zhv
19.03.10,09:15
Ahojte,
v ZŠdochádza k zníženiu výkonov, čím sa stáva že 1 učiteľ je nadbytočný.
Prosím ma niekto vzor o takomto rozhodnutí zamestnávateľa o zrušení pracv. miesta?
ďakujem
pe.pe
19.03.10,14:51
Ahojte,
v ZŠdochádza k zníženiu výkonov, čím sa stáva že 1 učiteľ je nadbytočný.
Prosím ma niekto vzor o takomto rozhodnutí zamestnávateľa o zrušení pracv. miesta?
ďakujem

Nie som si úplne istý, ale myslím že rozhodnutie o zrušení prac. miesta je zbytočné. Aspoň pre dotknutého PZ. Ak došlo k nadstavu PZ, nasleduje výpoveď a v jej zdôvodnení sa uvedie uvedený dôvod.
pe.pe
19.03.10,15:03
Nie som si úplne istý, ale myslím že rozhodnutie o zrušení prac. miesta je zbytočné. Aspoň pre dotknutého PZ. Ak došlo k nadstavu PZ, nasleduje výpoveď a v jej zdôvodnení sa uvedie uvedený dôvod.

Ešte dopĺňam...napadlo mi, že máš na mysli oficiálne stanovisko zamestnávateľa, áno, je potrebné, aby vydal rozhodnutie o zrušení PM. Viem si predstaviť, čo by som tam uviedol, ale skúsim nájsť nejaký vzor :)
Určite sa treba zmieniť o plánovaných učiteľohodinách a základných úväzkoch PZ v zmysle platnej legislatívy. Prepočítať ich na reálny počet PZ a v závere zhrnúť potrebný počet PZ pre sledované obdobie.

Tento link by mohol pomôcť, je tam aj vzor výpovede z organizačn. dôvodov:

http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=~/Main/TArticles.ascx&phContent=~/Main/ArticleShow.ascx&ArtID=7562&LngID=0