labutka
18.03.10,07:28
Dobry den,
prisiel mi prikaz na zacatie exekucie. Hladala som informacie, ale nerozumiem tretinovemu sposobu.
Čista mzda zamestnanca je 140,37 EUR, bez manzelky, dietata.
Nesmiem zrazit zamestnancovi 60% z životného minima t.j. 111,11 EUR. Rozdiel je 29,26 EUR, zaokruhlim na cislo delitelne troma t.j. 27 EUR. A co teraz?
Prosim poradte mi.
Dakujem
Zuzka
18.03.10,06:34
labutka
18.03.10,06:46
..nerozumiem ale kolko tretin mu mam zrazit, nemam to nikde uvedene.
jholubok
10.06.11,09:01
ja mám takýto problém resp. neviem ako máme postupovať - bol nám doručený príkaz na začatie exekúcie, vykonávali sme exekučné zrážky ale teraz došlo k ukončeniu pracovného pomeru a nám do dnešného dňa neboli doručené exekučné príkazy. Máme teraz vrátiť peniaze zamestnancovi alebo aký je postup. Kontaktovali sme aj exekútora ale ostalo to bez odozvy. Ďakujem veľmi pekne
Katarína Cigánová
10.06.11,09:20
ja mám takýto problém resp. neviem ako máme postupovať - bol nám doručený príkaz na začatie exekúcie, vykonávali sme exekučné zrážky ale teraz došlo k ukončeniu pracovného pomeru a nám do dnešného dňa neboli doručené exekučné príkazy. Máme teraz vrátiť peniaze zamestnancovi alebo aký je postup. Kontaktovali sme aj exekútora ale ostalo to bez odozvy. Ďakujem veľmi pekne
Zatial by som to nechala v depozite firmy , až po písomnom oznámení exekútora by som to vyplatila zamestnancovi . Samozrejme s exekútorom sa pokúšajte skontaktovat či už telefonicky aj písomne , ale určite žiadajte písomnú odpoved.
Inak sa Vám môže stať , že firma bude zodpovedná za poukazánie príslušnej sumy exekútorovi.
nesca
10.06.11,09:38
Súhlasím s Katkou a pridávam,že treba písomne upovedomiť exekúra,že pracovník u Vás ukončil daný prac.pomer.Peniaze by som v žiadnom prípade zam-covi nevracala,počkať na vyjadrenie ex.