rhenus
18.03.10,07:37
Zdravím, stala sa mi taká vec, že mi zmizla časť mailov z doručenej pošty v Outlook expres verzia 6.00.2900.5512. Stalo sa to tak, že program začal zhutňovať správy, ale počas tohto procesu došlo k vypnutiu notebooku (slabá batéria). Keď som program znovu spustil, časť správ sa už nezobrazila. Skúsil som spustiť obnovu systému, nepomohlo. Ak mi niekto viete poradiť, či sa dajú zmiznuté správy zachrániť, budem veľmi rád. Ďakujem.
TomasHC
18.03.10,06:45
Zrejme je poskodeny subor, kde su spravy ulozene (PST). Podla stupna poskodenia sa to mozno bude dat zachranit...

http://www.google.sk/#hl=sk&source=hp&q=pst+repair
rhenus
18.03.10,08:22
Zdravim, dakujem za radu. Maily som zachranil aj bez programov. Bolo to velmi jednoduche. Komu sa taketo nieco stane, staci postupovat podla popisu na tejto stranke: http://www.ehs.sk/support/mail_msoe.phtm - Ak sa Vám počas zhutnenia stratia niektoré e-maily a Vy nemáte ich zálohu, môžete ich obnoviť buď z dočasného záložného súboru s príponou .bak, ktorý si MS Outlook Express automaticky vytvorí v pracovnom priečinku pred zhutnením, alebo z priečinka, ktorý nájdete v koši súborov (na ploche). Treba prepisat bak na dbx a pojde to.
lenkak
18.03.10,08:36
súhlasím
stačí z koša obnoviť súbory a prepísať koncovku.
Stevo5
18.03.10,12:48
Je aj iná možnosť ako predísť strate mailov. Ak sa v poštovom klientovi (Outlok, Opera, Outlok Expres ...) nastaví - "ponechať kópiu mailu na severi" - (neviem teraz presnú formuláciu ale v tomto význame) tak sa síce mail stiahne do počítača ale zostane aj na poštovom serveri, odkiaľ si ho je možné v prípade potreby znovu stiahnuť.
iv@n
20.03.10,11:34
do budúcna len moja dobrá rada ako bývalého technika, kúpiť externý disk za 50€, nastaviť pravidelné zálohovanie bez vašej prítomnosti (cez obed.prestávku, večer,..). za tie roky som už videl ľudí, ktorí mali niekoľkoročný archív mailov, fotiek, dokumentov bez zálohy a potom mali na výber dať 300-500€ za pokus o záchranu alebo oželieť dáta.
KEJKA
11.06.10,14:24
ak mám archív správ v súbore s príponou .pst, ako obnovím tie správy?