kattka7
19.03.10,11:03
Zdravím všetkých "poraďákov"

potrebovala by som vedieť, ako je to s vedením účtovníctva pri predaji tovaru cez e-shop. Aké doklady treba vystavovať - faktúry, bloky ... vydaj a prijem do skladu a pod. ...

vďaka
Timka1
19.03.10,10:07
pri predaji cez internet budeš vystavovať faktúru zákazníkom, pretože platby budeš realizovať cez účet, tým pádom spáruješ vystavenú faktúru s úhradou na výpise, faktúru prikladáš do zásielky,
alebo ak nebudeš prijímať platby na účet - v hotovosti cez peňažný poukaz alebo dobierkou, vystavuješ tiež faktúru, ktorú vložíš do zásielky, následne spáruješ vystavenú faktúru s dokladom o platbe cez pokladňu,

taktiež je potrebné evidovať tovar na sklade, nákup - príjem zásob na sklad a predaj - výdaj zásob zo skladu.
kattka7
19.03.10,10:35
... ďakujem ...

takže žiadne iné doklady nepotrebujem???

prípadne by ste mi vedeli poradiť nejaký dobrý jednoduchý program na faktúry?? Aby tie faktúry boli dobre priehľadné????

K.
Timka1
19.03.10,10:44
... ďakujem ...

takže žiadne iné doklady nepotrebujem???

prípadne by ste mi vedeli poradiť nejaký dobrý jednoduchý program na faktúry?? Aby tie faktúry boli dobre priehľadné????

K.


stačí ti vystavovať faktúry pre zákazníkov, prípadne dodací list k faktúre, ale zvykne sa písať na faktúru, že slúži aj ako dodací list, toto vložíš do zásielky, na faktúre budeš mať rozpísaný tovar a tiež položku poštovné, prípadne balné

pretože nebudeš predávať priamo a inkasovať v hotovosti, nevystavuješ doklad z ERP, platby ti pôjdu cez účet a ak by si vystavila doklad z ERP aj by si zinkasovala platbu na účet, zduplovalo by sa ti ten príjem, mla by si ho dvakrát v peňažnom denníku ...... takže len faktúry, doklady z ERP k faktúram nie

a nejaký soft? je ich veľa, stiahni si demo napr. z www.kros alebo www.money, vyskúšaj, uvidíš čo ti vyhovuje viac
kattka7
19.03.10,11:29
na nete som našla program na faktúry - www.ifaktury.sk - stačil by mi v pohode aj tento???
Timka1
19.03.10,11:32
na nete som našla program na faktúry - www.ifaktury.sk - stačil by mi v pohode aj tento???

nepoznám to, ale mrkla som sa, tuším je to len na vystavovanie faktúr

na spracovanie účtovníctva tiež potrebuješ, možno sa dá k tomu dokúpiť, treba ich kontaktovať a povypytovať sa
Dáša_
19.03.10,13:29
tvoj eshop nespolupracuje priamo s niektorým ekonomickym sw? Mala by si zjednodušenú situáciu, keby si nemusela položky z objednávky prepisovať do faktúry.
kattka7
19.03.10,13:38
zatiaľ uvažujem o otvorení e-shopu ... mal by sa rozbehnúť tak cca začiatkom apríla ...
všetky otázky okolo toho už mám doriešené, len som nevedela, ako to je s vedením účtovníctva ....
porada111
19.03.10,17:36
Pokiaľ splníš určité zákonom stanovené podmienky, musíš viesť minimálne daňovú evidenciu.
FO podnikateľ vykonávajúci podnikanie alebo inú samostatnú zárobkovú činnosť môže viesť počas zdaňovacieho obdobia daňovú evidenciu ak:
túto činnosť vykonáva bez zamestnanca,
dosiahol z tejto činnosti v bezprostredne predchádzajúcom zdaňovacom období príjmy nepresahujúce sumu 170 000 EUR
uplatňuje pri týchto príjmoch preukázateľné daňové výdavky
vierka10
27.05.10,09:58
ahoj , chcela som sa opýtať či si nakoniec rozbehla podnikanie cez e-shop, a ak by sme si mohli popísať o účtovaní a pod. Môj mail. Vierka10@gmail.com, budem rada ked sa ozveš taktiež začínam s podnikaním cez internet.
shimao25
07.12.13,15:29
Dobry den mozem mat dodatocnu otazku, mam podobne nezodpovedane otazky, chcem sa spytat ze fakturu sparujem splatbou ( tym sa mysli vypis z uctu? a to si zalozim pre neskorsie uctovanie uctnovnickou? ) a co sa tyka evidovania tovaru na sklade myslite tym akoze zakladanie faktur ako dokladov o kupe od dodavatela a opat vypisy z uctu ako platby za ne? alebo co konkretne? a co ste mysli tym prjem zasob na sklad a vydaj? ako to evidovat? mam eshop a neviem ktore vsetky knihy mam mat a kde zapisovat veci...poradite prosim?
veronikasad
07.12.13,18:07
Ak si nekúpiš účtovný SW a budeš to robiť ručne, tak evidencia skladu znamená, že na každý druh tovaru budeš mať jednu skladovú kartu, na ktorú budeš zapisovať príjem tovaru (na základe došlých faktúr) a výdaj-predaj tovaru (na základe vystavených faktúr, alebo tržby z ERP)
shimao25
08.12.13,18:30
dakujem za radu, ale je tomu takato predpisana forma,? ja som citala ze ta danova evidencia nema predpisanu formu. konkretne na sklad pre svje potreby zatial som si spravila excel tabulku, len neviem c tam mam vsetky hodnoty, ktore tam akoze maju byt...lebo niektory tovar je jendorazova kupa a uz ho bud nikdy nekupim, alebo ho nebudu mat a zakladat " skladovu kartu " /neviem co si mam pod tymto / pre ten produkt? lebo idem predavat oblecenie a to je sezonne..mozem chapat skladovu artu ako jeden riadok v excely? dakujem aku budete mat skusenosti a viete mi vtomto poradit, budem len rada a velmi to ocenim, lebo som uz zufala z tohto