nadika
18.03.10,11:09
Dobrý deň, prosím Vás o radu.
V roku 2009 sme vymenili sklo na aute, dajme tomu za 120EUR. Vyskladnila som sklo za 80, ostatné bola služba.... V tomto roku nám prišlo vyjadrenie od poisťovne, že cenu neuznávajú, že si ju máme ponížiť.
Potrebovala by som vedieť, čo môžem v roku 2010 s tým urobiť, môžem zákazníkovi urobiť dobropis na rozdielnu sumu? namiesto 80, čo som vyskladnila, mala som vyskladniť len za 60 EUR? Ako to zaúčtujem, aby to bolo správne tých 20 EUR,čo je rozdiel? Aby aj sklad sedel, aj všetko ostatné? Ďakujem
IvoM
18.03.10,13:08
Asi budem chodiť len k Vám do servisu, dám si u Vás opraviť auto a potom keď zistím že mi poisťovňa nepreplatí toľko tak pôjdem k Vám a budem žiadať nižšiu cenu, nerozumiem totiž ako môže výdaj materiálu zo skladu v servise súvisieť so sumou ktorú za opravu zákazníkovi zaplatí poisťovňa, alebo som nepochopil otázku?:)
nadika
18.03.10,14:58
Asi budem chodiť len k Vám do servisu, dám si u Vás opraviť auto a potom keď zistím že mi poisťovňa nepreplatí toľko tak pôjdem k Vám a budem žiadať nižšiu cenu, nerozumiem totiž ako môže výdaj materiálu zo skladu v servise súvisieť so sumou ktorú za opravu zákazníkovi zaplatí poisťovňa, alebo som nepochopil otázku?:)
V ten mesiac sa menil cenník a my sme si ho neaktualizovali, tak preto to súvisí s poisťovňou, lebo na poisťovňu je fixný cenník. Všetko zlacnelo,len my sme to ešte nemali aktuálne. Ale kľudne môžte prísť :-)
IvoM
19.03.10,06:35
Ide o pojem vyskladniť, pod tým pojmom si asi väčšina predstaví výdaj zo skladu, a ten skrátka musí byť v skladovej cene, iná vec je predajná cena, na tú samozrejme nie je problém spraviť dobropis a teda predajnú cenu znížiť /dôvod napríklad nedodržanie dohodnutej fixnej ceny/.
nadika
23.03.10,13:37
Ide o pojem vyskladniť, pod tým pojmom si asi väčšina predstaví výdaj zo skladu, a ten skrátka musí byť v skladovej cene, iná vec je predajná cena, na tú samozrejme nie je problém spraviť dobropis a teda predajnú cenu znížiť /dôvod napríklad nedodržanie dohodnutej fixnej ceny/.
Lenže je zlá cena skla. Takže, ak by som urobila dobropis na nejakú cenu, nemalo by mi to ovplyvniť nejako aj skladovú cenu toho daného skla?
Ester plus
25.03.10,06:48
Asi by si mala opraviť výdajku zo skladu, aby ti bralo novú skladovú cenu. Pre zákazníka ak mu chceš cenu znížiť urob dobropis.
nadika
25.03.10,08:50
Asi by si mala opraviť výdajku zo skladu, aby ti bralo novú skladovú cenu. Pre zákazníka ak mu chceš cenu znížiť urob dobropis.
Lenže výdajka je z roku 2009 a ten je už uzatvorený. až v roku 2010 sa na to prišlo, tak preto neviem, ako to vydobropisovať správne, aby aj skladovo to bolo správne
Ester plus
25.03.10,09:57
Tak ak si už uzavrela starý rok a podala DP tak túto chybu - nakoľko si si do daňových nákladov dala o 20 Eur viac znamená to opraviť chybu podaním dodatočného daňového priznania za minulý rok. Účtovne túto chybu opravíš v tomto roku.