jablko10
18.03.10,19:49
Dobry den,
auto na uver v podnikani sme zhodnotili kupou tazneho zariadenia, sme platcovia DPH, uctujeme v JU. Na blociku je aj jeho montaz.
Ako to zauctovat?
Tazne bez DPH nakup DM
Dph s tazneho som dala do prev. rezie a odcitala pri priznani DPH.
Montaz aj s DPH som dala osobitne do prev. rezie.

K obstar cene auta pridam cenu tazneho bez DPH a ratam danove odpisy.
Je to spravne?
Martin Mocko
18.03.10,19:01
Iba technická medziotázka, či neriešime vec, ktorú riešiť netreba. Bolo zhodnotenie v roku naozaj cez 1700€?


§ 29
Technické zhodnotenie hmotného majetku a nehmotného majetku

(1) Technickým zhodnotením hmotného majetku a nehmotného majetku sa na účely tohto zákona rozumejú výdavky na dokončené nadstavby, prístavby a stavebné úpravy, 107) rekonštrukcie a modernizácie prevyšujúce pri jednotlivom hmotnom majetku a nehmotnom majetku 1 700 eur v úhrne za zdaňovacie obdobie.
jablko10
18.03.10,19:33
V mojej predchadzajucej otazke
Auto cez srotovne na uver v JU
02-03-10
11:30 PM

som sa okrajovo dotkla aj tazneho a tam mi bolo odobrene, ze tazne mozem doratat k cene MV. Mozno som to navodila formulaciou otazky. Podla zakona, vid dole, to zrejme mozem urobit, ale si budem zbytocne komplikovat zivot. Tak ste to mysleli?
§ 29
(2) Za technické zhodnotenie hmotného majetku a nehmotného majetku podľa odseku 1 sa považuje aj technické zhodnotenie neprevyšujúce v úhrne za zdaňovacie obdobie 1 700 eur, ak sa daňovník rozhodne takéto výdavky považovať za výdavky na technické zhodnotenie. V tomto prípade sa takéto výdavky odpisujú ako súčasť vstupnej ceny, zvýšenej vstupnej ceny alebo zvýšenej zostatkovej ceny hmotného majetku a nehmotného majetku.