Kalmanka
18.03.10,09:40
Ahojte, prosila by som o radu. V daňovom priznaní k MV sme zle vypočítali daň za úžitkové vozidlo, brala som údaje z tabuľky pre osobné vozidlá. Prišlo mi upozornenie z DÚ, že tlačivo je zle vyplnené, vypísali mi riadky, ktoré mám opraviť. Správna suma na úhradu dane je iná - nižšia. Správne sa domnievam, že pôjde o dodatočné priznanie?
Ak áno, ešte som nevypisovala takým štýlom tlačivo
- treba dať údaje do III. odd. - výpočet dane - už tie opravené údaje a doplniť aj riadky č. 19, 20, 21 - tam uviesť rozdiel dane ?

Potom aj odd. IV.- sumarizácia dane za vš. vozidlá z DP alebo len odd. V - sumarizáciu za vozidlá z dod. daň. priznania ?

Vznikol tam aj daň. preplatok, takže vyplním aj nasled. oddiel.

Prosila by som o odobrenie postupu. Vopred veľmi pekne ďakujem.;)
Kalmanka
18.03.10,09:57
Viem, že teraz sa riešia iné DP, ale prosím o radu, stačí mi povedať, že je to dodatočné,( keďže sa zmenila aj suma na úhradu. ) potom sa s tým už nejako potrápim. ďakujem
Ivenka
18.03.10,10:03
Urobíš dodatočné. Tak ako by si podávala nové-správne.
ewita888
18.03.10,10:05
opravné sa podáva len do doby povinnosti odovzdať riadne.. čiže ak to bolo do 31.01.2010, tak teraz dáš dodatočné..
lvs
18.03.10,10:21
Mám podobný problém, vypočítal som zle daň z prenájmu nehnuteľností, neodpočítal som čiastku oslobodenú od dane. Takže mi vyšlo zaplatiť viac ako by som mal. Samozrejmu, že urobím opravné daňové priznanie, ale ako to mám riešiť, ked som vyžšiu daň už zaplatil?
Ivenka
18.03.10,10:28
Daňový úrad to eviduje ako preplatok, napíš si žiadosť o jeho vrátenie. Vrátia ak nebudeš mať na ničom inom nedoplatky, lebo vtedy ti to môžu započítať.