sklenkova
07.10.05,17:46
Poraďte mi prosím aká by bola najlepšia pracovná zmluva pri prac. dobe 4h.denne a každú druhú sobotu 8h.?
2,Platia sa všetky odvody ako pri TPP+dovolenka +lístky na stravné?
3,Je možné určiť mzdu percentom z príjmu? (v prípade,že si nedokáže na seba zarobiť, samozrejme dostane doplatené do MM)
4,Je možná dohoda do konca roka (kaderníčka)?
5,Čo som ešte zabudla?
VieraM
07.10.05,18:03
Podla mna pracovna zmluva so skratenym pracovnym uvazkom na dobu urcitu/do konca roka/ V zmluve uviest 6 dnovy pracovny tyzden, 4 hodiny denne. V sobotu 8 hodin a kazdu druhu sobotu volnu. Vsetky tieto pracovne nalezitosti musia byt v pracovnej zmluve. Kedze je to sustavna praca nemoze byt ziadna DVP. Platia sa vsetky odvody, stravne listky. Dovolenka podla naroku na pocet dni len pri preplacani dovolenky sa plati priemer x 4 hod. na den. V zmluve musi byt uvedena mzda.Moze byt samozrejme aj percento z trzieb ale pritom musi byt zachovany minimalny mzdovy narok t.j. minim.mzda na hodinu.Pracovna zmluva sa konci dojednanym dnom. Ak pracovnicke nebude oznamene ukoncenie pracovneho pomeru, zmluva sa stava platnou na dobu neurcitu.
sklenkova
08.10.05,16:18
Stravné sa dáva v akej výške.keď je práca 4h.,neviem nájsť kto rozhoduje o výške a môže sa vyplácať v peniazoch alebo musia byť lístky?
emily
08.10.05,17:55
Stravné sa dáva v akej výške.keď je práca 4h.,neviem nájsť kto rozhoduje o výške a môže sa vyplácať v peniazoch alebo musia byť lístky?zákonník hovorí, že ak trvá prac.doba aspoň 4 hod., zamestnancovi je potrebné zabezpečiť jedlo. Najjednoduchšie je to asi formou gastrolístka, ak vo firme nie je vlastné strav. zariadenie
liba2
08.10.05,20:34
Stravné sa dáva v akej výške.keď je práca 4h.,neviem nájsť kto rozhoduje o výške a môže sa vyplácať v peniazoch alebo musia byť lístky?Podľa Zákonníka práce zamestnávateľ je povinný zabezpečiť jedno teplé hlavné jedlo v priebehu pracovnej zmeny
a/ vo vlastnom stravovacom zariadení,
b/ v stravovacom zariadení iného zamestnávateľa, alebo
c/ prostredníctvom inej PO alebo FO (gastrolístky).
Na tento účel sa za pracovnú zmenu považuje výkon práce dlhší ako 4 hod. (§152 ZP).

Treba sa rozhodnúť pre jednu z týchto možností a-c/ a podľa toho si na Porade niečo prečítať. Je tu toho veľa. Napr. aj toto:
http://www.porada.sk/showthread-t_6999-highlight_stravovanie.html
sklenkova
09.10.05,17:09
Áno, ale ja som mala na mysli sumu,zákon vraví tuším max.80Sk.Je nejako určené pri 4h. polovicu teda 40,- alebo ako mám určiť cenu.Pripadá mi hlúpe, že keď bude robiť 4h. dostane 80 korunový lístok (44-zamestnávatel) a za 8h.takisto