podla toho sa rozhodne...Nemusi to robit kazdy,ale niekto sa urcite najde..
To su moje nazory....Tak isto si zacinal s niecim a nevedel si,ci to pojde,ale asi sa dari a to je dobre...takze risk je zisk :D
padro
18.03.10,19:36
pozor na tie ceny, musis sa rozhodnut ci ist cestou najnizsej ceny (podla mna cesta do pekla) alebo to robit inak ale aby si predaval ... no samozrejme ja ta odradzat nebudem, vela veci aj u mna napr. co som si myslel ze nepojde tak sa predava a opacne co som myslel ze sa bude predavat dobre tak nic.
kubikkkk
18.03.10,20:06
Padro,preco myslis,ze najnizsie eny je cesta do pekla???
E shop by mal byt len pre mna plus,nebude ma to zivit,to ale neznamena,ze to nebudem robit poriadne...Mam vela casu sa tomu venovat,takze tak...Ale by ma zaujimala tvoja dalsia odpoved ohladne toho pekla...diky
padro
18.03.10,20:39
poviem ti to tak ze bolo uz dost takych co to skusali touto cestou a uz tu nie su, a este ich je stale dost a aj tak nepredavaju, ked nezarobis nebudes mat na reklamu a riesenie dalsich problemov, skus a uvidis. ... viem aj o svojej konkurencii ze sa im darilo prestali davat na reklamu, mysleli si ze uz netreba, dali nizke ceny a nepredavaju nic, klesli dost vyrazne, ale ved skus... a navyse co to je najnizsia cena? samozrejme su zakaznici co sa vypytuju na cenu (ja osobne o nich zaujem nemam hovori sa im "problemovi zakaznici) a predstav si ze zavolaju tvojej konkurencii a ta im da este nizsiu cenu... a zarobis par centov, dakujem nemam zaujem.
magnum
19.03.10,07:02
pri nahradnych dieloch vidim ten problem ze tak ako si vravel situacia ked clovek zavola do servisu a dozvie sa cenu a potom nasledne pozrie na internete ze turbo je o 10€ lacnejsie ale kto mu ho vymeni. bo ked pride do servisu s tym ze vymente mi turbu tu som vam ho doniesol tak mozno bude mat 2x stastie ale tretikrat mu povedia ze nech vam to vymeni ten co vam to predal...

servisy ziju tiez z marze za predane suciastky...
Dantess
19.03.10,07:21
pri nahradnych dieloch vidim ten problem ze tak ako si vravel situacia ked clovek zavola do servisu a dozvie sa cenu a potom nasledne pozrie na internete ze turbo je o 10€ lacnejsie ale kto mu ho vymeni. bo ked pride do servisu s tym ze vymente mi turbu tu som vam ho doniesol tak mozno bude mat 2x stastie ale tretikrat mu povedia ze nech vam to vymeni ten co vam to predal...

servisy ziju tiez z marze za predane suciastky...
Preto si treba nájsť mechanika živnostníka a nie chodiť do servisu...
Tomáš_sh
19.03.10,08:24
Ako napisal magnum...aj servisy musia z niecoho zit, samozrejme ak si uctuju premrstene sumy je kritika opravnena.

Ale ak si niekto mysli ze sa v servise spyta kolko ma to bude stat teda suciastky+praca, odpoved je ja neviem 200+80. Dotycny si potom donesie suciastky a caka ze mu ich za spominanych 80 vymenia.....asi sa myli. Jasne moze sa to tak podarit 1-2x, ale prevadzkovatel servisu zo seba dlhodobo blazna robit nenecha.

A ak ma niekto nazor ze pojde do dalsieho servisu...tak to potom aj tie auta podla toho vyzeraju, ze tlmice mi menili tam, spojku tuna.....a....trysky tamto.
padro
19.03.10,08:27
Preto si treba nájsť mechanika živnostníka a nie chodiť do servisu...
ja mam mechanika ktori ani nie je zivnostnik :D a tiez si tie diely vie nakupit lacno ved nie je blby, proste pri dieloch to je problem, a preto predavam doplnky :D:Dmimotemy