MartinIII
19.03.10,11:36
Ahojte! Chcel by som vedieť váš názor na štúdium na filozofickej fakulte psychológiu, alebo žurnalistiku - chcel by som robiť v novinách a neviem ktorý odbor z toho je lepší. dakujem
Flinstone
19.03.10,11:32
no ja neviem... ale žurnalistika nieje náhodou jak vyšitá pre novinárov? Aj keď dobrý novinár by mohol byť aj z konzervatória :P
buchač
21.03.10,17:32
Ahojte! Chcel by som vedieť váš názor na štúdium na filozofickej fakulte psychológiu, alebo žurnalistiku - chcel by som robiť v novinách a neviem ktorý odbor z toho je lepší. dakujem


Schopnosti a kvality novinárov sú v poslednej dobe veľmi diskutovanou témou. Aké vzdelanie potrebuje dobrý komentátor?

Komentátor by mal mať predovšetkým hlavu. Dôležité sú mentálne danosti, skúsenosti a všeobecný prehľad. Škola mu nepomôže. Všetky mediálne a žurnalistické fakulty by bolo možné okamžite zrušiť. Na týchto miestach nikto nikoho komentáre písať nenaučí. Najprv by museli vedieť písať tí, ktorí tam učia. Nevedia to, no niečím sa živiť musia. Existuje síce niečo ako tvorivé písanie a to sa dokonca aj niekde vyučuje, ale ani to nie je dostatočná príprava na komentovanie. V našom verejnom priestore napríklad vidím ľudí, ktorí majú prirodzený talent písať, no živia sa niečím iným. Do novín zase často píšu ľudia, ktorí sa v živote písať nenaučia.

http://medialne.etrend.sk/tlac-clanky/peter-schutz-komentator-nepotrebuje-skolu-ale-hlavu.html

...hm , že by som ho mál rád , skôr naopak ;)...ale v tomto pravdu má ...


no ja neviem... ale žurnalistika nieje náhodou jak vyšitá pre novinárov? Aj keď dobrý novinár by mohol byť aj z konzervatória :P

....no fasa , no fasa ....dobrý si ...;):---:D:D:D

Čviriková - Hriadelová Lenka
Absolventku hudobno-dramatického odboru konzervatória (1987 - 1993) lákali rozhlas a televízia už od štúdií.
http://televizia.joj.sk/ludia-tv-joj/moderatori/cvirikova-hriadelova-lenka.html

...ale ona mi do tejto kategórie / novinár-moderátor-komentátor / rozhodne nepasuje ....;)
" Vrabčekovú " by som nazval skôr čítačku športových zpráv z čítačky.....kurnik , veď ona si je schopná pomýliť futbal s hokejom ....:D:D:D