priory1
18.03.10,13:01
Dobry den prosim Vas o radu, dala som si danove priznanie, ale neviem ci nie zbytocne. Som na PN tak sa nemam ani ako so zamestnavatelom poradit, iba som mu poslala udaje a dokumenty na danove co chcel.
V roku 2009 som 5 mesiacov este studovala na vyske denne studium, potom som 2 tyzdne bola dobrovolne nezamestnana co som doplatila Social. poistovni, 3 mesiace som bola na Urade prace ako uchadzac o zamestnanie a od septembra som uz robila, hruba mzda 460 Eur. Mozem nejake peniaze ocakavat ci ani nie? Ak ano okolo akej sumy sa to bude pohybovat?
Dakujem velmi pekne, mam z toho danoveho ocividny chaos.
bea
18.03.10,12:15
Z toho, čo je uvedené, nie je možné kvalifikovane odpovedať. Tá hrubá mzdy sa mi zdá nízka za 3 mesiace. Alebo je to za mesiac? Ak bola odpočítaná z príjmu nejaká daň, tak asi tú by ste mali dostať nazad. Ale ozaj z tejto otázky sa to myslím nedá s určitosťou povedať.
Ivenka
18.03.10,12:16
Z toho čo si napísala, bola daň cca 13€ mesačne x 4, čiže asi 42€
priory1
18.03.10,12:17
tu mzdu som napisala mesacnu
bea
18.03.10,12:54
Z toho čo si napísala, bola daň cca 13€ mesačne x 4, čiže asi 42€

Tak potom 11,95 € mesačne. :)
Kvaka
18.03.10,17:02
Citácia: "Som na PN tak sa nemam ani ako so zamestnavatelom poradit, iba som mu poslala udaje a dokumenty na danove co chcel".

Priory1, mne to vychádza tak, že si stále zamestnaná, si na PN a zamestnávateľovi si poslala podklady na ročné zúčtovanie dane. Keby si si sama podala daňové priznanie, tebe by musel zamestnávateľ poskytnúť potvrdenie o príjmoch za rok 2009, a celú zaplatenú daň by ti daňový úrad vrátil.
Citácia: "Som na PN tak sa nemam ani ako so zamestnavatelom poradit, iba som mu poslala udaje a dokumenty na danove co chcel".