Mahena
18.03.10,11:45
Dobrý deň,
Mám veľmi jemné vlasy aj padajú Dočítala som sa že masážny hrebeň s infračerveným svetlom prekrvuje a uvoľňuje pokožku hlavy a tak podporuje rast a kvalitu vlasov.Údajne vlasy padajú z toho, že pokožka na hlave sa stiahne a vlasy stratia výživu. Má s tým niekto nejaké skúsenosti? Nechcem kúpiť ďalšiu haraburdu ,ale keď to už niekomu pomohlo... hľadám nejaké riešenie na spevnenie vlasov . skúsila som už Vichy ampulky, Revalid šampón ale nič moc. Ten hrebeň ešte nepoznám Za rady a skúsenosti vopred ďakujem.
lenkam68
18.03.10,11:06
Pri padaní vlasov mi pomohol panthenol. Vybrala som 10 injekcií a potom som ho užívala v tabletách. Ale najprv treba ísť ku kožnej lekárke.
korcka
18.03.10,15:10
Typ vlasu je daný, na tom nič nezmeníš, treba starostlivosť o vlasy prispôsobiť - používať šampón, kondicionér, príp. ďalšie prípravky na jemný vlas, ktoré ich vyživia a zároveň nadvihnú objem. Padanie vlasov je signál, že telo má nedostatok živín, je vhodné ho najprv prečistiť nejakou očistnou kúrou, aspoň pečene, teraz marec-apríl sú ideálny čas, a potom doplniť vitamíny - doplnky výživy. Ja som ich užívala toľko, že pravdupovediac, ani neviem, ktoré som mala už na čo, ale na vlasy sú myslím B-čka a je dobré pridať prípravky zvlášť určené na vlasy, nechty a pokožku.
kojtilka
22.03.10,08:08
ahoj!!! Ja som mala podobný problém a nanešťastie sa mi ho nepodarilo vyriešiť. Prešla som všetkým vyšetreniami, slúsila som tabletky (aj drahé, kvalitnéň šampóny, vodičky, hrebeň, lampu, zábaly, recepty starých materí a nič. Dokonca som sa dala ostrihať aj na 2- cm vlásky. a nič. proste niekto to má asi geneticky, takže sa s tým nedá nič robiť.
Ale ak ´Ta troška poteší, je nás veľmi veľa s týmto problémom. tak Ti možno niekto poradí niečo, čo u Teba bude fungovať.
Hlavne trpezlivosť!!!!!§
neistá začiatočníčka
22.03.10,08:17
Ahoj,
skús si dať skontrolovať hladinu železa v krvi. Ja mám tiež podobný problém s jemnými vlasmi , ale keď mi začnú padať, viem, že sa mi znížilo železo . Bývam anemická a podľa signálu padania vlasov viem, že treba túto hladinu doplniť. Naposledy sa aj moja všeobecná lekárka čudovala, že som to odhadla dopredu. Ale fakt bola hladina železa veľmi nízka a po nasadení liečby chudokrvnosti sa to zastavilo. Padanie vlasov prestalo, ale kvalita vlasov sa nezmení-sú jemné-je to dané geneticky.
jjakr
22.03.10,14:44
....no neviem...ale skúsila si medové ažltkové zábaly???
takým veciam ako hrebeň s infračerveným svetlom by som moc neverila....je to podľa mňa iba ťahanie peňazí z vrecka...
samozrejme pomáha zinok a asi aj magnézium v neposledom rade skús aj kvasnice....
Mahena
13.04.10,05:48
Ďakujem všetkým za cenné rady.Vyskúšam ešte čo sa dá.
monika74
13.04.10,09:39
asi tak pred 2 dňami som dostala tip na dobrý šampón a tonikum na vypadávanie vlasov, jedna moja kamarátka to používala asi pol roka a vlasy má ešte hustejšie než ich mala...používala ho preto, lebo prekonávala ochorenie rakoviny- vytvorila sa jej hrčka na ruke...nepodstúpila chemoterapiu, ale napriek tomu jej začali vypadávať vlasy...dozvedela sa o šampóne zn. Plantur 39 Kofeinový šampon, našla som zatiaľ len jednu internetovú lekáreň na Slovensku, ktorá to predáva, ale som sa ešte nepýtala na šampón v klasických lekárniach. Údajne ho dostať v rakúskych lekárniach.

http://www.lekaren-nonstop.sk/scripts/hledej.php?rz=1&retezec=Plantur+39&x=25&y=16
wagner
13.04.10,12:26
Dobrý deň,
Mám veľmi jemné vlasy aj padajú Dočítala som sa že masážny hrebeň s infračerveným svetlom prekrvuje a uvoľňuje pokožku hlavy a tak podporuje rast a kvalitu vlasov.Údajne vlasy padajú z toho, že pokožka na hlave sa stiahne a vlasy stratia výživu. Má s tým niekto nejaké skúsenosti? Nechcem kúpiť ďalšiu haraburdu ,ale keď to už niekomu pomohlo... hľadám nejaké riešenie na spevnenie vlasov . skúsila som už Vichy ampulky, Revalid šampón ale nič moc. Ten hrebeň ešte nepoznám Za rady a skúsenosti vopred ďakujem.


Ja mám tiež veľmi jemné vlasy, používam francúzsku vlasovú kozmetiku - šampón, balzam na vlasy, krém na suché vlasy, pena na jemné vlasy. Vlasy mi našťastie nepadajú a aby som mala účes, tak si robím studenú vlnu - inak by som mala vlasy spľasnuté na hlave. A k tomu si ich farbím na blond, takže vlasy dostávajú zabrať. I napriek tomu kvalitná vlasová kozmetika a správna starostlivosť udrživajú moje vlasy v norme. Vlasy si nefénujem, nechám vždy uschnúť na vzduchu. Tiež si občas dám tbl. Panthenol - kúru aspoň dva mesiace v roku. Vlasy potrebujú výživu, ale pokiaľ Ti padajú, navštív kožného lekára, poradí Ti
pasuliatko
13.04.10,13:51
vyskúšaj používať Fructis šampóny tie sú na vlásky dobré, ja ich používam dlhé roky a som spokojná.
Felicio
20.08.12,17:16
Dobrý deň,
Mám veľmi jemné vlasy aj padajú Dočítala som sa že masážny hrebeň s infračerveným svetlom prekrvuje a uvoľňuje pokožku hlavy a tak podporuje rast a kvalitu vlasov.Údajne vlasy padajú z toho, že pokožka na hlave sa stiahne a vlasy stratia výživu. Má s tým niekto nejaké skúsenosti? Nechcem kúpiť ďalšiu haraburdu ,ale keď to už niekomu pomohlo... hľadám nejaké riešenie na spevnenie vlasov . skúsila som už Vichy ampulky, Revalid šampón ale nič moc. Ten hrebeň ešte nepoznám Za rady a skúsenosti vopred ďakujem.


Je pravda, že aj slabé prekrvenie pokožky môže mať vplyv na vypadávanie vlasov (http://www.nanogen.sk). Existujú aj dermarollery, ktoré sú určené na pokožku hlavy - scalproller (http://www.nanogen.sk/scalproller-hair-loss-treatment-enhancer.html). Okrem toho, že prekrvujú pokožku, podporujú tvorbu kolagénu v nej, zároveň zvyšujú jej obsorpcieschopnosť pri používaní lokálnych roztokov, ako je minoxidil, alebo spomínané ampulky s aminexilom. Možno by si to mala skúsiť skombinovať s podobnou lokálnou liečbou.
Felicio
20.08.12,17:17
a čo sa týka hrebeňa s infračerveným svetlom, nemal som možnosť ho vyskúšať, ale počul som aj pozitívne aj neutrálne ohlasy.
jjakr
20.08.12,19:25
....neviem , ako pomáhajú spomenuté hrebene, ale zaručene viem z vlastnej skúsenosti, že sa mi popravili vlasy z papania rias,ktoré odoberám z tohoto linku....mám veľmi dobrú kvalitu vlasov a kosti tiež dostávajú všetko, čo potrebujú, užívam tieto produkty a viem, že sa s nimi nerozlúčim...pozri si http://www.webstar.biz/?id=WELL-39D9-92E3 urob si tam účet , ale dokonca Ti poradím , ako na tom aj ušetriť....
vandasranda
28.04.13,11:47
Ja mám rovnako vlasy riedunké a jemné ako páperie a používala som aj spomínaný hrebeň, ale nezaregistrovala som nijaké výrazné zlepšenie. Kamarátka mi odporúčala tabletky Forcapil...nemá tu s nimi niekto skúsenosti? Už som vyskúšala takmer všetko a nechcem už vyhadzovať peniaze.
Dáša_
28.04.13,12:12
Ja mám rovnako vlasy riedunké a jemné ako páperie a používala som aj spomínaný hrebeň, ale nezaregistrovala som nijaké výrazné zlepšenie. Kamarátka mi odporúčala tabletky Forcapil...nemá tu s nimi niekto skúsenosti? Už som vyskúšala takmer všetko a nechcem už vyhadzovať peniaze.

no, skúsim dať úplne inú radu - skús si umyť vlasy miesto šampónu sodou bicarbonou - asi dve lyžice rozpustene v deci vody - , potom premyť vodou s lyžicou octu a hneď usušiť.
zuzkabalkova
29.04.13,10:59
Ja mám rovnako vlasy riedunké a jemné ako páperie a používala som aj spomínaný hrebeň, ale nezaregistrovala som nijaké výrazné zlepšenie. Kamarátka mi odporúčala tabletky Forcapil...nemá tu s nimi niekto skúsenosti? Už som vyskúšala takmer všetko a nechcem už vyhadzovať peniaze.
Vanda mne to celkom dobre zabralo, no beriem to len chvíľku, ale vlasy mi podľa kaderníčky spevneli a ani sa tak nelámu.
lujza.j
29.04.13,11:07
mimotemy....je to smiesne ako si to tu odporucate-reklamujete....su to obycajne vitaminy...
arizona
29.04.13,11:38
mimotemy....je to smiesne ako si to tu odporucate-reklamujete....su to obycajne vitaminy...
vitamin B a zinok sa da kupit aj za par korun,urobi rovnaky osoh naco kupovat predrazeny vyrobok a podporovat nenezraty farmakopriemsel ?

A tiez sa tu zabavam ako si tu "niekto" /aj v podobnych temach/ zaklada nove nicky,len aby si urobil reklamu a debatuje sam so sebou...asi tie predrazene vitaminy nejdu na odbyt :D:D:D
vandasranda
29.04.13,21:59
Proboha baby len som sa pytala na názor, a bez urážky ma viac zaujíma názor niekoho, kto nesedí celý deň za počítačom a nekomentuje tu úplne odveci. Mám vážne problém a nič mi nezaberá. Chodila som po doktoroch, mám problémy so štítonou žlazou a začínam byť zúfalá. Ozaj nechcem mať lysinu. Zinok beriem uz asi 3 roky a efekt 0 bodov. Snažim sa nájsť správne vyváženie vitamínov. A dakujem dáška...skusim aj tvoj recept s bikarbonou:) Môžem si potom ešte umyť vlasy šampónom? lebo ten ocot ma trošku vydesil :D aj tebe zuzka, zvážim to...
Dáša_
30.04.13,04:11
Proboha baby len som sa pytala na názor, a bez urážky ma viac zaujíma názor niekoho, kto nesedí celý deň za počítačom a nekomentuje tu úplne odveci. Mám vážne problém a nič mi nezaberá. Chodila som po doktoroch, mám problémy so štítonou žlazou a začínam byť zúfalá. Ozaj nechcem mať lysinu. Zinok beriem uz asi 3 roky a efekt 0 bodov. Snažim sa nájsť správne vyváženie vitamínov. A dakujem dáška...skusim aj tvoj recept s bikarbonou:) Môžem si potom ešte umyť vlasy šampónom? lebo ten ocot ma trošku vydesil :D aj tebe zuzka, zvážim to...

sóda bicarbóna je miesto šampónu. A ten ocot ma fantastický vplyv na rozčesávanie vlasov.
Peggynka
30.04.13,05:38
Ovsenné vločky.
lujza.j
30.04.13,06:55
Proboha baby len som sa pytala na názor, a bez urážky ma viac zaujíma názor niekoho, kto nesedí celý deň za počítačom a nekomentuje tu úplne odveci. Mám vážne problém a nič mi nezaberá. Chodila som po doktoroch, mám problémy so štítonou žlazou a začínam byť zúfalá. Ozaj nechcem mať lysinu. Zinok beriem uz asi 3 roky a efekt 0 bodov. Snažim sa nájsť správne vyváženie vitamínov. A dakujem dáška...skusim aj tvoj recept s bikarbonou:) Môžem si potom ešte umyť vlasy šampónom? lebo ten ocot ma trošku vydesil :D aj tebe zuzka, zvážim to...

Na nete xy clankov,ktore vitamíny su na vlasy tie su vacsinou a na kozu,nechty....a navyse o tam tom produkte je aj diskusia...na nete
to ci je niekto cely den pred povitacom do toho ta je nic...
X krat som tu pisala ake vitaminy uzivam ....vlasy mi padali..teraz mam hrivu po pas...a nikdy som nemala " cudzie " nechty- umelaky....
Dáša_
01.05.13,13:57
Estetic
02.05.13,09:48
Hlavne zvážte chemiu čo na vlasy používate.Môžem povedať,že rôzne kondicionéry a balzamy vlasom veľmi neprospievajú.Ked nabehli na trh šampony a kondicionery v jednom,pomerne dosť ľudí na to zareagovalo padaním a zjemením vlasov.
Svetlá pomáhajú,ale každý by si mal vybrať svoje spektrum,svoju vhodnú vlnovú dlžku.
lujza.j
23.03.14,12:57
Zdravotnica
23.03.14,21:10
Najlepšie odporučam zistiť, aké mikroorganizmy sa nachádzajú v bunkových systémocj pôsobiscich ns kvalitu vlasov, a následne, čo ktorá pokožka vyžaduje na doplnenie chábajúcich látok.
Z vlastných skúseností viem, že veľký problém spôsobuje pri udržaní vlasov v korienkoch aj elasticita - kolagénová štruktúra - kože a podkožia
BXLmiami
24.03.14,05:35
Daj mi prosím bližšie info ako to zistiť?