martinitka
19.03.10,17:26
Ahojte, vedeli by ste mi, prosim, poradit, aka je toto rastlinka? Zospodu zhadzuje listy. Vopred vdaka... Martina
Timka1
19.03.10,16:28
Ahojte, vedeli by ste mi, prosim, poradit, aka je toto rastlinka? Zospodu zhadzuje listy. Vopred vdaka... Martina

mám to doma, ale ako sa to volá neviem, bude aj kvitnúť, má také drobné ružové kvety na stonkach :)
arizona
19.03.10,16:31
Prýštec Ľudovo-mliečnik

Euphorbia ...

Tak ako všetky prýštce, je to jedovatý sukulent. Má rád slnko a pravidelnú zálievku.:)

O pestovaní viac TU (http://hobbyzahrada.cz/clanek-2019-euphorbia_leuconeura_prysec_pestovani.htm)
ludex
19.03.10,16:32
Ahojte, vedeli by ste mi, prosim, poradit, aka je toto rastlinka? Zospodu zhadzuje listy. Vopred vdaka... Martina

Mám taký silný pocit,že by to mohol byť mladý FIKUS. ;)
Timka1
19.03.10,16:34
martinitka, má na stonke ostne?
martinitka
19.03.10,16:39
Dakujem.
...a ano,ma, i ked skor take male hnede chlpocky, asi 1mm mozu mat a su okolo kazdej stopky listu. Ja som tu rastlinku dostala asi pred polrokom, mala dva listky, teraz uz ma tolkoto vela, ale tu stonku este malicku.
Timka1
19.03.10,16:47
Dakujem.
...a ano,ma, i ked skor take male hnede chlpocky, asi 1mm mozu mat a su okolo kazdej stopky listu. Ja som tu rastlinku dostala asi pred polrokom, mala dva listky, teraz uz ma tolkoto vela, ale tu stonku este malicku.

tak to bude prýštec ako napísala Arizona

a stále budú opadávať lístky zdola
martinitka
19.03.10,16:51
..super :-) dakujem vam za rady :-) pekny vikend :-)
Dianka2401
20.03.10,16:10
Ahojte, vedeli by ste mi, prosim, poradit, aka je toto rastlinka? Zospodu zhadzuje listy. Vopred vdaka... Martina

je to Euphorbia leuconeura, mam taku aj ja, kvitne malinke bile kvietky, a semena rozpluva po izbe :D