elis33
19.03.10,09:37
Naša firma si dala žiadosť na úrad práce o priajatie absolventa na absolvenskú prax.V zmysle zákona je to na 6 meiacov.Teraz mi volali, že už majú vyčerpaný limit, tak sa dá len na 3 mesiace.O to by mi až tak nešlo, ale zarazilo ma, lebo sa ma spýtali, či sme si už niekoho našli, že by bolo najlepšie keby sme si mi niekoho pozhanali.Ja som bola v tom, že určite na urade prace maju dost prihlasenych absolventov a na zaklade našich požiadaviek nam dajú na výber z viacerých uchádzačov a my si vybereme na základe osobného pohovoru. Tak som zostala zaskocena ze este aj ja si sama musim niekoho pozhanat, ked kopec absolventov je na urade prace a urad prace hadam vedie evidenciu uchadzacov o absolvensku prax.Stretli s te sa sniecim podobným?
ilona
06.10.10,08:35
Stretla,u nás je to na úrade to isté. Nám sa prišla absolventka ponúknuť,tak sme dali žiadosť.Ak si dáte žiadosť schvaľujú Vám ju 3 mesiace,nechápem,čo na schválení tej žiadosti za toľko mesiacov robia. Urgovali sme to asi 3x,stále nám povedali,že neprešli ešte 3 mesiace. Keď absolventka nenastúpila ani po 3 mesiacoch,volali sme na úrad a tam povedali,že ona je už zamestnaná,platnosť žiadosti vypršala / 3 mesiace/ a ak chceme musíme znovu podať žiadosť,zakaždým je potrebný nový výpis z obchodného registra /6,-€/ a zase budeme čakať 3 mesiace a znovu sa to zopakuje , efekt žiaden.