Tamila
07.05.10,08:44
Veľmi mi vadia tie "utekajúce" tlačítka na ohodnotenie. Ani neviem ako kliknem na to, ktoré som nechcela a nedá sa to vrátiť. Malo by sa potvrdzovať, či ozaj chcem pridať také alebo také ohodnotenie.
terezamaria
07.05.10,07:19
Veľmi mi vadia tie "utekajúce" tlačítka na ohodnotenie. Ani neviem ako kliknem na to, ktoré som nechcela a nedá sa to vrátiť. Malo by sa potvrdzovať, či ozaj chcem pridať také alebo také ohodnotenie.
Keď aj nie potvrdzovať, ale mala by byť taká možnosť, aby sa dalo užitočné, zábavné, nevhodné, neužitočné vziať späť. Pri starých palcoch, pokiaľ ste sa pomýlili, sa dal vziať späť, resp. vrátiť na pôvodný stav.

Keď píšem slovo užitočné, znovu ma napadlo, že nevystihuje dobrú radu, dobrú pomoc.To, čo je pre jedného užitočné, nemusí byť pre druhého aj dobré, výstižné a pomoc-poskytujúce.

Veľa poraďáčiek písalo, že sa im nepáči, že v oddychových témach, napr. v gratuláciách sa používa užitočné. No pokiaľ to tlačítko tam je, tak sa vôbec nedivím, že sa aj dáva, lebo pre oslavujúceho môže byť naozaj užitočné, že si niekto naňho spomenul a blahoželal mu.

Jednoznačne staré ocenenie malo nejakú cenu, každý si ho vážil a ešte komentár, ktorý bol veľakrát priložený, vystihoval, resp. zduploval to poďakovanie formou ocenenia. Slovo užitočné to nikdy nenahradí.
arizona
07.05.10,08:31
Veľmi mi vadia tie "utekajúce" tlačítka na ohodnotenie. Ani neviem ako kliknem na to, ktoré som nechcela a nedá sa to vrátiť. Malo by sa potvrdzovať, či ozaj chcem pridať také alebo také ohodnotenie.
Mne to ide doslova na nervy. Otvorím si tému a chcem si kľudne prečítať príspevky , ale takto musím ešte v ruke držať myš a behať s ňou hore -dole, aby som videla všetko, tj. aj názory iných na daný príspevok...:mad::rolleyes:
danushka
07.05.10,09:33
Naozaj , Danushka ,

všetcii sa tu v hlbokej ucte sklańame pred tvojou odbornosťou, dovtipom,
bystroumom a ĺudskosťou.

Naozaj si uvedomujem, že ja sa na Tvoju uroveň nedostanem, ani za ďalšie 3 životy.

Uvedomujem si svoju nemohucnosť, neinteligenciu a ťažkopádnosť

a hlavne mi prepáč, že sympatizujem s tými, čo nosia monterky a zarábajú si na svoj chlieb svojimi rukami.
Laco-monter, prečo nehovoríš za seba ?
Dala som si včera námahu a čítala som históriu Tvojich príspevkov.
To, že tu o Teba človek zakopne doslova všade je známe, ale PREČO przníš odborné témy svojimi dohadmi a domienkami.
A keď sa tu niekto nebodaj opováži Tvoje tvrdenie označiť ako neužitočné, zmätočné, zavádzajúce, tak Ti tu kútiky vyťahuje od jedu a vypisuješ o svojej ,,reputácii ".

Nie, Ty si neuvedomuješ svoju nemohúcnosť a ťažkopádnosť.

A nebudeš mi veriť, ja taká inteligentná, bystroumná, odborná s dôvtipom, pravidelne naťahujem na seba montérky s manželom a dokážem poradiť aj vo vodárine, v naťahovaní omietok, pucovaní, osádzaní okien, výmene strešnej krytiny, maľovaní. Táto robota mi nie je cudzia, celá rodina makáme na rekonštrukcii rodinného domu, po robote si s pomocníkmi švihnem poldeci a zapálim si s nimi cigaretku.

Ale dobre si pochopil, tá narážka na VIPkárov v montérkach, tá bola pre Teba a len pre Teba. Takže inteligentný si dosť, teraz už len písať do tém, ktorým naozaj rozumieš.
Laco-monter
07.05.10,10:59
Laco-monter, prečo nehovoríš za seba ?
Dala som si včera námahu a čítala som históriu Tvojich príspevkov.
To, že tu o Teba človek zakopne doslova všade je známe, ale PREČO przníš odborné témy svojimi dohadmi a domienkami.
A keď sa tu niekto nebodaj opováži Tvoje tvrdenie označiť ako neužitočné, zmätočné, zavádzajúce, tak Ti tu kútiky vyťahuje od jedu a vypisuješ o svojej ,,reputácii ".

Nie, Ty si neuvedomuješ svoju nemohúcnosť a ťažkopádnosť.

A nebudeš mi veriť, ja taká inteligentná, bystroumná, odborná s dôvtipom, pravidelne naťahujem na seba montérky s manželom a dokážem poradiť aj vo vodárine, v naťahovaní omietok, pucovaní, osádzaní okien, výmene strešnej krytiny, maľovaní. Táto robota mi nie je cudzia, celá rodina makáme na rekonštrukcii rodinného domu, po robote si s pomocníkmi švihnem poldeci a zapálim si s nimi cigaretku.

Ale dobre si pochopil, tá narážka na VIPkárov v montérkach, tá bola pre Teba a len pre Teba. Takže inteligentný si dosť, teraz už len písať do tém, ktorým naozaj rozumieš.

Nie ,

Ty si musíš jednoducho "kopnuť" do niekoho, zhodiť a zhovadiť toho, kto Ti je nejakým sposobom nesympaticky,

a myslíš si sama pre seba, že aká si Ty vychytralá a ako si s niekým "vybehla".

V TOM JE TVOJA Ú B O H O S Ť .
betka
08.05.10,06:39
:)
iriska
08.05.10,10:56
Aj ja prosím o nejaké potvrdzovanie pridaného hodnotenia, lebo už sa mi 2x stal mimovoľný klik na "nevhodné", lebo mi náhodou myška na tomto texte skončila a keďže mám myšku na notebooku, tak niekedy považuje za klik aj keď sa chcem len presunúť ďalej.
Je mi to dosť nepríjemné, že odklikávam takéto hlúposti kade tade, ale na obrazovke sa pridaním riadku na hodnotenie ku každému príspevku vytvára enormné množstvo bodov, na ktoré sa dá omylom kliknúť.
buchač
08.05.10,11:06
...
A nebudeš mi veriť, ja taká inteligentná, bystroumná, odborná s dôvtipom
šikovná , pekná , rozumná , pracovitá ........tie kde ostali ????
...
...
...po robote si s pomocníkmi švihnem poldeci a zapálim si s nimi cigaretku.
Len jedno ?.......málo !!!


mimotemy
;)
Richard
09.05.10,10:24
Ďakujem tým ktorí tu píšu konštruktívne návrhy a pripomienky.
Hodnotenie je veľmi citlivá záležitosť.


Myslím že každému z nás ide o prehľadné informácie na Porada.sk.
Hodnotenie užívateľov je sekundárna vec, je to snaha o poďakovanie za snahu tým, ktorí tu pomáhajú ale aj nájdenie efektívneho spôsobu ako spravovať užívateľov ktorí sa nevedia podriadiť pravidlám a poslaniu tejto stránky.

Nejaký čas bude táto prerábka hodnotenia trvať. Zatiaľ sa sústreďme na hodnotenie príspevkov. Preto som dočasne aj stiahol počet bodov priamo pod užívateľským menom.

V každej téme si budeme môcť zobrazovať najlepšiu odpoveď podľa pýtajúceho, alebo najužitočnejší príspevok podľa ostatných, zoradiť príspevky podľa užitočnosti a podobne.

Okrem hodnotenia príspevkov bude k dispozícii aj systém pochvál ako to bolo pri oceňovaní (textové odkazy).
Richard
09.05.10,10:34
Mne to ide doslova na nervy. Otvorím si tému a chcem si kľudne prečítať príspevky , ale takto musím ešte v ruke držať myš a behať s ňou hore -dole, aby som videla všetko, tj. aj názory iných na daný príspevok...:mad::rolleyes:

Myšou treba hýbať len ak potrebuješ zistiť kto hlasoval za užitočné atď. Drvivá väčšina bežných čitateľov tento údaj nepotrebuje a keby bolo všetko zobrazované tak by to bolo zasa neprehľadné pre tú drvivú väčšinu pre ktorú je tento údaj zbytočný.
Stefan2005
09.05.10,12:08
... Drvivá väčšina bežných čitateľov tento údaj nepotrebuje a keby bolo všetko zobrazované tak by to bolo zasa neprehľadné pre tú drvivú väčšinu pre ktorú je tento údaj zbytočný.


...Preto som dočasne aj stiahol počet bodov priamo pod užívateľským menom...

... odstránil sa VIP, odstránil sa počet bodov. O.K. Zredukovaním údajov sa zvyšuje prehľadnosť stránky. Ale potom za rovnako zbytočné pokladám ponechanie údajov ako kto koľkokrát súhlasil, získal súhlasov a v koľkých príspevkoch, resp. odkiaľ je, či odkedy je členom. Nemajú o nič väačšiu vypovedaciu schopnosť. A som presvedčený, že i tieto údaje sú pre drvivú väčšinu zbytočné.

P.S. Tieto aspoň nevyskakujú a neznervozňujú - na rozdiel od tých hodnotiacich...
ubka
09.05.10,12:27
Myšou treba hýbať len ak potrebuješ zistiť kto hlasoval za užitočné atď. Drvivá väčšina bežných čitateľov tento údaj nepotrebuje a keby bolo všetko zobrazované tak by to bolo zasa neprehľadné pre tú drvivú väčšinu pre ktorú je tento údaj zbytočný.

súhlasím s Arizona, omylom som zadala bod richardovi, tiež si myslím, že príspevky by mohli byť odzipsované a tak prehľadnejšie.
220870
09.05.10,12:44
... odstránil sa VIP, odstránil sa počet bodov. O.K. Zredukovaním údajov sa zvyšuje prehľadnosť stránky. Ale potom za rovnako zbytočné pokladám ponechanie údajov ako kto koľkokrát súhlasil, získal súhlasov a v koľkých príspevkoch, resp. odkiaľ je, či odkedy je členom. Nemajú o nič väačšiu vypovedaciu schopnosť. A som presvedčený, že i tieto údaje sú pre drvivú väčšinu zbytočné.

P.S. Tieto aspoň nevyskakujú a neznervozňujú - na rozdiel od tých hodnotiacich...
Ja s týmto zas nesúhlasim.Radu odpovedˇniekoho kto tu dá dva tri príspevky za rok , ani nevnímam.Vždy som si pozrel ,kto radí ,koľko tu je, koľko má príspevkov a ako sú hodnotené jeho príspevky(body).Je to obrovská výpovedná hodnota o tom ,kto tu je , ako radí a je ochotný poradiť.Už tým ,že bola daná možnosť bodovať príspevky v každej nepodarenej téme sa to sprznilo.
Majitelia porady sa dali na cestu kvantity miesto toho, aby strážili kvalitu.:mee:Takému čo tu hodí pár príspevkov na kvalite a jeho mene prd záleží .U tých "zelených" sa sprosté kydy nevyskytovali.
sito
09.05.10,12:52
Budeme :eek::eek::eek::eek::eek:
Katija
09.05.10,13:04
Myšou treba hýbať len ak potrebuješ zistiť kto hlasoval za užitočné atď. Drvivá väčšina bežných čitateľov tento údaj nepotrebuje a keby bolo všetko zobrazované tak by to bolo zasa neprehľadné pre tú drvivú väčšinu pre ktorú je tento údaj zbytočný.Konštruktívna pripomienka:
Použivatelia prehliadača Opera môžu hýbať nad užitočným, neužitočným atd... koľko chcú a stále nevidia kto pridával, alebo uberal body. V marci si to sľúbil opraviť. Už je máj a nič sa nezmenilo.
220870
09.05.10,13:41
Viete koľko marcov ešte bude...ajáj.
Petra Nová
09.05.10,14:19
Úplne vážne. K novému hodnoteniu a jeho grafickým výstupom neviem nič iné napísať, len že je "za všetky prachy". :eek:
Katija
09.05.10,15:10
Viete koľko marcov ešte bude...ajáj.
:D:D:D Veď toho sa bojím..... Alebo, sľuby sa sľubujú.....
Stefan2005
09.05.10,16:35
Ja s týmto zas nesúhlasim....

To je v poriadku, nemám s tým problém.

Ak niekto potrebuje k orientácii takéto údaje, nech sa páči, nech sú v profile daného nicku prístupné. Ale pre mňa doteraz zárukou kvality bol vždy ten ktorý nick, za ktorým je konkrétny poraďák, a nie počet príspevkov (samozrejme k tomuto poznaniu sa nedospeje z večera na ráno). Je x prípadov, že niekto má príspevkov pár tisíc, a bodov toľko, žeby z nich Ali-baba svoje družstvo nezostavil.

Pravda je ale i tá, že čoraz menej sa zvykne oceniť dobrá alebo výstižná odpoveď - a keď aj, tak to väčšinou urobí nejakí poraďák, a nie ten kto sa pýtal. Ale budiž. V každom prípade veľakrát nechceným a neodvolateľným zadávaním "užitočného" s určite zdegradovala hodnota bodov získaná ocenením, ktorého naznačené udelenie ešte bolo treba potvdiť. Takže ak niekto potrebuje takéto údaje, prosím, nech ich má. No pozor na novodobých rekordmanov, ktorý hravo získali za deň-dva cez 250 užitočných bodov.

P.S. nie som proti žiadnym novotám. Ale ak niečo nie je vychytané, pracuje sa na tom za chodu, tak to mohlo byť odskúšané v praxi - napr. v oddychových tématách. A po doladení nového systému, keď si to užívatelia osvojili, potom to aplikovať i na odborné témy.

P.S. ...žiaľ, pomaly ale iste sa vytrácajú nicky, aj kvôli ktorým je Porada taká aká je. A čím ďalej sa objavujú odborníci, ktorí sú schopní zamontovať sa do akéjkoľvek témy...
PotPalo
09.05.10,16:54
No ono by to bodovanie aj fungovalo, keby tu neboli sabotéry. Stačia dvaja: jeden neustále dáva body tomu druhému za každú sprostosť, a ten druhý zase dáva body tomu prvému za každú sprostosť. A to majú každý v téme aj 30 príspevkov, a za každý si navzájom hodia bod. Všetci vieme, o kom je reč, nebudem menovať. Zatiaľ som videl dvoch, ale je ich tu určite viac. Potom sa nemôžeme diviť, že jeden deň má niekto 0 bodov, a na druhý už cez 50.

Mne by nevadilo, keby za hodnotenie užitočné, nevhodné, zábavné atď. neboli žiadne body. Je dobré vidieť (vedieť), že moju radu niekto oceňuje, alebo že je nevhodná. Čo tam po nejakých bodoch.
betka
09.05.10,18:07
Asi mi niečo ušlo, alebo som nečítala:

Prečo niekoho nick svieti na zeleno, a niekoho na modro:o
pivko
09.05.10,18:13
Richard ak sa ti tam toho zdá veľa tak by som vynechal riadky: od kedy členom a Miesto ,nakoľko to nieje až tak podstatné ,ale určite by som nechal koľko kto získal bodov. Tie ostatné údaje nie su až tak doležité a dajú sa pozrieť v profile.
Rozalka
09.05.10,18:20
Asi mi niečo ušlo, alebo som nečítala:

Prečo niekoho nick svieti na zeleno, a niekoho na modro:o

Toto som sa už pýtala pred niekoľkými dňami (4.5.), neviem doteraz odpoveď.

Nesúvisí to ani s Drakom, ani s dĺžkou členstva, ani s bodmi a ani s počtom bodov či príspevkov. Jediná odpoveď ako-tak zmysluplná, ktorú som tu dostala:
http://www.porada.sk/1392932-post65.html
wagner
09.05.10,18:29
Toto som sa už pýtala pred niekoľkými dňami (4.5.), neviem doteraz odpoveď.

Nesúvisí to ani s Drakom, ani s dĺžkou členstva, ani s bodmi a ani s počtom bodov či príspevkov. Jediná odpoveď ako-tak zmysluplná, ktorú som tu dostala:
http://www.porada.sk/1392932-post65.html

Ďalšia možnosť je, že admin si povedal, koľko nickov bude zelených a ostatné budú modré:eek: . Na viacerých už nemal zelenú farbu:(:confused: Aj ja sa tu neprestávam čudovať :cool: čo za "novoty" nám tu vnucujú. Ja celý tento nový systém hodnotím tak, že to nemá význam. Pretože hodnotenie sa môže dávať pomaly aj za to, že tu niekto príde narobiť "rozruch" a odíde. A hneď má 300 bodov. To rozdelenie v profile mi je na nič, nemá žiadnu vypovedaciu schopnosť.
truch
09.05.10,19:27
Ďalšia možnosť je, že admin si povedal, koľko nickov bude zelených a ostatné budú modré:eek: . Na viacerých už nemal zelenú farbu:(:confused: Aj ja sa tu neprestávam čudovať :cool: čo za "novoty" nám tu vnucujú. Ja celý tento nový systém hodnotím tak, že to nemá význam. Pretože hodnotenie sa môže dávať pomaly aj za to, že tu niekto príde narobiť "rozruch" a odíde. A hneď má 300 bodov. To rozdelenie v profile mi je na nič, nemá žiadnu vypovedaciu schopnosť.
Prečo sa to vlastne menilo? Nikto sa nesťažoval a každý si vážil získaný bod. Prekročiť 40 bodovú hranicu, pri tomto spôsobe hodnotenia, sa dá veľmi ľahko
evina
09.05.10,21:01
Ďakujem tým ktorí tu píšu konštruktívne návrhy a pripomienky.
Hodnotenie je veľmi citlivá záležitosť.


Myslím že každému z nás ide o prehľadné informácie na Porada.sk.
Hodnotenie užívateľov je sekundárna vec, je to snaha o poďakovanie za snahu tým, ktorí tu pomáhajú ale aj nájdenie efektívneho spôsobu ako spravovať užívateľov ktorí sa nevedia podriadiť pravidlám a poslaniu tejto stránky.

Nejaký čas bude táto prerábka hodnotenia trvať. Zatiaľ sa sústreďme na hodnotenie príspevkov. Preto som dočasne aj stiahol počet bodov priamo pod užívateľským menom.

V každej téme si budeme môcť zobrazovať najlepšiu odpoveď podľa pýtajúceho, alebo najužitočnejší príspevok podľa ostatných, zoradiť príspevky podľa užitočnosti a podobne.

Okrem hodnotenia príspevkov bude k dispozícii aj systém pochvál ako to bolo pri oceňovaní (textové odkazy).

Nechcem byť skeptická, ale ja pozorujúc už niekoľko rokov kedy a komu aká odpoveď vyhovuje /hovorím len o odbornej časti/ takýmto zobrazením , /hovorím za seba/ , tak ja prídem asi o prehľadnosť alebo sa nahľadám tých omnoho lepších a kvalitnejších odpovedí ako označí pýtajúci sa. Tomu bohužiaľ vo veľa prípadoch stačí áno, nie a pod. Najužitočnejší príspevok podľa ostatných nemusí byť vôbec najkvalitnejší .
Ja osobne neviem prečo veľa ľuďom prekáža čítať príspevky v danej téme - i tie podľa niektorých neužitočné - mne osobne pomáhali si dotvárať celkový obsah. ak potrebujem odpoveď na moju otázku, nikdy mi nestačí jedna odpoveď, aj keď bude mať 6 užitočných, prosím nemajte mi to za zlé /iba v určitých prípadoch, určitých Poraďákoch, ktorí akosi "odchádzajú"/. O tom som ja písala už pri prvom zavedení bodovania a ten mal z hľadiska odbornosti omnoho väčší význam, už aj preto, že na to slovko oceňujem si "nedovolil" kliknúť každý a na slovko užitočný áno. Vyhovovalo mi to uvedené bodovanie a súhlasy pri nicku, /odkedy členom a pod. som väčšinou nevnímala za tým som si mohla kliknúť ďalej na nick: a obávam sa že celé bodovanie, resp. vyjadrovanie sa k príspevkom ak už osobne pri nicku nevidím mne osobne zvyšuje pracnosť klikania na nick a pochybujem, že kvôli nim bude niekto klikať na daný nick /starí to nepotrebujú a novým to nenapadne/...:)
Nedisciplinovaní budú vždy za každého daného bodovania. Možno sme im venovali viac pozornosti ako si zaslúžili, lebo po nejakej dobe ako píše Štefan si sami robíme svoj pomyslený rebríček, ale takto už trocha strácam prehľad, lebo stále a stále pribúda nových a .....
Tá dokonalá prehľadnosť je veľmi ťažko dosiahnuteľná....Pre mňa je tento spôsob menej prehľadný ...nemôžem za to.
Richard oceňujem Tvoju snahu o prehľadnosti, len neviem, či toto nie je príliš zložité a nebude mať opačný efekt....možno ukáže čas ...neviem...
Richard
09.05.10,21:37
Tie celkové body budú späť, momentálne je tu však kopec opakujúcich príspevkov ktoré im vyčítajú nepresnosť a zároveň nevýznamnosť kvôli bodom z diskusií. Tak som ich radšej stiahol kým to nebude kompletne dotiahnuté.
Momentálne si študujem nejaké teórie a prípadové štúdie.

Hodnotenie je citlivá záležitosť a každý to vníma trochu inak.
Sto percentné to nebude nikdy, ale môžeme sa k tomu priblížiť.

evina tak ako ty strácaš prehľad viacerí ho stratili už dávno a nováčikovia ho nevedia ani nadobudnúť. Pôvodnému oceňovaniu ste rovnako vždy vyčítali že to nemá dostatočnú vypovedaciu schopnosť a že sa "zneužíva".
Okrem toho že sa pôvodné oceňovanie nepoužívalo vždy správne, používalo sa veľmi málo a nemalo žiadnu vypovedaciu hodnotu z hľadiska správy obsahu.
Porovnajte si rebríček bodovania pár mesiacov dozadu a teraz. Niektoré rubriky boli úplne bez udeleného bodu. Teraz sú všetky plné. Väčšia báza má lepšiu vypovedaciu schopnosť, nehovoriac že tu máme komplexnejšie hodnotenie príspevkov s prvkami spoločného moderovania (nie každý chce čítať to čo nemusí). Len to treba ešte doladiť.

Napr. negatívne označenia (mimotémy, nevhodné, neužitočné) budeme asi zobrazovať v profile len ich majiteľovi a adminom budú slúžiť na napomenutie člena prípadne vylúčenie.
Tému však pomôžu sprehľadniť a tam budú viditeľné.

Možno som to nemal spustiť takto nedorobené, ale aspoň vidím spôsob používania a môžem niektoré veci rovno prispôsobiť. Správanie sa nedá úplne vopred odhadnúť. Ja som hlavne rád že sa mi potvrdilo že takýto spôsob bude omnoho intenzívnejšie používaný. Napríklad palec hore a dolu sa používal veľmi slabo oproti iným serverom ktoré ho využívajú v zahraničí. Tento spôsob je ale podľa mňa ešte lepší, pretože má väčšiu vypovedaciu schopnosť ako len palec hore a dolu (práve slabá vypovedaciu schopnosť bránila jeho používaniu na stránke s obsahom ako má Porada.sk).

Hodnotiť budeme aj otázky svojim spôsobom, aby sme odlíšili tie zaujímavé, aktuálne a zbytočne sa opakujúce.

Čo sa týka hodnotenia pýtajúceho sa....pýtajúci sa nie je predsa jediný kto hodnotí odpovede.
Richard
09.05.10,21:44
Toto som sa už pýtala pred niekoľkými dňami (4.5.), neviem doteraz odpoveď.

Nesúvisí to ani s Drakom, ani s dĺžkou členstva, ani s bodmi a ani s počtom bodov či príspevkov. Jediná odpoveď ako-tak zmysluplná, ktorú som tu dostala:
http://www.porada.sk/1392932-post65.html

Na rýchlo som to ani ja nezistil a nemal som čas ísť to zisťovať hlbšie. Bude to pozostatok v databáze ktorý bude treba asi opraviť.
Richard
09.05.10,21:59
Ďalšia možnosť je, že admin si povedal, koľko nickov bude zelených a ostatné budú modré:eek: . Na viacerých už nemal zelenú farbu:(:confused: Aj ja sa tu neprestávam čudovať :cool: čo za "novoty" nám tu vnucujú. Ja celý tento nový systém hodnotím tak, že to nemá význam. Pretože hodnotenie sa môže dávať pomaly aj za to, že tu niekto príde narobiť "rozruch" a odíde. A hneď má 300 bodov. To rozdelenie v profile mi je na nič, nemá žiadnu vypovedaciu schopnosť.

Každá vypovedacia schopnosť závisí od spôsobu využívania.
Ak bude využívanie konštantné tak počet bude len relatívna vec.
300 bude voči 30000 napríklad to isté ako 3 voči 300 a tie tri sa aj doteraz niekomu "pritrafili"....

Nové hodnotenie snáď význam bude mať. Nerobím to ani z nudy ani z potreby vykazovania nejakej činnosti... ;)
Ak sa časom ukáže že je to fakt zlé tak to zruším (teraz sú palce zrušené). Nič nie je horšie ako neskúsiť urobiť niečo lepšie....

Ľudia na Papua Nova Guinea nemali dôvod robiť veci lepšie (veď sa dokázali najesť aj bez veľkej invencie) a stali sa najzaostalejším ľudským "kmeňom" na svete.

P.S. a konečne tu riešime veci ktoré nás môžu posunúť niekam vpred...
Tweety
10.05.10,04:32
Už mi zmizol aj počet bodíkov v profile, to už takto aj zostane? Chvíľu tu nie som, a mám skoro všetko fuč.:confused:
evina
10.05.10,05:15
Už mi zmizol aj počet bodíkov v profile, to už takto aj zostane? Chvíľu tu nie som, a mám skoro všetko fuč.:confused:

Pozrite príspevok 527 hneď na začiatku od Richarda - dočasné zmiznutie :)
Tweety
10.05.10,05:18
Pozrite príspevok 527 hneď na začiatku od Richarda - dočasné zmiznutie :)
Vďaka za reakciu, našla som si to už, ale je to teraz také čudné.http://www.porada.sk/t139734-podpis-v-prispevkoch-vypnuty.html
Tamila
10.05.10,06:39
Už som to tu raz písala, ale chcela by som ešte raz poprosiť, či by tie tlačítka neprestali behať a boli pevné, pretože sa mi viackrát stalo, že som klikla nechtiac mimotémy a pod. Je to tým, že sú stále v pohybe. Myslím, že by to uvítali viacerí, nie iba ja.
Richard
10.05.10,07:37
Už som to tu raz písala, ale chcela by som ešte raz poprosiť, či by tie tlačítka neprestali behať a boli pevné, pretože sa mi viackrát stalo, že som klikla nechtiac mimotémy a pod. Je to tým, že sú stále v pohybe. Myslím, že by to uvítali viacerí, nie iba ja.

Áno viem o tomto probléme. Rozhodujem sa ako to poriešim. Problém vzniká najmä vtedy ak už svieti označenie napríklad zábavné alebo mimotémy a chcete naň kliknúť. Pri nájazde s myškou sa odsunie a na danom mieste sa objaví napr. užitočné a v rýchlosti na to kliknete.
Stefan2005
10.05.10,12:50
Áno viem o tomto probléme....

Keď sa už bavíme o problémoch, objavil som ešte jeden. Zaujímavé témy si zvyknem save-vnúť (mažú sa, miznú a z pod. dôvodov). Pri ukladaní ako scrolling-window tie vyskakujúce a miznúce riadky znehodnotia ukladanie - alebo to bol cieľ? Ak áno, tak som nič nepovedal ;).

viď prílohu.
Eulalia
10.05.10,14:02
... aj nájdenie efektívneho spôsobu ako spravovať užívateľov ktorí sa nevedia podriadiť pravidlám a poslaniu tejto stránky...




...Napr. negatívne označenia (mimotémy, nevhodné, neužitočné) budeme asi zobrazovať v profile len ich majiteľovi a adminom budú slúžiť na napomenutie člena prípadne vylúčenie.
Tému však pomôžu sprehľadniť a tam budú viditeľné....


Dovolila som si citovať len to, na čo chcem reagovať. Hneď pri zavedení nových tlačítok som prehlásila, že budem používať aj nevhodné a neužitočné. A mala som na mysli konkrétne nicky. Použitím tých tlačítok som spôsobila búrku, ktorá vyznela tak, ako keby som bola rozpútala prinajmenšom tretiu svetovú. Bola som tá najhoršia, najzlomyseľnejšia, naj.... skrátka priam ľudský odpad. Podľa dotknutých nickov som si dovolila niečo priam katastrofálne a nie len prejaviť svoj názor. Ale za tým názorom si stojím a nevidím dôvod, prečo by som ho nemala prejaviť. Tie nicky si to vynahradili tým, že si navzájom označili ako užitočné - a teda získali aj body - takmer všetky príspevky.
Ak by sa "zelenali" za odborné rady, nemám námietky. Ale zelenať sa preto, že tu niekto neustále vyrýva, je silná káva.
A je otázne, či je aj niekto ďalší ochotný riskovať takúto odozvu za používanie tých nepríjemných tlačítok.
Richard
10.05.10,17:13
Dovolila som si citovať len to, na čo chcem reagovať. Hneď pri zavedení nových tlačítok som prehlásila, že budem používať aj nevhodné a neužitočné. A mala som na mysli konkrétne nicky. Použitím tých tlačítok som spôsobila búrku...

Vzhľadom na to že sa veľmi nevyužívajú tieto "negatívne" tlačidlá dostatočne skúsim zmeniť to aby neboli za nevhodné a neužitočné mínusové body.
Možno je to dôvod prečo sa niekto strašne naštve a na druhej strane sa zasa bojíte z tohoto dôvodu niekomu uškodiť.

Treba si uvedomiť že tu ide o pozitívnu vec pre túto stránku a pre nás všetkých keďže z nej všetci čerpáme informácie.

Bolo by fajn keby viacerí našli odvahu moderovať obsah, ak niekto dostane za nevhodné, mimotémy a neužitočné body-hlasy od viacerých tak nebude nikoho napádať.
Doteraz boli takto "nepochopení" moderátori. Ak sa však vyjadríme cez tlačidlá viacerí je tu väčšia šanca že sa ten kto pochybil zamyslí nad sebou namiesto ďalšieho útočenia...
Tweety
10.05.10,17:14
Prečo nemám možnosť pozrieť si KTO JE ONLINE?
Richard
10.05.10,17:18
Keď sa už bavíme o problémoch, objavil som ešte jeden. Zaujímavé témy si zvyknem save-vnúť (mažú sa, miznú a z pod. dôvodov). Pri ukladaní ako scrolling-window tie vyskakujúce a miznúce riadky znehodnotia ukladanie - alebo to bol cieľ? Ak áno, tak som nič nepovedal ;).

viď prílohu.
Ukladáš si to ako offline stránku? Asi to nedokáže uložiť kompletný javascript.
Ukladaním stránky sa nezaoberáme. Dosť hlavyboľu spôsobuje optimalizácia pre rôzne prehliadače.

Máte ešte niekto problémy s Operou a zobrazovaním nového hodnotenia? Táto chyba by mala byť už odstránená.
Richard
10.05.10,17:21
Prečo nemám možnosť pozrieť si KTO JE ONLINE?

Momentálne je to rovnaká záhada ako to že si zelená :) Snáď na problém natrafím ;) Predpokladám že sa to vyrieši najneskôr s novým VIP keď sa zavedie.
alla66
10.05.10,17:28
Ukladáš si to ako offline stránku? Asi to nedokáže uložiť kompletný javascript.
Ukladaním stránky sa nezaoberáme. Dosť hlavyboľu spôsobuje optimalizácia pre rôzne prehliadače.

Máte ešte niekto problémy s Operou a zobrazovaním nového hodnotenia? Táto chyba by mala byť už odstránená.
idem cez Operu, chcela som vedieť, kto klikol na zábavné a omylom sa mi podarilo tiež:)....nevidím, kto bodoval:mee:
Xanti
10.05.10,17:30
Ja som klikla na zábavné, ma Richardova odpoveď pobavila. Takže ja som bodovala a ty tiež :D
Richard
10.05.10,17:33
idem cez Operu, chcela som vedieť, kto klikol na zábavné a omylom sa mi podarilo tiež:)....nevidím, kto bodoval:mee:

verzia Opery? pri prehliadači treba uvádzať aj verziu pretože tiež funguje každá inak...
alla66
10.05.10,17:33
dík...fakt nevidím, kto bodoval...vidím iba počet kliknutí:)
alla66
10.05.10,17:34
verzia Opery? pri prehliadači treba uvádzať aj verziu pretože tiež funguje každá inak...


9.64

Edit: aktualizovala som sa na 10.53...aj tak nič nevidím .....žiadne mená
Tweety
10.05.10,17:36
Momentálne je to rovnaká záhada ako to že si zelená :) Snáď na problém natrafím ;) Predpokladám že sa to vyrieši najneskôr s novým VIP keď sa zavedie.
Vďaka za reakciu, ale neviem si na to zvyknúť.
Katija
10.05.10,18:08
9.64

Edit: aktualizovala som sa na 10.53...aj tak nič nevidím .....žiadne mená
Kto bodoval tiež normálne nevidím. (Ak chcem vidieť používam fintu PJP) Mám Operu 9,51 a aktualizovať sa zatiaľ nechystám.
Paula
10.05.10,18:12
Ehm. Číselné údaje pod nickom nevnímam . Z tlačidiel vľavo by mi veru stačilo "súhlasím". Potešenie na mojej strane, že mám vygumované VIP . Koniec hlásenia ! :cool:
Pekný večer prajem :).
alla66
10.05.10,18:23
9.64

Edit: aktualizovala som sa na 10.53...aj tak nič nevidím .....žiadne mená

skopírovala som jeden príspevok s bodovaním, preposlala priateľovi, http://forum.mobilmania.sk/images/smilies/eusa_think.gifzaujímavé....tam vidíme, kto bodoval... v celej téme nevidíme http://forum.mobilmania.sk/images/smilies/eusa_naughty.gifhttp://forum.mobilmania.sk/images/smilies/eusa_shifty.gif
Katija
10.05.10,18:26
skopírovala som jeden príspevok, preposlala priateľovi, http://forum.mobilmania.sk/images/smilies/eusa_think.gifzaujímavé....tam vidím, kto bodoval... v celej téme nevidímhttp://forum.mobilmania.sk/images/smilies/eusa_naughty.gifhttp://forum.mobilmania.sk/images/smilies/eusa_shifty.gif
:D Vidíš, objavla si práve fintu PJP-pozrieť jeden príspevok.
nitram47
10.05.10,18:27
Opera 10.53 nefunguje nahlad, kto bodoval. Vo Firefoxe 3.6.4 aj v Google Chrome 5.0.396.0 dev ok.
Chobot
10.05.10,21:47
Keď sa už bavíme o problémoch, objavil som ešte jeden. Zaujímavé témy si zvyknem save-vnúť (mažú sa, miznú a z pod. dôvodov). Pri ukladaní ako scrolling-window tie vyskakujúce a miznúce riadky znehodnotia ukladanie - alebo to bol cieľ? Ak áno, tak som nič nepovedal ;).

viď prílohu.

A nepomohlo by ti, keby si si tému premenil na tlačovú verziu a tak ju uložil napr. vo formáte .pdf?

Priložil som ti jednu tak uloženú tému.
kukučka
10.05.10,22:55
Ehm. Číselné údaje pod nickom nevnímam . Z tlačidiel vľavo by mi veru stačilo "súhlasím". Potešenie na mojej strane, že mám vygumované VIP . Koniec hlásenia ! :cool:
Pekný večer prajem :).


gumy rôznej farby aj veľkosti sú v móde, veľmi sa neteš, ty si VIP aj bez VIP :---:D


alebo nekrič hop, kým ti nepreskočilo! - a ani potom nie, najprv sa pozri, do čoho si skočil-a :D
Stefan2005
11.05.10,05:25
A nepomohlo by ti, keby si si tému premenil na tlačovú verziu a tak ju uložil napr. vo formáte .pdf?
Priložil som ti jednu tak uloženú tému.

možná by stačilo, keby na to bol jednoduchší postup, aký som používal. Ak si dám priamo SavePageAs.pdf ... dostanem výsledok ako v prílohe... To by som najprv musel uložiť ako html, a potom to konvertovať na PDF?
sito
11.05.10,05:29
Podľa nového máme body užitočné, zábavné, mimo témy, neužitočné a nevhodne. Posledné dve sú mínusové. A máme ešte súhlas s príspevkom. Hovorí nám niečo?

Ak sa niekto neklikne v odbornej téme na užitočné, ale s príspevkom súhlasí, vidím ten súhlas hodnotnejší a radšej by som videl, vedel nájsť, taký súhlas ako zábavné body. Taký súhlas má vyššiu vypovedaciu hodnotu, ako bod pod srandičkami. Alebo nie???

Niekto to tu spomínal, že sa súhlasy s príspevkom dali vyhľadať, ako body. Muselo to byť dávno, nepamätám.
Laco-monter
11.05.10,05:45
Riešia sa tu nepodstané záležitosti, kto má aky prehliadač a podobne.

Navrhujem UZAMKNÚŤ TÉMU !
Stefan2005
11.05.10,05:48
....Navrhujem UZAMKNÚŤ TÉMU !

NESÚHLASÍM.
sito
11.05.10,05:53
Riešia sa tu nepodstané záležitosti, kto má aky prehliadač a podobne.

Navrhujem UZAMKNÚŤ TÉMU !

LACO, daj si pozor, aby ťa nedali pod zámok.
Laco-monter
11.05.10,06:03
[QUOTE=sito;1398483]LACO, daj si pozor, aby ťa nedali pod zámok.[/QUOT

..čo by sa tým zmenilo ???
terezamaria
11.05.10,06:07
Riešia sa tu nepodstané záležitosti, kto má aky prehliadač a podobne.

Navrhujem UZAMKNÚŤ TÉMU !

Mne vôbec nie je nepodstatné to, že mám Operu a nevidím, kto mi dal užitočné, či neužitočné. Bolo sľúbené ešte v marci, že to uvidíme aj my s Operou. Doteraz sa to neodstránilo, tak sa nediv, že sa tu o tom píše.:confused:
sito
11.05.10,06:09
V podstate, nič. Len pod zámkom by si mal viac času porozmýšľať, čo by si napísal. Keby si mohol písať.
Laco-monter
11.05.10,06:12
V podstate, nič. Len pod zámkom by si mal viac času porozmýšľať, čo by si napísal. Keby si mohol písať.

ja som stale slobodny človek, to mi nemože nikto zobrať, a ak ma niekto chce dať pod zámok, teda virtualne, len dokáže sam sebe, že niečo nezvládol...
sito
11.05.10,06:15
Čo je tvoje, je tvoje. Nedaj si to zobrať! A je čo zobrať?
alla66
11.05.10,12:41
Mne vôbec nie je nepodstatné to, že mám Operu a nevidím, kto mi dal užitočné, či neužitočné. Bolo sľúbené ešte v marci, že to uvidíme aj my s Operou. Doteraz sa to neodstránilo, tak sa nediv, že sa tu o tom píše.:confused:

Terezka, treba vydržať!http://forum.mobilmania.sk/images/smilies/eusa_pray.gif...žiadna zmenahttp://forum.mobilmania.sk/images/smilies/icon_rolleyes.gif
Tweety
12.05.10,16:50
Dnes som objavila ďalšie chyby: nemám ani možnosť vyhľadať si členov, a ďalšou je tá, že kliknem na posledný príspevok a zobrazí sa mi predposledný, fakt sú to už asi akty X. Maja
michelle84
12.05.10,16:57
Dnes som objavila ďalšie chyby: nemám ani možnosť vyhľadať si členov, a ďalšou je tá, že kliknem na posledný príspevok a zobrazí sa mi predposledný, fakt sú to už asi akty X. Maja

Mne sa dnes dalo vyhľadávať členov.
JankaO
12.05.10,18:53
- limity bodov na jeden príspevok (užitočné: max.3 bodov + 3 ak je najlepšia odpoveď;)
Tak toto sa mi zdá ako pekná blbosť. Ak príspevok v odbornej časti porady je kvalitný a pomôže mnohým, zaslúži si aj kvalitné ocenenie. ...Na rozdiel od iných tlachanín...
sito
12.05.10,20:17
Kedysi sa aj banány tak predávali, najviac tri, nie kilá. :D:D:D
buchač
13.05.10,06:19
Napadla / doslova " prepad " mi / urobila kacírska myšlienka ...;)

Čo tak pouvažovať nad úplne novým , nadštandartným spôsobom ?

Predstavoval by som si to asi tak , že každý originálny príspevok , ktorý by sa objavil v nejakej citácií , by bol ohodnotený tými istými bodmi , respektíve posudzovaný tak isto ...
Tým pádom by ten prvý a samozrejme aj potom nasledujúce príspevky boli " obodované" , ohodnotené " oveľa väčším počtom súhlasov a hodnoteniami ...
Je predsa jasné , že ten prvý príspevok , z ktorého potom vychádzajú ďaľšie predsa prichádza o tie " svoje " body ...

P.S:
Ale hrabe mi teda riadne , no nie ??......či .....????:---:D
Lenka1979
13.05.10,06:23
Som za "staré"-predošlé bodovanie a zachovanie porady. Nie žeby som "nekráčala" s dobou, ale to, čo je teraz je fakt od veci.:rolleyes: A verím tomu, že minimálne sto ďalších členov nechápe terajšej "zmene" porady..
wagner
13.05.10,10:18
Každá vypovedacia schopnosť závisí od spôsobu využívania.
Ak bude využívanie konštantné tak počet bude len relatívna vec.
300 bude voči 30000 napríklad to isté ako 3 voči 300 a tie tri sa aj doteraz niekomu "pritrafili".... Ako keby to nebolo to isté, či sa niekomu pritrafí 300 bodov alebo 3 v pomere k celkovému množstvu bodov. Je to ako aj s €, jeho hodnota stále klesá a neviem prečo sa to znehodnocovanie bodov sa robí aj na Porade:confused::eek:

Nové hodnotenie snáď význam bude mať. Nerobím to ani z nudy ani z potreby vykazovania nejakej činnosti... ;)
Ak sa časom ukáže že je to fakt zlé tak to zruším (teraz sú palce zrušené). Nič nie je horšie ako neskúsiť urobiť niečo lepšie....

Ľudia na Papua Nova Guinea nemali dôvod robiť veci lepšie (veď sa dokázali najesť aj bez veľkej invencie) a stali sa najzaostalejším ľudským "kmeňom" na svete.

P.S. a konečne tu riešime veci ktoré nás môžu posunúť niekam vpred...


Napadla / doslova " prepad " mi / urobila kacírska myšlienka ...;)

Čo tak pouvažovať nad úplne novým , nadštandartným spôsobom ?

Predstavoval by som si to asi tak , že každý originálny príspevok , ktorý by sa objavil v nejakej citácií , by bol ohodnotený tými istými bodmi , respektíve posudzovaný tak isto ...
Tým pádom by ten prvý a samozrejme aj potom nasledujúce príspevky boli " obodované" , ohodnotené " oveľa väčším počtom súhlasov a hodnoteniami ...
Je predsa jasné , že ten prvý príspevok , z ktorého potom vychádzajú ďaľšie predsa prichádza o tie " svoje " body ...

P.S:
Ale hrabe mi teda riadne , no nie ??......či .....????:---:D

Juraj nerúhaj sa voči "vedeniu". Pozri čo Richard napísal:
Ľudia na Papua Nova Guinea nemali dôvod robiť veci lepšie (veď sa dokázali najesť aj bez veľkej invencie) a stali sa najzaostalejším ľudským "kmeňom" na svete.

P.S. a konečne tu riešime veci ktoré nás môžu posunúť niekam vpred...[/QUOTE]

Prirovnanie ako vyšité, niekedy si tu ozaj pripadám ako človek na Papua Nova Guinea a to najmä teraz, po tomto novom bodovaní keď podľa Richarda: P.S. a konečne tu riešime veci ktoré nás môžu posunúť niekam vpred...[/Neviem či som taká blbá, alebo málo chápavá( žiaľ IQ mám 128:confused:)ale mňa toto neposunulo nikde dopredu, skôr do zad(k)u:mee::confused::D:D
buchač
13.05.10,11:21
Juraj nerúhaj sa voči "vedeniu"
:---:D
. .Neviem či som taká blbá, alebo málo chápavá( žiaľ IQ mám 128:confused:)
Len ???????....ja mám / vraj / 136 :rolleyes:;)...potom teda aký som málo chápavý ...
ale mňa toto neposunulo nikde dopredu, skôr do zad(k)u:mee::confused::D:D

;)
marjankaj
13.05.10,12:17
Že by tu začínali platiť Murphyho zákony?:eek:

Ak sa niečo osvedčí, treba to zmeniť.
Ak sa niečo neosvedčí, treba k tomu napísať príručku.
mzdarka renca
13.05.10,13:34
No poviem Vám, že aj ja som z toho jeleň :D
misoft
13.05.10,13:47
renca
ty môžeš byť tak maximálne laň (štíhla a urastená :D:D:D), tie jelene by sme boli skôr mi - (vraj) chlapi.

Seayov zákon:
Nič neprebieha tak, ako sa naplánuje.
Stefan2005
13.05.10,14:22
Som za "staré"-predošlé bodovanie a zachovanie porady...

žeby Ťa vyslyšali?
... nezobrazuje sa mi žiadne tlačítko užitočné, zábavné, atď. Mám iba súhlasím , spam, cituj a odpovedať.
Mám Firefox...
marjankaj
13.05.10,14:33
žeby Ťa vyslyšali?
... nezobrazuje sa mi žiadne tlačítko užitočné, zábavné, atď. Mám iba súhlasím , spam, cituj a odpovedať.
Mám Firefox...

Už chýba iba vyčistiť to bodovanie, ak sa nedajú pridať body, tak by sa to mohlo aj zrušiť. Tak isto aj údaje v profile. Potom už zostane iba nick.:confused: Alebo aj ...?:eek:


P.S.
Sorry, v "odborných" témach sa dá bodovať.
adi11
13.05.10,14:37
..konecne sa stratili skackajuce tlacitka v neodbornych temach a zostali len v odbornych..:)
Stefan2005
13.05.10,14:40
... v "odborných" témach sa dá bodovať.

Asi nestíham absorbovať všetky zmeny :)...
Vidieť, že Richard na tom pracuje.
220870
13.05.10,15:01
Uvídíme čím nás prekvapí .Možno nový tip tlačítok v dúhových farbách s ozvučením,vrátane dvojdňového školenia a aj s príručkou na použitie na DVD.
Lenka1979
13.05.10,15:22
Richard vďaka,že si ma "vyslyšal" ;)
... ešte tie body čo sme mali pri nicku mi chýbajú, a už budem kľudne spať..:---
marjankaj
13.05.10,15:38
Richard vďaka,že si ma "vyslyšal" ;)
... ešte tie body čo sme mali pri nicku mi chýbajú, a už budem kľudne spať..:---

Myslíš aj tie zo srandičiek?:--- Kto bodoval v "správnom" čase, že by o ne prišiel? A ako k tomu prídu tí ostatní, čo bodovali iba v odborných témach?
Xanti
13.05.10,15:41
Myslíš aj tie zo srandičiek?:--- Kto bodoval v správnom čase, že by o ne prišiel? A ako k tomu prídu tí ostatní, čo bodovali iba v odborných témach?
Dalo by sa. Ak by boli odborné body napísané zeleným a z neodborných tém napísané modrým a bolo by ... videl by každý kde má body zo "srandičiek" a kto z "odborných tém"

Osobne by som také členenie privítala, kedže sa tu bodovalo o dušu posledné dva mesiace od kedy boli užitočné zábavné mimotémy neužitočné nevhodné tlačítka zavedené.

A bude to fér pre všetkých ;)
Príklad :
získal bodov : 17
získal bodov : 701
A budeme vedieť, že tento poraďák sa cíti dobre v oddychových témach :D
marjankaj
13.05.10,15:48
Dalo by sa. Ak by boli odborné body napísané zeleným a z neodborných tém napísané modrým a bolo by ... videl by každý kde má body zo "srandičiek" a kto z "odborných tém"

Osobne by som také členenie privítala, kedže sa tu bodovalo o dušu posledné dva mesiace od kedy boli užitočné zábavné mimotémy neužitočné nevhodné tlačítka zavedené.

A bude to fér pre všetkých ;)
Príklad :
získal bodov : 17
získal bodov : 701
A budeme vedieť, že tento poraďák sa cíti dobre v oddychových témach :D


Tie zelené sú akési nevýrazné:---
Ale máš pravdu, takto by sa to viac páčilo aj mne.;)
Len by znovu musel zapnúť tlačítka aj v kaviarenských témach.
A asi by bolo vhodné ich inak umiestniť, aby sa neklikalo omylom vedľa. A nemali by sa schovávať.
Xanti
13.05.10,15:52
Tie zelené sú akési nevýrazné:---
Ale máš pravdu, takto by sa to viac páčilo aj mne.;)
Len by znovu musel zapnúť tlačítka aj v kaviarenských témach.
A asi by bolo vhodné ich inak umiestniť, aby sa neklikalo omylom vedľa. A nemali by sa schovávať.
A tak nestrafila som sa do peknej zelenej ... :D prepáč mimotemy ;)

Ano bolo by to fér, a my by sme mali prehľad, ktoré bodíky sú z odborných a ktoré zo zábavných tém. A nikto by nebol ukrátený, teda ani tí odborníci čo do oddychoviek nepíšu a ani tí poradáci čo radi relaxujú v oddychovkách.

Richard bolo by to technicky možné?
marjankaj
13.05.10,16:01
A tak nestrafila som sa do peknej zelenej ... :D prepáč mimotemy ;)

Ano bolo by to fér, a my by sme mali prehľad, ktoré bodíky sú z odborných a ktoré zo zábavných tém. A nikto by nebol ukrátený, teda ani tí odborníci čo do oddychoviek nepíšu a ani tí poradáci čo radi relaxujú v oddychovkách.

Richard bolo by to technicky možné?

A ešte aj ten komentár k hodnoteniu by bolo dobré vrátiť.
Aby som nemusel písať "sprievodné" listy. Aj keby som ich písal(SS alebo aj odkazy do profilu), tak dotyčný by nebol v "obraze" o čom je reč.
Lenka1979
13.05.10,16:07
Myslíš aj tie zo srandičiek?:--- Kto bodoval v "správnom" čase, že by o ne prišiel? A ako k tomu prídu tí ostatní, čo bodovali iba v odborných témach?

... to už ja neviem, mňa sa toto nepýtaj.. či zostanú tie body aj zo "srandičiek", alebo nie, už nechám na Richarda... ja som rada,že Richard už robil aspoň to,čo urobil...sto ľudí-sto chutí:rolleyes:
arizona
13.05.10,17:36
Dalo by sa. Ak by boli odborné body napísané zeleným a z neodborných tém napísané modrým a bolo by ... videl by každý kde má body zo "srandičiek" a kto z "odborných tém"

Osobne by som také členenie privítala, kedže sa tu bodovalo o dušu posledné dva mesiace od kedy boli užitočné zábavné mimotémy neužitočné nevhodné tlačítka zavedené.

A bude to fér pre všetkých ;)
Príklad :
získal bodov : 17
získal bodov : 701
A budeme vedieť, že tento poraďák sa cíti dobre v oddychových témach :D
;):) z 07-05-08, http://www.porada.sk/724936-post7.html

To farebné odlíšenie bodov som navrhovala ešte pred 2. rokmi . Ale neujalo sa to ...
Xanti
13.05.10,17:43
;):) z 07-05-08, http://www.porada.sk/724936-post7.html

To farebné odlíšenie bodov som navrhovala ešte pred 2. rokmi . Ale neujalo sa to ...
Noooooo asi preto, že vtedy sa dali oceňovať len odborné príspevky. A nikto si z oceňovania neurobil hurá systém nadelovania bodov.

Ak by ostali takéto tlačítka ( užitočné, zábavné, mimotémy, neužitočné, nevhodné ) v každej téme na porade, tak potom by bolo vhodné rozdeliť tie body farebne. Ak sa to vráti späť, že ocenovať sa budú môcť len odborné príspevky tak potom poradáci, ktorý radia odborne a dlhodobo budú mierne bodovo diskriminovaný oproti poradákom, kt. svoje bodíky získali v neodborných témach a aj to celkom rýchlo za dva mesiace nového systému.

mimotemy ja som zvedavá koľko mám ktorých bodov, :D
arizona
13.05.10,17:56
Noooooo asi preto, že vtedy sa dali oceňovať len odborné príspevky. A nikto si z oceňovania neurobil hurá systém nadelovania bodov.

Ak by ostali takéto tlačítka ( užitočné, zábavné, mimotémy, neužitočné, nevhodné ) v každej téme na porade, tak potom by bolo vhodné rozdeliť tie body farebne. Ak sa to vráti späť, že ocenovať sa budú môcť len odborné príspevky tak potom poradáci, ktorý radia odborne a dlhodobo budú mierne bodovo diskriminovaný oproti poradákom, kt. svoje bodíky získali v neodborných témach a aj to celkom rýchlo za dva mesiace nového systému.

mimotemy ja som zvedavá koľko mám ktorých bodov, :D

Vtedy sa dosť debatilo o tom, že nielen v účtovníctve by malo byť možné obodovať cennú radu, ale napr. aj v iných témach, kde človek dostane odbornú,dobrú radu, napr. v sekcii PC, Stavba a pod.
Niektorí boli za, niektorí proti...
Ja som bola za ( ved sú tu odborníci a dobrí radcovia aj z iných oborov, tak prečo ich neoceniť?) , tak preto som Richardovi navrhla, že by sa mohlo bodovanie odlíšiť farebne, aby boli všetci spokojní ;):)

Inak, mne osobne nevadí, že nevidím kto má koľko bodov.
Som tu často, takže viem, kto radí dobre, alebo koho príspevky s radosťou čítam.
A takí, čo sem zavítajú raz za čas, tým je to asi šuma-fuk...( myslím, že tí sa tu ani nevedia zorientovať a ani nevedia, že sa tu bavíme o nejakom starom,či novom bodovaní...)
sito
13.05.10,21:46
Ľady sa pohli. :eek:
sito
14.05.10,03:45
Richard vďaka,že si ma "vyslyšal" ;)
... ešte tie body čo sme mali pri nicku mi chýbajú, a už budem kľudne spať..:---

Kľudne môžu byť kliknutím prepojené na viac štatistik a v kľude si je možné pozrieť charakteristiku hodnotenia, bodovania poraďáka. Klídek, klídek. ;) :)
220870
14.05.10,03:57
Občas sa vyskytnú alebo vyskytli názory, ktoré si pýtali pridelenie bodu aj v neodborných témach.Riešenie tu bolo je,......stačí si nájsť príspevok užívateľ v odborných témach a prideliť bod tam,s tým že som poslal súkromnú správu,vysvtlil za čo,.... a poďakoval za radu.Viackrát som takto pridelil bod.Určite to poznáte.Takýto bod dokáže viac potešiť ,ako tie "poloanonymné",má vyššiu "pridanú hodnotu".
sito
14.05.10,04:19
Istým hodnotením sú aj súhlasy s príspevkom. Koľko kto má súhlasov je vidieť. Ale prispievateľ by mal možnosť si pozrieť kde mu v neprítomnosti pribudli súhlasy. Nejak tak ako je prehľad bodov, mal by byť aj prehľad súhlasov. Len stým rozdielom, že nie kto dal súhlas, ale kde je súhlas.

Kliknutím na príspevok sa nájde príspevok, príklad, gratulácia. Pod ňou 20 - 40 súhlasov. Pekné.

Pod odborným príspevkom nájde len jeden súhlas. Ale ten súhlas má väčšiu vypovedaciu hodnotu ako tých 20 - 40 pod gratuláciou. Aj podľa toho si môže prispievateľ spraviť o tom kto súhlasí istú predstavu, hodnotu. Dobré.
legolas
14.05.10,05:59
...je pravda, že ocenenie poteší, ale je pravda aj to, že tie ocenenia sa dávajú prevážne v účtovníctve, podnikaní a minimum v ostatných témach, preto by bolo dobré, aby sa body dávali aj v neodborných častiach tém, pretože sú tam dobré rady pre ostatných čitateľov porady. Súhlasím, aby to bolo farebne rozlíšené, ale tie body nech sa tiež dávajú.
m.hladka
14.05.10,07:49
A zase je najaká zzzzzzzzmena?
už tu vidím len súhlas, hm ....

v niektorých témach to vidím, musím na to prísť.
judita1971
14.05.10,08:47
mám malú pripomienku k bodovaniu podľa rubrík. U členov sa mi ukazujú, ale nie sú tam určite zahrnuté všetky rubriky.Určite sa tu nezahrňujú body z porady neziskový sektor - ja často sledujem túto tému a hlavne rozpočtové a príspevkové organizácie - a sú tam určite odborné témy a čo tak Porada nielen o rovnakej práci - Učitelia. Mrkla som sa na niektorých členov a takisto aj na seba - majú mať a ja takisto viac bodov a nemáme ich . Ak je takýto systém bodovania, tak nech je rovnaký meter na každého. Niektorí prispievame hlavne do týchto tém. Ja si vidím koľko mám bodov, reálne ich mám 121 v profile sa mi ukazujú 35. Svoj príklad hovorím preto, lebo si to viem odsúhlasiť. Som za bodovanie, hoci aj členenie podľa rubrík, ale nech to zodpovedá skutočnosti, lebo je to potom zavádzajúce.
Danila
14.05.10,14:20
mám malú pripomienku k bodovaniu podľa rubrík. U členov sa mi ukazujú, ale nie sú tam určite zahrnuté všetky rubriky.Určite sa tu nezahrňujú body z porady neziskový sektor - ja často sledujem túto tému a hlavne rozpočtové a príspevkové organizácie - a sú tam určite odborné témy a čo tak Porada nielen o rovnakej práci - Učitelia. Mrkla som sa na niektorých členov a takisto aj na seba - majú mať a ja takisto viac bodov a nemáme ich . Ak je takýto systém bodovania, tak nech je rovnaký meter na každého. Niektorí prispievame hlavne do týchto tém. Ja si vidím koľko mám bodov, reálne ich mám 121 v profile sa mi ukazujú 35. Svoj príklad hovorím preto, lebo si to viem odsúhlasiť. Som za bodovanie, hoci aj členenie podľa rubrík, ale nech to zodpovedá skutočnosti, lebo je to potom zavádzajúce.Štatistika bola, je a vždy bude sumár nepresných čísiel, lebo najlepšie sa loví v mútnych vodách.:) Ja keby som mala právomoci ktoré nemám, by som napríklad zvolila systém udeľovania podľa významných symbolov.:D Napríklad:
kuchárkam za dobré rady - vyznamenanie zlatej varešky
záhradníkom - mandarinkudarinku
jardovi 88 a spol. v eokonomike - euro, dolár, podľa kurzu
účtovníčkom - šibeničky
učiteľom - trsteničky
stavbárom - zlaté tehličky , hops, stačia obyčajné
etc.....
čo tam po farbičkách, chlievikoch, skupinkách, podskupinkách, lebo ak to takto pôjde ďalej tak sa preklikáme až do..........;)
arizona
14.05.10,14:39
Danilka, ten tvoj nápad je 100-bodový! Vlastne 100 symbolový... :D:D:D
marjankaj
14.05.10,16:01
čo tam po farbičkách, chlievikoch, skupinkách, podskupinkách, lebo ak to takto pôjde ďalej tak sa preklikáme až do..........;)

Ako sa ti podarili také malé čísmenká. Neviem to dobre prečítať:D:---
kokolačík
14.05.10,16:20
Ako sa ti podarili také malé čísmenká. Neviem to dobre prečítať:D:---

Skúšam :

aaaaaaké malé sa dajú :) .

Ja viem najmenšie takéto.
sito
14.05.10,21:08
Ešte nie je niečo v poriadku. Užitočné v odborných témach eviduje v diskusii, nie v odborných témach. Riško, poradí si s tým friško.
Flinstone
14.05.10,21:39
Skúšam :

aaaaaaké malé sa dajú :) .

Ja viem najmenšie takéto.
ktovie či by išli napísať ešte aj menšie :)
kokolačík
15.05.10,03:48
ktovie či by išli napísať ešte aj menšie :)



Polla mňa to nemáš menšie, ale typ písma = nešvindľuj :D:D:D

PS
Nie je tu : Kartika Veľkosť
Danila
15.05.10,06:22
Ako sa ti podarili také malé čísmenká. Neviem to dobre prečítať:D:---......Tie malé písmenká? To je naznačené, kde je ukrytý symbolček pre Danilku. A pre neposlušných. V komore. Tam visel na klinci tatkov remeň, keď sme sa nevedeli vpratať do kože. Keď zakričal, prines si moja zlatá remeň, tak som ho pokorne priniesla, a kým si ho šteloval prackami smerom ku mne, tak ho ani nestihol nikdy použiť a rozosmial sa. Ja som mu nastrčila miestečko, poprosila aby udrel, a usmiala som sa na neho ako slniečko.....:)
Toto je jediný symbol, ktorý by Richard rád prilepoval k môjmu nicku,:mee: a tak by ten chúdačisko remeň ani na klinec nikdy nedorazil. A mala by som tých mojich symbolov toľko, ako tu niektorí majú po novom hodnotení bodov. Ako keď roľu pohnojí.......;):D
P.S. Sranda musí byť, aj keď na chlieb nebude. mimotemy
Laco-monter
15.05.10,06:50
......Tie malé písmenká? To je naznačené, kde je ukrytý symbolček pre Danilku. A pre neposlušných. V komore. Tam visel na klinci tatkov remeň, keď sme sa nevedeli vpratať do kože. Keď zakričal, prines si moja zlatá remeň, tak som ho pokorne priniesla, a kým si ho šteloval prackami smerom ku mne, tak ho ani nestihol nikdy použiť a rozosmial sa. Ja som mu nastrčila miestečko, poprosila aby udrel, a usmiala som sa na neho ako slniečko.....:)
Toto je jediný symbol, ktorý by Richard rád prilepoval k môjmu nicku,:mee: a tak by ten chúdačisko remeň ani na klinec nikdy nedorazil. A mala by som tých mojich symbolov toľko, ako tu niektorí majú po novom hodnotení bodov. Ako keď roľu pohnojí.......;):D
P.S. Sranda musí byť, aj keď na chlieb nebude. mimotemy
Mne napadla scena z jedneho znameho komického filmu :

"Daj sem bičík !" "Nedám bičík !" "Daaj sem bičíík !!!"

"Nech sa páči , pán veĺkomožný ." :D
alla66
15.05.10,07:31
ktovie či by išli napísať ešte aj menšie :)


mimotemyihruškáte sa???...O chvíľu budem potrebovať lupu :)
kokolačík
15.05.10,07:31
......Tie malé písmenká? To je naznačené, kde je ukrytý symbolček pre Danilku. A pre neposlušných. V komore. Tam visel na klinci tatkov remeň, keď sme sa nevedeli vpratať do kože. Keď zakričal, prines si moja zlatá remeň, tak som ho pokorne priniesla, a kým si ho šteloval prackami smerom ku mne, tak ho ani nestihol nikdy použiť a rozosmial sa. Ja som mu nastrčila miestečko, poprosila aby udrel, a usmiala som sa na neho ako slniečko.....:)
Toto je jediný symbol, ktorý by Richard rád prilepoval k môjmu nicku,:mee: a tak by ten chúdačisko remeň ani na klinec nikdy nedorazil. A mala by som tých mojich symbolov toľko, ako tu niektorí majú po novom hodnotení bodov. Ako keď roľu pohnojí.......;):D
P.S. Sranda musí byť, aj keď na chlieb nebude. mimotemy

Dobre som porozumel????? :D:D:D:D
Zdenka175
16.05.10,10:41
Aj Vy by ste uvítali v Poráďackej Kaviarni tlačítko zábavné? Chýba tam:mee::D
truch
16.05.10,15:34
Akosi sa to kazí, body za odborné témy mi dáva do diskusie.
Aj Vám??
sito
16.05.10,15:46
Všetkým, Richard to asi ak, dorieši celý systém hodnotenie pretriedi cez sito. A body budú tam kde majú byť. Možno?
sito
16.05.10,15:56
Aj Vy by ste uvítali v Poráďackej Kaviarni tlačítko zábavné? Chýba tam:mee::D

Chýbajú tam všetky, aj užitočné. Veď v kaviarni sa príde tiež na kopec užitočných veci. Len body nemali byť za to zelené, ale modré a tiež na ľavej strane príspevku. A aj červené, neužitočné, nevhodné. Možno aj šedé, kto píše mimo témy. Bol by prehľad pod nickom.
alla66
16.05.10,16:09
Akosi sa to kazí, body za odborné témy mi dáva do diskusie.
Aj Vám??
Chválim tvoju trpezlivosť pri sledovaní bodov.:) Odkedy sa mi zobrazujú iba v profile a pribudli mi body podľa nového bodovania / za NIČ/, nemám chuť sledovať ani jeden bod...
Lenka1979
17.05.10,17:48
Richard, nemohol by si prosím ŤA vrátiť späť staré bodovanie? A nech sme "zelené" ako predtým... ďakujem za všetkých ktorí so mnou súhlasia...
Danila
17.05.10,18:01
Richard, nemohol by si prosím ŤA vrátiť späť staré bodovanie? A nech sme "zelené" ako predtým... ďakujem za všetkých ktorí so mnou súhlasia...Ja chcem byť radšej červená.;)) Ja sa červeňám už odvtedy, odkedy som pochopila, čo je najdôležitejším problémom Porady a mnohých poraďákov. A červená som až za ušami.....:)
Petra Nová
18.05.10,08:12
Ja chcem byť radšej červená.;)) Ja sa červeňám už odvtedy, odkedy som pochopila, čo je najdôležitejším problémom Porady a mnohých poraďákov. A červená som až za ušami.....:)
Danilka, veď Tvojmu želaniu je vyhovené. Keď sa špičkou myši dotknem Tvojho nicka, tak si vždy červená, inak si modrá, lebo Ťa na takú prerobili - zo zelenej. Aj ja som modrá, a tiež červená, ak sa ma ktokoľvek dotkne. V úcte chovám aj žltú, lebo to je spomienka na čas nedávno minulý. Len niektorí zelení sa nám nemenia. Zelení sú zelení. Síce voľby nevyhrávajú, veľa vody nenamútia, ale sem tam sa dostanú k moci. V politike.:D A teraz ani neviem, čo som tým chcela povedať. Jáj to, že do celkového spektra farieb chýba ešte oranžová a fialová.;)
Lenka1979
18.05.10,10:08
Richard, mohol by si prosím Ťa ešte raz, vrátiť staré bodovanie tak, ako bolo predtým? Nech je to zachované aj teraz - myslím tým konkrétne, aby bolo vidno pod našimi nickmi /nickami:rolleyes::D/ koľko máme bodov.. vôbec nevieme kedy nám kto pridelí bod, kým napr. sama nenaďabím - častokrát len náhodou na tému v ktorej som odpovedala. Vôbec nevidím, žeby sa porada sprehľadnila - skôr naopak... ja tu chaos a mišung ako sa patrí.. a už mám z toho riadne nervy ...:( Tak rada som tu chodila, no berie mi to elán a chuť.:mee::mee::mee:
EMILY04
18.05.10,10:18
Tuším si sedím na vedení, ale nechápem stále tomu rozdeleniu na zelené nicky a modré. Lebo napr. tí čo ozaj veľa pomáhajú sú vysvietení modrým (nie všetci) a niektorí, ktorí majú veľmi málo bodíkov a príspeskov sú vysvietní na zeleno. Takto to je veľmi nepriehľadné. Podľa toho ako to bolo po starom som vždy vedela, že ten kto mi poradil bol ozaj odborník, lebo dostal viac bodov a jeho príspevky boli za to aj ohodnotené, no teraz je z toho riadny chaos.
Bolo by dobre dohodnúť nejaké pravidlá, napr. že tí čo pomáhajú a majú ozaj dobre príspevky s množstvom bodov nech sú v jednej farbe, tí ostatní nech majú inú farbu a nie miešať to dokopy.
Je to môj osobný názor, ale myslím si, že aj ostatní by s týmto súhlasili. Nech sa určia akési pravidlá, buď to za určitý počet bodov bude nick vysvietený v takej a takej farbe a podobne.
Je to veľmi nepriehľadné a mnohých odrádza od akejsi aktivity.

Ďakujem Emily04
liba2
18.05.10,10:41
Richard, mohol by si prosím Ťa ešte raz, vrátiť staré bodovanie tak, ako bolo predtým? Nech je to zachované aj teraz - myslím tým konkrétne, aby bolo vidno pod našimi nickmi /nickami:rolleyes::D/ koľko máme bodov.. vôbec nevieme kedy nám kto pridelí bod, kým napr. sama nenaďabím - častokrát len náhodou na tému v ktorej som odpovedala. Vôbec nevidím, žeby sa porada sprehľadnila - skôr naopak... ja tu chaos a mišung ako sa patrí.. a už mám z toho riadne nervy ...:( Tak rada som tu chodila, no berie mi to elán a chuť.:mee::mee::mee:
Lenka, asi nevieš kde ich môžeš pozrieť :) Klikni hore na: "Moje nastavenia" - potom na "Ďalšie nastavenia" - a dole máš všetky body ktoré si dostala aj tému aj od koho... :) presnejšie posledných 10 bodov.
Lenka1979
18.05.10,10:45
Lenka, asi nevieš kde ich môžeš pozrieť :) Klikni hore na: "Moje nastavenia" - potom na "Ďalšie nastavenia" - a dole máš všetky body ktoré si dostala aj tému aj od koho... :) presnejšie posledných 10 bodov.


Libuška, to viem.... lenže to by som musela chodiť stále chodiť do "Mojich nastavení...." a tak som videla hneď len som klikla do témy alebo napísala odpoveď, že mi pribudol bod... neviem,či sa rozumieme.. ale snáď áno... http://www.beruska8.cz/smajlici/smajlici2/40.gif
liba2
18.05.10,10:51
Lenka, treba vydržať, Richard tu sľúbil že si body budeme vidieť, ale ešte na tom potrebuje popracovať.
Lenka1979
18.05.10,10:54
OK... ja trpezlivá.... :-)))
mzdarka renca
18.05.10,11:25
Richard, nemohol by si prosím ŤA vrátiť späť staré bodovanie? A nech sme "zelené" ako predtým... ďakujem za všetkých ktorí so mnou súhlasia...
Veru, aj ja chcem byť zelená:), modrá ma znervózňuje:D a zelená ukľudňuje:D.

Ďakujeme Riško;):)
liba2
18.05.10,12:47
Dievčatá, buďte šťastné že ste zdravé a máte červené líčka - čo tam po farbách na porade :D
kokolačík
18.05.10,16:18
Veru, aj ja chcem byť zelená:), modrá ma znervózňuje:D a zelená ukľudňuje:D.

Ďakujeme Riško;):)


mimotemy

Vari aj tu chceš byť PRVÁ ??

Nestačí ti na FB :D:D:D:D:D ?
mzdarka renca
18.05.10,18:16
mimotemy

Vari aj tu chceš byť PRVÁ ??

Nestačí ti na FB :D:D:D:D:D ?
mimotemy
noooo, prvá nebudem, ale ak to chcem (byť zelená), tak to napíšem, nebudem sa tu hrať na falošne skromnú a tváriť sa, že nie.:D:D:D a dôvody som už uviedla, aj keď nemusela:---:D:---

PS: len neviem, v čom som na FB prvá:)
Danila
18.05.10,18:34
Richard, nemohol by si prosím ŤA vrátiť späť staré bodovanie? A nech sme "zelené" ako predtým... ďakujem za všetkých ktorí so mnou súhlasia...
Lenka, prosím Ťa, a ty si pred tým mala bledozelenú, alebo tmavozelenú? Alebo je ešte jedna možnosť. Ja som už na Porade síce celkom zblbla, ale asi ma utrhne, ak som zostala aj farboslepá......;)
Lenka1979
18.05.10,19:01
Lenka, prosím Ťa, a ty si pred tým mala bledozelenú, alebo tmavozelenú? Alebo je ešte jedna možnosť. Ja som už na Porade síce celkom zblbla, ale asi ma utrhne, ak som zostala aj farboslepá......;)

Danilka..no neviem kto je už farboslepý..či Ty, či ja..:D ...a to bola aj bledozelená? A ja že len tmavozelená....:---:---:---
mzdarka renca
18.05.10,21:21
Danilka..no neviem kto je už farboslepý..či Ty, či ja..:D ...a to bola aj bledozelená? A ja že len tmavozelená....:---:---:---
Lenka, neviem, či ma klame zrak, ale ty si krásne zelená :):D:) a je jedno, či to niekto vidí ako bledo zelenú, alebo tmavo zelenú, ja vidím "len" zelenú:D:D:D
jozka56
18.05.10,21:30
A mne vyhovuje hlavne táto zelená:D:D:D:D:Da:D:D:D:D:Dj:---
sito
18.05.10,21:35
:D Jožka, tá Ti sekne. ;) Táto :mad: vôbec.
2009
19.05.10,01:49
:D Jožka, tá Ti sekne. ;) Táto :mad: vôbec.

mimotemy
Červená je dobrá. Mne napríklad pristanú v lete červené šaty. Samozrejme musím byť trošku opálená nech nesvietim :---
kokolačík
19.05.10,03:30
mimotemy
noooo, prvá nebudem, ale ak to chcem (byť zelená), tak to napíšem, nebudem sa tu hrať na falošne skromnú a tváriť sa, že nie.:D:D:D a dôvody som už uviedla, aj keď nemusela:---:D:---

PS: len neviem, v čom som na FB prvá:)

Café / Farmwill :---:---:---:---:--- - všade sa predbiehaš :)
kokolačík
19.05.10,03:32
Veru, aj ja chcem byť zelená:), modrá ma znervózňuje:D a zelená ukľudňuje:D.

Ďakujeme Riško;):)

Dajte jej "hráškovomodrú" - a je to :):) .
Danila
19.05.10,05:11
Danilka..no neviem kto je už farboslepý..či Ty, či ja..:D ...a to bola aj bledozelená? A ja že len tmavozelená....:---:---:---No lebo ty si zelenú pýtaš a máš ju, a ja si červenú od admina ani nepýtam a mám ju len čo otvorím jazyk.....a ani neviem, či som potom bledá, červená, zelená alebo nebodaj aj modrá.....:);)
P.S. Prosím o zmenu názvu témy na : RELAX na poraďácky spôsob!
:rolleyes:
Lenka1979
19.05.10,05:15
No lebo ty si zelenú pýtaš a máš ju, a ja si červenú od admina ani nepýtam a mám ju len čo otvorím jazyk.....a ani neviem, či som potom bledá, červená, zelená alebo nebodaj aj modrá.....:);)
P.S. Prosím o zmenu názvu témy na : RELAX na poraďácky spôsob!
:rolleyes:


... ale ja som taká dobrá dušička,že ja zelenú nepýtam kvôli sebe:---... ja myslím aj na iných...(len či by niekto myslel aj na mňa :()... ešte keby tie bodíky bolo vidieť,tak už som načisto happy ...:D
2009
19.05.10,05:16
Chcela som dať zábavné. Ale to môžem v tejto téme uraziť. Kuk chichocem sa :) :)
2009
19.05.10,05:21
To patrilo Danile sorry Lenka1979 vbehla si mi tam a nechce sa mi pri mini príspevoku uvažovať ako ho vložiť pod konkrétny príspevok
Lenka1979
19.05.10,05:22
.. v pohode.. nehnevám sa pre prkotinky..
2009
19.05.10,05:40
Netreba si ma tieto dni všímať. Neviem si zraziť skoro 40°C teplotu. A v stave akom som nie som schopná prejsť k lekárovi. Hm.. a čakať.......... To radšej zhorííííííííímmmmmmmmmmm
Lenka1979
19.05.10,05:42
... radšej rýchlo utekaj k lekárovi, nasadiť antibiotiká, vyležať, vypotiť a véééééľmi veľa nesladeného čaju.. skoré uzdravenie Ti prajem..
2009
19.05.10,06:04
Som doma iba nie som schopná akcie pri tejto teplote. Zastanme toto už ani do príspevkov mimo témy nie je vhodné.. Kuk ale vnímam Ťa, že ma chceš podporiť :):)
Petra Nová
19.05.10,11:53
Lenka, prosím Ťa, a ty si pred tým mala bledozelenú, alebo tmavozelenú? Alebo je ešte jedna možnosť. Ja som už na Porade síce celkom zblbla, ale asi ma utrhne, ak som zostala aj farboslepá......;)
Dani, veru aj ja som musela tuho rozmýšľať nad tou beledo a tmavo.:)
A to mám len 36,5 st. C. Asi treba trochu zrozumiteľnejšie.;)
Zdenka175
19.05.10,13:44
Chcem sa spýtať či máte niekto problém s pohyblivými tlačítkami. Keď myšou pridržím pri súhlasím sa mi objavia užitočné zábavné...........ale v takej slabej farbe/ skoro neviditeľné/:eek::eek:Aby som nestisla nejaké tlačítko omylom , mám hlavu až skoro na monitore. Oči z toho bolia:confused::confused:
Tweety
19.05.10,13:45
Chcem sa spýtať či máte niekto problém s pohyblivými tlačítkami. Keď myšou pridržím pri súhlasím sa mi objavia užitočné zábavné...........ale v takej slabej farbe/ skoro neviditeľné/:eek::eek:Aby som nestisla nejaké tlačítko omylom , mám hlavu až skoro na monitore. Oči z toho bolia:confused::confused:
Áno, niekedy je to tak, ako píšeš.:confused:
sito
19.05.10,13:55
Chcem sa spýtať či máte niekto problém s pohyblivými tlačítkami. Keď myšou pridržím pri súhlasím sa mi objavia užitočné zábavné...........ale v takej slabej farbe/ skoro neviditeľné/:eek::eek:Aby som nestisla nejaké tlačítko omylom , mám hlavu až skoro na monitore. Oči z toho bolia:confused::confused:

Zdenka prepáč, tiež som ich po prečítaní tvojho príspevku hľadal a vidíš ako to dopadlo. To už bije do očí, to neužitočné, ale je tam omylom. Prepáč. Odčiním svoj omyl v inom príspevku. ;)
mzdarka renca
19.05.10,13:57
Práve som skoro odpadla, keď som zbadala v téme - blahoželania, že sa dávajú body za to, ak niekto niekomu gratuluje :eek::eek::eek:
arizona
19.05.10,14:01
Renči, vidieť, že si tu dlho nebola :-D
Tweety
19.05.10,14:02
Práve som skoro odpadla, keď som zbadala v téme - blahoželania, že sa dávajú body za to, ak niekto niekomu gratuluje :eek::eek::eek:
Je to terazky možné aj tam, a je to napr. aj tak, že sa idem pozrieť na posledný príspevok a nenájdem ho, ukáže mi len posledný, a ešte jedna pikoška, nepočíta správne bodíky, neviem sa pozrieť, kto je ON LINE, ešte je to celé v štádiu vývoja, niekto je zelený, niekto nie....:confused::---
mzdarka renca
19.05.10,14:16
a tam dolu, to ako píšete? .......... prisahám, že som práve nepadla z Jupiteru:D
Tweety
19.05.10,14:17
a tam dolu, to ako píšete? .......... prisahám, že som práve nepadla z Jupiteru:D
Čo dolu? Kde dolu?:---:confused:
zk24
19.05.10,14:18
Tam dolu ako na juhu slovenska, ci tam dolu ako maly prispevok? :D Rychla odpoved, zaskrtni mimotemy/mini.
rodina1
19.05.10,14:19
Dáš - odpovedať a zaklikneš - mimotémy
Tweety
19.05.10,14:21
Haló, ja sa už nehrám.:o Už nevidím nie že posledný, ale ani predposledný príspevok.:confused:
mzdarka renca
19.05.10,14:21
ďakujem dievčatá :);):)
zk24
19.05.10,14:21
Haló, ja sa už nehrám.:o Už nevidím nie že posledný, ale ani predposledný príspevok.:confused:

Mna to hadze vzdy do stredu temy...
mzdarka renca
19.05.10,14:22
nefunguje mi to :-( .......... funguje :-)))))
zk24
19.05.10,14:22
Netrep :D
Tweety
19.05.10,14:23
ďakujem dievčatá :);):)
Ďakuješ,to je pekné, ale ja tie príspevky ani nemvidím,.:confused: Pomoooc.:confused:
mzdarka renca
19.05.10,14:24
šak mi to skáče kde chce a nefungovalo mi to, sa to najskôr správalo ako samostatný príspevok, viď ďakovačku :-))))))))))
zk24
19.05.10,14:26
Ďakuješ,to je pekné, ale ja tie príspevky ani nemvidím,.:confused: Pomoooc.:confused:

Neni v nich nic dolezite :D
mzdarka renca
19.05.10,14:31
Neni v nich nic dolezite :D
a čo ženská zvedavosť?:---:---:---
rodina1
19.05.10,14:32
Kým si zvykneme na tie "novoty", poniektorí budeme už aj v dôchodku :D:confused:
rodina1
19.05.10,14:33
Toto som chcela napísať v "mini" , no akosi sa nepodarilo
zk24
19.05.10,14:33
a čo ženská zvedavosť?:---:---:---

Bude skoro stara.
sito
19.05.10,14:34
:eek: V mimotémy/mini je tiež hodnotenie, nebolo, slabo vidieť, mimo témy, neužitočné a nevhodné. Tak pozor!!! :D
mzdarka renca
19.05.10,14:34
Bude skoro stara.
Majka? NIKDY:):D:)
zk24
19.05.10,14:35
Mozes si to na mne hned odskusat :D ............Predbehla si ma prispevkom, malo ist o uroven vyssie...
rodina1
19.05.10,14:36
:eek: V mimotémy/mini je tiež hodnotenie, nebolo, slabo vidieť, mimo témy, neužitočné a nevhodné. Tak pozor!!! :D
Mne sa to tam nezobrazuje :confused::eek::mee:
mzdarka renca
19.05.10,14:36
a čo si mám akože približne vyskúšať?
mzdarka renca
19.05.10,14:37
Mne sa to tam nezobrazuje :confused::eek::mee:
klik na viac a zobrazí sa ti to (je to vpravo)
rodina1
19.05.10,14:39
Ďakujem
Tamila
19.05.10,15:33
Zaujímalo by ma, ako sa body pripočítavajú, pretože body v témach mzdy a účtovníctvo sa mi pripočítavajú do kolonky diskusia - ostatné.
PotPalo
19.05.10,15:35
To teda neviem, načo je to dobré skrývať za tlačítko "viac". Aj tak je to tam sivou farbou, tak by stačilo, aby sa to zobrazilo rovnako ako na inom príspevku, keď na to ukážem myšou. Tiež tie možnosti: mimotémy, neužitočné, nevhodné. To teda nechápem, veď keď už píšem "mimotémy/mini" príspevok, tak načo je tam možnosť dať "mimotémy"?:confused: Skôr by tam malo byť "zábavné", niekedy sú aj mini príspevky zábavné:D:D:D
PotPalo
19.05.10,15:51
Skúška farebného písma.
mini mimotémy :D
adi11
19.05.10,16:32
mimotemylen smajlíkovia sú pekní farební, načo písmo
skúška, len neviem, ako mi to teraz zbalí ?:confused:
zk24
19.05.10,20:09
Zaujímalo by ma, ako sa body pripočítavajú, pretože body v témach mzdy a účtovníctvo sa mi pripočítavajú do kolonky diskusia - ostatné.

Presne sa to idem spytat, vsetky body odkedy zacali zmeny sa pripocitavaju do "Diskusia ostatne" i ked su zo sekcie Uctovnictvo, dane, prave, BOZP alebo aj Pocitace - PC... :( Potom to vyzera ze mam body iba za "off-topic" temy
jozka56
19.05.10,20:27
Áno. Chaos ako vyšitý:D ale nevadí, nehorí:D ale v reále voda hučí:rolleyes:
2009
20.05.10,03:19
Mne sa to tam nezobrazuje :confused::eek::mee:
Keď si myškou na príspevku mimotémy mysíš kliknúť bokom na tlačítko viac. Ale dá sa to ohodnotiť iba záporne tak tam nesiaham. Vieš predsa len počítačový škriatok. Klikneš hlúpo a späť sa to vziať nedá :confused:
bikam
20.05.10,06:06
Zdravím, chcela by som sa spýtať, ako zistím, za ktoré príspevky som dostala body?
Xanti
20.05.10,06:07
Zdravím, chcela by som sa spýtať, ako zistím, za ktoré príspevky som dostala body?
Hore na lište chod
obsluha,
tam potom klikni nastavenia a vidíš od koho si dostala bodíky a aj za aké príspevky.
Tamila
20.05.10,06:08
Hore v hlavičke klikni na svoje meno a otvorí sa tvoj profil. Hore na pravej strane je miništatistika.
Xanti
20.05.10,06:11
Hore v hlavičke klikni na svoje meno a otvorí sa tvoj profil. Hore na pravej strane je miništatistika.
Ale tak nezistí od koho dostala bodíky, tak len vidí v akej oblasti má tie bodíky. :D
bikam
20.05.10,06:11
Ďakujem veľmi pekne.:)
Tamila
20.05.10,06:13
Ale tak nezistí od koho dostala bodíky, tak len vidí v akej oblasti má tie bodíky. :D
Presne tak som otázku pochopila;)
Danila
20.05.10,06:15
Dani, veru aj ja som musela tuho rozmýšľať nad tou beledo a tmavo.:)
A to mám len 36,5 st. C. Asi treba trochu zrozumiteľnejšie.;)Čo ti tu môžem zrozumiteľnejšie napísať, keď mi táto téme minimálne vymlela rozum.:), ak mi ho celkom nevygumovala...:D
Veď ja ani netuším čo sú to minipríspevky, ako sa to sem nainštaluje:confused:, čo chce kto a prečo to chce, už ani netuším, keď to bude mať na čo mu to bude, a tak som celá bez seba, že mi na dvere práve ťuká starecká demencia...
Nebyť moje milovanej vševediacej, zmysluplnej, nezištnej a láskavej Porady, ani neviem, že zomriem na diagnózu zvanú BLBOSŤ. ;)
Xanti
20.05.10,06:15
Tu ked kliknes, mas tam konkretne prispevky, za ktore mas body, ake body, kedy a od koho.
Zuzana K..do..va asi by som na tvojom mieste zmazala tú prílohu, je tam vidno tvoje meno priezvisko a mailovú adresu tým pádom :Dmimotemy
liba2
20.05.10,06:15
Zdravím, chcela by som sa spýtať, ako zistím, za ktoré príspevky som dostala body?
http://www.porada.sk/1405425-post619.html
zk24
20.05.10,06:16
Ved to asi neni take velmi tajne... ale ok ;)
zk24
20.05.10,06:17
Zuzana K..do..va asi by som na tvojom mieste zmazala tú prílohu, je tam vidno tvoje meno priezvisko a mailovú adresu tým pádom :Dmimotemy


ak ma budes citovat, potom to nevymazem :confused: :D kedze je to u teba v prispevku
Xanti
20.05.10,06:19
zk24 : už je to upravené aj v mojom príspevku :D
zk24
20.05.10,06:19
Dakujem :---
Richard
20.05.10,07:45
To teda neviem, načo je to dobré skrývať za tlačítko "viac". Aj tak je to tam sivou farbou, tak by stačilo, aby sa to zobrazilo rovnako ako na inom príspevku, keď na to ukážem myšou. Tiež tie možnosti: mimotémy, neužitočné, nevhodné. To teda nechápem, veď keď už píšem "mimotémy/mini" príspevok, tak načo je tam možnosť dať "mimotémy"?:confused: Skôr by tam malo byť "zábavné", niekedy sú aj mini príspevky zábavné:D:D:D

ak das minikoment tak sa zobrazi miniprispevok, ktory sa da pomocou tlacitka mimotemy, neuzitocne uplne zbalit....

to tlacitko "viac" v minikomente nefunguje dobre musim to prerobit, pretoze cely ten riadok s hodnotiacimi tlacidlami by mal byt schovany (nielen zosednuty) a pomocou "viac" by sa mal vysunut.... tym padom moze byt minikoment o riadok stihlejsi...
povodne som tam nechcel dat tlacitka vobec, ale aby to niekto zasa nezneuzival na pisanie nevhodnych veci, co by sa bez tlacitiek nedalo zbalit... preto tam pribudli len tlacitka ktore prispevok uplne zbalia a nie je tam napr. "zabavne" ...
Danila
20.05.10,11:21
To Richard:
Mám závažný dotaz ohľadne farby. Lebo inak mi potvrdíš moju farbosleposť o ktorej som písala a to je vážny problém.

Keď si mi po prvý raz, len čo som otvorila ústa klikol na neužitočné, vysvietilo sa mi no, no, no na červeno, a v tej sekunde som zbystrila, že hops, milá Danila, vyrobila si si prúser.;)
Dnes som tiež ešte ústa ani poriadne nezatvorila, klikol si na neužitočné, vysvietilo mi na šedo, a v tej sekunde som zbystrila, že hops, milá Danila, rozosmiala si Richarda. Prizriem sa bližšie, Richard sa opäť na mňa hnevá, ale už nie na červeno, ale na šedo. No tak mi povedz vlastne, kedy mám byť z tvojho hnevu smutná, kedy polosmutná a kedy veselá. Lebo pri intenzite tejto farebnej rôznorodosti očakávam, že pre mňa vymyslíš zlatú a v Rakúskych bankách budú čakať na zlaté dukáty márne.

P.S. Ale ja sa nehnevám, ja som pozitívna, len trošku hlúpučká....tak mi prosím vysvetli...
Melnick
20.05.10,11:29
To Richard:
Mám závažný dotaz ohľadne farby. Lebo inak mi potvrdíš moju farbosleposť o ktorej som písala a to je vážny problém.

Keď si mi po prvý raz, len čo som otvorila ústa klikol na neužitočné, vysvietilo sa mi no, no, no na červeno, a v tej sekunde som zbystrila, že hops, milá Danila, vyrobila si si prúser.;)
Dnes som tiež ešte ústa ani poriadne nezatvorila, klikol si na neužitočné, vysvietilo mi na šedo, a v tej sekunde som zbystrila, že hops, milá Danila, rozosmiala si Richarda. Prizriem sa bližšie, Richard sa opäť na mňa hnevá, ale už nie na červeno, ale na šedo. No tak mi povedz vlastne, kedy mám byť z tvojho hnevu smutná, kedy polosmutná a kedy veselá. Lebo pri intenzite tejto farebnej rôznorodosti očakávam, že pre mňa vymyslíš zlatú a v Rakúskych bankách budú čakať na zlaté dukáty márne.

P.S. Ale ja sa nehnevám, ja som pozitívna, len trošku hlúpučká....tak mi prosím vysvetli...
Dani a to si chceš to zlato potom len tak privlastniť :eek:, alebo sa podelíš aspoň s pár priateľmi :). Nebuď sebec!!!!!!:D
Zdenka175
20.05.10,12:25
Chcem sa spýtať či máte niekto problém s pohyblivými tlačítkami. Keď myšou pridržím pri súhlasím sa mi objavia užitočné zábavné...........ale v takej slabej farbe/ skoro neviditeľné/:eek::eek:Aby som nestisla nejaké tlačítko omylom , mám hlavu až skoro na monitore. Oči z toho bolia:confused::confused:
Hlásim zmenu, dnes už tlačítka vidieť dobre.:D:D:D
zk24
20.05.10,13:30
Aj toto patri do zavadzanych zmien?

Suhlasim = Thank you? :confused:


57066



btw. Aj tie debug informacie dole su celkom zaujimave :D
terezamaria
20.05.10,14:03
Až môžem požiadať, chcela by som vysvetlenie, ako sa pripočítavajú body za odborné témy a koľko sa ich pripočítava?

Dnes som odpovedala na dva príspevky, dostala som viac bodov za každý, ale do hodnotenia sa mi pripočítali iba 2 x 2 body. Teda za každý príspevok len 2 body, hoci zeleným štvorcom v Ďaľších nastaveniach som mala vyznačené tri body pri každom príspevku, ostatné boli šedé.

Myslím,že body by sa mali úplne zrušiť. Tieto zmeny sa dejú už od polovice marca, ale body sa pripočítavajú "ako sa im zachce". Raz bola zásada, že sa pripočítava 6 bodov, potom 5 bodov, nakoniec 3 body, no a dnes vidím, že len 2 body.

Som neskutočne znechutená z bodovania, myslím, že to dobré, čo bolo na Porade zavedené, už bolo. Bolo to ocenenie, ktoré si každý vážil a ktoré sa pripočítalo seriózne do celkového bodovania. To, čo teraz beží, sa na to vôbec nepodobá. Prepáčte, ale je to môj názor a moja zistená skutočnosť.
rodina1
20.05.10,14:24
Súhlasím s názorom Terezky. Viem, že každá zmena chvíľku trvá, a že vždy trvá, kým si na to užívatelia zvyknú. Ale v poslednej dobe nás Richard "zahlcuje" samými zmenami. Najskôr zmena bodovania, minule som čítala, že sa budú témy uzatvárať. Pochopila som to tak, že keď niekto dostane na svoju otázku odpoveď, tak sa téma uzavrie. No, myslím si, že takýmto spôsobom sa Porada len zneprehľadní. Keď chcem zadať otázku, najskôr si vyhľadám podobné otázky (robím to, aby som nezakladala novú tému). Ak bude uzatvorená každá téma a my pri podaní otázky budeme musieť zakladať novú tému, tak tých tém tu bude strašne veľa a potom už v tom bude poriadny "guláš". Nie som za zavádzanie nových spôsobov, ale podľa mňa, mal sa najskôr odskúšať jeden a keď už bude fungovať perfektne, potom sa mal zaviesť zase iný. Aspoň by sme mali viac času na prispôsobenie sa "novému". Ja som z toho bodovania tiež niekedy vedľa. Veľmi mi chýba aj slovné ocenenie.
sito
20.05.10,15:22
Hlásim zmenu, dnes už tlačítka vidieť dobre.:D:D:D

Napíš koľko masti a komu. Tiež by sa mi to hodilo, vidieť ich tak ako boli a ako je ich vidieť u Teba. ;) :)
Halli
20.05.10,16:02
...a mne najviac vadí, že ak sa prihlasim cez operu nevidím kto čo, kde a komu....a nechcem chodiť cez explorer, lebo ten chytá všetky potvorčiny do kompu...
zk24
20.05.10,16:04
Myslis kto dal komu ake body napriklad? V Opere jedine tak, ze kliknes na cislo prispevku ktory ma nejake body, tvoj prispevok je #701 a ukaze sa ti vsetko.

Skus nejaky prispevok ktory ma body a klikni na jeho cislo.
Halli
20.05.10,16:06
Myslis kto dal komu ake body napriklad? V Opere jedine tak, ze kliknes na cislo prispevku ktory ma nejake body, tvoj prispevok je #701 a ukaze sa ti vsetko.

Skus nejaky prispevok ktory ma body a klikni na jeho cislo.


Jéééj super, dik, to som nezistila ešte ;)
zk24
20.05.10,16:07
;)
Kvaka
20.05.10,16:28
Nie som tu tak dlho, aby som si dovolila komentovať hodnotenie príspevkov, ako to bolo predtým, a ako to je teraz. Niekto tu však písal, že sa mu body nepridávajú správne, no a keďže som typ, ktorý má rád vo veciach jasno, a bodov nemám až tak veľa, nedalo mi to, a pozrela som sa na moje príspevky dozadu. Zistila som, že bodovanie mi tiež nesedí, za jednu tému (odbornú) mi pripísalo body raz do "diskusia ostatné", inokedy do "Účtovníctvo, dane, právo, BOZP", a v rubrike "zdravie" mi porada tiež eviduje iný počet bodov, ako som v skutočnosti dostala. Vy dlhoroční poraďáci, čo máte veľa bodov, to asi nemáte možnosť skontrolovať, ale nejako sa tie body naozaj nepripisujú správne.
liba2
20.05.10,16:36
Treba vydržať, Richard na tom pracuje, ani mne sa nemení počítadlo hoci som body dostala. Nevadí, jedného dňa to Richard dokončí a verím tomu, že pozorne sleduje naše pripomienky a zapracuje ich.
Rozalka
20.05.10,16:36
Je to (asi) takto: v téme "účtovníctvo, dane ...." - pripíšu sa 3 body za príspevok (v prípade "najlepšia odpoveď" +ďalšie 3), ak za ten istý príspevok dostaneš napr. 8 bodov, zvyšných 5 sa pripíše do "diskusia ostatné".
liba2
20.05.10,16:48
Je to (asi) takto: v téme "účtovníctvo, dane ...." - pripíšu sa 3 body za príspevok (v prípade "najlepšia odpoveď" +ďalšie 3), ak za ten istý príspevok dostaneš napr. 8 bodov, zvyšných 5 sa pripíše do "diskusia ostatné".asi to bude trošku inak; teraz som dostala 8. bod v 1 príspevku odb. téme - je zapísaný na modro a vôbec mi nezvýšil počet bodov - teda sa nezapočítal nikam.
Kvaka
20.05.10,16:57
Aj ja som teraz dostala po jednom bode, tu jeden a v odbornej téme druhý a obidva mi pribudli do "ostatné"
pepsikova
20.05.10,16:57
..priznám sa, že nesledujem bodovanie a je mi to jedno, koľko tých bodov mám, lebo sem nepíšem preto, aby som zhŕňala nejaké body,i keď som za ne vďačná,pretože viem, že som poradila , alebo napísala dobre...ale každý deň sa vracať do 4-5-6 tém, kde som písala, hľadať, komu mám poďakovať-tak to ma zabíja a ešte viac ma rozčuľuje, keď otvorím poradu a ľudia ďakujú za bodíky..ja viem, je to slušné, poďakovať,ale myslím, že profil už ani na nič iné neslúži, len na ďakovačky za body...
..prosím vás, ak dostanete odo mňa bod, neďakujte mi..dávam za dobré, múdre, úprimné a dobre myslené rady..nepotrebujem poďakovanie....ďakujem za pochopenie...
susann2
20.05.10,17:27
Ten môj súhlas znamená, že mám taký istý názor na vec, mala som v úmysle niečo podobné napísať.
Danila
20.05.10,17:35
Súhlasím s názorom Terezky. Viem, že každá zmena chvíľku trvá, a že vždy trvá, kým si na to užívatelia zvyknú. Ale v poslednej dobe nás Richard "zahlcuje" samými zmenami. Najskôr zmena bodovania, minule som čítala, že sa budú témy uzatvárať. Pochopila som to tak, že keď niekto dostane na svoju otázku odpoveď, tak sa téma uzavrie. No, myslím si, že takýmto spôsobom sa Porada len zneprehľadní. Keď chcem zadať otázku, najskôr si vyhľadám podobné otázky (robím to, aby som nezakladala novú tému). Ak bude uzatvorená každá téma a my pri podaní otázky budeme musieť zakladať novú tému, tak tých tém tu bude strašne veľa a potom už v tom bude poriadny "guláš". Nie som za zavádzanie nových spôsobov, ale podľa mňa, mal sa najskôr odskúšať jeden a keď už bude fungovať perfektne, potom sa mal zaviesť zase iný. Aspoň by sme mali viac času na prispôsobenie sa "novému". Ja som z toho bodovania tiež niekedy vedľa. Veľmi mi chýba aj slovné ocenenie....:confused:nové bodovanie mi pripomína plastické operácie niektorých celebrít. Z dievčiniek mňam, sa stali po zásahoch plastických chirurgov špaty.....U nich sa to žiaľ, zvrátiť nedá. Ešteže Porada nie je celebrita.

P.S. menej je viac, a dobrého moc nebýva, hovorila moja stará mama.
durisovad
20.05.10,17:50
Ale ani zleho vela netreba
Rozalka
20.05.10,17:58
asi to bude trošku inak; teraz som dostala 8. bod v 1 príspevku odb. téme - je zapísaný na modro a vôbec mi nezvýšil počet bodov - teda sa nezapočítal nikam.

Libuš, to som písala o prehľade bodov v profile. Pripočítavanie bodov k celkovému počtu, to je zas iná bájka.
terezamaria
20.05.10,18:39
Je to (asi) takto: v téme "účtovníctvo, dane ...." - pripíšu sa 3 body za príspevok (v prípade "najlepšia odpoveď" +ďalšie 3), ak za ten istý príspevok dostaneš napr. 8 bodov, zvyšných 5 sa pripíše do "diskusia ostatné".
Rozalka nie, doteraz sa pripočítavali 3 body, prípadne + 3 body za najlepší príspevok. Tie šedé body - teda štvorčeky pri bodoch sfarbené na šedo, sa nepripočítavajú nikde. A dnes sa mi už pripočítali len 2 body, nie 3.

Asi by naozaj bolo lepšie radiť bez bodov, aspoň by človek nemal zvláštny pocit, že tie body sa jednoducho strácajú. Alebo sa vrátiť do polovice marca a vrátiť sa aj k pôvodným bodom, ktoré naozaj boli bodmi, teda oceneniami.
Myslím si, že z malých detí na piesku sme už vyrástli, bolo by načase, aby sme pokračovali v tom, čo bolo na tejto stránke dobré, čo dobré, priam výborné.
Rozalka
20.05.10,18:50
No a ja som si tie štvorčeky - sivé/zelené - doteraz ani nevšimla ;)
terezamaria
20.05.10,18:56
No a ja som si tie štvorčeky - sivé/zelené - doteraz ani nevšimla ;)

Keď klikneš na Moje nastavenia - potom Ďaľšie nastavenia, tak pod novými príspevkami Tebou sledovaných tém máš výpis, od koho si dostala body a pred nimi máš zelené alebo šedé štvorce.
mzdarka renca
20.05.10,19:02
3 body za najlepší príspevok.

to je zase čo za novinka??? :eek: podľa čoho, alebo kto rozhodne, že práve ten a ten príspevok je ozaj najlepší?
zk24
20.05.10,19:05
Myslim ze tu moznost ma vzdy iba zadavatel otazky ;) Ktory kedze sa danu vec pyta castokrat vie o tej veci najmenej ;)
Xanti
20.05.10,19:06
to je zase čo za novinka??? :eek: podľa čoho, alebo kto rozhodne, že práve ten a ten príspevok je ozaj najlepší?
No aj podľa toho čo zadávateľovi najviac vyhovuje.
Tým môže len zadávateľ témy oceniť poraďáka.
zk24
20.05.10,19:08
To co najviac vyhovuje nie vzdy znamena ze je to najlepsia / najspravnejsia odpoved ;)
terezamaria
20.05.10,19:09
to je zase čo za novinka??? :eek: podľa čoho, alebo kto rozhodne, že práve ten a ten príspevok je ozaj najlepší?

Jáj Renči, najprv bolo určené, že zadávateľ príspevku, resp. novej témy určí, ktorý príspevok je najlepší. Dnes už ale vidím, že automaticky ten príspevok, ktorý dostane najvyšší počet bodov je označený za najlepší príspevok. Takže mení sa to stále.
Melnick
20.05.10,19:24
Na mňa je tých noviniek akosi priveľa. Idem radšej spať.;)
mzdarka renca
20.05.10,19:27
No aj podľa toho čo zadávateľovi najviac vyhovuje.
Tým môže len zadávateľ témy oceniť poraďáka.
tak toto je "dobré" :D:D:D ......... a čo ak zadávateľ otázky podľa jeho subjektívneho názoru označí nejakú blbosť a budú sa takto oceneným príspevkom riadiť aj ďalší. ktorí sa nepýtajú, ale prečítajú si odpoveď, lebo sa ich problematika týka?

no neviem, neviem ;)
Xanti
20.05.10,19:31
Renči mňa sa nepýtaj, mne je momentálne na grc z porady a veľmi zvažujem či sa budem tak aktívne angažovať ako to bolo doteraz. Porada bola skvelá stránka teraz je to ....... aby som neporušila pravidlá tak ... piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiip ..

Za to vypípané si dosadte kto chce čo chce.
ludex
20.05.10,19:41
xanti,škoda že Ti nemôžem dať bod,lebo si presne opísala aj moje myšlienky! :(

Tak ako rýchlo som ostal závislý na Porade,tak v poslednej dobe rýchlo
ma tá závislosť opúšta!

Zmeny sú dobrá vec,ale nie veľa a rýchlo! :o
Flinstone
20.05.10,19:44
tie body - užitočné v závislosti na označenie ako najužitočnejšia odpoveď by v podstate mala zmysel... ale potom sa zas potláča zmysel bodov, ak to ako užitočné označia siedmi ale body sa pripíšu len tri. Ak váhu odpovedi pridávajú označenia užitočné tak by to nemalo byť obmedzované... alebo navrhujem zrušiť body ako také celkom. píše sa počet súhlasov/prispevkov tak dajme tomu by sa ešte doplnilo počet označení užitočný.
Rozalka
20.05.10,19:48
Keď klikneš na Moje nastavenia - potom Ďaľšie nastavenia, tak pod novými príspevkami Tebou sledovaných tém máš výpis, od koho si dostala body a pred nimi máš zelené alebo šedé štvorce.

Body som videla, len tie štvorčeky nie ..... najvyšší čas ísť k očnému.
Richard
20.05.10,20:10
Jáj Renči, najprv bolo určené, že zadávateľ príspevku, resp. novej témy určí, ktorý príspevok je najlepší. Dnes už ale vidím, že automaticky ten príspevok, ktorý dostane najvyšší počet bodov je označený za najlepší príspevok. Takže mení sa to stále.

zadávateľ určuje najlepšiu odpoveď (nie najužitočnejšiu) čím zároveň získa 6 užitočných bodov, ostatní ho môžu však prehlasovať, prípadne sa môže stať že zadávateľ nič neoznačí tak na neho predsa nebudeme čakať...

princíp je jednoduchý, odpoveď ktorá získa najväčší súčet užitočných hlasov je najužitočnejšia...
jozka56
20.05.10,20:13
zadávateľ určí najlepšiu odpoveď čím získa 6 bodov, ostatní ho môžu však prehlasovať, prípadne sa môže stať že zadávateľ nič neoznačí tak na neho predsa nebudeme čakať...

princíp je jednoduchý, odpoveď ktorá získa najväčší súčet užitočných hlasov je najužitočnejšia...
A meniaca sa:) možno nie vždy najsprávnejšia, preto tú najsprávnejšiu treba nájsť, vydolovať.
Richard
20.05.10,20:16
ale ale nič sa nemení a nemenilo, odkedy je najužitočnejšia odpoveď zavedená (od včera) tak sa na tom nič nezmenilo...

len si pletiete najlepšiu odpoveď podľa pýtajúceho s najužitočnejšou podľa hlasovania...
marjankaj
20.05.10,20:23
Len taký malý dotaz.
Richard ty sa ešte v tom vyznáš? Ja som myslel, že porada je odvodená od poradiť. A tu je to akási súťaž.:eek:
jozka56
20.05.10,20:24
Malá otázočka, prečo treba vypichnúť najužitočnejšiu odpoveď pod zadávajúcu tému????? aby sme nečítali iné odpovede???? zbytočne sa nezdržovali hľadaním odpovede????alebo o čo ide????
Richard
20.05.10,20:29
tie body - užitočné v závislosti na označenie ako najužitočnejšia odpoveď by v podstate mala zmysel... ale potom sa zas potláča zmysel bodov, ak to ako užitočné označia siedmi ale body sa pripíšu len tri. Ak váhu odpovedi pridávajú označenia užitočné tak by to nemalo byť obmedzované... alebo navrhujem zrušiť body ako také celkom. píše sa počet súhlasov/prispevkov tak dajme tomu by sa ešte doplnilo počet označení užitočný.

príspevok nemá obmedzovaný počet bodov (môže ich mať aj 20), len užívateľ získava maximálne 3 za jeden príspevok

vychádzal som z to z toho že aj v starom systéme sa stalo že niekto za triviálnu odpoveď získal 10 bodov a iný zasa za ťažkú odpoveď len jeden bod...

ďalšia známa neplecha na Porade je a bola tá že kamaráti si tu rozdávajú viac bodov ako ostatní medzi sebou...

limitovanie získania bodov v jednom príspevku takéto nepresnosti čiastočne eliminuje....
Možno to aj obrátim tak že body sa budú zapisovať až od 2-3 hlasu, pretože užitočné sa získavajú veľmi ľahko, resp. môže to byť aj systém že 1 bod za 3 hlasy....

S celkovým vyhodnocovaním úspešnosti člena budem aj tak ešte experimentovať podľa toho ako sa budú body prideľovať.

Vyzerá to tak že vymyslím vzorec na celkové skóre bodov, najužitočnejších odpovedí, najlepších odpovedí v nadväznosti na počet odpovedí a podobne... :)
Flinstone
20.05.10,20:32
ešte mi trochu nepasuje, že Rodinné, občianske právo je ako diskusia - ostatné... veď to čo sa tam píše nieje diskusia o hokeji pri pive...
Richard
20.05.10,20:37
Len taký malý dotaz.
Richard ty sa ešte v tom vyznáš? Ja som myslel, že porada je odvodená od poradiť. A tu je to akási súťaž.:eek:

V čom či sa vyznám? V hodnotení? Ešte som nič komplikované neurobil.
Hlavu hore, sme tu všetko ľudia čo zvládnu aj viac ako 1 + 1 = 2.

Veď som sa ešte ani nepriblížil komplikovanosti slovenskej legislatívy :D
Richard
20.05.10,20:48
ešte mi trochu nepasuje, že Rodinné, občianske právo je ako diskusia - ostatné... veď to čo sa tam píše nieje diskusia o hokeji pri pive...

poprosím o trpezlivosť už som písal niekde že to bude zmenené
Rubriky sa budú trochu meniť. Napríklad mzdová nemá svoje samostatné miesto... Takže to budem riešiť na záver - komplexne.

teším sa na ďalšie podnetné návrhy
PotPalo
20.05.10,20:55
Vidím, že tlačítko "viac" v mini príspevku už funguje správne. Len sa neušetril ten riadok, ako sa plánovalo. Je tam prázdny. Tiež by sa po kliknutí na "viac" mohlo toto tlačítko zmeniť na "menej", aby to bodovanie išlo znovu skryť.

Ešte otázočka: Ak niekto vyberie "Najlepšiu odpoveď" a potom príde odpoveď ešte lepšia, má ten niekto možnosť označiť tú druhú za najlepšiu? Alebo je to definitívne, tak isto, ako s tými bodami.

P.S. "u mne dobrý":D:D:D (FireFox 2.0)
Richard
20.05.10,21:14
Práveže ešte nefunguje správne...

Výber najlepšej odpovede je momentálne definitívny, možno prirobíme možnosť zmeny... bolo by to však skôr použiteľné v situácii keď zadávateľ príde zbadá že iná otázka získala väčšie množstvo hlasov od ostatných a zmení svoje rozhodnutie...

Momentálne však plánujem s určením najlepšej odpovede tému uzavrieť a prirobiť možno hlasovanie za znovuotvorenie témy ak by sa viacerí zhodli že tá odpoveď nebola správna...
Odhadujem však že bude skôr treba pýtajúceho tlačiť do výberu najlepšej odpovede ako sa báť že to urobí nejak unáhlene...

Teoreticky by sa dala spraviť ešte podmienka že príspevok musí získať aj iný hlas ako len od zadávateľa, aby sa téma uzavrela, uvidíme...
Xanti
20.05.10,21:16
Richard,
ničíš si stránku. Bola skvelá. Teraz to s ňou ide dole vodou. Prajem hodne šťastia, pri tých zmenách.
Ale dosavaď to stojí za veľké ..... kulové.

Pekný večer prajem.
alla66
20.05.10,21:21
V Opere nie je doposiaľ vidieť zoznam členov, ktorí obodovali príspevok. Zobrazuje sa iba počet bodov
Flinstone
20.05.10,21:31
Richard... ak sa snažíš aby stránka bola na gusto užívateľov daj hlasovať a uvidíš, či ľudia chcú staré oceňovanie, to novšie, alebo nejaké iné najnovšie...
Vox populi, vox dei...
PotPalo
20.05.10,22:02
Je to síce len "kozmetická vada krásy", ale nedá mi to nedať to sem.
mzdarka renca
21.05.10,08:29
V Opere nie je doposiaľ vidieť zoznam členov, ktorí obodovali príspevok. Zobrazuje sa iba počet bodov

ak je v tomto ohľade Opera na nič, doporučujem používať prehliadač Google chrome, je fakt dobrý:)
zk24
21.05.10,08:52
V Opere nie je doposiaľ vidieť zoznam členov, ktorí obodovali príspevok. Zobrazuje sa iba počet bodov

Je to vidno, len si musis dopomoct, kliknutim na cislo prispevku... zobrazi sa ti kto dal aky bod.
alla66
21.05.10,09:28
10-05-10, 08:18 PM

Ukladáš si to ako offline stránku? Asi to nedokáže uložiť kompletný javascript.
Ukladaním stránky sa nezaoberáme. Dosť hlavyboľu spôsobuje optimalizácia pre rôzne prehliadače.

Máte ešte niekto problémy s Operou a zobrazovaním nového hodnotenia? Táto chyba by mala byť už odstránená.



http://www.porada.sk/t135732-p55-nove-hodnotenie-prispevkov-a-uzivatelov.html

http://www.porada.sk/1398267-post549.html

Vďaka kočky, ja som iba pripomenula starší problém s bodovaním.

OPAKOVANIE JE MATKA MÚDROSTI;)

Sú tu členovia, ktorí používajú iba Operu a nebudú /nevedia/ si inštalovať nový prehliadač:)
Stefan2005
21.05.10,10:53
... daj hlasovať a uvidíš, či ľudia chcú staré oceňovanie, to novšie, alebo nejaké iné najnovšie...
Vox populi, vox dei...

Myšlienka hlasovania je pekná, ale treba si uvedomiť, že Richard už vložil do prestavby tejto stránky (na čo má legálne právo) svoju 2-3 mesačnú prácu.

Mám dojem, že návrat k starému asi už nebude možný, preto sa radšej sústreďme svojimi návrhmi a pripomienkami na vylepšenie a zdokonalenie novej podoby Porady. Tiež má niečo do seba, treba si to osvojiť a samozrejme i kapánek dopracovať. Zo dňa na deň to nejde. Ak sa fakt vyskytne dobrý zlepšovák, Richard to skôr či neskôr zapracuje.

P.S. Pri drobných nedostatkoch v rôznych prehliadačoch si treba uvedomiť, že väčšina štátnej správy podporuje iba IE - takže Porada je na tom docela dobre...
Danila
21.05.10,13:29
Myšlienka hlasovania je pekná, ale treba si uvedomiť, že Richard už vložil do prestavby tejto stránky (na čo má legálne právo) svoju 2-3 mesačnú prácu.

Mám dojem, že návrat k starému asi už nebude možný, preto sa radšej sústreďme svojimi návrhmi a pripomienkami na vylepšenie a zdokonalenie novej podoby Porady. Tiež má niečo do seba, treba si to osvojiť a samozrejme i kapánek dopracovať. Zo dňa na deň to nejde. Ak sa fakt vyskytne dobrý zlepšovák, Richard to skôr či neskôr zapracuje.

P.S. Pri drobných nedostatkoch v rôznych prehliadačoch si treba uvedomiť, že väčšina štátnej správy podporuje iba IE - takže Porada je na tom docela dobre...A čo je zlepšovák?
1/ Hlasovanie nie! Netuším prečo. Že niečo sa nedá? Kto chce, nachádza riešenie, kto nechce nachádza výhovorky!;)
2/ Pod nickom už svietia len súhlasy!
Akú majú vypovedaciu silu? Žiadnu. Vlastne chaotickú. Zadám zajtra tému, že Juliana má meniny. Mám 150 súhlasov. keď zajdú mraky aj 200 !!!
3/ Porada je stránka účtovníkov. A už neplatí že 1+1=2
A neplatí ani, že MD = D
Ak vezmem, že nick je účet, MD je pravá strana a D je ľavá strana, tak na žiadnom účte nie je zhoda. Jednoduchá. Matematická. Sčítacia!
Čo teda bolo lepšie?
Neviem si predstaviť, aby chirurg túžiaci po úspešnej operácii hrubého čreva najskôr vylovil z pacienta srdce, potom pľúca, skusmo, či to predýcha, a pokiaľ mu inštrumentárka podá skalpel, pacient dodýcha.
A čo mi prekáža najviac?
Bonmoty pod zelenými štvorčekmi:
Danila je úžasný poraďák.
No to je asi taký skvost, ako krása Slovenska na Švajčiarskom pozadí.......
Obávam sa, že na Porade pri vylepšovaní nezostal ani kameň na kameni.:eek:
sito
21.05.10,15:21
Hlásim zmenu, dnes už tlačítka vidieť dobre.:D:D:D

Tiež ich už vidím, našiel som okuliare. :D:D:D
alla66
21.05.10,16:45
Prepáč Marcel... Svieti mi neužitočné a pritom som si na 100% istá, že som klikla na zábavné:( už nebodujem... Toto nie je prvý ani posledný prípad zlyhania pri bodovaní...