tamara
07.10.05,11:38
Ahojte, poprosim o radu, od septembra je nejaká zmena vo výpočte preddavku na zdravotné poistenie? dnes mi doslo z MRP, ze sa to ma počítať na každého zamestnanca osobitne...vy co robite v MRP ako ste to riesili? dakujem velmi pekne
Marika x
07.10.05,10:46
Ja si odvody za každého zamestnanca vyrátam zvlášť a potom to opravím v MRP ručne. Pri prenose dát do PU to mnou opravené musím dohrať znova ručne, pretože sa mi to neprenesie.
tamara
07.10.05,11:48
a doteraz ti to nepočítalo za každého zvlast? mne to vychadza rovnako ked to počítam z celkoveho VZ alebo za kazdeho zvlast....
lenkak
07.10.05,15:54
V MRP program automaticky nastaví:
Poistné organizácie po zamestnancoch
Zaokrúhlenie poist. org.: za zamestnanca.
Verzia: 4.40.008
Janiela
07.10.05,16:09
Pracujem vo vizuálnom MRP a robím to takto (dnes som na to prišla): V mzdách sa nastaviť na položku č. 803, potvrdiť ENTEROM, ručne zadať príslušný VZ. A JE TO! Mzda je 0,- Sk, prípadne mínusová, ale to súvisí so zdravotným poistením. Výkaz pre soc. poist. pri prerátaní poistného vyjde nulový, na zdr. poisť. poistné tak ako má pri ručnom prerátaní vyjsť.
__________________
DanielaSL
07.10.05,16:24
Pracujem vo vizuálnom MRP a robím to takto (dnes som na to prišla): V mzdách sa nastaviť na položku č. 803, potvrdiť ENTEROM, ručne zadať príslušný VZ. A JE TO! Mzda je 0,- Sk, prípadne mínusová, ale to súvisí so zdravotným poistením. Výkaz pre soc. poist. pri prerátaní poistného vyjde nulový, na zdr. poisť. poistné tak ako má pri ručnom prerátaní vyjsť.
__________________
Jáj , toto je čo za komplikácia ? Program ti to neurobí dobre ?
Janiela
07.10.05,16:44
Urobí. Mala som prípad, kedy zamestnanec mal neplatené voľno od 1.9. do 12.9. a zároveň 12.9. ukončil prac. pomer. Preto to "čudko" tam hore.
tamara
10.10.05,04:51
Určite Ti to tak vychádza aj za zamestnávateľa? To je reálne len pri "okrúhlych" príjmoch (na celé desaťkoruny). Akonáhle máš príjem na koruny, nemôže to vyjsť z princípu.
Ja mam ,,okrúhle príjmy,, takze preto mi to vychadza rovnako..aspon nemusim mic nastavovat a riesit.... :-) a dakujem za pomoc
avipe
10.10.05,18:11
S tým súhlasím, len neviem kde si zohnala verziu 4.40.008, veď posledná aktualizácia bola verziou 4.40.007.Alebo sa mýlim ja?
Katusa
11.10.05,04:31
Nová verzia je 4.40.008 - sťahovala som si ju z internetu v piatok
symona
11.10.05,12:21
MRP aspoň raz do mesiaca uverejňuje nové aktualizácie programov na internete. Predplať si automatickú aktualizáciu cez internet (vychádza to lacnejšie ako keď posielajú aktualizácie na CD), dostaneš prístupové meno a heslo a potom už len stačí sledovať na ich stránke, či nie je nová aktualizácia. V septembri nasadili novú verziu, ktorá obsahuje práve zaokruhľovanie preddavkov na zdravotné poistenie za zamestnávateľa. Ale dá sa to urobiť aj v predchádzajúcej verzii, kde si ručne nastavíš, že chceš zaokrúhlenie preddavkov po zamestnancoch. Práve toto zaokrúhlenie je v novele o zdravotnom poistení, ktorá je účinná od 1.9.2005.
Valika
11.10.05,13:26
A dá sa aj priamo v MRP nastaviť automatické zistenie aktuálnosti používanej verzie, najnovšia je teraz pozerám 4.40.009 ! Ja ked si otvorím program tak raz v týždni mi to preveruje a sťahujem upgrade priamo z MRP.Pekný den prajem všetkým.
avipe
11.10.05,17:47
Up grade cez internet mám predplatený a sledujem nové aktualizácie na stránka MRP, ale ako pozerám tak pozerám stále je tam len spustená distribúcia verzie 4.40.007 verzia pre vizuálny systém. kde nájdem tie nové verzie?
DanielaSL
11.10.05,18:08
Up grade cez internet mám predplatený a sledujem nové aktualizácie na stránka MRP, ale ako pozerám tak pozerám stále je tam len spustená distribúcia verzie 4.40.007 verzia pre vizuálny systém. kde nájdem tie nové verzie? Plne s tebou súhlasím , lebo ja vidím tiež to isté.... 4.40.007
lenkak
11.10.05,18:16
Ja som si stiahla verziu 4.40.008 z 3.10.2005. Priamo z ich stránky.
DanielaSL
11.10.05,18:28
Lenka ale keď ja si otvorím ich stránku tak tam mám 007.
lenkak
11.10.05,18:50
Teraz som išla na ich stránku, na download, zadala som si svoje ID a heslo:
Zoznam produktov na stiahnutie:

MZDY A PERSONALISTIKA MULTIVERZIA pre WIN9x/NT/2000/XP verzia 4.40.009

takže na stiahnutie majú aj verziu 4.40.009. Treba ísť cez túto cestu.
avipe
11.10.05,19:04
Myslím, že už viem, kde je pes zakopaný. Na stránke MRP je verzia 4.40.007. Ak však máš priamo v programe MRP na ktorom robíš mzdy aktivovanú aktualizáciu používanej verzie, tak sa k nej dostaneš skôr ako bude spustená na stránke MRP. Tá nová by sa mala týkať úpravy vymeriavacich základov. Lenže na stránke MRP ešte nie je , lebo v niektorých firmách ešte robia mzdy za 9/2005 a vymeriavacie základy - nové platia od 10/2005, takže má to logiku. Máš hotové mzdy, stiahneš si novú verziu 4.40.008 z aktualizácie v programe MRP. Na stránke MRP sa objaví až začiatkom novembra. Predpokladám. Alebo som to už celé domotala?
lenkak
11.10.05,19:10
Vieš si novú verziu stiahnuť priamo z ich stránky - www.mrp.sk. Tak ako som to napísala v mojom predchádzajúcom príspevku. Pôjdeš na záložku Download, klikneš na Vstup zadáš si svoje ID aj heslo, a dá Ti ponuku na verziu 4.40.009. Staihneš si upgrade do svojho PC, a nainštaluješ novú verziu. Ale dá sa to aj automaticky tak ako to popisovala Valika.
avipe
11.10.05,19:17
Máš pravdu, je to tak. Takže zasa som o niečo múdrejšia. Mzdy mám hotové, takže môžem sťahovať novú verziu. Ď.
boitana
12.10.05,08:51
cize ak nemam urobene mzdy za 9/05 tak som si nemala stiahnut novu verziu? a co mi to narusi? ,lebo mne teraz robi problem aby mi vyratalo zdravotne poistenie,neviete mi poradit asi robim nieco zle a este by som potrebovala poradit objavilo sa mi tu aj dochodkove II piler ,mam jedneho zamestnanca co ho ma -co s tým ?dakujem
lenkak
12.10.05,09:02
Kľudne si môžeš stiahnuť aj novú verziu. Ja by som Ti to aj doporučovala kvôli ZP - zaokrúhlenie, to sa menilo v 09/05, a takisto sa menil aj daňový bonus. Ostatné zmeny sa Ti premietnu až v 10/05.
boitana
12.10.05,09:16
dakuje ti Lenka,uz som toto zvladla,este teraz musim zvladnut zaevidovat ten II pilier -mam tam jedneho zamestnanca
lenkak
12.10.05,09:25
To je tiež jednoduché. Pôjdeš na PP toho zamestnanca, na kolonku mzdové údaje, záložka ostatné a tam si zaškrtneš (odfajkneš) Starobné dôch. poistenie - II pilier.
tamara
12.10.05,09:42
Lenka mam otazocku, suvisi s elektronickým zasielaním výkazov do SP, ako to robis v MRP? ja som z toho jelen....
lenkak
12.10.05,09:44
Práve som jeden odoslala, pýtaj sa konkrétnejšie.
tamara
12.10.05,09:48
ja by som to tak po lopate potrebovala, urobim mzdy a co dalej..nechce sa mi to tam vypisovat rucne
lenkak
12.10.05,09:53
1. Urobíš mzdy.
2. Vypočítaš poistné.
3. Pôjdeš na Výstupy, Poistné, nastavíš sa na 7 kolonku s názvom Export výkazu pre Soc.poisťovňu.
4. Klikneš na ikonu: Do súboru
5. Zadáš si cestu kde sa Ti má súbor uložiť , napr. do: Moje dokumenty. Ak nezmeníš cestu tak Ti to MRP uloží tam kde máš nainštalované mzdy, zvyčajen do C:\Program Files\Mzdy a personalitika\Export\Data
6. Tu si nájdeš dva novo vytvorené súbory.

Zatiaľ chápeš?
lenkak
12.10.05,10:04
Bola si už prihlásená na:
https://podatelna.socpoist.sk kde si pri prvom prihlásení musela zadať IČZ, a heslo z grid karty?
tamara
12.10.05,10:04
urobila som to presne tak...ale net mam na inom pocitaci
lenkak
12.10.05,10:05
Prekopíruj si tie dva súbory na ten druhý PC. Buď disketou, USB.
tamara
12.10.05,10:09
bola som uz aj na podatelni, nahadzala som to tam rucne, ale neviem ako to odoslat....
lenkak
12.10.05,10:17
Ak máš už tie dva súbory v druhom PC, kde máš Internet:
1. https://podatelna.socpoist.sk
2. Dáš IČZ, meno, heslo a prihlásiš sa
3. Pôjdeš na ikonu dokument, odoslanie
4. Zobrazí si tabuľka a do nej musiš priložiť tvoje uložené súbory. Do prvéhpo riadku vložíš súbor s koncovkou xml, do druhého s konkovkou txt. Pekne sa Ti zobrazí cesta kde si mala uložené tieto súbory.
5. Dáš odoslať.
6. Malo by Ti vypísať, že máš chvíľu počkať, výpis sa spracúvava.
Ak Ti nevypíše žiadnu chybu:
7. Potom pôjdeš na ikonu Dokumnet, ikonu Prehľad a Mesačný výkaz.
8. Mala by si tam vidieť riadok s označením V....., na toto keď klikneš mal by sa Ti otvoriť priamo výkaz 1. strana. Na tom riadku ešte vidíš či bol výpis akceptovateľný.
9. Vytlačíš si Výkaz, a pošleš poštou.
10. Odhás sa.
tamara
12.10.05,10:23
Leni a ked to tam nahodim rucne, tak ako to odoslem? ja sa dnes pytam ako totalne blba, ale absolutne mi to nemysli
lenkak
12.10.05,10:28
Ideš cez manuálny vstup, zadáš si obdobie, vypíšeš údaje, a potom klikneš na: Uložiť.
Pôjdeš na: Dokument, Prehľad, a tam by sa Ti mal zobraziť riadok už s výkazom a názov by sa mal začínať na V........, a keď si na toto klikneš mal by sa Ti zobraziť tvoj výkaz. Je tam ikona verzia pre tlač, tak si ho vytlačíš a pošleš 1 stranu poštou na SP.
boitana
12.10.05,10:36
To je tiež jednoduché. Pôjdeš na PP toho zamestnanca, na kolonku mzdové údaje, záložka ostatné a tam si zaškrtneš (odfajkneš) Starobné dôch. poistenie - II pilier.dakujem ti velmi pekne LENKA mas u mna cokoladu,ano je to lahke ked mi niekto poradi,ja nie som mzdarka takze sa v tom neorientujem tak rychlo -krasny den ti prajem aj vsetkym
tamara
12.10.05,10:38
ja som tam asi nieco dodzubala, lebo skusala som to uz viackrat, aj manualne a teraz mi v tom prehlade vypísalo 3 riadky :
V........,TYP R,datum odoslania dnešný, vstup elektronicky, neakceptovaný, vrátený
V.........TYP 0, datum odoslania dnešný, vstup manuálny/web/akceptovaný, nespracovaný
V........TYP R,datum dnešný, vstup manuálny, akceptovaný, nespracovany.....

znamena to, ze to tam je uz 2 x odoslané??? mna z toho dnes slak trafi
lenkak
12.10.05,10:42
To posledné máš OK. a z toho tretieho si vytlač 1stranu a odošli poštou.
R - riadny
O- opravný
V prvom nakoľko bol neakceptovateľný - akokeby by tam nebol.
Druhý bol opravný toho prvého, ale ten tretí má všetko v poriadku. Aj tak pokým nepošleš tú prvú stranu, tak tvoja povinnosť nie je ukončená. Až poslaním 1 strany, nie samotným odoslaním výkazu prostredníctvom Internetu.
lenkak
12.10.05,10:49
dakujem ti velmi pekne LENKA mas u mna cokoladu,ano je to lahke ked mi niekto poradi,ja nie som mzdarka takze sa v tom neorientujem tak rychlo -krasny den ti prajem aj vsetkym
Keď budem vedieť rada poradím aj nabudúce.
tamara
12.10.05,10:54
takze to mam dobre???? nebude problem z toho, ze tam preslo aj to opravne??
lenkak
12.10.05,10:55
Nebudeš mať problém. Máš to OK. Aj keď na tretí pokus, máš u mňa pochvalu.
tamara
12.10.05,10:59
Leni, ani nevies ako si mi pomohla, velmi pekne Ti dakujem...ked budes mat cestu cez topolcany ozvi sa, mas u mna kavu aj so zakuskom :-)
lenkak
12.10.05,11:03
:D OK.
boitana
18.10.05,10:55
Kľudne si môžeš stiahnuť aj novú verziu. Ja by som Ti to aj doporučovala kvôli ZP - zaokrúhlenie, to sa menilo v 09/05, a takisto sa menil aj daňový bonus. Ostatné zmeny sa Ti premietnu až v 10/05.ahoj lenka,idem ta poprosit o radu,neponizilo mi zaklad dane-mesacne zalohy o sumu zdravotneho positneho za zamestnanca,asi mam nieco zadefinovat- ale neviem kde,opravila som si to rucne ale to nie je riesenie ,dakujem.
lenkak
18.10.05,17:23
Čo definuješ v názve: Základ dane - mesačné zálohy, myslíš DDP?
boitana
19.10.05,08:49
Čo definuješ v názve: Základ dane - mesačné zálohy, myslíš DDP?ahoj,ja som si stiahla tu novu verziu a pri uctovani miezd a dane z prijmu som zistila ze mi neponizi o zdravotne poistenie-za zamestnanca zaklad dane pre odvod dane z prijmu,a ani neviem co a kde mam nieco zadefinovat aby mi to ratalo,predtym ako som stiahla novu verziu to ratalo dobre, neviem co mam zadefinovat aby mi to automaticky ratalo
lenkak
19.10.05,16:43
Napíš presnejšie čo Ti to spravilo, uveď na príklade, s týmto som sa ešte nestretla. Skôr prídeme na to ako to odstrániť.
boitana
21.10.05,10:54
Napíš presnejšie čo Ti to spravilo, uveď na príklade, s týmto som sa ešte nestretla. Skôr prídeme na to ako to odstrániť.
odprac dni 21
odprac hod 168
zaklad plat 9000
zakl mzda 9000
celkov cena prace 12169-tu mi nenerata starobne 1260,-skk
nem poist org 126
-//- zam 126
vseb zdr pois org 900
-//- zam 360
soc fond org 54
starob pois zam 360
-//- org 1260 toto mi neda do celk ceny prace
invalidne org 270
-//- zam 270
poist v nezam org 90
-//- zam 90
garan pois org 23
urazove org 72
rezer fond org 428
nezdanit minimum 7328
zaklad dane-mes zalohy 826
dan mes zalohy 156
cista mzda 7638
starv listky 714
k vyplate 6924
dala som konkretny priklad-dakujem
lenkak
21.10.05,16:19
Super, takto sa na to lepšie pozriem. Ozvem sa. Lenka
lenkak
21.10.05,17:36
soc fond org 54 - to je tvorba SF.
lenkak
21.10.05,18:05
Mne to fungovalo v poriadku, ešte si stiahnem novšiu verziu, možno to bude tým, na nič takého som zatiaľ neprišla.
lenkak
23.10.05,15:35
Aj v novej verzii mi to funguje, takže bude zrada niekde inde. Ešte porozmášľam.
Marína
23.10.05,18:24
Tamara, je škoda, že si to nedala do časti MRP.
lenkak
24.10.05,16:41
odprac dni 21
odprac hod 168
zaklad plat 9000
zakl mzda 9000
celkov cena prace 12169-tu mi nenerata starobne 1260,-skk
nem poist org 126
-//- zam 126
vseb zdr pois org 900
-//- zam 360
soc fond org 54
starob pois zam 360
-//- org 1260 toto mi neda do celk ceny prace
invalidne org 270
-//- zam 270
poist v nezam org 90
-//- zam 90
garan pois org 23
urazove org 72
rezer fond org 428
nezdanit minimum 7328
zaklad dane-mes zalohy 826
dan mes zalohy 156
cista mzda 7638
starv listky 714
k vyplate 6924
dala som konkretny priklad-dakujem
Napíš mi aké máš nastavenie v Mzdovom číselníku-poistné-VšZP.
boitana
07.11.05,09:39
Napíš mi aké máš nastavenie v Mzdovom číselníku-poistné-VšZP.ahoj dlho som tu nebola tak az teraz sa mozem vratit k tomu
nazov polozky 803-vseobecna zdrav poistovna
mam tam zafajknute ze zapocitat do ceny prace
platnost parametrov od september 2005
poistne zamestnanca 4%
poistne organizacie 10%
zaokruhlit na hor inak tam uz nic nie je zadefinovane,ale myslim si ze je to spravne a nerobi mi to-tuto ciastku mi neodrata z cistej mzdy je o tuto sumu vysia cista mzda a tym aj -dan na mesacne zalohy ide vyssia,a este sa ta opytam aj SF by mi malo naratat do ceny prace-moc ti dakujem
boitana
07.11.05,10:09
Lenka uz som na to prisla ,aspon si mi poradila kde som to mala hladat-vo vymeriavacom zaklade som nemala - zapocitat-
prosim ta este mi porad-praca so mzd ciselnikom-percenta -
minimal vymer zaklad som si dala sumu 6500,-skk
maximalny som si nedala nic,lebo neviem aku ciastku si tam mam dat,neviem ci sa to menilo,a nemam cas si to nastudovat, ak som moc otravna prepac -dakujem
boitana
07.11.05,11:22
Lenka uz som si upravila aj ten SF-uz mi to naratava do ceny prace-dik
lenkak
07.11.05,16:04
Lenka uz som na to prisla ,aspon si mi poradila kde som to mala hladat-vo vymeriavacom zaklade som nemala - zapocitat-
prosim ta este mi porad-praca so mzd ciselnikom-percenta -
minimal vymer zaklad som si dala sumu 6500,-skk
maximalny som si nedala nic,lebo neviem aku ciastku si tam mam dat,neviem ci sa to menilo,a nemam cas si to nastudovat, ak som moc otravna prepac -dakujem
Práve na toto "započítať" som sa Ťa pýtala.
Som rada, že si nakoniec na to prišla.
Min. VZ = 6500
Max.: 43095, platnosť od 09/05.
Ale ak si robíš upgrade, program Ti to sám nastaví, pokiaľ mu ty nenastavíš, že si to chceš nastaviť sama.
lenkak
07.11.05,16:08
ahoj dlho som tu nebola tak az teraz sa mozem vratit k tomu
nazov polozky 803-vseobecna zdrav poistovna
mam tam zafajknute ze zapocitat do ceny prace
platnost parametrov od september 2005
poistne zamestnanca 4%
poistne organizacie 10%
zaokruhlit na hor inak tam uz nic nie je zadefinovane,ale myslim si ze je to spravne a nerobi mi to-tuto ciastku mi neodrata z cistej mzdy je o tuto sumu vysia cista mzda a tym aj -dan na mesacne zalohy ide vyssia,a este sa ta opytam aj SF by mi malo naratat do ceny prace-moc ti dakujem
Všetko máš OK, na SF si prišla, len to zaokrúhlenie máš mať na hor ako píšeš, len sa ešte nastavuje Poistné organizácie po zamestnancoch - zafajknuté, a zaokrúhlenie poist. org. za zamestnanca.
boitana
08.11.05,11:19
Všetko máš OK, na SF si prišla, len to zaokrúhlenie máš mať na hor ako píšeš, len sa ešte nastavuje Poistné organizácie po zamestnancoch - zafajknuté, a zaokrúhlenie poist. org. za zamestnanca.AHOJ LENKA,ano vsetko som si vcera urobila a dnes som rada ze si mi to potvrdila :-)
lenkak
08.11.05,17:13
To som rada, napíš aj nabudúce.
smejočka
28.11.11,11:14
ahojte, teraz prechádzala zamestnankyňa z materskej dovolenky na rodičovskú dovolenku, do SP som dala RLFO, ukončenie MD a začatie RD a v zdravotnej poisťovni som dala ukončenie MD, začatie RD a odhlášku zamestnankyne tak ako mi poradili v zdravotnej no ak si dám v dochádzke v MRP, ukončenie MD a začatie RD do výkazu zdravotnej poisťovne mi ju aj tak dáva no nemala by tam byť, do výkazu SP má ale s nulovým výkazom, ako toto docieliť, aby mi takto robilo výkazy? ďakujem
zuzanar
28.11.11,11:49
neprevádzaš výpočet mzdy
do ZP - pri tlači neodfajkneš doplniť zamestnancov bez vystavenej mzdy
do SP - pri exporte sú parametre tlačiť poistencov bez vystavenej mzdy
renata_k
28.11.11,11:56
ahojte, teraz prechádzala zamestnankyňa z materskej dovolenky na rodičovskú dovolenku, do SP som dala RLFO, ukončenie MD a začatie RD a v zdravotnej poisťovni som dala ukončenie MD, začatie RD a odhlášku zamestnankyne tak ako mi poradili v zdravotnej no ak si dám v dochádzke v MRP, ukončenie MD a začatie RD do výkazu zdravotnej poisťovne mi ju aj tak dáva no nemala by tam byť, do výkazu SP má ale s nulovým výkazom, ako toto docieliť, aby mi takto robilo výkazy? ďakujem

Prever si v ZP, či zamestnankyňa mala byť naozaj odhlásená. Podľa mojich skúseností nemala byť odhlásená, stačilo oznámiť koniec MD a zároveň začiatok RP a na mesačných výkazoch má byť uvedená s nulami. Ja mám tento postup odporučený VšZP Košice.
smejočka
28.11.11,14:22
to mi povedali vo VšZP v piatok že mala byť ohlásená že to je novela z mája tohto roku v prípade, že nastúpi do zamestnania čo i len na jeden deň tak ju musím prihlásiť. moje informácie boli tiež také, že treba iba oznámiť ukončenie MD a začiatok RP a že nulové výkazy za ňu no už to neplatí podľa novely zákona.

zuzanar ďakujem krásne za pomoc
lenkak
01.12.11,21:25
nemá figurovať vo výkazoch do ZP, tak to mám aj ja tak, treba odhlásiť. Nulové budú výkazy za ňu iba v SP.
Pôjdeš na prac.pomer zamestnanca, klikneš na poistné, zdravotné a tam nastavíš dátum ukončenia platenia poistného do zp.
Ja som túto záležitosť riešila tiež so zp.
smejočka
05.02.12,15:22
ako sa dostanem k výkazu preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie pre účely ročného zúčtovania poistného? v upgrade píše že by to malo tam byť kde to nájdem ? ďakujem
Anja111
05.02.12,16:03
ako sa dostanem k výkazu preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie pre účely ročného zúčtovania poistného? v upgrade píše že by to malo tam byť kde to nájdem ? ďakujem
Výstupy - RZZP a na konci tabuľky: Výkaz na účely RZZP (2011)
bettylou
06.02.12,06:12
Prosím vás, aké je minimálne zdravotné poistenie pre samoplatcov tohto roku a aké je minimálne dôchodkové poistenie pre samoplatcov? vďaka
bettylou
07.02.12,08:39
posúvam....
Tamila
07.02.12,08:48
Katy a R
07.02.12,08:49
Prosím vás, aké je minimálne zdravotné poistenie pre samoplatcov tohto roku a aké je minimálne dôchodkové poistenie pre samoplatcov? vďaka
ZP 47,58 a SP http://www.socpoist.sk/tabulky-platenia-poistneho/31487s