Suzan007
19.03.10,11:03
Dobry den, som zaciatocnicka a prosim vas o radu... Zacala mi strajkovat ERP... niekedy cez den sa da nahadzovat a tlacit bloky, potom zase chvilu nie... pocas toho pisem rucne PPD... mam tieto PPD potom zase nahodit do kasy, alebo na konci dna vytlacit uzavierku - zauctovat ju ako PPD do systemu a rucne vypisane PPD nahodit jednotlivo do systemu? Dakujem
Danielle369
19.03.10,10:17
Zavolala by som technika na opravu,lebo toto sa stalo aj nám a nakoniec sa nám na kase vypísalo " Reset pokladne"..a ked prišiel musel vymeniť záložný zdroj na kase a nanovo všetko nahodiť.
A PPD si pripneš k dennej uzávierke, alebo ked sa ti chce môžeš tam spätne tržby nahodiť. Ale najprv si daj skontrolovať kasu.
Suzan007
19.03.10,10:23
fuuha...:eek: no idem to riesit. No, a uzavierku lepim do knihy pokladnice... tak tie rucne vypisane PPD prilozim tam? A este jedna otazocka, ak poskytujem sluzby pricom kazda ma urcenu svoju cenu (ze zhodenie pneumatik, prezutie, vyvazenie + zavazia, nahodenie na auto) tak na ten rucne vypisany PPD staci jedna konecna suma? Lebo ved do kolonky UCEL mi to nevyjde vsetko vypisat... neviete mi poradit co tam mam napisat? Dakujem
Danielle369
19.03.10,10:59
ano lepíš do pokladnice uzávierky a tie PPD zopneš a priložíž ku tomu..ano stačí konečná suma ale musíš tam aj napísať nejakú položku..aspon v skratke tak aj pre zákazníka a tak aj pre prípadnú kontrolu
Suzan007
19.03.10,13:51
ahaa... no a tie zopnute papierove PPD maju svoje cislovanie.. trebars PPD015/2010, 016/2010 atd... lebo ved ked ich vystavujem tak musia mat nejake cislo (nalezitosti uct. dokladov) a v systeme ich mozem zauctovat pod uplne inym cislom - napr. PPD 099/2010 (spolu s tou dennou uzavierkou)- spravne to chapem? Ked aj zakaznik ma kopiu toho PPD s cislami 015/2010, 016/2010...