anelly
18.03.10,06:26
Sme PO. DÚ som poslala oznámenie o predĺženie lehoty na podanie daň.priznania do 30.6.2010. Audítor ma však upozornil, že podľa novely zákona, ak budem chcieť podať daň.priz. o niečo skôr napr. 25.5. alebo aj 25.6. tak musím opäť napísať oznámenie s konkrétnym dátumom, aby DÚ vedel identifikovať splatnosť dane. Stretol sa niekto s takýmto názorom? Hľadala som to v zákone aj v prechodných ustanoveniach, ale som to nenašla.:o
Aljok
18.03.10,06:08
Auditor si asi poriadne neprečítal zákon:

§ 49
(3) Daňovníkovi, ktorý je povinný podať daňové priznanie po uplynutí zdaňovacieho obdobia v lehote podľa odseku 2, sa na základe
a) oznámenia podaného príslušnému správcovi dane128) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 2, predlžuje táto lehota najviac o tri celé kalendárne mesiace s výnimkou daňovníka v konkurze alebo v likvidácii; daňovník v oznámení uvedie novú lehotu, ktorou je koniec kalendárneho mesiaca, v ktorej podá daňové priznanie, a v tejto novej lehote je aj daň splatná,

Ty si uviedla správne dátum 30/06/2010, t.j. koniec kalendárneho mesiaca...
Do tohto dátumu si povinná DP podať a aj zaplatiť daň.
Timka1
18.03.10,06:12
tiež pridám usmernenie z drsr, kuk na odkaz, nájdeš to tam
anelly
18.03.10,07:51
Ďakujem pekne, tiež som zdieľala Váš názor, ale keď mi to audítor pripomienkoval niekoľkokrát, tak som začala mať pochybnosti.
ivo_b
26.03.10,07:23
Auditor si asi poriadne neprečítal zákon:

§ 49
(3) Daňovníkovi, ktorý je povinný podať daňové priznanie po uplynutí zdaňovacieho obdobia v lehote podľa odseku 2, sa na základe
a) oznámenia podaného príslušnému správcovi dane128) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 2, predlžuje táto lehota najviac o tri celé kalendárne mesiace s výnimkou daňovníka v konkurze alebo v likvidácii; daňovník v oznámení uvedie novú lehotu, ktorou je koniec kalendárneho mesiaca, v ktorej podá daňové priznanie, a v tejto novej lehote je aj daň splatná,

Ty si uviedla správne dátum 30/06/2010, t.j. koniec kalendárneho mesiaca...
Do tohto dátumu si povinná DP podať a aj zaplatiť daň.
Aj ja som na skoleni, kde prednasal clovek z danoveho uradu, pocul, ze ak si danovnik stanovi novu lehotu, ma podat DP v tejto lehote, nie skor. Je tam formluacia:
"...novú lehotu, ktorou je koniec kalendárneho mesiaca, V KTOREJ podá daňové priznanie..."
Z toho si asi odvodili, ze danove priznanie nemoze danovnik podat ani pred, ani po, ale v tejto lehote.
habrina08
26.03.10,09:33
zdravím všetkých, chcem sa opýtať, či toto oznámenie o novej lehote podania daňového priznania sa vzťahuje na všetky PO, jednoducho povedané, ak nestíham urobiť daňové do 31.3.2010 a pošlem dňa 29.3.2010 oznámenie na DU nový termín tak to bude v poriadku? Lebo ja som čítala na stránke DRSR takú informáciu,že sa to dá. No ale dnes bol osobne konateľ na DU a tam mu povedali, že to mal požiadať 15 dní pred koncom marca....tak ja neviem...poraďte poraďáci...
díky za každú odpoveď :)
prikladám ešte tú info z DRSR:
Zoltán Kovács
26.03.10,09:46
zdravím všetkých, chcem sa opýtať, či toto oznámenie o novej lehote podania daňového priznania sa vzťahuje na všetky PO, jednoducho povedané, ak nestíham urobiť daňové do 31.3.2010 a pošlem dňa 29.3.2010 oznámenie na DU nový termín tak to bude v poriadku? Lebo ja som čítala na stránke DRSR takú informáciu,že sa to dá. No ale dnes bol osobne konateľ na DU a tam mu povedali, že to mal požiadať 15 dní pred koncom marca....tak ja neviem...poraďte poraďáci...
díky za každú odpoveď :)


Konateľa zle informovali. Termín do 15.marca je pre prípady ak žiadaš odklad podania. Ale teraz je možnosť, že bez žiadosti si predlžiš termín podania. Teda oznámenie ak podáš 31.03. do 24.00 hod si v termíne.
habrina08
26.03.10,10:00
díky moc Zolko, si úžasný...veď aj som si to myslela z tých všetkých informácií okolo nás a zo stránky DRSR...zostala som však v pomykove, ako mi to povedal...skúsim ešte zavolať na DU do TT, som zvedavá čo mi povedia....
p.s. máš veľmi pekné hobby:)
ivo_b
26.03.10,11:26
zdravím všetkých, chcem sa opýtať, či toto oznámenie o novej lehote podania daňového priznania sa vzťahuje na všetky PO, jednoducho povedané, ak nestíham urobiť daňové do 31.3.2010 a pošlem dňa 29.3.2010 oznámenie na DU nový termín tak to bude v poriadku? Lebo ja som čítala na stránke DRSR takú informáciu,že sa to dá. No ale dnes bol osobne konateľ na DU a tam mu povedali, že to mal požiadať 15 dní pred koncom marca....tak ja neviem...poraďte poraďáci...
díky za každú odpoveď :)
prikladám ešte tú info z DRSR:
Mozno ma Vas konatel aj zivnost, teda je aj FO a na nich sa vztahuje tych 15 dni a ziadost (nie oznamenie).
habrina08
26.03.10,13:27
konateľ nemá živnosť....je evidovaný na úr.pr....predstavte si na ten DU sa vôbec nedá dovolať.....asi majú tiež veľa roboty...:)
díky všetkým...
☺☺☺
lachiM
31.03.10,05:23
Pozdravujem všetkých. Ak je DP DzP PO už podané a chceme ho opraviť, je možné podať Oznámenie o predĺžení lehoty na podanie DP do 30,6,2010 a podať Opravné DP? Oznámenie o predĺžení lehoty posúva termín zákonnej lehoty podania DP bez ohľadu na to, či je DP podané. Vysvetľujem si to správne?

Ďakujem za odpoveď.
Lenka1979
31.03.10,05:25
Pozdravujem všetkých. Ak je DP DzP PO už podané a chceme ho opraviť, je možné podať Oznámenie o predĺžení lehoty na podanie DP do 30,6,2010 a podať Opravné DP? Oznámenie o predĺžení lehoty posúva termín zákonnej lehoty podania DP bez ohľadu na to, či je DP podané. Vysvetľujem si to správne?

Ďakujem za odpoveď.

Ak je DP už podané, nemôžeš už podať oznámenie o predĺžení už podaného DP. Dnes ešte stíhaš podať DDP.... potom už len opravné.
lachiM
31.03.10,05:33
Ďakujem za odpoveď.