Laura1
07.10.05,13:47
Prosím Vás, poraďte mi, čo má robiť FO, ktorý má dielňu - sklad v garáži vo vlastnom dome, prevádzkuje činnosť väčšinou v teréne, ale v garáži používa el.energiu na podnikanie.

Musí mať zvlášť namontovaný elektromer na firmu - potom samozrejme si naúčtuje faktúru do nákladov. /- jednoduché účto./
Osobne si myslím, že tak by to malo byť.

Ale ak si myslíte, že určitú čiastku za elektrinu si môže dať do nákladov aj v tom prípade, že faktúru dostane ako súkromná osoba - napíšte mi.

Ďakujem.
durisovad
07.10.05,12:12
Najjednoduchsim riesenim by bolo namontovanie zvlastneho elektromeru. Je to ale dost drahe. Inym riesenim by bolo dohodnut sa so spravcom dane, ze rozdiel medzi spotrebou, kym sa nepodnikalo a terajsou spotrebou by mohol byt uznany do nakladov firmy. Treba k tomu dolozit historiu spotreby aspon rok dozadu a samozrejme dat si to schvalit spravcom dane. Uz som sa s takymto postupom stretla, spravca dane naklady naviac uznal. Ale dal skontrolovat aj prikon spotrebicov v podnikani.
Laura1
07.10.05,12:25
Ďakujem!
Je to začínajúci podnikateľ, ktorý dostane dotáciu, asi mu poradím, nech si zakalkuluje do zriaďovacích nákladov elektromer - UP to preplatí - a bude mať pokoj navždy.
/Aj pre mňa to bude jednoduché - ak by som mala robiť preňho aj účto, zatiaľ mu robím podnikateľský zámer/
Laura