bendži
05.05.10,12:54
Ahojte,

som rada ze mozem prispiet do "united states of porada" :-) svojim -1,5 kg za minuly tyzden..

A zaroven prikladam recept a foto zemliciek, ktore si peciem ako pecivo, je to nekysnute cesto, podla mna je priprava jednoducha, recept nie je z mojej hlavy a je to vlastne recept na chlieb, ja si to robim radsej ako zemlicky, ktore zamrazim a vyberam vzdy tolko, kolko potrebujem. Len male upozornenie, recept urcite nie je podla skusenosti inych vhodny pre domace pekarnicky, pecie sa v klasickej rure.
ludmilla
05.05.10,11:18
Akú úlohu zohráva pohyb pri redukcii hmotnosti a udržaní hmotnosti??

Ak chce človek dosiahnuť dlhodobú redukciu hmotnosti mal by okrem zmeny stravovania zaradiť aj pohyb, aktivitu pekne pomalyčky zvyšovať a pri športe aj ostať. Pohybom na nadbytočné kilá to je predovšetkým stredne dlhá až dlhá trasa.
Stačí začať pravidelnými prechádzkami ide o to pohybovať sa viac a pravidelne.
Pekným príkladom je:
Keď človek prejde 3 km spáli približne 210 kcal - na prvý pohľad "nič moc" ALE keď pôjde na takú prechádzku 365 krát v roku už spáli celkom pozoruhodnú položku 76 000 kcal ak toto číslo prevedieme na našu telesnú hmotnosť bude to zodpovedať podielu tukového tkaniva o hmotnosti 12 kg.
Tento malý príklad nám zreteľne ukazuje ako môže menšia pozitívna bilancia telesného tuku viesť k poruchám regulácie hmotnosti.
Určite šport alebo pravidelný pohyb hrá kľúčovú rolu pri zbavovaní sa nadbytočných kilogramov.
ludmilla
05.05.10,11:22
Ahojte,

som rada ze mozem prispiet do "united states of porada" :-) svojim -1,5 kg za minuly tyzden..

A zaroven prikladam recept a foto zemliciek, ktore si peciem ako pecivo, je to nekysnute cesto, podla mna je priprava jednoducha, recept nie je z mojej hlavy a je to vlastne recept na chlieb, ja si to robim radsej ako zemlicky, ktore zamrazim a vyberam vzdy tolko, kolko potrebujem. Len male upozornenie, recept urcite nie je podla skusenosti inych vhodny pre domace pekarnicky, pecie sa v klasickej rure.

Samé dobré správy bendži a recept vyzerá veľmi mňam určite vyskúšam.


Aktualizácia: United States of Porada (-31) + (-1,5) = -32,5kg
ZuzanaP
05.05.10,11:39
Jééééj Zuzi blahoželám a aktualizujem, ty si nám pomohla prekročiť ďalšiu desiatku, vďaka len tak ďalej :D:D:D



Aktualizácia: United States of Porada (-28,5) + (-2,0) = -30,5 kg


Zabudla som prilepiť pondelkové správy, o stave hmotnosti :D:D:D, už to ide viditeľne pomalšie za minulý týždeň - 500g, čiže spolu - 6,5 kg


Aktualizácia: United States of Porada (-30,5) + (-0,5) = -31kg


Samé dobré správy bendži a recept vyzerá veľmi mňam určite vyskúšam.


Aktualizácia: United States of Porada (-31) + (-1,5) = -32,5kg


Ako dobre sa to číta, držím palečky ďalej :)
ludmilla
05.05.10,12:05
Akú úlohu hrajú pri chudnutí silový a vytrvalostný tréning?

Cieľom zdravej redukcie hmotnosti by malo byť odbúranie telového tuku, zachovanie svalovej hmoty poprípade zväčšenie svalovej hmoty. Toto sa dá dosiahnuť pomocou silového a vytrvalostného tréningu, samotná zmena stravovania bohužiaľ nestačí.
Kalórie v tele spotrebováva svalová hmota ako najväčší podiel telovej hmoty, ktorá je aktívna pri látkovej výmene, v žiadnom prípade to nie sú naše tukové tkanivá.
Sú medzi nami šťastnejší, ktorí majú väčší podiel svalovej hmoty môžu si dopriať čo sa jedla týka, pretože ich telo spáli viac energie.
Keď sme práve pri svalovej hmote - pozor na jednostranné diéty a rôzne hladovacie kúry - pri nich dochádza práve k ubúdaniu svalovej hmoty a následne potom k nepríjemnému "jo-jo efektu".
Vytrvalostným športom - cvičením zničíme dlhodobo našu "slaninku" PREČO???
Pretože naše telo to má zariadené jednoducho - pri dlhodobej záťaži primeranej intenzity siahne naše telo na už existujúce tukové rezervy. Ak však trénig je pre naše telo príliš vysoko intenzívny naše telo siahne najprv po uhľovodíkoch, ktoré sú v tom momente pre neho rýchlejšie a ihneď využiteľné na energiu oproti tukom.
Preto lepšie a efektívnejšie spaľovanie tukov a redukcie hmotnosti dosiahneme cvičením s malou až primeranou intenzitou!!!!
POZOR!!!! Vytrvalostné cvičenie, tréning môžeme začať vtedy, keď je náš pohybový aparát úplne v poriadku. Ak človek dlhý čas necvičil najprv musí svoje svaly, väzy, šľachy, kĺby a kosti znovu vybudovať, zaktivizovať! V tomto prípade sú nutnosťou pravideľné silové cvičenia!!!!
ludmilla
05.05.10,12:06
Ako dobre sa to číta, držím palečky ďalej :)


Veľmi dobre sa to číta :rolleyes::rolleyes::rolleyes: vy ste ma predbehli beťárky :D:D:D
ludmilla
05.05.10,12:38
Aby cvičenie nebolo strašiakom :):):)

Úplne na začiatku platí!!!! "MENEJ JE VIAC" Pretože poväčšine tí, ktorí s veľkou eufóriou a ešte väčším nasadením vbehnú do tréningov neudržia tempo - tak ako rýchlo začnú, tak rýchlo aj skončia. Pohyb treba v začiatkoch dávkovať reálne, ideálne pre naše telo je 2 - 3 hodiny týždenne (samozrejme rozdelené na 2 - 3 dni, vždy po 1 hodine) a naozaj si treba dať pozor na to, aby tá zmena starých návykov nebola z dneška na zajtrajšok.
Je v podstate jedno pre aký šport, pohybovú aktivitu sa rozhodnete, mala by však tá pohybová aktivita zodpovedať vašim predpokladom, osobnej náklonosti a sympatiám k tomu športu "nerobiť niečo na silu, čo rád nemám, pretože to potom nemá zmysel" Treba nájsť to, čo sa k vám hodí! A možno treba troška skúšať.
Je dobré kombinovať vytrvalostný šport s ľahkým silovým tréningom. Úplne najlepšie sú cvičenia s vlastnou hmotnosťou tela.
Pri vytrvalostných športoch sú najlepšie Walking, Nordic Walking, jazda na bicykli, plávanie. Úplne najlepším začiatkom vytrvalostného športu pre chudnucich je Walking, veď nejedná sa o nič iné ako rýchlu "svižnú" chôdzu, postup tejto činnosti je veľkou časťou nášho bežného života, preto sa ho nemusíme učiť a trénovať, ale jednoducho ísť.
Pri walkingu zostáva jedno chodidlo vždy na zemi. V porovnaní s behom je chôdza šetrnejšia ku kĺbom. Ako na to? Vykročte jednou nohou a cez pätu došliapnite na celé chodidlo. Druhú nohu odtlačte zo zeme bruškom chodidla. Kolená zostávajú stále mierne pokrčené! Správna práca paží zvýši spotrebu kilojoulov až o 10 percent. Ruky pokrčte v pravom uhle a striedavo kmitajte smerom dopredu a dozadu.
Tak len do toho!!!!!!!!!!!!! :D:D:D
ludmilla
05.05.10,13:14
Kedy začína spaľovanie tukov?

Spaľovanie tukov začína hneď na začiatku každého vytrvalostného tréningu a taktiež pri všetkých telesných aktivitách bežného života.
Čím je človek trénovanejší, tým je jeho spaľovanie lepšie. Avšak o tom či schudneme rozhodne až naša energetická bilancia, rozhodne nie naše dobré spaľovanie !!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes: Musí byť viac energie vydanej ako prijatej!!!
ludmilla
05.05.10,13:24
Na čo treba dbať pri silovom tréningu?

- nikdy nezačínať "studeným štartom", pred silovým tréningom treba zaradiť 5 - 10 minútovú zahrievaciu fázu
- treba sa zamerať na správne držanie tela, hlavne treba dávať pozor na chrbát
- samotné cvičenie treba robiť pomaly, ľahko bez zbytočných rýchlych pohybov, ale v tempe
- pravidelne dýchať
- cvičenie treba opakovať 10 - 15 krát, odcvičiť jednu sériu cvikov, dať si pauzu a znovu túto sériu opakovať
- nepreťažovať sa
- cvičenie treba pomaly zvyšovať so zvyšujúcou sa kondíciou
- ponaťahujte namáhané svalstvo po každom silovom tréningu
ludmilla
05.05.10,13:35
Ako cvičiť doma, na pracovisku?

Skôr sa to týka tých silových cvičení - sú veľmi jednoduché a účinné napr v sede za stolom, v aute - stiahnuť brucho a sedacie svaly chvíľu vydržať a uvoľniť, opakovať niekoľko krát za sebou.
Alebo tzv. "aktívne telefonovanie" počas telefonovania sa postaviť a tzv sa húpať na nohách - špičky stiahnuť stehná, zadok, brucho chvíľu vydržať, vrátiť sa znovu na celé chodidlo a uvoľniť :D:D:D
Vytrvalostné tréningy z bodu A do bodu B, chôdza rýchlym tempom, nepoužívať výťahy, používať schody, zaparkovať auto o 2 ulice skôr a prísť peši, prípadne používať bicykel :D:D:D
ludmilla
05.05.10,13:46
Kedy jesť pred cvičením, či po cvičení?

Nesprávne je cvičiť hladný a taktiež nesprávne je cvičiť s plným žalúdkom. Pred cvičením je dobré dať si malú porciu uhľovodíkov napr. jablko, jablko s jogurtom.
Dôležité je nezabudnúť na pitný režim, nečakať až príde smäd, to je už neskoro. Keď sa potíte, treba každých 15 - 20 minút vypiť pár dúškov vody. Veľmi dobrá je jablková šťava riedená vodou 1:2, pretože obsahuje kálium, magnézium, kalcium, potením sa minerály vyplavujú a takto ich do tela naspäť dopĺňame.
Po cvičení by bolo vhodné asi 1 hodinu nejesť a piť len vodu alebo nesladený bylinkový, zelený čaj a až potom jedlo.
Keď človek začne byť viac aktívny v športe môže pomaly do stravy pridávať uhľovodíky, jednoducho sa riadiť heslom: " čím športovejší, tým uhľovodíkovejší" :D:D:D
ludmilla
05.05.10,14:03
Prečo je dôležitý relaxačný tréning pre štíhlu líniu a jej udržanie?

Cítite sa často pod stresom alebo silným psychickým tlakom? Ak áno máte sklon k prejedaniu sa. Je za to zodpovedný hormón kortizol. Naše telo v nebezpečných a stresových situáciach produkuje hormón adrenalín a hormón kortizol. Ľudia, ktorí žijú v trvalom fyzickom a psychickom napätí majú zvýšenú hladinu kortizolu, preto ľudia žijúci v strese majú sklon k nadváhe.
Práve relaxačným tréningom dokážeme v pravom slova zmysle stres odbúrať: pomocou vedomého stiahnutia svalstva a následného uvoľnenia dokážeme priamo znížiť hladinu adrenalínu. V dôsledku svalového uvoľnenia dosiahneme aj cielene duševné uvoľnenie. Má to veľmi pozitívne zdravotné účinky na naše telo a v konečnom dôsledku aj na našu hmotnosť. Pretože tým uvoľnením svalstva znížime produkciu stresových hormónov adrenalínu a kortizolu. Výhodou je, že aj chuť na jedlo je nižšia a pomáha nám to pri chudnutí.
Keď máme pocit fyzického alebo duševného napätia je dobré vedome zaradiť relaxačné cvičenie. Uvidíte - je to taký malý zázrak. :):):)
58vlasta
06.05.10,17:53
Pridávam zdravé recepty z kuchárskej knihy ,,Hneď to bude" od Igora Bukovského a šéfkuchára Paľa Liptáka: http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=487 Tiež stojí za prečítanie kniha od I. Bukovského ,,Teraz to zíde" :)
trisestri
10.05.10,17:43
buchač
11.05.10,18:48
he...;)
O týždeň bude diabetologička celá happy ...:)

...a aj dnes bola ...;):rolleyes::---:D

Kilečká dole ...;)
Obvod pásu ...nejak som zoštíhlel ...:---

Čo je hlavné ...dávky inzulínu sa znížili ...:rolleyes:
Lenka*1
14.05.10,08:55
musim sa s vami podelit o svoju radost :) dnes rano som si obliekla rifle, do ktorych som sa nezmestila od min. jesene.. juhuuu :D
mzdarka renca
14.05.10,09:04
musim sa s vami podelit o svoju radost :) dnes rano som si obliekla rifle, do ktorych som sa nezmestila od min. jesene.. juhuuu :D
fíha, gratulujem;):)
Janurka
14.05.10,15:52
Zdravím poraďáci, vymenila som sledovanie hokeja za Poradu a vidím, že som urobila dobre. Tie vaše úspechy - ku ktorým gratulujem - ma tak napačmali, že sa pridávam a dúfam, že sa čoskoro budem môcť aj ja pochváliť zhodenými kilečkami. Želám všetkým pekný víkend.
Lenka*1
14.05.10,19:28
Renca dakujem pekne, ale este furt sa desim pri pohlade na mnozstvo sadla, ktore z nich prekypi pri sedeni... :D
a Janurka, dobre si urobila, urcite. Vitaj a prajem vela uspechov a pevnu volu :)
Janurka
15.05.10,15:26
Ďakujem, ďakujem, tú pevnú vôľu budem potrebovať.
ludmilla
16.05.10,22:02
Len veľmi, veľmi stručne v pondelok 10.05.2010 váha povedala -500g, doposiaľ je to celkovo -7kg. Uvidím, čo ukáže už dnešné váženie po mojich zvláštnych chutiach :D:D, ktoré ma posledné dni prenasledovali :D:D


Aktualizácia: United States of Porada (-32,5) + (-0,5) = -33kg
ZuzanaP
17.05.10,04:14
Len veľmi, veľmi stručne v pondelok 10.05.2010 váha povedala -500g, doposiaľ je to celkovo -7kg. Uvidím, čo ukáže už dnešné váženie po mojich zvláštnych chutiach :D:D, ktoré ma posledné dni prenasledovali :D:D


Aktualizácia: United States of Porada (-32,5) + (-0,5) = -33kg

Ludka, ja som mala víkend plný obžerstva... Grilované kuriatko, krkovička, guláš, koláčiky, chipsy... z každého trošku, nie ale do plna. Ale aj dostatok pohybu (tanečky:D) a pitného režimu. Občas môžeme zhrešiť aj my.:):D:---
Lenka*1
17.05.10,07:38
Ludka, ja som mala víkend plný obžerstva... Grilované kuriatko, krkovička, guláš, koláčiky, chipsy... z každého trošku, nie ale do plna. Ale aj dostatok pohybu (tanečky:D) a pitného režimu. Občas môžeme zhrešiť aj my.:):D:---

Joooj baby, tusim nas prepadli tazke casy :D podobne som na tom aj ja, uz som neodolala ani chlebiku vo vajci, hehe... ALE NIC TO, KAZDY DEN NAM DAVA NOVU SANCU ;)
Drzim nam palce kocky, cim skor vybehnut zo starych kolaji a spat na tu trnistejsiu cesticku ;)) ved o co je krajsia, nie? ;) Len keby to slniecko trochu spolupracovalo..
bettylou
17.05.10,11:43
Joooj baby, tusim nas prepadli tazke casy :D podobne som na tom aj ja, uz som neodolala ani chlebiku vo vajci, hehe... ALE NIC TO, KAZDY DEN NAM DAVA NOVU SANCU ;)
Drzim nam palce kocky, cim skor vybehnut zo starych kolaji a spat na tu trnistejsiu cesticku ;)) ved o co je krajsia, nie? ;) Len keby to slniecko trochu spolupracovalo..

využi to , spáliš viac kalórií keď je chladno :D
ZuzanaP
17.05.10,11:46
Joooj baby, tusim nas prepadli tazke casy :D podobne som na tom aj ja, uz som neodolala ani chlebiku vo vajci, hehe... ALE NIC TO, KAZDY DEN NAM DAVA NOVU SANCU ;)
Drzim nam palce kocky, cim skor vybehnut zo starych kolaji a spat na tu trnistejsiu cesticku ;)) ved o co je krajsia, nie? ;) Len keby to slniecko trochu spolupracovalo..

Lenka, ja som našťastie ale odolala pečivu...a na váhe to nemalo žiadny odraz, našťastie. Snažila som sa aj dosť hýbať. Takže až na ten koláčik by to nebolo také hrozné. Ale maminmu domácemu želatinovému koláčiku som neodolala :)
Veronika R
17.05.10,13:31
Ahojky, prečítala som si všetky stránky, a musím povedať, že ja som zmenila stravovacie návyky od 19.04.2010 a dnes som sa odvážila. Zhodila som 7 kíl. Už začínam byť v lepšej nálade aj pohode.
lujza.j
17.05.10,13:55
Ahojky, prečítala som si všetky stránky, a musím povedať, že ja som zmenila stravovacie návyky od 19.04.2010 a dnes som sa odvážila. Zhodila som 7 kíl. Už začínam byť v lepšej nálade aj pohode.
gratulujem:) to poteší, je to len o disciplíne v stravovaní určite nie o hladovaní a ešte samozrejme o pohybe:) treba si uvedomiť, že nežijeme preto aby sme jedli;):--- ale pre veľa ľudí je práve toto problém:)
ludmilla
17.05.10,21:16
Joooj baby, tusim nas prepadli tazke casy :D podobne som na tom aj ja, uz som neodolala ani chlebiku vo vajci, hehe... ALE NIC TO, KAZDY DEN NAM DAVA NOVU SANCU ;)
Drzim nam palce kocky, cim skor vybehnut zo starych kolaji a spat na tu trnistejsiu cesticku ;)) ved o co je krajsia, nie? ;) Len keby to slniecko trochu spolupracovalo..


Chlebík vo vajci a chlebík s masťou a cibuľou sú mojou slabosťou :D:D:D
ludmilla
17.05.10,21:18
Ahojky, prečítala som si všetky stránky, a musím povedať, že ja som zmenila stravovacie návyky od 19.04.2010 a dnes som sa odvážila. Zhodila som 7 kíl. Už začínam byť v lepšej nálade aj pohode.

Veronika ty si ale rýchlovka za necelý mesiac 7 kíl, blahoželáááááááááááám a pripisujem :D:D:D


Aktualizácia: United States of Porada (-33) + (-7) = -40kg
ludmilla
17.05.10,21:22
... a aby som nezabudla .... pondelok ... mne sa nejako darilo, netuším či to bolo mojou zaneprázdnenosťou, ale je to tak -1200g, čiže spolu -8,2kg.



Aktualizácia: United States of Porada (-40) + (-1,2) = -41,2kg
Žabinka
18.05.10,08:14
Kilečko išlo konečne dole :). Ale dnes doniesol kolega koláčiky zo svadby, no dá sa mi chudnúť?:D Gratulujem Vám všetkým k úspechom.
Veronika R
18.05.10,09:31
ďakujem za pochvalu, som rada, že to ide dole. A samozrejme, že cvičím, pokiaľ je možné tak každý deň :-)
ludmila12
18.05.10,09:36
Už sem píšem tretí raz, ale vždy som to zmazala skôr než odposlala. Nerada sa chválim kam som to zase dopracovala s kilami. V minulosti sa mi už podarilo schudnúť hlavne za pomoci zeleniny, ale strava nebola vyvážená a počase som sa utrhla a zase som sa dostala takmer tam kde predtým. Teraz som si najprv naštudovala zásady správneho stravovania a takmer pol roka som si vážila a zapisovala čo jem. Nesledovala som len kj ale aj aby som neklesla pod 50 g tukov, 105 g bielkovín a 150g sacharidov za deň. Snažila som sa aby sa môj denný príjem pohyboval približne v týchto hodnotách. A zo začiatku 7000 kj až 7400 kj. Teraz ešte stále okolo 6500 kj a váha ide dolu.
Hlavná zmena spočívala v tom, že som nejedla len poobede ale ovela viac ako dovtedy rozdelené do 5 jedál za deň. Pijem 3 litre a viac tekutiny /hlavne čaje a čistú vodu/.
Najväčší problém pre mňa bolo to množstvo potravy, keďže jem každé 3 hodiny. Na jedno jedlo vychádza okolo 1400 kj až 1500 kj. Neverila som, že schudnem pri takom množstve jedla. Vylúčila som len bielu múku a sladké a trochu času / boli to nervy vážiť a počítať ale stálo to za to/mi na začiatok zabralo aby bola strava vyvážená. Kj sa ľahko odsleduje ale ak som chcela mať správny pomer tukov, bielkovín a sacharidov to bol zo začiatku horor. Ale oplatilo sa, teraz si už vážim len chlieb /pečiem si sama celozrnný/ a mäso /jedna porcia okolo 120g, hlavne morčacie prsia, veľa rýb ... / Nerobím si už jedálničky dokážem za ten čas improvizovať a viem koľko čoho môžem zjesť. Je to normálna strava len si treba na ňu zvyknúť.
Začala som 6.10.2009 a do dnešného dňa som schudla 34,5 kg bez diéty ale s vedomosťami čo a koľko môžem. Dávala som si ako maškrtu napr. med s tvarohom a nasekanými 10 g mandlí /to je asi 10 kusov/ a 5 g orechov vlašských. Pochúťka.
Píšem sem preto aby ste vedeli, že to ide len sa musíme naučiť lepšie chápať potreby a fungovanie nášho tela. Ja som sa to naučila na stránke www.chudnutie-ako.sk (http://www.chudnutie-ako.sk) dúfam, že som tú stránku nedoplietla. Vytvoril ju Miro Veselý a naučila ma správne sa stravovať. A ešte čo ma k tomu doviedlo, hrozila mi cukrovka /mala som glukózovú intoleranciu/ a keby som sa stravovala podľa dr. tak vydržím možno 2-3 mesiace ale nie celý život. Pretože mi radila diétu a prísnu, ale tu som sa naučila správne stravovať, jem takmer všetko a doktorke chodím len skontrolovať si krv a pre pochvalu, pretože všetky výsledky mám ideálne.
Teraz je to už len na mne, viem konečne ako sa mám stravovať, tak keď budem mať zdravý rozum malo by to fungovať. Moje telo chudne pri dvojnásobnom množstve jedla ako predtým pre mňa je to zázrak.
Prajem vám veľa úspechov :) Ludka
trisestri
18.05.10,13:07
ludmilla
18.05.10,16:04
Kilečko išlo konečne dole :). Ale dnes doniesol kolega koláčiky zo svadby, no dá sa mi chudnúť?:D Gratulujem Vám všetkým k úspechom.

Ja gratulujem tebe, krásny začiatok, len tak ďalej. Veď vždy to musí niekde začať a kilo na úvod je krásne :):):)


Aktualizácia: United States of Porada (-41,2) + (-1) = -42,2kg
ludmilla
18.05.10,16:19
Už sem píšem tretí raz, ale vždy som to zmazala skôr než odposlala. Nerada sa chválim kam som to zase dopracovala s kilami. V minulosti sa mi už podarilo schudnúť hlavne za pomoci zeleniny, ale strava nebola vyvážená a počase som sa utrhla a zase som sa dostala takmer tam kde predtým. Teraz som si najprv naštudovala zásady správneho stravovania a takmer pol roka som si vážila a zapisovala čo jem. Nesledovala som len kj ale aj aby som neklesla pod 50 g tukov, 105 g bielkovín a 150g sacharidov za deň. Snažila som sa aby sa môj denný príjem pohyboval približne v týchto hodnotách. A zo začiatku 7000 kj až 7400 kj. Teraz ešte stále okolo 6500 kj a váha ide dolu.
Hlavná zmena spočívala v tom, že som nejedla len poobede ale ovela viac ako dovtedy rozdelené do 5 jedál za deň. Pijem 3 litre a viac tekutiny /hlavne čaje a čistú vodu/.
Najväčší problém pre mňa bolo to množstvo potravy, keďže jem každé 3 hodiny. Na jedno jedlo vychádza okolo 1400 kj až 1500 kj. Neverila som, že schudnem pri takom množstve jedla. Vylúčila som len bielu múku a sladké a trochu času / boli to nervy vážiť a počítať ale stálo to za to/mi na začiatok zabralo aby bola strava vyvážená. Kj sa ľahko odsleduje ale ak som chcela mať správny pomer tukov, bielkovín a sacharidov to bol zo začiatku horor. Ale oplatilo sa, teraz si už vážim len chlieb /pečiem si sama celozrnný/ a mäso /jedna porcia okolo 120g, hlavne morčacie prsia, veľa rýb ... / Nerobím si už jedálničky dokážem za ten čas improvizovať a viem koľko čoho môžem zjesť. Je to normálna strava len si treba na ňu zvyknúť.
Začala som 6.10.2009 a do dnešného dňa som schudla 34,5 kg bez diéty ale s vedomosťami čo a koľko môžem. Dávala som si ako maškrtu napr. med s tvarohom a nasekanými 10 g mandlí /to je asi 10 kusov/ a 5 g orechov vlašských. Pochúťka.
Píšem sem preto aby ste vedeli, že to ide len sa musíme naučiť lepšie chápať potreby a fungovanie nášho tela. Ja som sa to naučila na stránke www.chudnutie-ako.sk (http://www.chudnutie-ako.sk) dúfam, že som tú stránku nedoplietla. Vytvoril ju Miro Veselý a naučila ma správne sa stravovať. A ešte čo ma k tomu doviedlo, hrozila mi cukrovka /mala som glukózovú intoleranciu/ a keby som sa stravovala podľa dr. tak vydržím možno 2-3 mesiace ale nie celý život. Pretože mi radila diétu a prísnu, ale tu som sa naučila správne stravovať, jem takmer všetko a doktorke chodím len skontrolovať si krv a pre pochvalu, pretože všetky výsledky mám ideálne.
Teraz je to už len na mne, viem konečne ako sa mám stravovať, tak keď budem mať zdravý rozum malo by to fungovať. Moje telo chudne pri dvojnásobnom množstve jedla ako predtým pre mňa je to zázrak.
Prajem vám veľa úspechov :) Ludka

Ľudmilka máš môj veľký obdiv, tak to musela byť poriadna zmena, odteraz budeš mojim VEĽKÝM príkladom. Ľudka klobúk dolu, to tvoje počítanie :eek::eek::eek:, priznám sa nedokázala by som to. ÚŽASNÉÉÉ!!!!!!!!!!!!!!!!
Dovoľujem si tie tvoje nádherné mínusy pridať do "poraďáckeho debetu"
Otázočka: "aj si cvičila?"

P.s. Keď ma moje matematické schopnosti neklamú, tak si mesačne schudla okolo 5 kg :eek::eek::eek:, moje chudnutie je chudnutie slimáčika, pohybujem sa okolo 4 kg mesačne :D:D:D. Tak toto si Ľudmilka vydržala tak dlho pred nami tajiť?????? :rolleyes::):D



Aktualizácia: United States of Porada (-41,2) + (-34,5) = -75,7kg
ludmila12
19.05.10,03:00
Áno ludmilla cvičila som, hlavne rýchla chôdza a okrem toho asi 20 min. cvičenie na brucho. Teraz chodím plávať raz týždenne, teda ešte som bola len 2x v Maďarsku v Mosonmagyárovár. Je tam termálne kúpalisko a len kúsok za hranicami.
Ja obdivujem teba ako motivuješ aj ďalších ludí klobúk dolu. Preto som sem dala moje údaje, pretože viem ako mi pomáhalo keď som sa konkrétne dočítala o úspechoch iných a o tom, že sa to dá. Teraz už to nie je žiaden problém, metabolizmus asi po rokoch nabehol, pretože asi 2 mesiace som vôbec necvičila a išlo to dolu, ale neodporúčam chudnúť viacej kíl bez cvičenia, pretože dostáva zabrať aj svalstvo, neubúda len tuk ale aj svaly a mňa keď som prestala cvičiť neskutočne bolieval chrbát.
Držím vám všetkým palce je to úžasný pocit :) Ludka
ludmilla
19.05.10,06:03
Áno ludmilla cvičila som, hlavne rýchla chôdza a okrem toho asi 20 min. cvičenie na brucho. Teraz chodím plávať raz týždenne, teda ešte som bola len 2x v Maďarsku v Mosonmagyárovár. Je tam termálne kúpalisko a len kúsok za hranicami.
Ja obdivujem teba ako motivuješ aj ďalších ludí klobúk dolu. Preto som sem dala moje údaje, pretože viem ako mi pomáhalo keď som sa konkrétne dočítala o úspechoch iných a o tom, že sa to dá. Teraz už to nie je žiaden problém, metabolizmus asi po rokoch nabehol, pretože asi 2 mesiace som vôbec necvičila a išlo to dolu, ale neodporúčam chudnúť viacej kíl bez cvičenia, pretože dostáva zabrať aj svalstvo, neubúda len tuk ale aj svaly a mňa keď som prestala cvičiť neskutočne bolieval chrbát.
Držím vám všetkým palce je to úžasný pocit :) Ludka

Motivácia je nesmierne dôležitá pri chudnutí. :):):) Reklamy nám vsugerujú toľko úspechov v chudnutí akoby chudnutie bolo tou najjednoduchšou záležitosťou na svete, ale realita je úplne iná, obe o tom vieme svoje :):). Myslím si, že konkrétne úspechy sú ďaleko lepšou motiváciou ako tie, ktoré prináša reklama.
Ja som s pohybom začala vo fitnes, postupom času som prišla na to, že toto mi nevyhovuje, toto nie je pre mňa a preto som začala navštevovať jedno štúdio, kde sa naozaj zameriavajú na formovanie postavy komplexne a tiež o správnu výživu. Dlho som váhala ísť či neísť, pretože to je aj finančná záležitosť, ale nakoniec som sa rozhodla využiť túto možnosť a začala som navštevovať toto štúdio a veľmi mi to pomáha, tá postava začína vyzerať úplne inak. :):) Teraz to už viem, ale najprv som sa musela presvedčiť, okúsiť :D:D:D Doteraz som váhala, či som urobila dobre, preto som to tu nespomínala. Ale dnes už viem, že to bolo to najlepšie rozhodnutie a pre mňa tá najlepšia motivácia :)
ludmila12
19.05.10,09:28
Tiež som chodila do fitnes asi 2 roky dozadu, schudla som ale tiež mi nevyhovovalo 2 alebo 3 x do týždňa chodiť di fitnes. Páčilo sa mi to cvičenie krásne som rozhýbala celé telo alečasovo ma to úžasne obmedzovalo. Potom sme si s dcérou kúpili bežecký pás, čo nás každý odhováral, že to bude drahý vešiak. Nie je využívame ho, a je to najlepší pohyb pre mňa, je prirodzený nebehám chodím len rýchlou chôdzou. Jedno musí človeku prísť do hlavy.Žiadna diéta nepomôže, len uškodí som živý príklad. Treba hladať to, čo dokážeme dodržiavať dlhodobo, najlepšie na stálo. Preto aj stravu si musí každý naštudovať čo jeho telo potrebuje aspoň približne, pretože to čo vyhovuje jednému - chuťovo,dostupnosťou, cenovo atď nemusí vyhovovať tomu druhému. Varím si hlavne veľmi jednoduché jedlá na prípravu, veľa veľa zeleniny. Povedala by som, že hlavné jedlo tvorí zelenina a príloha je mäso. V minulosti som si myslela, že používať len olivový olej môže len ten, kto na to má. Teraz ho používam aj ja, pretože ho potrebujem každý deň len trochu a dá sa to zvládnuť. A hlavne slovenské mamy sú naučené myslieť na všetkých okolo seba a zabúdajú na seba samé. Ja teraz rozmaznávam samu seba.
ludmilla istotne si sa rozhodla správne a je treba si zvyknúť a naučiť sa stravovať tak, ako potrebujeme a samozrejme aj to cvičenie k tomu. Nie je treba sa nútiť do niečoho s tým, že mesiac , dva to vydržím, treba naozaj zmeniť štýl života inak to nepomôže.
Prajem veľa úspechov :) Ludka
lujza.j
19.05.10,13:43
Motivácia je nesmierne dôležitá pri chudnutí. :):):) Reklamy nám vsugerujú toľko úspechov v chudnutí akoby chudnutie bolo tou najjednoduchšou záležitosťou na svete, ale realita je úplne iná, obe o tom vieme svoje :):). Myslím si, že konkrétne úspechy sú ďaleko lepšou motiváciou ako tie, ktoré prináša reklama.
Ja som s pohybom začala vo fitnes, postupom času som prišla na to, že toto mi nevyhovuje, toto nie je pre mňa a preto som začala navštevovať jedno štúdio, kde sa naozaj zameriavajú na formovanie postavy komplexne a tiež o správnu výživu. Dlho som váhala ísť či neísť, pretože to je aj finančná záležitosť, ale nakoniec som sa rozhodla využiť túto možnosť a začala som navštevovať toto štúdio a veľmi mi to pomáha, tá postava začína vyzerať úplne inak. :):) Teraz to už viem, ale najprv som sa musela presvedčiť, okúsiť :D:D:D Doteraz som váhala, či som urobila dobre, preto som to tu nespomínala. Ale dnes už viem, že to bolo to najlepšie rozhodnutie a pre mňa tá najlepšia motivácia :)
ja som mala šťastia, ked som pred 2 rokmi začala už po x-krát redukovať hmotnosť, spoznala som odborníka zo "štúdia" takže všetky info o strave som mala bez financii:);) chodila som si len individuálne 3x do týždňa na body-work:)
Lenka*1
23.05.10,14:37
Damy, dnes som nemala chut a cas vymyslat, co spravit na obed, a vyriesila som to velmi rychlo:
Losove filety
olivovy olej,
sol, grilovacie korenie bez soli
strucik cesnaku
citronova stava
Rozmrazila som som dva filety z lososa, na panvici dala rozpalit trochu olivoveho oleja, rybku som z oboch stran posolila, jemne poprasila grilovacim korenim special bez soli, a sup na panvicu. na filety som este polozila kruzky cesnaku, tak aby to len trochu prevonali, poliala som vydatne citronovou stavou a dusila pod pokrievkou... cca 20 min a vynikajuci obed bol hotovy... k tomu zeleninovy salat, alebo varene zemiaky :)
Veronika R
24.05.10,15:40
Tak a dnes som sa vážila, máme ďalšie kilečko dole. :-))
Lenka*1
24.05.10,17:07
Tak a dnes som sa vážila, máme ďalšie kilečko dole. :-))

gratulujem Veronika :) len tak dalej... a za aky cas islo dole?
Lenka*1
24.05.10,17:49
Obed na zajtra:
Zeleninova kremova polievka - lahka
na zaklade mojej lenivosti som pouzila mrazenu zeleninu:

350 g karfiol
350 g brokolica
jedna stredne velka mrkva
mala cibula

cibulu na kocky som dala spenit na trochu olivoveho oleja a masla (pol na pol), zatial som nakrajala mrkvu a tiez pridala k cibulke... chvilu som porestovala, a pridala som rozmrazeny karfiol a brokolicu. chvilku podusit, zaliat vodou a varit az takmer do rozvarenia, s kockami zeleninoveho bujonu. ked uz sa zeleninka rozvara, rozmixujeme a pridame mlieko podla chuti. ja pouzivam polotucne teraz, ale vynikajuce je to aj s odtucnenym.
Pre zvysok rodiny, alebo tych, co nechudnu, mozme zamenit mlieko za smotanu :)
Dobru chut.
Lenka*1
24.05.10,18:01
A este salatik :) Inspirovana Ludmilkinym, kupila som mrazenu Thai zmes a krabie tycinky nakrajala na mensie kusky a posypala som to korenim na grilovanu zeleninu. Sice som to dala na chvilu do truby, ale aj surovy salat chutil fantasticky... a neskutocna rychlovka to je :)
trisestri
24.05.10,18:45
Veronika R
25.05.10,10:09
gratulujem Veronika :) len tak dalej... a za aky cas islo dole?
no teraz to ide trochu pomalšie, ale za týždeň
ludmilla
25.05.10,13:41
Tak a dnes som sa vážila, máme ďalšie kilečko dole. :-))

Vynikajúco Veronika - blahoželám!!!



Aktualizácia: United States of Porada (-75,7) + (-1) = -76,7kg
ludmilla
25.05.10,13:44
no teraz to ide trochu pomalšie, ale za týždeň


Veronika hlavne sa nevzdávaj, je to normálne aj mne sa to stáva, jednoducho sa chudnutie zastaví a štrajkuje, netreba sa vzdať!!!
Lenka*1
26.05.10,06:01
Veronika hlavne sa nevzdávaj, je to normálne aj mne sa to stáva, jednoducho sa chudnutie zastaví a štrajkuje, netreba sa vzdať!!!

Ale sak kilecko za tyzden je parada... ja nedavam ani to :rolleyes:.
MataBMB
26.05.10,09:02
Tak to je supeeer len tak dalej :)
MataBMB
26.05.10,09:03
Len tak daleej :)
Veronika R
26.05.10,12:22
ďakujem všetkým za podporu, rozhodla som sa že to určite nevzdám, potrebujem schudnúť ako soľ. :-)
ludmilla
27.05.10,12:19
Zdravím priateľov jednoduchej výživy:) Nejako sa mi nedarí dostať sa na poradu - z nedostatku času :( odkedy cvičím a zdravo sa stravujem, zdravo sa pohybujem nejako menej sedím pri PC :D:D:D
Ale aby som nezabudla napriek všetkým snahám som po pondelkovom vážení 24.05.2010 zistila, že som neschudla ani jedno deko :rolleyes::rolleyes::D:D. Určite je to prirodzené a ja sa tak ľahko nevzdám. I keď som neschudla nič potešili ma prvé reakcie okolia, ktoré si už konečne všimlo :rolleyes::rolleyes:, že som stratila nejakú tu slaninku :D:D:D
Lenka*1
27.05.10,12:31
Zdravím priateľov jednoduchej výživy:) Nejako sa mi nedarí dostať sa na poradu - z nedostatku času :( odkedy cvičím a zdravo sa stravujem, zdravo sa pohybujem nejako menej sedím pri PC :D:D:D
Ale aby som nezabudla napriek všetkým snahám som po pondelkovom vážení 24.05.2010 zistila, že som neschudla ani jedno deko :rolleyes::rolleyes::D:D. Určite je to prirodzené a ja sa tak ľahko nevzdám. I keď som neschudla nič potešili ma prvé reakcie okolia, ktoré si už konečne všimlo :rolleyes::rolleyes:, že som stratila nejakú tu slaninku :D:D:D

no tak super... z takeho dovodu je odpustene :) a tych reakcii zelam coraz viac a viac :)
ludmilla
27.05.10,13:57
Dlho som rozmýšľala nad tým, kde som v minulosti robila chyby pri znižovaní hmotnosti. Prečo ten stály neúspech?!
Keď som sa vrátila do mojej minulosti zistila som, že som doteraz všetky svoje pocity, či už dobré alebo zlé vždy v sebe potláčala a neukazovala som ich navonok akosi sa to "nepatrilo", zapríčinila to výchova z domu. Už ako dieťa som bola zvyknutá, že o určitých veciach sa nerozpráva, keďže detstvo bolo krásne a bezproblémové, bola som taktiež aktívnou športovkyňou, neodzrkadlilo sa to nijako na mojich kilách. Kilá naviac začali prichádzať až s prvými problémami, keď som sa sama stala matkou a nevedela som sa o svoje ťažkosti s nikým podeliť. O nich vedel len môj manžel a aj jemu som zakázala o nich hovoriť :rolleyes::rolleyes: A tak ako som všetko v sebe skrývala a navonok sa snažila byť pozitívna, aby si náhodou niekto nevšimol, že niečo nie je v poriadku :rolleyes::rolleyes: V snahe akéhosi idealizmu som svoje pocity doslova zjedla. Všetko som začala kompenzovať jedlom. Jedlo sa stalo akoby prostriedkom pre vyrovnanie - rovnováhu v živote.
Ako som tak mechanicky jedla a jedla, cítila som sa v svojej ulite v bezpečí. Zistila som sama, že aj v okolí som sa stala akousi "bútľavou vŕbou" každý mi rád zveril svoje ťažkosti, pretože vedel, že u mňa sú v bezpečí. Moje ja sa nebránilo len mojim vlastným pocitom, ale i pocitom mojich priateľov a nastal zvláštny kolobeh. Toto všetko sa dalo vydržať len tými neustálymi malými odmenami - jedlom.
V konečnom dôsledku som nemala len starosti, ale aj radosť, pretože som ich dokázala za chvíľu zjesť a svet bol opäť krajší. Toto bol môj ventil.
Zistila som po čase, že sa musím učiť prejavovať pocity, keď mám radosť smejem sa, tancujem, teším sa a naopak keď som smutná plačem, keď ma niekto vytočí zúrim. Dala som svojim pocitom "zelenú" prednosť pred jedlom, je mi jedno, čo si kto o mne myslí, už nikdy nechcem byť dokonalá, stačí mi byť tou obyčajnou šedou myškou.;););)
Odkedy som sa otvorila, začala som aj prirodzene chudnúť.
Doteraz som žila len pre rodinu a robila len to, čo tešilo moju polovičku a deti, vždy som bola tá posledná, ktorá niečo potrebovala, oni určovali moje mantinely. Dokázala som zmeniť svoje pocity aj v tomto smere, mylne som si myslela, že moja rodina bude trpieť :eek::eek::eek:, zaujímavé je, že ma všetci podporujú v mojich nápadoch a všetci sa akosi viac tešíme a usmievame :D:D:D, vôbec som im neublížila, všetko som začala v rodine deliť aj to dobré aj to zlé :):). Až sa to bojím napísať: Som šťastná.
Akosi spontánne po rokoch "pohybového ničnerobenia" cítim znovu veľkú chuť po pohybe, len sa poprechádzať, urobiť výlet na bicykloch, zacvičiť si, výjsť na kopec, plávať nekonečne dlho, ... Už sa nemusím premáhať. To krásne na tom je, že ten impulz vychádza zo mňa a deje sa to akosi automaticky :):)
V zmene môjho myslenia bola niekde tá štartovacia čiara na trati chudnutia.
Toto bola dlhá spoveď, ale ak sa v nej niekto nájde, pochopí smer dlhej cesty.
Lenka*1
30.05.10,09:19
Tak dnes som sa znovu vazila a vaha bola zas moja kamoska :) minus dve kilecka :) juhu...
a nova polievka na dnes:
Kremova cukinova
2 dlhe cukiny
1 dlha mrkva
1/2 strednej cibule
korenie
mlieko

mrkvu a cukinu podusit na cibulke, zaliat vodou a nechat rozvarit so zeleninovym bujonom. ja som este pridala cele korenie a dve susene chilli papricky, lebo ja rada pikantne... ale teraz neviem, ako to budem jest, hehe.. je to privela. a kvoli tomu som tam aj pridala mlieko, inak nebolo potrebne :)
dobru chut :)
ludmila12
31.05.10,02:57
ludmilla je zvláštne, že nie len mená máme rovnaké ale to čo si napísala úplne platí aj pre mňa, bolo to ako keby si písala o mne. Je to neuveriteľné. Tiež tento týždeň s váhou stojím, ale nevadí nie sme na pretekoch ono sa to pohne. Chyba je, že tiež doháňam aktivity, ktoré som si roky nemohla dovoliť. Stala som sa vášnivou rybárkou a keď sedíš od ráno do večera na rybách aj keď som si zobrala so sebou jedenie nebolo to úplne to, čo potrebujem. Prajem všetkým veľa úspechov a následnej radosti s objavovaním správneho stravovania.:)
barancik
31.05.10,08:43
No neviem, či len úprava jedálnička postačí na úpravu hmotnosti. Môj recept je, aj keď sa to na prvý pohľad zdá absurdné, jem (teda konzumujem jedlo), aby som mohol schudnúť. Podstata spočíva v tom, nech to nikto neberie osobne, zdvihnúť zadok a dať sa do pohybu. Protiargumenty, ako napríklad nalietam sa dosť doma a v robote, v mojom recepte nemajú miesto a hneď to aj vysvetlím. Podstatné je zapojiť do procesu chudnutia nie žalúdok, ale pľúca. Ich správnym a podľa možnosti pravidelným zaťažovaním dochádza k spaľovaniu tukov, teda k úprave telesnej hmotnosti, a čo je najdôležitejšie - bez jojo efektu!
Môj variant receptu: Zvoľte si trasu 3 - 5 km v prírode. Prejdite ju svižným tempom a zaznamenajte si čas ako východiskovú hodnotu. Nabudúce, najlepšie na druhý deň ráno, si oblečte pohodlný savý odev a športovú obuv a s prázdnym žalúdkom prejdite si znova trasu a snažte sa prejsť túto vzdialenosť rýchlejším tempom, aby ste už po 1 až 1,5 kilometri pocítili, že sa začínate potiť a pľúca vám pracujú naplno. V žiadnom prípade sa neprepínajte a nesiľte telo do niečoho, na čo nie je zatiaľ zvyknuté. Domov by ste sa mali vrátiť spotení. Po hygiene si doprajte dostatok tekutín (čaj, minerálku) a normálne sa najedzte (jogurt, zeleninový šalát). Časom vaše telo vám jasne naznačí, čo si vyžaduje a možno budete prekvapení, že to nebudú vaše obľúbené jedlá. Dôležitá je pravidelnosť pohybu, nemusí to byť vždy v tú istú hodinu alebo časť dňa, no interval by nemal byť dlhší ako 2 dni, na začiatok, t.j. 1 až 2 týždne by to malo byť pravidelne každý deň. Ďalej je dôležité pravidelné vyprázdňovanie, v krajnom prípade ho podporiť napr. šálkou senného čaju. No najdôležitejšie je, aby ste si zvolili tempo, pri ktorom vaše pľúca pracujú naplno, ale pritom ich neprepínate. Cieľom nie je, aby ste boli udychčaní na doraz a dostali svalovicu, ale aby ste sa potili. Chôdzu začínajte miernym tempom a zvyšujte ho postupne. Nezačínajte plní elánu hneď sprudka. Tempo prispôsobujte svojim fyzickým schopnostiam do stavu zapotenia. Dobrou známkou je, ak váš pot bude "mastný". K tomu však môžete dospieť až po nejakom čase (zhruba 3-4 týždňoch. Z času na čas si skontrolujte čas, za ktorý ste vzdialenosť urazili. Je to iba k motivácii na určovanie tempa, inak nemá nejaký osobitný význam. Medzitým sa stravujte normálne a výživne, aby vaše telo bolo schopné pravidelnej námahy, najmä hojne zeleniny a ovocia (preto hovorím, že konzumujem jedlo preto, aby som mohol schudnúť). Vaša osobná váhy by mala začať s vami komunikovať zhruba po 10 dňoch, budete prekvapení výsledkami a verte, že v tomto štádiu vaše telo, resp. vy sami bude cítiť čo vám z jedálnička najviac vyhovuje a určite bez ujmy aj to pečené prasiatko, resp. že vy sami si budete chcieť postupne predlžovať trasu a zvyšovať tempo.
Ja osobne som týmto štýlom zhodil za štyri mesiace 12 kg a podobné výsledky dosahovali aj osoby, ktorým som to odporúčal, tak ženy ako aj muži. A opakujem, že bez jojo efektu. Pochopiteľne, že v prvom rade je dôležitý individuálny zdravotný stav. Bez toho, aby som mal nejaké výhrady voči fitness centrám, rotopédom, bežiacim pásom a pod. odporúčam pohyb na čerstvom vzduchu.
ludmila12
31.05.10,10:35
barancik vďaka za príspevok , istotne toto je hlavná príčina väčšiny z nás, málo pohybu a nehovoriac o pohybe na čerstvom vzduchu. Vieš ženy radšej budú vypekať, upratovať, vyvárať celej rodine. Ja úplne súhlasím s tvojím príspevkom a veľmi rada by som sa podľa toho riadila, len je otázne či to dokážem, úplne zmeniť čas po príchode z práce domov, ak áno pochválim sa. Pretože už z minulosti viem, že nemá význam do niečoho sa púšťať len na chvílu , naozaj treba zmeniť životný štýl nielen v jedení ale aj čo sa týka pohybu. Ráno to vôbec neprichádza do úvahy, pretože odchádzam o piatej hodine z domu. :) Veľmi som zvedavá na ohlas ďalších ľudí.
lujza.j
31.05.10,13:54
barancik vďaka za príspevok , istotne toto je hlavná príčina väčšiny z nás, málo pohybu a nehovoriac o pohybe na čerstvom vzduchu. Vieš ženy radšej budú vypekať, upratovať, vyvárať celej rodine. Ja úplne súhlasím s tvojím príspevkom a veľmi rada by som sa podľa toho riadila, len je otázne či to dokážem, úplne zmeniť čas po príchode z práce domov, ak áno pochválim sa. Pretože už z minulosti viem, že nemá význam do niečoho sa púšťať len na chvílu , naozaj treba zmeniť životný štýl nielen v jedení ale aj čo sa týka pohybu. Ráno to vôbec neprichádza do úvahy, pretože odchádzam o piatej hodine z domu. :) Veľmi som zvedavá na ohlas ďalších ľudí.
je pravda, že príspevok od "barancika" je zaujímavý, ale treba si nájsť čo sa týka cvičenia, alebo teda formu pohybu, takú ktorá sa dá u nás čo sme si nezdedili 50kg postavy až do smrti:);) cvičenie s ktorým dokážeme fungovať stále, samozrejme prispôsobiť to veku a zdrav. problémom ak nejaké sú. ja si osobne neviem predstaviť takú formu pohybu:) neviem ako by som to praktizovala pri snehovej fujavici a iných živloch:rolleyes: ja mám svoje tae bo a nato nedám dopustiť:) treba cvičiť hlavne to čo nás baví kde sa tešíme:) a nie že musím tam ísť, pretože potom nič nezhodíme. pre mňa sa redukcia hmotnosti proste začína v hlave!!!!! a potom je to disciplína v strave a pohybe. keď som začala tak som bola nekompromisná, keď som mala chuť na niečo čo je v mojom stravovaní neprípustné tak som si nepovedala, že dám si a v pondelok začnem znova, tak sa nedá fungovať!!!! dnes viem, že telo vie ako fungujeme a keď si dám aj pizzu, ktorú milujem tak to vôbec neriešim a nemám výčitky, viem že sa nič na váhe neukáže!!!! proste metabolizmus mi už funguje a nespíííí:):) a ešte netreba zabúdať na pitný režim, ten je pri redukcii hmotnosti veľmi dôležitý, pretože s vodou odchádza aj tuk z tela:D
trisestri
31.05.10,17:25
sybila3
01.06.10,06:28
no ja tiež už od minulého roka cvičím tae bo, min. rok som z neho dosť schudla, teraz som objavila niečo nové Zumbu a to ma chytilo, je to také latino tanečné. Tak uvidím.
lujza.j
01.06.10,08:22
no ja tiež už od minulého roka cvičím tae bo, min. rok som z neho dosť schudla, teraz som objavila niečo nové Zumbu a to ma chytilo, je to také latino tanečné. Tak uvidím.
zumba je super, len v každom fitku sa cvičí inak:( ja mám zrovna fitko kde to nie je podľa mojich predstáv:(, ale to je môj problém;) takže si pekne "makám" na tae-bo:);)
Lenka*1
01.06.10,09:16
zumba je super, len v každom fitku sa cvičí inak:( ja mám zrovna fitko kde to nie je podľa mojich predstáv:(, ale to je môj problém;) takže si pekne "makám" na tae-bo:);)

jooj, az vam zavidim. mne ostava teda ten bicykel, kedze mojim kolennym klbom sa ziadne skakanie ani vykopavanie, ani nic podobne nepaci...
a to som volakedy tancovala 4x do tyzdna :(
lujza.j
01.06.10,10:07
jooj, az vam zavidim. mne ostava teda ten bicykel, kedze mojim kolennym klbom sa ziadne skakanie ani vykopavanie, ani nic podobne nepaci...
a to som volakedy tancovala 4x do tyzdna :(
tak to je nepríjemné:( z tohoto mám obavu, že ma raz budú obmedzovať v pohybe nejaké nedokonalé klby na ľudskom tele:( čo zatiaľ nie je, dnes, ale môže byť už zajtra:(:mee: človek nikdy nevie:confused:
grilka5
02.06.10,16:44
ahojte,ja som pribrala až 7kg za niekolko mesiacov,lebo uživam tabletky-hormonalne,ale nie antikoncepciu.Som zúfalá pretože sa stále len obmedzujem a stojí to na hovno,a navyše moje stehná a brucho HROZA!!!!už 2 mesiace sa špecialnymi prípravkami natieram a všetko stoji za nič...a ani cvičit nestiham lebo sa už asi mesiac učím-najprv na maturu,teraz na VŠ...som ZÚUUUUUfalááááááááá
lujza.j
02.06.10,17:51
ahojte,ja som pribrala až 7kg za niekolko mesiacov,lebo uživam tabletky-hormonalne,ale nie antikoncepciu.Som zúfalá pretože sa stále len obmedzujem a stojí to na hovno,a navyše moje stehná a brucho HROZA!!!!už 2 mesiace sa špecialnymi prípravkami natieram a všetko stoji za nič...a ani cvičit nestiham lebo sa už asi mesiac učím-najprv na maturu,teraz na VŠ...som ZÚUUUUUfalááááááááá
nechcem ti do toho kecať, ale vyčistiť si hlavu od učenia na 1,5h, by ťa určite nezabilo aspoň 3x do týždňa:);) mala by si dobrý pocit a možno by ti učivo išlo lepšie do hlavy:);) nemíňaj peniaze na marketingové nezmysly, zvoľ správnu stravu a choď si hopsnúť niekde do fitka:);)
Veronika R
03.06.10,18:29
Ahojte všetci, akosi ten čas rýchlo letí, nemala som sem kedy prísť. Tento týždeň to zostalo nezmenené, neschudla som vôbec ani gram. :( Ale viem, že to je len dočasný efekt, nevzdám to, keď už mám dole 8 kíl, určite pôjdu aj ďalšie. ;);) Čo sa týka pohybu, tak viem určite, že si musí každý nájsť to,čo mu vyhovuje. Ja som sa veľmi potešila, keď som mohla začať cvičením od Sipeky. Zatiaľ to funguje, cítim sa lepšie. K tomu som si pridala stacionár, takže je to znovu posun vpred. (prechádzky mám každý deň s dvojročným synčekom) No a okrem toho som mala už ďalší "cvik" - okopávanie zemiakov. ....... Chcem len všetkých povzbudiť, aby sa nevzdávali, je to ťažké, ale dá sa to. :):):):):) My sa chystáme teraz na menšiu túru cez víkend, tak dúfam, že nám to počasie umožní.....
Lenka*1
23.06.10,08:24
juuj, nejak nestihame "poradovat" :D
tak co damy, ktora sa pochvali svojimi vysledkami?
sybila3
23.06.10,12:24
zumba je super, len v každom fitku sa cvičí inak:( ja mám zrovna fitko kde to nie je podľa mojich predstáv:(, ale to je môj problém;) takže si pekne "makám" na tae-bo:);),
no ja cvičím doma podľa svojich predstáv a kedy chcem. Teraz makám 2 hodiny denne, jem úplne minimálne a kilá nechcú ísť dole. Dnes mi prišli korčule, športujem a žiadny efekt. Už ma to štve, ale musím vydržať a hádam sa to začne rozpúšťať.
Cvičím skoro všetko, mám asi 30 DVD na cvičenie od jogy, pilates, bodyforming, kardiokixboxaerobic s czoborovou, tae bo, teraz zumba. Teraz som zháňala kde sa dá stiahnuť zoralates, keby niekto vedel......
Lenka*1
23.06.10,12:33
,
no ja cvičím doma podľa svojich predstáv a kedy chcem. Teraz makám 2 hodiny denne, jem úplne minimálne a kilá nechcú ísť dole. Dnes mi prišli korčule, športujem a žiadny efekt. Už ma to štve, ale musím vydržať a hádam sa to začne rozpúšťať.
Cvičím skoro všetko, mám asi 30 DVD na cvičenie od jogy, pilates, bodyforming, kardiokixboxaerobic s czoborovou, tae bo, teraz zumba. Teraz som zháňala kde sa dá stiahnuť zoralates, keby niekto vedel......

wooow, 2 hodiny denne? tak to obdivujem :)) a ako pises, treba len vydrzat... potom sa to zas rozbehne. drzim palec, aby to bolo co najskor :)
ludmila12
25.06.10,03:40
No dievčatá nejesť , alebo správne povedané málo jesť a potom ešte menej a ešte menej som skúšalo aj ja a nechcite vedieť kam som sa dopracovala keďže sa to nedá dlhodobo vydržať. :(
Tak si spomalíte metabolizmus, že potom naozaj keď začnete jesť len trochu viac, hneď sa prihlási jojoefekt. :mad:
Jesť treba, najlepšie každé 3 hodiny menšie množstvá, vyváženú stravu, treba aj tuky, najlepšie je olivový olej, ja som si s ním polievala zeleninu ako prílohu k jedlu. Odkedy sa stravujem raz tolko potravín ako pred zmenou stravovania samozrejme malé množstvá, schudla som za 9 mesiacov 36 kíl. Strava musí byť vyvážená inak si to čo bude vášmu telu chýbať vypýta veľmi dôrazne buď chuťami v tom lepšom prípade alebo chorobou. Nie je to úplne jednoduché ale dá sa to. Ja som si sledovala nielen kj ale aj aby som za deň prijala najmenej 150g sacharidov, 105g bielkovín a okolo 50g tukov./to bolo pre moju váhu/ Výška príjmu buď kcal alebo kj, komu sa v čom bude chceť počítať závisí od hmotnosti ktorú teraz máte. Je na to nespočet tabuliek na internete. Ja som sa naučila stravovať vďaka stránke Mira Veselého www.chudnutie-ako.sk (http://www.chudnutie-ako.sk) Tiež som nechcela zo začiatku veriť, že keď budem viacej jesť tak môžem schudnúť ale ono to funguje. Metabolizmus sa mi po 20 rokoch opäť naštartoval. Nie vďaka nejedeniu, nie vďaka pirulkám, nie vďaka cvičeniu /aj keď je pri chudnutí a tvarovaní postavy.. potrebné/ ale vďaka tomu, že som pochopila, že sa musím naučiť čo moje telo potrebuje pre svoj správny chod. Vylúčila som jedine cukor a sladkosti, bielu múku, alkohol, vyprážané jedlá /aj keď som mala chuť na sladké bežne som si pripravila napr. na olovrant 120g nízkotučného tvarohu, na to som nasekala 5 kúskov mandlí, 4 kúsky orechov a poliala asi lyžicou medu/
Nerobte tú istú hlúposť čo som roky z nevedomosti robila aj ja, že som jedla menej a menej, sami si spomalujete metabolizmus je to úplná hlúposť. Príjem pod 5000 kj alebo 1200 kcal bez vyváženej stravy čo pri tomto príjme má problém zostaviť aj odborník na výživu ohrozuje vaše zdravie. Pozrite si horeuvedenú stránku a prečítajte si tam ako chudli ludia a pri akom príjme potravy z vyšších váhových kategórií. Schudli aj vyše 50 kíl a jedli.
Prajem vám všetkým vela úspechov a hlavne viac rozumu a menej tvrdohlavosti ako som mala ja, keď som si myslela, že obmedzením jedenia dokážem tento problém zvládnuť. A verte mi, že tiež som začínala len nadváhou pár kíl a vďaka mojim nezmyselným pokusom to bolo ako vidíte nakoniec niekoľko desiatok kíl. Ludka
ludmila12
25.06.10,03:44
:eek: nerozbehne keď budete minimálne jesť Ludka

wooow, 2 hodiny denne? tak to obdivujem :)) a ako pises, treba len vydrzat... potom sa to zas rozbehne. drzim palec, aby to bolo co najskor :)
lujza.j
25.06.10,16:15
,
no ja cvičím doma podľa svojich predstáv a kedy chcem. Teraz makám 2 hodiny denne, jem úplne minimálne a kilá nechcú ísť dole. Dnes mi prišli korčule, športujem a žiadny efekt. Už ma to štve, ale musím vydržať a hádam sa to začne rozpúšťať.
Cvičím skoro všetko, mám asi 30 DVD na cvičenie od jogy, pilates, bodyforming, kardiokixboxaerobic s czoborovou, tae bo, teraz zumba. Teraz som zháňala kde sa dá stiahnuť zoralates, keby niekto vedel......
minimálne ješ?:confused: to nie je dobrá voľba, treba jesť 5x za deň, rozumné porcie so správnym zložením potravín:) a cvičenie musí byť v prvom rade o tom, že ťa to baví a nie že to musíš;) ja mám kolegyňu, ktorá povie, že ona robí denne 200 brušákov a nič, mechanické cvičenie je o ničom, cvičenie treba precítiť, napr. makám brucho tak nato brucho myslím ako sa napína sval:) je to možno smiešne a je to pravda;) mne napr. vyhovuje hromadné cvičenie a čo je hlavné teším sa tam, makám ako blázon, ale potom, je super pocit;) neviem každý deň? je to fajn, ale koľko tak budeš fungovať, treba si zvoliť také intervaly cvičenia aby si tak vedela fungovať aj ďalej:);)
bettylou
25.06.10,17:08
malá inšpirácia k domácemu cvičeniu

http://www.youtube.com/watch?v=W9ucbo_fx64&feature=related

Ja tú našu štatistiku teraz žiaľ nezlepším. Svojou lenivosťou som sa dopracovala K PLUS 3,5 kg. Teda pokrok, ale žiaľ opačným smerom. Zajtra ráno nabieham do lesa. Aj keď pri mojom šťastí bude určite pršať. haha. Tak potom to istí fitko a bežiaci pás. Držte mi palce kočeny.
katarina.j
25.06.10,19:41
Tak klobuk dolu tak dlho vydržať cvičit..... ja som travila niekedy pri kalanetike aj hodinu a pol a stalo to za to. teraz sporadicky vymienam mojich dvoch synov za rotačný disk "(mam svoju pol hodinku)" je to v ".." lebo aj ked sa snazim sustredit tak pobiehaju okolo mna a chcú cvičit aj oni, takze mam cvičenie aj s nervami:mee: niečo som uz zhodila, ale zislo by sa este nejake to kilečko dat dole....ide leto....len vraj hlasili, ze nebude boh vie ake teple leto....tak snad to nerobime zbytočne damy....tak alebo aspon budeme mat lepsi pocit a krajsi vyzor:)


wooow, 2 hodiny denne? tak to obdivujem :)) a ako pises, treba len vydrzat... potom sa to zas rozbehne. drzim palec, aby to bolo co najskor :)
účtovník 007
30.06.10,11:55
Ja sa podlhšej dobe hlásim, síce debet nie je žiaden, iba na bankovom účte, ale zato som pre všetkých chudnuvších dala do jedného celku všetky recepty, čo som našla v téme.

Nech sa páči:)
ludmila12
01.07.10,03:46
Teraz v lete je dostatok zeleniny. Stačí nakrájať paradajku, papriku, uhorku, natrhať trochu hlávkového šalátu, nesolím, nakrájam na drobné kocky dám si na to cottage, ak chcem zmenu nastrúham aj 30 dkg tvrdého syra, môže sa pridať rukola, reďkovka, petržlenová vňaťka proste čo sa doma nachádza. Je to ľahké na žalúdok, zasýti, rýchlo hotové a vynikajúce.

S hlavným jedlom si nerobím veľké starosti kopec zeleniny či dusenej či surovej buď vo forme šalátu alebo len nakrájať trochu /kopček/ ryže alebo zemiak väčší /jeden/ a k tomu na prírodno mäso. Napr.kuracie /morčacie/prsia bez kože nakrájam na tenké plátky posypem korením na pečené kura a na trošičke oleja len rýchlo opečiem.
Alebo kapra už vôbec nevyprážam nakrájam na podkovičky, do zapekacej misy naukladám, posypem korením na ryby podlejem trochou vody prikryjem alobalom dám upiecť pred koncom nechám trochu odokryté, naozaj len trochu aby mäso neobschlo. Aj tu jem ako prílohu zeleninu.
Nezabúdať piť minimálne 3l tekutín, najlepšie obyčajnú vodu a nesladené čaje. /ja si varím sypané čaje je veľký výber a sú veľmi osviežujúce/:)
Lenka*1
01.07.10,13:15
Ja sa podlhšej dobe hlásim, síce debet nie je žiaden, iba na bankovom účte, ale zato som pre všetkých chudnuvších dala do jedného celku všetky recepty, čo som našla v téme.

Nech sa páči:)

Jooj, si ma predbehla :D ja uz to mam tiez zozbierane, len som cakala, ci sa este zjavi nejaky fajny receptik :)
a inak, ani ja nemam nejak moc velky debet :) zakopavam furt, ale zakazdym zacnem znova, heh
Lenka*1
01.07.10,13:22
Tak klobuk dolu tak dlho vydržať cvičit..... ja som travila niekedy pri kalanetike aj hodinu a pol a stalo to za to. teraz sporadicky vymienam mojich dvoch synov za rotačný disk "(mam svoju pol hodinku)" je to v ".." lebo aj ked sa snazim sustredit tak pobiehaju okolo mna a chcú cvičit aj oni, takze mam cvičenie aj s nervami:mee: niečo som uz zhodila, ale zislo by sa este nejake to kilečko dat dole....ide leto....len vraj hlasili, ze nebude boh vie ake teple leto....tak snad to nerobime zbytočne damy....tak alebo aspon budeme mat lepsi pocit a krajsi vyzor:)

Kati to neni zbytocne aj keby sme sa odstahovali na Sibir, nie? ;)) teda aspon pre mna nie... ja sa vzdy na jesen navnadim, ze cez zimu, skryta pod svetrami a bundami, na sebe zamakam, a na jar, ked sa ostatni budu hrnut do posiliek, ja s hrdostou a radostou zhodim hrube oblecenie. bohuzial sa mi to este nepodarilo :D
bettylou
15.07.10,12:15
,
no ja cvičím doma podľa svojich predstáv a kedy chcem. Teraz makám 2 hodiny denne, jem úplne minimálne a kilá nechcú ísť dole. Dnes mi prišli korčule, športujem a žiadny efekt. Už ma to štve, ale musím vydržať a hádam sa to začne rozpúšťať.
Cvičím skoro všetko, mám asi 30 DVD na cvičenie od jogy, pilates, bodyforming, kardiokixboxaerobic s czoborovou, tae bo, teraz zumba. Teraz som zháňala kde sa dá stiahnuť zoralates, keby niekto vedel......

Stačí kratšie, ale väčšiu intenzitu a striedať záťaž a oddych. inak dorý tip na šýl stravovania má scoobysworkshop.com (:mee: len pre anglicky zdatných, aj keď video je dosť jasné aj ostatným)
takže u mňa -1,5 kg a k tomu , čo ma najviac teší, zmenil sa pomer tuku a svalstva - mínus tuk plus svalstvo - začínajú sa mi objavovať pekné tvary.
164/59 ;)
tip na cvičko - 8min workout - sú tam rôzne partie
Recept - čo ti dobre chutí - vypľuj, pretož je to buď pritučné, prisladké alebo plné chem. dochucovadiel a tvoje telo sa ti nepoďakuje.:):D:---
lujza.j
15.07.10,14:11
Stačí kratšie, ale väčšiu intenzitu a striedať záťaž a oddych. inak dorý tip na šýl stravovania má scoobysworkshop.com (:mee: len pre anglicky zdatných, aj keď video je dosť jasné aj ostatným)
takže u mňa -1,5 kg a k tomu , čo ma najviac teší, zmenil sa pomer tuku a svalstva - mínus tuk plus svalstvo - začínajú sa mi objavovať pekné tvary.
164/59 ;)
tip na cvičko - 8min workout - sú tam rôzne partie
Recept - čo ti dobre chutí - vypľuj, pretož je to buď pritučné, prisladké alebo plné chem. dochucovadiel a tvoje telo sa ti nepoďakuje.:):D:---
zmena pomeru tuku a svalstva, pričom -tuk, +svaly to veľmi poteší:D ja zase hovorím napr. na taký fajnový veterník, že ja iba trošku požujem a hneď vypľujem:D:D:---
Žabinka
16.07.10,10:18
Dievčatá, ja sa už dlhšie nemám čím pochváliť. Alebo žeby bola pokazená váha? :rolleyes: Aj cvičím, ani toho moc nepojem (hlavne keď sú takéto horúčavy, tak mi veľmi nechutí, a jem hlavne ľahké zeleninové jedlá) a furt ukazuje rovnako, koťuha jedna.:rolleyes:
lujza.j
16.07.10,10:54
Dievčatá, ja sa už dlhšie nemám čím pochváliť. Alebo žeby bola pokazená váha? :rolleyes: Aj cvičím, ani toho moc nepojem (hlavne keď sú takéto horúčavy, tak mi veľmi nechutí, a jem hlavne ľahké zeleninové jedlá) a furt ukazuje rovnako, koťuha jedna.:rolleyes:

ja nemám váhu:) to je pre mňa super pocit aspoň ma nikto nenase..:D:D:D, ale nie ja to tak nejak cítim sama na oblečení:) teraz som si kupovala šaty tak som sa v pohode "napchala":D do č. 38, vo februári 2008 to bolo č. 46:D:D:---
bettylou
16.07.10,11:24
zmena pomeru tuku a svalstva, pričom -tuk, +svaly to veľmi poteší:D ja zase hovorím napr. na taký fajnový veterník, že ja iba trošku požujem a hneď vypľujem:D:D:---

Tak sa možte inšpirovať Mudr. Bukovským: cit. Zákusok je preto zákusok, lebo sa ho má zjesť za kúsok a nie za pol plechu:D
Žabinka
16.07.10,13:03
ja nemám váhu:) to je pre mňa super pocit aspoň ma nikto nenase..:D:D:D, ale nie ja to tak nejak cítim sama na oblečení:) teraz som si kupovala šaty tak som sa v pohode "napchala":D do č. 38, vo februári 2008 to bolo č. 46:D:D:---
Zo 46 na 38 je super. Ja som na 38 20 rokov. :D Doteraz mi to bolo pohodlné číslo, ale cítim, že teraz mi je 38 skoro nepohodlné.:)
lujza.j
16.07.10,14:07
Zo 46 na 38 je super. Ja som na 38 20 rokov. :D Doteraz mi to bolo pohodlné číslo, ale cítim, že teraz mi je 38 skoro nepohodlné.:)
ja momentálne už moc váhu neriešim, cvičím pravidelne, stravujem sa disciplinovane mojim štýlom:) mám také svoje heslo, ktoré som tu už písala, že "radšej trochu väčší zadok ako vráskavý ksycht":D:---
ivonka4
18.07.10,16:26
Babulky, ja mam 24 rokov, ked som mala 20 som dosiahla krasnych 100KG (vhodna uz aj na zakalacny listok) . 4roky trapenia a schudla som na 62KG,, toto leto chcem zist na 60KG a budem spokojna so sebou. Moj zaklad vssetkeho bol ziadne sladke malinovky, len vody ciste mineralky. a dolezite nejest chlieb a nic z muky (cestoviny, cierny chlieb, celozrnne rozky a podobne hluposti - videli ste uz ciernu muku niekedy? je to biela muka farbena karamelom) Dolezite papat jogurty na ranajky, zeleninovy alebo ovocny salat na obed a na veceru dake polievky si robit. teplucke do bruska. chvilu to trva, vaha moze aj stagnovat, ale ona sa pohne dole nic nebojte :)
lujza.j
18.07.10,16:46
Ionka4, ja budem mať za dva mesiace 41r, moje disciplinované stravovanie podľa glykem. indexu mi plne vyhovuje:) v celku presne viem čo jesť, ciel mať 60kg už nemám asi z dôvodu , že by to bolo na úkor ako som už písala vráskavého ksichtu:D tak radšej fakt prežijem ten len o trošku väčší zadok:D mne tak "pomastí" sebavedomie, to že keď idem s mojou dcérou 19 r tak si skoro všetci mysla, že je to moja sestra:D:D:D:---
ale inak klobúk dolu čo sa ti podarilo z váhou, gratulujem!!!!! len si to udržať, lebo to je niekedy veľký problém:);) ale je to len o disciplíne v stravovaní a v cvičení:);) takže ti želám veľa šťastia k vytúženým 60kg;)
ludmila12
19.07.10,09:15
uf mládeži a ja mám o pol roka 52 rokov. Váha sa mi asi zasekla, stojí ale hlavne, že nestúpa. Ešte by som potrebovala dostať dolu pár kíl, stojí to zato. Veľa vecí ktoré som si nemohla s nadváhou /hlúposť, s kvalitnou obezitou/ dopriať, teraz môžem. Prajem vám všetkým veľa úspechov Ludka:)
lujza.j
19.07.10,09:44
uf mládeži a ja mám o pol roka 52 rokov. Váha sa mi asi zasekla, stojí ale hlavne, že nestúpa. Ešte by som potrebovala dostať dolu pár kíl, stojí to zato. Veľa vecí ktoré som si nemohla s nadváhou /hlúposť, s kvalitnou obezitou/ dopriať, teraz môžem. Prajem vám všetkým veľa úspechov Ludka:)

Ľudka, to že váha stojí to vie naštvať:mad::mad:, ale veľmi poteší aj to, že nestúpa:) pár kíl, sa dá zvládnuť:) a ty už tiež určite vieš čo jesť môžeš a čo nie takže si myslím, že je to len otázka času kedy pôjdu dolu aj tie zvyšné:);) proste niekde ušetríš kde sa dá nejakú tú kalóriu a máš to:) držím palce;)
ZuzanaP
21.07.10,08:11
Hlásim sa po dlhej dobe. Príprava svadby, choroba otca, moje zdravotné problémy mi nedovolili sem veľmi chodiť:mee:... po viac ako dvoch rokoch konečne niekto odhalil môj problém a začal sa ním zaoberať... som sa mohla aj pretrhnúť, aj tak šlo chudnutie veľmi ťažko. Teraz je to už lepšie, riešením zdravotného problému idú aj kg ľahšie dole a ja mám za dva týždne dole skoro 3 kg:) nech je už všetko v poriadku a ja budem najšťastnejší človek pod slnkom :)
lujza.j
21.07.10,09:26
Hlásim sa po dlhej dobe. Príprava svadby, choroba otca, moje zdravotné problémy mi nedovolili sem veľmi chodiť:mee:... po viac ako dvoch rokoch konečne niekto odhalil môj problém a začal sa ním zaoberať... som sa mohla aj pretrhnúť, aj tak šlo chudnutie veľmi ťažko. Teraz je to už lepšie, riešením zdravotného problému idú aj kg ľahšie dole a ja mám za dva týždne dole skoro 3 kg:) nech je už všetko v poriadku a ja budem najšťastnejší človek pod slnkom :)

tak teda vitaj po dlhej dobe a nech sa ti darí:);)
ZuzanaP
21.07.10,10:16
tak teda vitaj po dlhej dobe a nech sa ti darí:);)


Ďakujem veľmi pekne :)
bv_alexandra
25.07.10,11:36
No dievčatá tak pridám aj ja svoje číslo nech nám pekne rastie.
Z diétou som začala 7.4. a mám dolu 2.5kg.
Som na oddelenej strave, a zatial necvičím. Ale aj to príde.:D
DLho som tu nebola ale s dietou som neprestala. :D
Od posledného váženia mám dolu 7kg. Takže celkovo išlo dolu 9,5 kg. Od pondelku začínam aj s cvičením, lebo mi to akosi stoji a už to nechce ist viac dolu.
Celkovo chudnutie ma veľmi naštartovalo, cítim sa omnoho lepšie. :)
buchač
25.07.10,11:43
DLho som tu nebola ale s dietou som neprestala. :D
Od posledného váženia mám dolu 7kg. Takže celkovo išlo dolu 9,5 kg. Od pondelku začínam aj s cvičením, lebo mi to akosi stoji a už to nechce ist viac dolu.
Celkovo chudnutie ma veľmi naštartovalo, cítim sa omnoho lepšie. :)

:D
lujza.j
25.07.10,13:58
:D
akože smiech :D z vlastnej skúsenosti:D:D:D
trisestri
26.07.10,10:13
Lenka*1
03.08.10,06:45
Ahojte, po dlhsej dome sa sa tu opat zjavila a zistujem, ze posledna aktualizacia United States of Porada bola v maji ;))
takze:
USP: (-76,7) + (-7) + (-3) + (-1,5) + (-5,2) = 93,4 kg

BTW, tych poslednych -5,2 je mojich, juhuu :)
lujza.j
03.08.10,16:46
Ahojte, po dlhsej dome sa sa tu opat zjavila a zistujem, ze posledna aktualizacia United States of Porada bola v maji ;))
takze:
USP: (-76,7) + (-7) + (-3) + (-1,5) + (-5,2) = 93,4 kg

BTW, tych poslednych -5,2 je mojich, juhuu :)
šššikulka:D:D;)
Marína
05.08.10,08:28
Dievčatá, blahoželám.:) Či azda chudne s vami aj nejaký chlapec?;) Len aby ste sa vedeli včas zahamovať, nie že sa nám načisto stratíte.:---

Dnes mi prišlo toto a nedalo mi nepodeliť sa, možno pomôže.;) Je to síce dlhšie, ale ....... :D

Anjeličku, môj strážničku,
uzamkni predo mnou chladničku,
opatruj moju telesnú schránku vo dne, v noci,
no najmä po 18-tej hodine buď mi na pomoci.
Vtedy sa končí idylka,
som ako pažravá kobylka...

Opancieruj všetky hrnce a pridaj ostnatý drôt,
ochraňuj ma od dobrôt.
Večermi dostávam záchvaty hladu,
hrozí, že budem mať dvojitú bradu.
Zatiaľ mám váhu ešte v norme,
radšej už o tom nehovorme...

Dovoľ mi zjesť len ovocie či zeleninu,
nie hranolky, čipsy či inú gebuzinu.
Z dosahu vezmi kešu oriešky,
nech nemám stravovacie prehrešky.
Nech ich radšej mravce zožerú,
ja ešte nechcem ísť do zberu...

Anjeličku, môj strážničku,
nezabudni na mrazničku.
Hoc aj prežijem ukrutné muky,
nedovoľ mi chúťky na nanuky.
Roztop všetky zmrzlinové kornútky,
odplaš hriešne pohnútky.
Zbav ma zlého lízania sladkostí,
nech ma telo poslúcha a nezlostí.

Už teraz som ako v treťom mesiaci,
nevidím zhora ani svoj pipík visiaci.
Túžim mať tehličky a nie vankúš z tuku,
drž nado mnou svoju ochrannú ruku...

Anjeličku, môj strážničku,
ustráž predo mnou i špajzičku.
Zatvor ju aspoň na tri zámky,
číhajú tam samé mňamky.
Čokolády, čipsy, keksy,
po ich zbagrovaní prestávam byť sexi...

V plavkách musím vtiahnuť brucho,
nejde to celkom jednoducho.
Tento krycí manéver je nebezpečný,
keď na kupku namotávam krásne slečny.
Zadržiavaním dychu môžem stratiť vedomie,
ber to prosím na vedomie...
Nauč ma piť neperlivé minerálky naše,
a nie osladené farebné žbrndy z fľaše.

Anjeličku, môj strážničku,
vylepši moju kondičku.
Pomocnú ruku mi daj,
na gauči pred telkou ležať nenechaj.
Presvedč ma, že na dráhe desať vytrvalostných koliesok viac dá mi,
než desať koliesok trvanlivej salámy.

Osvieť ma, nech si idem občas zahrať tenis,
pri sexe predsa nestačí len veľký...kreativita.
Zakáž mi tučné syry a klobásku,
nech aj vonkajšou krásou zabojujem o lásku.

Posaď ma častejšie na bicykel,
do jedálnička zaraď strukoviny a kel.
Ukáž mi občas čaro fitka,
nech nevyzerám ako trasorítka.

Anjeličku, môj strážničku,
vyslyš túto modlitbičku.
Chcem mať štíhlu figúru,
na baby pôsobiť jak guru.

Vycikaný som a zúbky umyté,
napriek tomu ako vlčiak snorím po byte.
Hľadám, čo mi mama napiekla,
viem viem, nemal by som...
Pôjdem za to do pekla.

Schovaj predo mnou misu,
kam uložila tiramisu.
Pokušenie nech horko zaplače
a ja do hlavy pred spaním už nenatlačím žiadne koláče.

Houk. Vlastne amen:)
trisestri
05.01.12,09:52
osky
06.01.12,14:53
http://www.svetreceptov.estranky.sk/clanky/dieta-a-stihla-linia/15-trikov_-ako-usetrit-tuky

tak toto na sviatkoch ozaj milujem najviac-najprv sa mesiac dopredu pecie,tyzden sa chysta menu na 3 dni a dnes mame iba 6.1. a uz je tu tema na chudnutie.....
este sme nevybavili ani vsetkych navstevnikov a kolace su fuc,dusujem sa ze uz nepeciem,ale neviem,neviem.....
jedno je vsak iste,tato tema je tu este zavcasuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ku knem tak o 2 zytdne.
terezamaria
06.01.12,16:26
Dostala som od priateľky z Čiech link na tatvické hodiny, podľa ktorých sa máme aj stravovať, tí - čo chcú chudnúť jedia na červenú farbu a tí, čo chcú pribrať, jedia na žltú farbu.Len si vpravo hore treba prehodiť mesto a do záložky dať áno.
http://tatvy.neco.cz/
trisestri
07.01.12,19:14
tak toto na sviatkoch ozaj milujem najviac-najprv sa mesiac dopredu pecie,tyzden sa chysta menu na 3 dni a dnes mame iba 6.1. a uz je tu tema na chudnutie.....
este sme nevybavili ani vsetkych navstevnikov a kolace su fuc,dusujem sa ze uz nepeciem,ale neviem,neviem.....
jedno je vsak iste,tato tema je tu este zavcasuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ku knem tak o 2 zytdne.

az na to ze niektore z rad maju vseobecnu platnost -nie je to iba o chudnuti