Magduša
18.03.10,12:57
Ahojte,
chcem kúpiť pre školu grafický program COREL a našla som aj verziu pre školy - ušetrili by sme asi 50€ - no je tam podmienka, že sa to smie inštalovať iba na 3 počítačoch. No ako poznám deti, budeme to preinštalovavať do bezvedomia.
Nepozná niekto túto verziu a aké ma skúsenosti.
Naozaj to nainštalujem iba 3x.
jojom
18.03.10,15:50
Osobne by som zavolal napr sem: http://www.jvk.sk/show.asp?file=ckomp.htm
Majú tam uvedené: "Multilicencie, legalizácia, anglické verzie, školské verzie, zľavy - pošlite e-mail na jvk@jvk.sk alebo telefonujte.... "
A skúsil sa z nimi dohodnúť na počte inštalácií a cene.
Vlado40
18.03.10,21:03
Ahojte,
chcem kúpiť pre školu grafický program COREL a našla som aj verziu pre školy - ušetrili by sme asi 50€ - no je tam podmienka, že sa to smie inštalovať iba na 3 počítačoch. No ako poznám deti, budeme to preinštalovavať do bezvedomia.
Nepozná niekto túto verziu a aké ma skúsenosti.
Naozaj to nainštalujem iba 3x.

Inštalovať môžeš do bezvedomia , nie iba trikrát , ale nainštalované má byť iba na troch počítačoch podľa zakúpenej licencie.
Magduša
19.03.10,05:05
Toto presne som chcela vedieť.
A nedá sa to dáko urobit aby som mohla nainstalovat na viac ako 3 PC?
kergulaan
19.03.10,05:50
Da, samozrejme, kupit viac licencii..... ;>D
alebo inac......, ale to sa tu neriesi.
Magduša
19.03.10,06:07
dobre mi to padlo tak na rano
kergulaan
19.03.10,06:50
MIMO TEMU
Mozno je to niekde rozobrate / vysvetlene, ale "tak na rano" -
Jedinec, firma, organizacia pouziva napr COREL 1, po case kedze v tom denne pracuju a zlepsenia su vyhodne, zakupia si novu verziu COREL 2. Co sa vsak stane so starou verziou?
Je niekde bazar pouzitych programov, alebo to je protipravne ako stahovanie nelegalnych programov a ich neopravnene uzivanie.
Podla mna na vyuzitie napr v domacnosti alebo aj v skole nemusi mat prave poslednu verziu. Mozno aj 2 dozadu su vyborne. Ved ked si zoberiem taky EXCEL, ktory trochu ovladam, tak od 98 v podstate vyuzivam tie iste funkcie a ked neratam zmenu v 2007 - tak aj system ovladania bol stale ten isty.
jojom
19.03.10,07:08
MIMO TEMU
Mozno je to niekde rozobrate / vysvetlene, ale "tak na rano" -
Jedinec, firma, organizacia pouziva napr COREL 1, po case kedze v tom denne pracuju a zlepsenia su vyhodne, zakupia si novu verziu COREL 2. Co sa vsak stane so starou verziou?
Je niekde bazar pouzitych programov, alebo to je protipravne ako stahovanie nelegalnych programov a ich neopravnene uzivanie.
Podla mna na vyuzitie napr v domacnosti alebo aj v skole nemusi mat prave poslednu verziu. Mozno aj 2 dozadu su vyborne. Ved ked si zoberiem taky EXCEL, ktory trochu ovladam, tak od 98 v podstate vyuzivam tie iste funkcie a ked neratam zmenu v 2007 - tak aj system ovladania bol stale ten isty.

Nevidím dôvod prečo by sa nemohla používať naďalej stará a aj nová verzia programu.
Problém je jedine s kompaktibilitou. Na starej verzii prg. nemusia niektoré veci z novej verzie prg. fungovať.
Záleží od zakúpenej licencie OEM- je viazaná len na pc s ktorým bola kúpená. Tzv. krabicová verzia nie je viazaná na konkrétne pc a pri výmene pc sa može používať na novom ďalej.
To dnes ked už bežia 7- ky by sme ich potom museli všetci mať nainštalované.
Bazár - na internete sa predávajú všetky možne softwarove produkty. Či je to legalne? Nech sa vyjadria odborníci. Môj názor: ak to nie je OEM, tak prečo nie?
Vlado40
19.03.10,08:18
Problém s kompaktibilitou ja presne tak ,ako aj v iných programoch.Súbor uložený vo verzií X3 bez problémov otvoríš vo verzií X4.Ale ak ho potom iba klasický uložíš a uloží sa vo verzií X4, tak vo verzií X3 ho možno ani neotvoríš.Ak súbor chceš používať aj v staršej verzií Corel , tak si ho musíš dať uložiť ako : a vyberieš si verziu v ktorej to uložíš, hoci aj Corel 7.
kergulaan
19.03.10,10:23
Suhlasim s vami, co sa tyka spatnej kompatibility suborov. Hore to ide dolu nie.
Mne islo skor o to, ze napr skola / domacnost nemusi mat poslednu verziu daneho programu, ved ide o to nieco sa naucit ako to funguje a nasledne, ked bude zaujem trebars investovat do poslednej verzie.
Ved keby za par eur zohnali starsiu verziu CORELU na skolu, (prispevok od Magdusa) tak by za cenu novych 3 instalacii mohli mat dajme tomu 10 a Magdusa by sa nemusela pytat ako ich rozmnozit. Vsetky by boli jednej verzije, cize problem z prenosum suborov ziaden a nasledne keby si to chceli spracovat v niecom novsom, tak by sa aspon naucili dalsiu vedomost o prenasani suborov medzi aplikaciami.
jojom
19.03.10,10:47
Ano kergulaan, ale v prípade škôl by som to riešil cestou ako som písal v mojom prvom príspevku. Oslovil by som fy. kt sa tým zaoberá a pýtal staršiu verziu programu a zároveň multilicenciu. V bývalej práci sme mali zakúpené multilicencie winXP aj office, a bolo toho dosť cca 50 pc. Ono všetko je vecou dohody. Ak sa nechce alebo nevie predajca dohodnúť idem skúšať dalej, veď na Slovensku je predajcov celkom dosť.
A potom by som špekuloval či za ušetrená prašule kúpiť jednu licenciu novej verzie programu na jeden pc, alebo skôr upgrade, ak sa bude páčiť.
Magduša
19.03.10,17:52
Nejak táto debata odbočila od mojej témy.
Chcela som len ušetriť pre školu.

No stále mi nejde do hlavy, ako Corel reaguje, ked student verziu nahrajem na 4-tý počítač?


hoto otočilo iny
Magduša
19.03.10,18:06
Pre jojom aj ostatných,
písala som priamo oficial partnerovi corelu - www.corel.cz - a ten
mi ponukol

Mozeme vam ponuknut CorelDRAW Graphics Suite X4 v ramci multilicencneho programu pre skoly:

CorelDRAW Graphics Suite X4 Education License ML - 69.53 EUR bez DPH / 1 licencia

K licenciam je potrebne zakupit i instalacne medium:

CorelDRAW Graphics Suite X4 Licensing Media Pack ML - 26.27 EUR bez DPH

tak to si kupim X3 za 120€ - no pomohol mi?
jojom
19.03.10,18:28
Nejak táto debata odbočila od mojej témy.
Chcela som len ušetriť pre školu.
No stále mi nejde do hlavy, ako Corel reaguje, ked student verziu nahrajem na 4-tý počítač?

hoto otočilo iny

No corel bude reagovať stále rovnako, teda mal by sa dať nainštalovať aj na 4 atd počítač. Otázka je ale ked vám príde softverova polícia alebo nejaký kontrolný orgán.

Oficial partner Corelu v SR veru nepomohol.:mad:
ALe ja by som to skúsil ešte inde.
Satyrius
26.03.10,14:55
Ked uz setrit tak poriadne. Na co Corel X3?...Stiahnite si volny soft INKSCAPE Je graficky softwer uplne zdarma.....podla mna je to na zaciatok zbytocne kupovat hned takyto soft.....skor si zvyknut na vektorovu grafiku.."osahat" co a asko sa da....v ramci fotiek potom doporucujem GIMP...nemozem dat linku ale pod googlom sa to najde urcite...
Magduša
23.07.10,15:38
Kupoval niekto soft Corel X3 sieťovú verziu pre školu?

Kde zoženiem lacno a aké potvrdenia budem potrebovať - ak chcem dokazať, že je to pre školu?