silvinka31
18.03.10,09:44
Dobrý deň, prosím o radu ohľadom podania daň. priznania z úrokov na termin. vklade. Neviem aký typ DP mám podať. Na základe čoho sa vypočíta daň a v akej výške? Mám nárok pýtať si takúto daň od daň. úradu?
Ďakujem pekne za každú odpoveĎ.
Timka1
18.03.10,08:47
Dobrý deň, prosím o radu ohľadom podania daň. priznania z úrokov na termin. vklade. Neviem aký typ DP mám podať. Na základe čoho sa vypočíta daň a v akej výške? Mám nárok pýtať si takúto daň od daň. úradu?
Ďakujem pekne za každú odpoveĎ.

podávaš DP typ B, úroky sú príjmy z kapitalového majetku, na výpise z účtu máš uvedené úroky a daň z úrokov, kópia výpisu sa prikladá k DP

nemala si aj iné príjmy počas roka? alebo urobené RZD a vyplatenú ZP? lebo ak áno, tým pádom by si nemala nárok na prémiu ak by si si oddanila úroky.
hena22
18.03.10,08:48
Záleží od výšky celkových zdaniteľných príjmov.
Ak sa s nimi zmestíš do odpočítateľných položiek, môžeš zaplatenú daň pýtať späť. Podávaš DPFO typ B.
Potrebuješ výpisy z vkladov, kde sú uvedené úroky a zrazená daň alebo potvrdenie banky o vyplatení úrokov a zrážke dane (kópiu prikladáš k DP).
katka50
18.03.10,08:49
Podávaš DP B. Výšku úrokov vpíšeš do VII. oddielu do r.2 daň-zrážkovú do r.99. Postupuješ podľa poučenia. Je potrebné doložiť aj potvrdenie z banky.
silvinka31
18.03.10,08:58
Ďakujem pekne baby za rady, ale ja som zabudla uviesť, že ide o dôchodkyňu, ktorá si chce podať DP. Nevadí? Diky.
Timka1
18.03.10,08:58
Ďakujem pekne baby za rady, ale ja som zabudla uviesť, že ide o dôchodkyňu, ktorá si chce podať DP. Nevadí? Diky.

nevadí, ak tie úroky mala do výšky 2012,85, tak bude jej vrátená celá daň z úrokov