Vanesa111
19.03.10,13:55
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť - môj zamestnávateľ - živnostník, platiteľ dph si kúpil v Nemecku osobný automobil od platiteľa dph - sročky. Auto bude využívať na podnikanie. Na faktúre nie je žiadna odvolávka (aspoň nie s tých, ktoré sú tu na porade uvedené ohľadom dph). Faktúra je vystavená s 0% dph na sumu 20 tis eur - tú sumu šéf aj zaplatil. Ku faktúre bola priložená "kúpna zmluva na ojazdený automobil" - to je jej doslovný preklad. V tejto zmluve je uvedená cena: základ 20 tis eur, dph 3800 EUR a suma spolu 23 800 eur.

Tak som z toho jeleň . Jediná odvolávka na faktúre je na § 14 ods. 1 UStG - to som si na nete našla a tento paragraf hovorí o náležitostiach faktúry - aspoň tak som to pochopila. A potom je ešte poznámka: Ggf. enthaltene USt. ist den beigefügten Belegen zu entnehmen. Tejto vete nerozumiem.



A problém má v tom, že neviem, či mám vykonať samozdanenie alebo na základe názvu obchodnej zmluvy, že sa jedná o ojazdený automobil nemám túto faktúru vôbec uviesť do priznania dph. Ak mi viete teda niekto pomôcť - s niečím podobným ste sa už stretli, budem Vám veľmi povďačná.