spac
18.03.10,11:13
Zdravim, potreboval by som poradit:

Podavam si DP typ B, pretoze v r. 2009 som mal prijmy zo zavislej cinnosti aj ako SZCO.

Chcem sa opytat, co s prijmom, ktory som mal za ucast vo volebnej komisii - ako a kde ho v DP zapisat?
IVEB
18.03.10,11:13
Je to riadny príjem zo závislej činnosti , miestny úrad Ti o tom musel vydať Potvrdenie o príjme zo závislej činnosti....
spac
20.03.10,18:29
Je to riadny príjem zo závislej činnosti , miestny úrad Ti o tom musel vydať Potvrdenie o príjme zo závislej činnosti....

ano to potvrdenie mi dali, provizia bola vyplatena v hotovosti (uz zrazena o dan) a na Potvrdeni bolo spisane kolko mi bolo zrazene - teda mam ten prijem pripocitat k prijmu zo zamestnania (zo zav. cinnosti - r. 34) a ciastku dane ktora mi bola zrazena do zaplatenych preddavkov (r. 101)?
Timka1
20.03.10,18:32
ano to potvrdenie mi dali, provizia bola vyplatena v hotovosti (uz zrazena o dan) a na Potvrdeni bolo spisane kolko mi bolo zrazene - teda mam ten prijem pripocitat k prijmu zo zamestnania (zo zav. cinnosti - r. 34) a ciastku dane ktora mi bola zrazena do zaplatenych preddavkov (r. 101)?


príjem do r. 34, ale zrejme to bola zrážková daň, takže do r. 99 podľa § 43

do r. 101 sa uvádza preddavková daň podľa § 35