mikikaa
18.03.10,09:23
Ahojte, chcem sa spýtať, či mám nárok na vyplácanie nejakej štátnej sociálne dávky. Som na predĺženej materskej do 6 roku dieťaťa, dieťa navštevuje na max. 4 hodiny škôlku a ja som doma, nepracujem ani na dohodu, som len zaregistrovaná v zdravotnej poisťovni pre vyplácanie poistenia štátom. Na úrade práce soc. vecí a rodiny mi povedali, že sa tam ani nemám prečo registrovať, kedže mi vyplácanie rodičovského príspevku skončilo 3. rokom veku dieťaťa.
ďakujem.
Xanti
18.03.10,08:24
Ahojte, chcem sa spýtať, či mám nárok na vyplácanie nejakej štátnej sociálne dávky. Som na predĺženej materskej do 6 roku dieťaťa, dieťa navštevuje na max. 4 hodiny škôlku a ja som doma, nepracujem ani na dohodu, som len zaregistrovaná v zdravotnej poisťovni pre vyplácanie poistenia štátom. Na úrade práce soc. vecí a rodiny mi povedali, že sa tam ani nemám prečo registrovať, kedže mi vyplácanie rodičovského príspevku skončilo 3. rokom veku dieťaťa.
ďakujem.
Si vydatá? Rozvedená? Aký je príjem v domácnosti. Toto sú relevantné info, kt. chýbajú v tvojom zadaní.
veronikasad
18.03.10,08:25
Ahojte, chcem sa spýtať, či mám nárok na vyplácanie nejakej štátnej sociálne dávky. Som na predĺženej materskej do 6 roku dieťaťa, dieťa navštevuje na max. 4 hodiny škôlku a ja som doma, nepracujem ani na dohodu, som len zaregistrovaná v zdravotnej poisťovni pre vyplácanie poistenia štátom. Na úrade práce soc. vecí a rodiny mi povedali, že sa tam ani nemám prečo registrovať, kedže mi vyplácanie rodičovského príspevku skončilo 3. rokom veku dieťaťa.
ďakujem.
žiješ sama s dieťaťom alebo si vydatá ?
mikikaa
18.03.10,08:29
Som vydatá, manžel prerušil podnikanie k 1.12.2009 a teraz visí tzv. vo vzduchoprázdne,lebo nepracuje ani na dohodu( ešte to nemá vyriešené), takže oficiálny príjem je nulový.
Xanti
18.03.10,08:31
Som vydatá, manžel prerušil podnikanie k 1.12.2009 a teraz visí tzv. vo vzduchoprázdne,lebo nepracuje ani na dohodu( ešte to nemá vyriešené), takže oficiálny príjem je nulový.
Je zaevidovaný na UP?
Ak áno tak môže požiadať o dávku v hmotnej núdzi.
mikikaa
18.03.10,08:36
nie, nie je. A ani nechce asi byť. Prerušenie mu končí 31.08.2010 a chce začať zas oficiálne podnikať, len či ja nemôžem o niečo požiadať.
Xanti
18.03.10,08:37
nie, nie je. A ani nechce asi byť. Prerušenie mu končí 31.08.2010 a chce začať zas oficiálne podnikať, len či ja nemôžem o niečo požiadať.
A od 1.12.2009 do 31.8.2010 si platí sám dobrovolne zdravotné poistenie do ZP?
Lebo ked nemá živnosť, tak si je toto povinný platiť sám. Ak sa zaeviduje na UP, tak toto za neho platí štát.

Ty si pred materskou pracovala? Alebo nie?
mikikaa
18.03.10,08:42
Do ZP si platí sám, prerušenie sa urobilo pre odvody do soc. poisťovne. Ja so hneď po skončení vysokej školy v roku 2002 nastúpila na tri materské za sebou a 5.7.2009 mi skončilo vyplácanie rodičovského príspevku, kedže malá dosiahla 3 roky.
Xanti
18.03.10,08:47
A štát Ti platí odvody len do ZP .. lebo pri predlženej materskej dovolenke ak dieťa nie je v škôlke tak platí štát aj odvody do SP.

Ak ale dávaš dieťa do škôlky, tak potom by to mala vedieť SP a nemal by ti štát platiť odvody do SP.
V tom prípade sa zaeviduj na UP ako uchádzaš o zamestnanie a požiadaj o dávky v hmotnej núdzi a príplatky k dávke. Bude sa posudzovať príjem rodiny, teda aj tvojho mng. a ked si nájde prácu a zarobí pár EUR ( aj na dohodu ) tak sa tie dávky budú krátiť.
mikikaa
18.03.10,08:52
Soc. poisťovňa to vie, neplatí mi odvody, ale sme chceli vedieť, či sa nedá prísť k nejakým štátnym peniažkom, kedže nás tento štát tak pekne vycucáva.
Ďakujem veeeeeeeeeľmi.
Xanti
18.03.10,08:53
Tak sa zaeviduj na UP a požiadaj o dávku v hmotnej núdzi a o príspevky.
Xanti
18.03.10,09:04
Tak sa zaeviduj na UP a požiadaj o dávku v hmotnej núdzi a o príspevky.
Viac nájdeš tu http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza/davka-a-prispevky-v-hmotnej-nudzi.html?page_id=226 :D