lover
18.03.10,09:49
Ahojte,

koncom mesiaca koncim u zakaznika s dodavatelskou pracou. Zamestnany som u firmy, ktora ma zakaznikovi ponukala za odplatu. Koncom mesiaca zakaznik zatvara svoje pracovisko, tak som mal v umysle s mojim zamestnavatelom rozviazat pracovny pomer z dovodu zrusenia mojej pozicie, nakolko mi nevedel ponuknut relevantnu alternativu. (v podstate som s tym ratal). Teraz sa vsak vyjadrili, ze pre mna cosi maju, avsak bojim sa, ze to bude z kazdeho rosku trosku a nic poriadne. Ak mam v povodnej pracovnej zmluve iba nieco ako, ze som pracovnik projektu (bez konkretnej naplne) a dodrzia platove podmienky, tak mozem byt presunuty zamestnavatelom na akekolvek pracovisko bez toho, aby som mal k tomu co povedat??

Dakujem!
monika74
18.03.10,08:58
Neviem aké práce máš dohodnuté v pracovnej zmluve a či už si dostal konkrétnu ponuku a tá ponuka je podobná alebo úplne odlišná od dohodnutého druhu práce, ale ak sa jedná o preradenie viď Zákonník práce

Preradenie na inú prácu
§ 55
(1) Vykonávať práce iného druhu alebo na inom mieste, ako boli dohodnuté v pracovnej zmluve, je zamestnanec povinný len výnimočne, a to v prípadoch ustanovených v odsekoch 2 a 4.
(2) Zamestnávateľ je povinný preradiť zamestnanca na inú prácu, ak
a) zamestnanec vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo stratil spôsobilosť naďalej vykonávať doterajšiu prácu, alebo ak ju nesmie vykonávať pre chorobu z povolania alebo pre ohrozenie touto chorobou, alebo ak na pracovisku dosiahol najvyššiu prípustnú expozíciu určenú rozhodnutím príslušného orgánu verejného zdravotníctva,
b) tehotná žena alebo matka dieťaťa mladšieho ako deväť mesiacov vykonáva prácu, ktorou sa nesmú tieto ženy zamestnávať alebo ktorá podľa lekárskeho posudku ohrozuje jej tehotenstvo alebo materské poslanie,
c) je to nevyhnutné podľa lekárskeho posudku alebo rozhodnutia orgánu štátnej správy v oblasti verejného zdravotníctva v záujme ochrany zdravia iných osôb pred prenosnými chorobami (ďalej len "karanténne opatrenie"),
d) je to nevyhnutné podľa právoplatného rozhodnutia súdu alebo iného príslušného orgánu,
e) zamestnanec pracujúci v noci na základe lekárskeho posudku je uznaný za nespôsobilého na nočnú prácu,
f) tehotná žena alebo matka dieťaťa mladšieho ako deväť mesiacov pracujúca v noci požiada o preradenie na dennú prácu.
(3) Ak nemožno dosiahnuť účel preradenia podľa odseku 2 preradením zamestnanca v rámci pracovnej zmluvy, môže zamestnávateľ preradiť zamestnanca v týchto prípadoch po dohode aj na prácu iného druhu, ako bol dohodnutý v pracovnej zmluve.
(4) Zamestnávateľ môže preradiť zamestnanca aj bez jeho súhlasu na čas nevyhnutnej potreby na inú prácu, ako bola dohodnutá, ak je to potrebné na odvrátenie mimoriadnej udalosti alebo na zmiernenie jej bezprostredných následkov.
(5) Práca, na ktorú zamestnávateľ preraďuje zamestnanca podľa odseku 3, musí zodpovedať zdravotnej spôsobilosti zamestnanca na prácu. Zamestnávateľ je povinný prihliadnuť aj na to, aby táto práca bola pre zamestnanca vhodná vzhľadom na jeho schopnosti a kvalifikáciu.
(6) Zamestnávateľ je povinný vopred prerokovať so zamestnancom dôvod preradenia na inú prácu a dobu, počas ktorej má preradenie trvať. Ak preradením zamestnanca dochádza k zmene pracovnej zmluvy, zamestnávateľ je povinný vydať mu písomné oznámenie o dôvode preradenia na inú prácu a o jeho trvaní okrem prípadov uvedených v odseku 4.
§ 56
Pred uzatvorením dohody o zmene pracovných podmienok podľa § 54 a pred preradením zamestnanca na prácu iného druhu, ako bol dohodnutý v pracovnej zmluve podľa § 55, je zamestnávateľ povinný zabezpečiť jeho lekárske vyšetrenie v prípadoch ustanovených osobitným predpisom. Úhradu za poskytnutú zdravotnú starostlivosť nemožno od zamestnanca požadovať.
monika74
18.03.10,09:11
Predpokladám, že ste so zamestnávateľom ešte len v etape ústnych rokovaní...zrušenie pracovnej pozície sa dá považovať za organizačnú zmenu, ktorú tiež rieši zákonník práce -
§ 63
Výpoveď daná zamestnávateľom
Výpoveď daná zamestnávateľom
(1) Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov, ak
a) sa zrušuje alebo premiestňuje zamestnávateľ alebo jeho časť,
b) sa zamestnanec stane nadbytočný vzhľadom na písomné rozhodnutie zamestnávateľa alebo príslušného orgánu o zmene jeho úloh, technického vybavenia, o znížení stavu zamestnancov s cieľom zvýšiť efektívnosť práce alebo o iných organizačných zmenách,
c) zamestnanec vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo stratil spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu, alebo ak ju nesmie vykonávať pre chorobu z povolania alebo pre ohrozenie touto chorobou, alebo ak na pracovisku dosiahol najvyššiu prípustnú expozíciu určenú rozhodnutím príslušného orgánu verejného zdravotníctva,
d) zamestnanec
1. nespĺňa predpoklady ustanovené právnymi predpismi na výkon dohodnutej práce,
2. prestal spĺňať požiadavky podľa § 42 ods. 2,
3. nespĺňa bez zavinenia zamestnávateľa požiadavky na riadny výkon dohodnutej práce určené zamestnávateľom vo vnútornom predpise alebo
4. neuspokojivo plní pracovné úlohy a zamestnávateľ ho v posledných šiestich mesiacoch písomne vyzval na odstránenie nedostatkov a zamestnanec ich v primeranom čase neodstránil,
...atď.

Má tvoj zamestnávateľ zriadenú odborovú organizáciu? Ak áno, máte predpokladám uzatvorenú kolektívnu zmluvu, kde sa tieto záležitosti upravujú...alebo mali by ste mať pracovný poriadok, ktorý preradenie resp. organizačné zmeny upravuje...
ajuschka
18.03.10,09:23
ahoj, ja len na upresnenie, tvoj zamesnavatel je podla toho co som si precitala personalna agentura a ona ta leasovala uzivatelskemu zamestnavatelovi - t.j. klientovi - tak?
monika74
18.03.10,09:33
dobrá otázka ajuschka, ale ak napíšem niekde, že som zamestnaná logicky znamená, že mám pracovnú zmluvu, ale niekedy ľudia netušia, na základe akej zmluvy pracujú - pracovnej, mandátnej, inej? :confused:
som zvedavá na odpoveď
lover
18.03.10,10:53
Neviem aké práce máš dohodnuté v pracovnej zmluve a či už si dostal konkrétnu ponuku a tá ponuka je podobná alebo úplne odlišná od dohodnutého druhu práce, ale ak sa jedná o preradenie viď Zákonník práce

Preradenie na inú prácu
§ 55
(1) Vykonávať práce iného druhu alebo na inom mieste, ako boli dohodnuté v pracovnej zmluve, je zamestnanec povinný len výnimočne, a to v prípadoch ustanovených v odsekoch 2 a 4.
(2) Zamestnávateľ je povinný preradiť zamestnanca na inú prácu, ak
a) zamestnanec vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo stratil spôsobilosť naďalej vykonávať doterajšiu prácu, alebo ak ju nesmie vykonávať pre chorobu z povolania alebo pre ohrozenie touto chorobou, alebo ak na pracovisku dosiahol najvyššiu prípustnú expozíciu určenú rozhodnutím príslušného orgánu verejného zdravotníctva,
b) tehotná žena alebo matka dieťaťa mladšieho ako deväť mesiacov vykonáva prácu, ktorou sa nesmú tieto ženy zamestnávať alebo ktorá podľa lekárskeho posudku ohrozuje jej tehotenstvo alebo materské poslanie,
c) je to nevyhnutné podľa lekárskeho posudku alebo rozhodnutia orgánu štátnej správy v oblasti verejného zdravotníctva v záujme ochrany zdravia iných osôb pred prenosnými chorobami (ďalej len "karanténne opatrenie"),
d) je to nevyhnutné podľa právoplatného rozhodnutia súdu alebo iného príslušného orgánu,
e) zamestnanec pracujúci v noci na základe lekárskeho posudku je uznaný za nespôsobilého na nočnú prácu,
f) tehotná žena alebo matka dieťaťa mladšieho ako deväť mesiacov pracujúca v noci požiada o preradenie na dennú prácu.
(3) Ak nemožno dosiahnuť účel preradenia podľa odseku 2 preradením zamestnanca v rámci pracovnej zmluvy, môže zamestnávateľ preradiť zamestnanca v týchto prípadoch po dohode aj na prácu iného druhu, ako bol dohodnutý v pracovnej zmluve.
(4) Zamestnávateľ môže preradiť zamestnanca aj bez jeho súhlasu na čas nevyhnutnej potreby na inú prácu, ako bola dohodnutá, ak je to potrebné na odvrátenie mimoriadnej udalosti alebo na zmiernenie jej bezprostredných následkov.
(5) Práca, na ktorú zamestnávateľ preraďuje zamestnanca podľa odseku 3, musí zodpovedať zdravotnej spôsobilosti zamestnanca na prácu. Zamestnávateľ je povinný prihliadnuť aj na to, aby táto práca bola pre zamestnanca vhodná vzhľadom na jeho schopnosti a kvalifikáciu.
(6) Zamestnávateľ je povinný vopred prerokovať so zamestnancom dôvod preradenia na inú prácu a dobu, počas ktorej má preradenie trvať. Ak preradením zamestnanca dochádza k zmene pracovnej zmluvy, zamestnávateľ je povinný vydať mu písomné oznámenie o dôvode preradenia na inú prácu a o jeho trvaní okrem prípadov uvedených v odseku 4.
§ 56
Pred uzatvorením dohody o zmene pracovných podmienok podľa § 54 a pred preradením zamestnanca na prácu iného druhu, ako bol dohodnutý v pracovnej zmluve podľa § 55, je zamestnávateľ povinný zabezpečiť jeho lekárske vyšetrenie v prípadoch ustanovených osobitným predpisom. Úhradu za poskytnutú zdravotnú starostlivosť nemožno od zamestnanca požadovať.

V zmluve mam, ze som pracovnik projektu, bez uzsej specifikacie daneho projektu a mam byt presunuty na iny projekt. Preto ma zaujima, ci to moze spravit bez toho, aby som suhlasil, ak neurobi ziadny zasah do pracovnej zmluvy, kde (ako som uz uviedol) nie je spomenuta ani napln ani blizsia specifikacia pracovnej pozicie...
lover
18.03.10,10:58
Predpokladám, že ste so zamestnávateľom ešte len v etape ústnych rokovaní...zrušenie pracovnej pozície sa dá považovať za organizačnú zmenu, ktorú tiež rieši zákonník práce -
§ 63
Výpoveď daná zamestnávateľom
Výpoveď daná zamestnávateľom
(1) Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov, ak
a) sa zrušuje alebo premiestňuje zamestnávateľ alebo jeho časť,
b) sa zamestnanec stane nadbytočný vzhľadom na písomné rozhodnutie zamestnávateľa alebo príslušného orgánu o zmene jeho úloh, technického vybavenia, o znížení stavu zamestnancov s cieľom zvýšiť efektívnosť práce alebo o iných organizačných zmenách,
c) zamestnanec vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo stratil spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu, alebo ak ju nesmie vykonávať pre chorobu z povolania alebo pre ohrozenie touto chorobou, alebo ak na pracovisku dosiahol najvyššiu prípustnú expozíciu určenú rozhodnutím príslušného orgánu verejného zdravotníctva,
d) zamestnanec
1. nespĺňa predpoklady ustanovené právnymi predpismi na výkon dohodnutej práce,
2. prestal spĺňať požiadavky podľa § 42 ods. 2,
3. nespĺňa bez zavinenia zamestnávateľa požiadavky na riadny výkon dohodnutej práce určené zamestnávateľom vo vnútornom predpise alebo
4. neuspokojivo plní pracovné úlohy a zamestnávateľ ho v posledných šiestich mesiacoch písomne vyzval na odstránenie nedostatkov a zamestnanec ich v primeranom čase neodstránil,
...atď.

Má tvoj zamestnávateľ zriadenú odborovú organizáciu? Ak áno, máte predpokladám uzatvorenú kolektívnu zmluvu, kde sa tieto záležitosti upravujú...alebo mali by ste mať pracovný poriadok, ktorý preradenie resp. organizačné zmeny upravuje...

Ano, sme iba v ustnom rokovani a tiez som myslel, ze ide o organizacnu zmenu, ale kedze v zmluve nemam uvedenu presnu poziciu, tak myslim, ze v ramci organizacie ma moze "prevelit" kamkolvek, samozrejme, v ramci dodrzania zmluvnych podmienok... Alebo sa mylim?

Nie, zamestnavatel nema kolektivnu zmluvu... Skusim "preluskat" aspon organizacny poriadok, ale myslim, ze ten mi vela svetla do problemu nevnesie...
lover
18.03.10,11:01
ahoj, ja len na upresnenie, tvoj zamesnavatel je podla toho co som si precitala personalna agentura a ona ta leasovala uzivatelskemu zamestnavatelovi - t.j. klientovi - tak?

Nie. Som klasickym zamestnancom globalnej spolocnosti, ktora na celom svete poskytovala sluzby zakaznikovi, u ktoreho som posobil aj ja... V podstate bola vystavena ramcova objednavka na sluzby a ja som ich vykonaval v mieste posobenia zakaznika...
lover
18.03.10,11:11
dobrá otázka ajuschka, ale ak napíšem niekde, že som zamestnaná logicky znamená, že mám pracovnú zmluvu, ale niekedy ľudia netušia, na základe akej zmluvy pracujú - pracovnej, mandátnej, inej? :confused:
som zvedavá na odpoveď

Ja pracujem na zaklade "klasickej" pracovnej zmluvy, teda nie mandatnej a pod... Som zamestnany a po par rokoch posobenia v spolocnosti mi bola ponuknuta moznost pracovat u zakaznika na atraktivnej pozicii, co som viac ako 5 rokov vyuzival...

Teraz proste neviem, ci so mnou moze zamestnavatel "zametat" podla uvazenia, alebo mam aj ja moznost si diktovat podmienky resp. zvolit radsej rozviazanie pracovneho pomeru (+ 3mesiace vypovedna lehota + 3 mesiace odstupne), ked ponuka nebude pre mna dostatocne relevantnou nahradou...

Uz mi bolo naznacene, ze by som robil trosku z toho, trosku z tamtoho, takze preto by som rad vedel, co si mozem dovolit, alebo ci taha za dlhsi koniec prave zamestnavatel... Nerad by som po desiatich rokoch posobenia dopadol ako "chlapec pre vsetko"...:cool:
lover
19.03.10,07:14
Vie mi, prosim, niekto poradit? V praci ma caka diskusia ohladom novej pozicie a zaujima ma, ci mam aj nejake moznosti sa branit v pripade, ze sa mi dany druh prace nebude pozdavat (samozrejme, okrem vypovede z mojej strany)... Alebo sa musim podvolit?

DAKUJEM!
lover
21.03.10,09:27
Prosim, viete niekto pomoct radou?

dakujem!
monika74
21.03.10,12:13
Prosim, viete niekto pomoct radou?

dakujem!

a prelúskal si sa poradou? ja som pri vyhľadávaní tvojho problému našla niekoľko tém aj s príspevkavami viď:
http://www.porada.sk/search.php?searchid=10559827

mimochodom, aj keď máš rokovanie so zamestnávateľom, neznamená, že to bude to prvé a posledné...ja by som na tvojom mieste zvolila taktiku zbierania informácií - t.j. pri prvom rokovaní zistiť aké má plány so mnou zamestnávateľ, ak ti pri rokovaní neposkytnú informácie v písomnej podobe, tak si píš poznámky...ďalej, by som sa hneď pri prvom sedení záväzne nevyjadrovala, ale vyžiadala by som si aspoň 1-2 dni na premyslenie...nepoznám zákon, ktorý by nútil zamestnanca ihneď sa rozhodnúť a podpísať čokoľvek...je aj v záujme zamestnávateľa, aby po čas rokovania v takomto prípade spísal zápisnicu z rokovania so zamestnancom...ono sa totiž potom aj zo strany zamestnanca aj zamestnávateľa ťažko dokazuje kto čo povedal alebo na čom ste sa ústne dohodli...až budeš mať konkrétne informácie tak potom je aj ľahšie rozhodovanie...
lover
22.03.10,06:59
a prelúskal si sa poradou? ja som pri vyhľadávaní tvojho problému našla niekoľko tém aj s príspevkavami viď:
http://www.porada.sk/search.php?searchid=10559827

mimochodom, aj keď máš rokovanie so zamestnávateľom, neznamená, že to bude to prvé a posledné...ja by som na tvojom mieste zvolila taktiku zbierania informácií - t.j. pri prvom rokovaní zistiť aké má plány so mnou zamestnávateľ, ak ti pri rokovaní neposkytnú informácie v písomnej podobe, tak si píš poznámky...ďalej, by som sa hneď pri prvom sedení záväzne nevyjadrovala, ale vyžiadala by som si aspoň 1-2 dni na premyslenie...nepoznám zákon, ktorý by nútil zamestnanca ihneď sa rozhodnúť a podpísať čokoľvek...je aj v záujme zamestnávateľa, aby po čas rokovania v takomto prípade spísal zápisnicu z rokovania so zamestnancom...ono sa totiž potom aj zo strany zamestnanca aj zamestnávateľa ťažko dokazuje kto čo povedal alebo na čom ste sa ústne dohodli...až budeš mať konkrétne informácie tak potom je aj ľahšie rozhodovanie...

Ano. Mal som snahu nieco tu najst, ale vacsinou to neodpovedalo na moju otazku... (ten link mi nejde otvorit, ak Ta mozem poprosit, skus ho prilozit opat)

Dakujem za rozsiahle info. Mna vsak stale zaujima, ci ma moze zamestnavatel presunut na iny projekt (napr. pre mna menej atraktivny z pohladu naplne prace, vacsej zodpovednosti za tim ludi a pod) bez toho, aby som suhlasil... Podotykam, ze zmluvu a vsetky zmluvne nalezitosti ako plat, zaradenie (pracovnik projektu) atd by nemenil a tym padom mi nemusi davat podpisovat novu zmluvu a nove podmienky, len by ma presunul bez mojho suhlasu... Je to mozne?

V podstate ponukana praca podla prveho opisu naznacuje, ze vacsia zodpovednost ako aj vedenie teamu ludi bude spojene s pracou. Doteraz som priamu zodpovednost za team neniesol. Preto by som pozadoval aj rozdielne (lepsie) podmienky (napr. mzdove)... Ako som uz spominal, nacrtnute mi bolo, ze budem len presunuty na iny projekt v ramci existujucej pracovnej zmluvy... Mam sa ako branit resp. ohradit???

DAKUJEM!
monika74
22.03.10,07:31
podľa mňa na iný projekt ťa môže preradiť pokiaľ nemení nič v pracovnej zmluve a prac. náplni, ja by som to považovala za pridelenie práce, viď zákonník práce:
§ 47
Povinnosti vyplývajúce z pracovného pomeru
(1) Odo dňa, keď vznikol pracovný pomer,
a) zamestnávateľ je povinný prideľovať zamestnancovi prácu podľa pracovnej zmluvy, platiť mu za vykonanú prácu mzdu, utvárať podmienky na plnenie pracovných úloh a dodržiavať ostatné pracovné podmienky ustanovené právnymi predpismi, kolektívnou zmluvou a pracovnou zmluvou,
b) zamestnanec je povinný podľa pokynov zamestnávateľa vykonávať práce osobne podľa pracovnej zmluvy v určenom pracovnom čase a dodržiavať pracovnú disciplínu.

ako to máš v pracovnej zmluve? máš tam konkrétne napísané, že miesto tvojho výkonu práce je X a je ti pridelená práca na projekte Y. Pokiaľ tam presne nie je uvedený názov a miesto výkonu práce/ projektu tak ťa môžu preradiť, ale pozor! ak máš v pracovnej zmluve uvedenú výšku základnej mzdy tú nemôže zmeniť pokiaľ sa na tom písomne nedohodnete.

...len ma mätie to, že doteraz si nemal pridelenú zodpovednosť za tím pracovníkov, a teraz to vyzerá, že to nastane....stretla som sa s tým napr. v IT firmách, kde sa riadenie projektového tímu riešilo príplatkom...tiež keď skončil projekt, preradili členov na iné projekty, základná mesačná mzda sa im nemenila, len výška odmien prípadne príplatkov v závislosti od náročnosti projektu a prideleného balíku peňazí na projekt...ale pokiaľ niektorý z členov tímu mal na starosti aj jeho riadenie, t.j. stal sa vedúcim tímu tak mal na to dekrét, kde ho zamestnávateľ vymenoval za ved. tímu a + keďže došlo k zmene prac. náplni tak aj dodatkom k pracovnej zmluve (pribudla nová náplň práce a tou bolo riadenie tímu a s tým spojené povinnosti podľa § 82 ZP).
monika74
22.03.10,07:34
ak ti nefunguje link daj si do vyhľadávania preradenie na inú prácu
lover
23.03.10,09:06
podľa mňa na iný projekt ťa môže preradiť pokiaľ nemení nič v pracovnej zmluve a prac. náplni, ja by som to považovala za pridelenie práce, viď zákonník práce:
§ 47
Povinnosti vyplývajúce z pracovného pomeru
(1) Odo dňa, keď vznikol pracovný pomer,
a) zamestnávateľ je povinný prideľovať zamestnancovi prácu podľa pracovnej zmluvy, platiť mu za vykonanú prácu mzdu, utvárať podmienky na plnenie pracovných úloh a dodržiavať ostatné pracovné podmienky ustanovené právnymi predpismi, kolektívnou zmluvou a pracovnou zmluvou,
b) zamestnanec je povinný podľa pokynov zamestnávateľa vykonávať práce osobne podľa pracovnej zmluvy v určenom pracovnom čase a dodržiavať pracovnú disciplínu.

ako to máš v pracovnej zmluve? máš tam konkrétne napísané, že miesto tvojho výkonu práce je X a je ti pridelená práca na projekte Y. Pokiaľ tam presne nie je uvedený názov a miesto výkonu práce/ projektu tak ťa môžu preradiť, ale pozor! ak máš v pracovnej zmluve uvedenú výšku základnej mzdy tú nemôže zmeniť pokiaľ sa na tom písomne nedohodnete.

...len ma mätie to, že doteraz si nemal pridelenú zodpovednosť za tím pracovníkov, a teraz to vyzerá, že to nastane....stretla som sa s tým napr. v IT firmách, kde sa riadenie projektového tímu riešilo príplatkom...tiež keď skončil projekt, preradili členov na iné projekty, základná mesačná mzda sa im nemenila, len výška odmien prípadne príplatkov v závislosti od náročnosti projektu a prideleného balíku peňazí na projekt...ale pokiaľ niektorý z členov tímu mal na starosti aj jeho riadenie, t.j. stal sa vedúcim tímu tak mal na to dekrét, kde ho zamestnávateľ vymenoval za ved. tímu a + keďže došlo k zmene prac. náplni tak aj dodatkom k pracovnej zmluve (pribudla nová náplň práce a tou bolo riadenie tímu a s tým spojené povinnosti podľa § 82 ZP).

Ahoj!

Dakujem za reakcie...
Bohuzial pre mna, v zmluve mam uvedene iba miesta pracoviska Bratislava a zaradenie - pracovnik projektu, cize ako hovoris budu, pravdepodobe, moct so mnou zametat, ked ostanu vsetky body v zmluve nezmenene... Na jednej strane som sa tesil, pretoze by som si zachranil pracu. Na strane druhej to vsak znamena, ze za podmienok uvedenych v zmluve mozem robit cokolvek a dokonca bez problemom mozem dostat XY podriadenych, tym vyssiu zodpovednost bez odzrkadlenia sa aj v moj prospech... :confused:

Medzicasom mi bolo nacrtnute, ze zakaznik nie je ochotny obetovat taku vysku financii ako ten predosly a preto sa to ma dotknut aj mojej mzdy, co sa mi uz zda pritiahnute za vlasy... Na jednej strane som dostal do ruk projekt zastresujuci viacero podriadenych, projekt je novy tym padom potrebuje zabeh, ktory je vzdy najtazsi a na druhej strane manazment "nevydupal" u zakaznika vyhovujuce podmienky, tak sa to ma odrazit na mojej mzde?? :confused: Velmi zvlastny pristup...
Sami uznali, ze zaciatok nebude lahky a ze do mna vkladaju doveru, ale dorazili to tym, ze mi chcu siahnut na mzdu, ktora je 5 rokov konstantna, cize financna motivacia sa neprejavovala ani doteraz... Ale teraz sa jedna uz skor o demotivaciu zo strany zamestnavatela... Nikdy som nemal velke oci (Pracujem v strednom manazmente v BA, ale moj plat nie je ani zdaleka europsky), preto som sa tu drzal skor zo solidarity a lojality voci spolocnosti, kde uz robim jedno desatrocie, tak o to viac som prekvapeny z reakcie kompetentnych... :eek:
lover
23.03.10,09:07
ak ti nefunguje link daj si do vyhľadávania preradenie na inú prácu

Dakujem!
monika74
23.03.10,09:16
no tak sa rozhodni či budeš žiť a platiť účty zo solidarity k zamestnávateľovi alebo si pôjdeš zarobiť na svoje živobytie inde...Maslowova pyramida potrieb proste nepustí :)
...ale skôr ako budeš dávať výpoveď je jasné, že už budeš mať zabezpečenú náhradu
...hmm len tak zo zvedavosti by som chcela vedieť, či by ti zamestnávateľ pridal na mzde, keď by si sa uprostred projektu rozhodol dať výpoveď :rolleyes:
...ďalšia otázka, prečo si manažment neukrojil zo svojej mzdy, keď nezabezpečil dostatočný objem zákazky?...:o
lover
23.03.10,10:06
no tak sa rozhodni či budeš žiť a platiť účty zo solidarity k zamestnávateľovi alebo si pôjdeš zarobiť na svoje živobytie inde...Maslowova pyramida potrieb proste nepustí :) - 1
...ale skôr ako budeš dávať výpoveď je jasné, že už budeš mať zabezpečenú náhradu - 2
...hmm len tak zo zvedavosti by som chcela vedieť, či by ti zamestnávateľ pridal na mzde, keď by si sa uprostred projektu rozhodol dať výpoveď :rolleyes: - 3
...ďalšia otázka, prečo si manažment neukrojil zo svojej mzdy, keď nezabezpečil dostatočný objem zákazky?...:o - 4

1. Samozrejme, ze aj plat hral rolu a boli tu nejake benefity, ktore som bral ako plus, ale je fakt, ze tie mi hypoteku a ucty nezaplatia... Doposial to nebolo najhorsie, ale ani extremne dobre, ale praca ma bavila, tak som nedostatky hadzal bokom... Toto co sa vsak deje teraz je uz aj na mna vela...

2. S myslienkou nahrady som prisiel uz skor, ale stroskotalo to na to, ze nedokazem pripadnemu buducemu zamestnavatelovi poskytnut info, kedy som k dispozicii, kedze predpokladam, ze terajsi zamestnavatel by ma drzal max. ako je mozne... Myslel som, ze sa so zamestnavatelom dohodnem na odstupnom a budem hladat dalej, ale vyzera to tak, ze ma proste presunie inam... Mozno, ked bude chciet znizovat mzdu a da podpisat novy dodatok k zmluve, tak s tymto vyrukujem a mozno sa dohodneme...

3. Tak to mas pravdu, mozno by ho to prinutilo, ale skor si myslim, ze moji podriadeni, ktori budu projekt rozbiehat so mnou by sa po tom vrhli, pretoze pre nich by to mohla byt zaujimava prilezitost a tiez platovy rast, keby sa dotiahli na ten moj...

4. Inak, to by aj mna zaujimalo s tym manazmentom... ;) U nas to funguje tak nejako nevdacne, ze kazde oddelenie kope same za seba... Napr. jedno oddelenie prosperuje a moze si klast podmienky (ma do 10 pracovnikov), dalsie ma pracovnikov 150 a stale je v cervenych cislach, pretoze dobieha predosle roky, ktore boli rokmi investicii...
lover
20.07.10,04:50
Ahojte,

viem, ze je to moja osobna vec a nikto nemoze za mna rozhodnut, len by som chcel vediet nazory viacerych, aby sa mi lahsie rozhodovalo a aby som presvedcil sam seba, ze konam spravne. (dnes mam dat definitivnu odpoved. Cely vikend som nespal a aj tak som stale rozhodnuty tak 50:50)
Niekedy od marca som mal nestalu napln prace, ale zamestnavatel mi zabezpecoval pracu, nakolko u neho pracujem skoro desat rokov. Cakal na projekt, ktory vsak v konecnom dosledku padol. Momentalne uz manazment rozhodol, ze nie je mozne ist takto dalej a navrhol mi alternativu t.j. odstupne alebo pracu na inom oddeleni.
A tu zacina moja dilema. Mam ist na istotu, i ked by ma to profesijne vratilo spat, alebo mam zobrat odstupne a skusat stastie inde, pokial som este mlady (mam do 30 rokov)? Plat, co som poberal v minulosti sa zamestnavatelovi zdal privysoky, tak ho chcel modifikovat, ale len po naznaku nespokojnosti plat nechali totozny. Mna vsak dana robota nelaka, ale hlavne sa bojim stagnacie resp. dokonca kroku spat. Na strane druhej som si vedomi, ze v inej praci mozem ziskat mensi plat na vyssej pozicii... A taktiez sa bojim strasiaka menom kriza, co je dovodom toho, ze mi vsetci radia ist na istotu, leb najst pracu v dnesnej dome je vraj poriadny problem (som z BA). Priatelka radi odist - "teraz alebo nikdy". Co by ste robili na mojom mieste??

DAKUJEM!
lover
20.07.10,11:12
Ahojte,

viem, ze je to moja osobna vec a nikto nemoze za mna rozhodnut, len by som chcel vediet nazory viacerych, aby sa mi lahsie rozhodovalo a aby som presvedcil sam seba, ze konam spravne. (dnes mam dat definitivnu odpoved. Cely vikend som nespal a aj tak som stale rozhodnuty tak 50:50)
Niekedy od marca som mal nestalu napln prace, ale zamestnavatel mi zabezpecoval pracu, nakolko u neho pracujem skoro desat rokov. Cakal na projekt, ktory vsak v konecnom dosledku padol. Momentalne uz manazment rozhodol, ze nie je mozne ist takto dalej a navrhol mi alternativu t.j. odstupne alebo pracu na inom oddeleni.
A tu zacina moja dilema. Mam ist na istotu, i ked by ma to profesijne vratilo spat, alebo mam zobrat odstupne a skusat stastie inde, pokial som este mlady (mam do 30 rokov)? Plat, co som poberal v minulosti sa zamestnavatelovi zdal privysoky, tak ho chcel modifikovat, ale len po naznaku nespokojnosti plat nechali totozny. Mna vsak dana robota nelaka, ale hlavne sa bojim stagnacie resp. dokonca kroku spat. Na strane druhej som si vedomi, ze v inej praci mozem ziskat mensi plat na vyssej pozicii... A taktiez sa bojim strasiaka menom kriza, co je dovodom toho, ze mi vsetci radia ist na istotu, leb najst pracu v dnesnej dome je vraj poriadny problem (som z BA). Priatelka radi odist - "teraz alebo nikdy". Co by ste robili na mojom mieste??

DAKUJEM!

Tak ja som to riskol a z roboty odchadzam... Som zvedavy ako sa popasujem s hladanim noveho miesta... Snad som urobil dobre... :confused:
Hladal si niekto teraz v poslednych mesiacoch pracu? Mali ste uspech alebo je stale nevhodna doba na hladanie miesta??
veronikasad
20.07.10,11:19
Vie mi, prosim, niekto poradit? V praci ma caka diskusia ohladom novej pozicie a zaujima ma, ci mam aj nejake moznosti sa branit v pripade, ze sa mi dany druh prace nebude pozdavat (samozrejme, okrem vypovede z mojej strany)... Alebo sa musim podvolit?

DAKUJEM!
Zodpovedá nová práca funkcii uvedenej v pracovnej zmluve ? Mení sa miesto výkonu práce ?
lover
20.07.10,11:31
Zodpovedá nová práca funkcii uvedenej v pracovnej zmluve ? Mení sa miesto výkonu práce ?

Dakujem za reakciu, ale toto uz sa vyriesilo niekedy v 04/2010. Vo firme som ostal za urcitych podmienok, ze mi bude najdena alternativa na istom projekte. To sa nevyplnilo, tak som teraz dostal na vyber odchod (vypoved) alebo relevantnu alternativu na inom oddeleni (toto je prosperujuce), avsak praca, i ked za tu istu mzdu by bola krokom naspat...

Skor ma zaujimali odpovede na moje najnovsie prispevky... Stale mam v hlave nejasno, ci som urobil spravne, ale to je asi dane tym, ze som vo firme uz nejaky ten rok a mam tu vybudovane zazemie, tak odchod viac-menej z vlastnej vole so mnou otriasol...
veronikasad
20.07.10,11:34
Dakujem za reakciu, ale toto uz sa vyriesilo niekedy v 04/2010. Vo firme som ostal za urcitych podmienok, ze mi bude najdena alternativa na istom projekte. To sa nevyplnilo, tak som teraz dostal na vyber odchod (vypoved) alebo relevantnu alternativu na inom oddeleni (toto je prosperujuce), avsak praca, i ked za tu istu mzdu by bola krokom naspat...

Skor ma zaujimali odpovede na moje najnovsie prispevky... Stale mam v hlave nejasno, ci som urobil spravne, ale to je asi dane tym, ze som vo firme uz nejaky ten rok a mam tu vybudovane zazemie, tak odchod viac-menej z vlastnej vole so mnou otriasol...
Ale moja otázka súvisí s terajšou situáciou. Ak sa ti mení miesto výkonu práce dohodnuté v pracovnej zmluve, môže to byť len so súhlasom obidvoch strán - podpísaním dodatku k pôvodnej PZ. Ak s tým nesúhlasíš, zamestnávatel ti musí dať výpoveď s nárokom na odstupné.
lover
20.07.10,11:45
Ale moja otázka súvisí s terajšou situáciou. Ak sa ti mení miesto výkonu práce dohodnuté v pracovnej zmluve, môže to byť len so súhlasom obidvoch strán - podpísaním dodatku k pôvodnej PZ. Ak s tým nesúhlasíš, zamestnávatel ti musí dať výpoveď s nárokom na odstupné.

Ano, presne tak to v sucasnosti aj je... Ja nesuhlasim s ponuknutou alternativou, tak dostanem vypoved zo stany zamestnavatela t.j. spolu s odstupnym. (odstupne resp. vypovednu lehotu budeme pravdepodobne riesti dohodou)
Odstupne sice bude, ale moj problem je v tom, ci som urobil spravne... Ale to mi nikto neporadi...