mixal1
18.03.10,16:34
Ahojte. Dnes som dostal vypoved podla §63 ods. 1 písm e, cize za porusenie pracovnej discipliny.

ked som si vypoved precital, zistil som, ze dovody vo vypovedi uvedene su chybne a mylne.

vypoved som podpisal a pracovnicke z HR som odovzdal tlacivo, ze si zelam zotrvat v pracovnom pomere + upozornil som ju na to, ze vypoved je neplatna.

pracovnicka z HR si CHYBU vsimla, zarazilo ju to, ale povedala mi, ze to nic, ze mi poslu dalsiu vypoved postou.

chcem sa opytat.
Mozu mi z firmy dat dalsiu vypoved? ak ano, co ak ju uz nepodpisem? ved jednu vypoved uz mam.
veronikasad
18.03.10,15:39
mixal, pozri § 61 odst. 2 Zákonníka práce

§ 61
Výpoveď
Na začiatok

(1) Výpoveďou môže skončiť pracovný pomer zamestnávateľ aj zamestnanec. Výpoveď musí byť písomná a doručená, inak je neplatná.

(2) Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov ustanovených v tomto zákone. Dôvod výpovede sa musí vo výpovedi skutkovo vymedziť tak, aby ho nebolo možné zameniť s iným dôvodom, inak je výpoveď neplatná. Dôvod výpovede nemožno dodatočne meniť.(3) Ak zamestnávateľ dal zamestnancovi výpoveď podľa § 63 ods. 1 písm. b), nesmie počas troch mesiacov znovu utvoriť zrušené pracovné miesto a prijať po skončení pracovného pomeru na toto pracovné miesto iného zamestnanca.

(4) Výpoveď, ktorá bola doručená druhému účastníkovi, možno odvolať len s jeho súhlasom. Odvolanie výpovede, ako aj súhlas s jej odvolaním treba urobiť písomne.
mixal1
18.03.10,15:40
cize ta vypoved je neplatna, ale zamestnavatel mi nesmie dat dalsiu vypoved?

mozem to napadnut na sude?
arizona
18.03.10,15:42
Prečo si výpoved podpísal ? Ved svojím podpisom potvrdzuješ súhlas...:confused:
mixal1
18.03.10,15:43
preco som to podpisal? a co som mal urobit? ja som podpisal neplatnu vypoved. to je vsetko.
veronikasad
18.03.10,15:43
Prečo si výpoved podpísal ? Ved svojím podpisom potvrdzuješ súhlas...:confused:
Neviem o tom, že by sa výpoveď podpisovala. Podpísal prevzatie listu zamestnávatela, voči ktorému sa môže odvolať (ak nešlo o skončenie pracovného pomeru dohodou)
mixal1
18.03.10,15:46
no moja vypoved sa vola " vypoved z pracovneho pomeru""
v hlavicke je moje meno
potom dovody

na konci su 3 podpisy
manazer
HR
a moj
mixal1
18.03.10,15:47
+ je tam uvedela dlzka vypovednej lehoty (2 mesiace)
arizona
18.03.10,15:49
Neviem o tom, že by sa výpoveď podpisovala. Podpísal prevzatie listu zamestnávatela, voči ktorému sa môže odvolať (ak nešlo o skončenie pracovného pomeru dohodou)
Dík za vysvetlenie :)
mixal1
18.03.10,15:56
pokial som nepodpisal vypoved, co som potom podpisal?
nerozumiem teraz, este nikdy som ziadnu vypoved nedostal