FIBINA11
18.03.10,16:31
Dobry den prajem,
potrebujem poradit. Moji rodicia sa rozviedli a rozdelili si bsm, samozrejme aj rodicovsky dom. Sme tri deti.Otec svoju polovicu domu predal vtedy uz plnoletej sestre, ktora tam byvala a za par rokov tuto polovicu rodicovskeho domu predala bratovi.

Ako je to s vysporiadanim medzi nami surodencami? Mali by ma vyplatit?
Flinstone
18.03.10,15:35
akým*vysporiadaním?*tá*polovica*čo*otec*predal ,*resp.*prepísal*na*dcéru,*je*výhradným*majetk om...*tam*nieje*čo*vysporiadavať.*druhá*polovic a*patrí*matke*a*ak*ju*niekomu*nedaruje*alebo*nepr edá*bude*predmetom*dedenia
Iulius
18.03.10,16:15
suhlasim
predmetom dedicstva bude, ak ostane stav aky je teraz, len cast ktora patri matke. Otec bol vlastnikom svojho podielu, s ktorým moze nakladat ako chce.:cool:
mona091
18.03.10,16:21
nechapem, preco si mnohi myslia, ze rodicovske majetky su povinne buducim majetkom deti,

rodicia su dospele osoby, mozu so svojim majetkom nakladat ako chcu,
a mozu svoje majetky predat, dat, hocikomu, aj mne, aj ked ma nepoznaju,

a deti nemozu ani pipnut,

deti mozu byt iba radi, ak im rodicia co-to zanechaju
elaurie
19.03.10,11:10
Dobry den prajem,
potrebujem poradit. Moji rodicia sa rozviedli a rozdelili si bsm, samozrejme aj rodicovsky dom. Sme tri deti.Otec svoju polovicu domu predal vtedy uz plnoletej sestre, ktora tam byvala a za par rokov tuto polovicu rodicovskeho domu predala bratovi.

Ako je to s vysporiadanim medzi nami surodencami? Mali by ma vyplatit?

Vyporiadanie prichádza do úvahy len medzi spoluvlastníkmi alebo dedičmi. Tvoj otec ešte stále žije, takže sa nemôžeš považovať za dediča. Za života rodičov nemáš na ich majetok žiadny právny ani morálny nárok. Vyporiadať sa teda v súčasnosti môžu medzi sebou iba Tvoja mama a brat. Píšeš, že otec svoju polovicu predal (nie daroval), to znamená, že Tvoja sestra mu musela zaplatiť kúpnu cenu. Za čo by mala platiť Tebe?
kaco11
19.03.10,13:08
BSM-bezpodielové vlastníctvo MANŽELOV. Skutočne nechápem kde by tam mali uvedené deti