libuš
18.03.10,09:50
Prosím Vás, stretli ste sa už niekto s Hromadnou dohodou o vykonaní práce pre 10 zamestnanov? Zamestnanci vykonávali práce na jednodňovom koncerte. Na dohode (jednom liste papiera) sú uvedení všetci zamestnanci, všetci sú podpísaní, je tam uvedená hod. mzda, daň, čistá mzda a podpis o prevzatí mzdy.
Myslíte si, že je to v poriadku?
drobeceva
18.03.10,08:52
Prosím Vás, stretli ste sa už niekto s Hromadnou dohodou o vykonaní práce pre 10 zamestnanov? Zamestnanci vykonávali práce na jednodňovom koncerte. Na dohode (jednom liste papiera) sú uvedení všetci zamestnanci, všetci sú podpísaní, je tam uvedená hod. mzda, daň, čistá mzda a podpis o prevzatí mzdy.
Myslíte si, že je to v poriadku?
Pravdupovediac, ešte som sa s tým nestretla, ale hneď mi napadlo, boli títo zamestnanci nahlásení na SP?
VERONIKA6
18.03.10,08:59
Prosím Vás, stretli ste sa už niekto s Hromadnou dohodou o vykonaní práce pre 10 zamestnanov? Zamestnanci vykonávali práce na jednodňovom koncerte. Na dohode (jednom liste papiera) sú uvedení všetci zamestnanci, všetci sú podpísaní, je tam uvedená hod. mzda, daň, čistá mzda a podpis o prevzatí mzdy.
Myslíte si, že je to v poriadku?
Tak presne ako Evka píše, hromadná dohoda neexistuje a tiež správna otázka od Evky, či zamestnanci na dohode boli prihlásení v soc. poisťovni.
Timka1
18.03.10,09:04
Prosím Vás, stretli ste sa už niekto s Hromadnou dohodou o vykonaní práce pre 10 zamestnanov? Zamestnanci vykonávali práce na jednodňovom koncerte. Na dohode (jednom liste papiera) sú uvedení všetci zamestnanci, všetci sú podpísaní, je tam uvedená hod. mzda, daň, čistá mzda a podpis o prevzatí mzdy.
Myslíte si, že je to v poriadku?

a keď niektorí z nich boli v evidencii uchádzačov na Úrade práce, ako to tam zdokladovali? hromadnou dohodou?
libuš
18.03.10,09:05
Áno, boli prihlásení aj odhlásení v Sociálnej poisťovni (na 1 deň)
libuš
18.03.10,09:06
Neviem, či niektorí z nich boli zaevidovaní na Úrade práce a ako to dokladovali...
libuš
18.03.10,09:18
Ešte ma napadlo, keď pracovali nejakých 5 hodín, mali by mať nárok na stravné???
drobeceva
18.03.10,09:22
Ešte ma napadlo, keď pracovali nejakých 5 hodín, mali by mať nárok na stravné???
záleží, ako to máte ošetrené...dohodári nemajú nárok na SL, ale ak si to vymedzite v smernici, predpise-nikto Vám v tom brániť nemôže
blondy
18.03.10,09:23
Ešte ma napadlo, keď pracovali nejakých 5 hodín, mali by mať nárok na stravné???
Sú to dohodári, takže iba ak by ste rozšírili okruh osôb ktorým poskytnete stravu, tak áno.
(7) Zamestnávateľ môže po prerokovaní so zástupcami zamestnancov
a) upraviť podmienky, za ktorých bude zamestnancom poskytovať stravovanie počas dovolenky, prekážok v práci, alebo inej ospravedlnenej neprítomnosti zamestnanca v práci,
b) umožniť stravovať sa zamestnancom, ktorí pracujú mimo rámca rozvrhu pracovných zmien za rovnakých podmienok ako ostatným zamestnancom,
c) rozšíriť okruh fyzických osôb, ktorým zabezpečí stravovanie, a ktorým bude prispievať na stravovanie podľa odseku 3.
libuš
18.03.10,09:41
Ďakujem Vám za odpovede týkajúce sa stravného. Čo si ešte myslíte o tej hromadnej dohode? Myslíte si, že to tak môžme nechať?
Timka1
18.03.10,09:42
Ďakujem Vám za odpovede týkajúce sa stravného. Čo si ešte myslíte o tej hromadnej dohode? Myslíte si, že to tak môžme nechať?

ja si myslím, že by bolo lepšie, keby mal každý osobitne, veď urobiť jednu predtlač a prepisovať len osobné údaje
drobeceva
18.03.10,09:43
Ďakujem Vám za odpovede týkajúce sa stravného. Čo si ešte myslíte o tej hromadnej dohode? Myslíte si, že to tak môžme nechať?
ako som písala, nestretla som sa s tým. Ja keď mám také nárazové práce/a mám/, beriem viacerých brigádnikov...každému zvlášť robím dohodu:):) :) Je to síce pracné, ale...Aj keď berieš viacerých na pracovný pomer, tak každému robíš PZ. To len ako prirovnanie.
VERONIKA6
19.03.10,05:32
Ďakujem Vám za odpovede týkajúce sa stravného. Čo si ešte myslíte o tej hromadnej dohode? Myslíte si, že to tak môžme nechať?
Ja osobne by som každému vypísala samostatnú dohodu. S tým čo píšeš, som sa nestretla a ani nepočula o hromadnej dohode.
Dana7
19.03.10,05:51
Prosím Vás, stretli ste sa už niekto s Hromadnou dohodou o vykonaní práce pre 10 zamestnanov? Zamestnanci vykonávali práce na jednodňovom koncerte. Na dohode (jednom liste papiera) sú uvedení všetci zamestnanci, všetci sú podpísaní, je tam uvedená hod. mzda, daň, čistá mzda a podpis o prevzatí mzdy.
Myslíte si, že je to v poriadku?

Osobne som sa s tým tiež nestretla, a napadá mi súvislosť so zákonom o ochrane osobných údajov, keď na jednom papieri má 10 ľudí svoje adresy, rodné čísla, čísla OP a ak to podpisuje za seba, tak si vie prečítať aj údaje o tých ostatných ľuďoch. No tiež mi to nepripadá celkom čisté.
Timka1
19.03.10,05:54
Osobne som sa s tým tiež nestretla, a napadá mi súvislosť so zákonom o ochrane osobných údajov, keď na jednom papieri má 10 ľudí svoje adresy, rodné čísla, čísla OP a ak to podpisuje za seba, tak si vie prečítať aj údaje o tých ostatných ľuďoch. No tiež mi to nepripadá celkom čisté.

ja ku každej pracovnej zmluve a dohode vypisujem Súhlas na spracovanie osobných údajov, ak tú hromadnú dohodu dostanú všetci čo sú na nej, nie je to v poriadku. Porušuje sa tu Zákon o ochrane osobných údajov.